Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Průvodce ve světě UV zdrojů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad Příspěvek č. 1

citace:
Původní příspěvek od Expresion

Pruvodce ve svete UV zdroju

UV - ultrafialové záření (<400nm) se deli:

UVA -

se zdroji UVA zareni se nejcasteji setkate v klubech,diskotekach a podobnych zarizenich.UVA zareni ma nejblize k modremu svetlu.UVA zdroje vnimaji rostliny jako modre zareni a nema to u nich velky vliv na tvorbu THC a pryskyrice.

UVB -

UVB zareni je obsazeno v nomalním slunečním světle.U zivochichu podporuje tvorbu vitamínu B3.Spolecne s UVA zarenim ma podstatny vliv na produkci THC a pryskyrice.

UVC -
germicidni zareni.Toto zareni se pouziva k desinfikaci napr.vody.V zadnem pripade tyto zdroje na rostliny nepouzivejte,protoze pusobenim UVC zareni kyti dokonale spalite.

Pokud se uz rozhodnete pouzivat UV zdoje doporucil bych Vam tento zdroj:

zarivka Reptilight spolecnosti www.narva.cz

- jde o zarivku urcenou pro terraria.Ma optimalni podil UV spektra (4% UVB,30% UVA).

vyrabí se jako zarivkova trubuce ve wattazich 15,18,25,30,36W

parametry 36W trubice:

Svetelny tok.......1400lm
Barevne podaní..6500K
Zivotnost............10000h

Cena - vsechny wataze pod 200,- bez DPH.


- s touto zarivkou bych se nebal na rostliny svitit po celou foto periodu

presto s pouzivanim UV zdroju budte velmi opatrni.V zadnem pripade nepouzivejte horska slunicka a podobre zdroje a to ani jen nekolik minut denne.Moho groweru se uz takhle "spalilo".

Rtutove vybojky:

- rtutove vybojky rovnez vyzaruji podstatnou cast UV zareni.Jenze ze zdravotnich duvodu je u nich sklenena cast vybojky opatrena UV filtrem ,aby podil UV zareni neprekrocil
normy.Bohuzel se mi nepodarilo zjistit kolik UV filtr u rtutovek propousti UV zareni,ale nebal bych se je k dosvicovani pouzit.


citace:
Původní příspěvek od varan
Princip UV záření

Ultrafialové záření (UV) je na energii bohaté elektromagnetické záření, které se svou vlnovou délkou od cca 10nm po 400nm nalézá mezi viditelným pásmem slunečního záření a pásmem záření rentgenového.
Podle závislosti na různých účincích paprsků se rozlišují následující pásma:


UV-A 400 – 315 nm
UV-B 315 – 280 nm
UV-C 280 – 200 nm


Při působení UV záření na biologické organismy je rozhodující rozsah vlnových délek od UV-A do UV-C. Příčinou tohoto jevu je Grotthus – Draperův zákon, podle kterého jsou účinné pouze ty složky paprsků, jež jsou pohlcovány. To znamená, že musí docházet k absorpci, a to v nejdůležitějších složkách biologické hmoty – v proteinech a nukleových kyselinách. Asi z dvaceti aminokyselin, z nichž jsou sestaveny proteiny, mají tři charakteristickou absorpci UV paprsků ( tryptofan, tyrosin a fenylalonin ). Přibližně stejné absorpční spektrum s maximem cca při 280 nm mají proteiny.


UV záření vyvolává u DNA (genetického kódu) fotochemickou reakci, při níž dochází k tvorbě dimerů tchyminových bází, čímž je blokována vazba thyminu na adenin. Tím je znemožněno množení buněk, jejich látková výměna a organismy jsou umrtvovány. Každý organismus je jinak citlivý vůči záření. Citlivost organismů na UV záření ovlivňuje nejen jejich druh, ale i fyziologický stav a vlastnosti okolí.


Rozhodujícím kritériem pro účinnost UV záření je stanovení minimální dávky aplikované při daném provozním stavu na desinfikované medium. Dávka se definuje jako součin intenzity záření a doby ozáření a udává se v mJ/cm2. K desinfekci dle druhu media se vyžaduje minimální dávka 30 mJ/cm2 .



Má s tím někdo zkušenost?...slyšel jsem že je to dobrý v počátečním období růstu.../UV zářivky/

Myslím si že horské slunce je moc silný že to kytky spálí,ale už jsem někde četl že to jde...co? je to pravda?

Edit: Jedná se o stručnou citaci k úvodu do světelných zdrojů s podílem UV záření a první příspěvek k tomu vztažený, Zedy...

Old Post 20-03-2001 v 19:34 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ziggy
Stálý Člen

Karma uživatele Ziggy - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 2

HPS nebo MH bez ochranyho skla by mela produkovat
nejaky to UV, pouzivat specialne UV zarivky, to snad
kdyz uz clovek nevi co nudou a s penezi delat.

Old Post 21-03-2001 v 08:44 AM
Ziggy je offline   Profil uživatele Ziggy   Find more posts by Ziggy   Foto galerie člena Ziggy   Click here to Send Ziggy a Private Message   Add Ziggy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jonatan
Stálý Člen

Karma uživatele Jonatan - 9% PěstitelskáKarma uživatele Jonatan - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 3

mozna ze nejaky stary horsky slunicko by slo pouzit sem si to svetlo prohlizel kdyz sem byl doma a mozna na prisviceni by nebylo spatny neskousel to nekdo ?

Old Post 22-03-2001 v 17:47 PM
Jonatan je offline   Profil uživatele Jonatan   Find more posts by Jonatan   Foto galerie člena Jonatan   Click here to Send Jonatan a Private Message   Add Jonatan to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jonatan! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

horsky slunce Příspěvek č. 4

horsky slunce je vlastne rtutova vybojka a ty prej nejsou moc dobry na pesteni ,ale nikdy sem ho nezkousel.

Old Post 22-03-2001 v 20:07 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropak
Stálý Člen

Karma uživatele Ropak - 80% PěstitelskáKarma uživatele Ropak - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 39 

Horský sluníčko Příspěvek č. 5

No nevim, ale v návodu od našeho sluníčka stojí, že se nemá používat v místnosti, kde jsou kytky, nebo akvárko a podobně...

Old Post 24-03-2001 v 19:19 PM
Ropak je offline   Profil uživatele Ropak   Find more posts by Ropak   Foto galerie člena Ropak   Click here to Send Ropak a Private Message   Add Ropak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ARCHIBALD
Nový Člen

Karma uživatele ARCHIBALD - 9% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 6

Narva má v nabídce zářivky Special Reptilight, které by měly jakž takž odpovídat slunečnímu světlu. Teplota světla je 6 500K a podíl UVB 4 %, UVA 30 %.

Old Post 25-04-2003 v 00:02 AM
ARCHIBALD je offline   Profil uživatele ARCHIBALD   Find more posts by ARCHIBALD   Foto galerie člena ARCHIBALD   Click here to Send ARCHIBALD a Private Message   Add ARCHIBALD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 7

mno, ve škole sme se učili, že když se vezme rtuťová výbojka (z lampy a opartrně se jí sundá (rozbije) to vrchní sklo tak z toho je hoské slunce ... no výbojku už sem si ošéfoval, tak to chci skusit

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 01-05-2003 v 19:04 PM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigHead
Nový Člen

Karma uživatele BigHead - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 13 

Příspěvek č. 8

já sem vlastínek UVA a co sem sse dozvěděl tak je to jen na zrání že po tom světle zrajou a když se na ně svítí od malička dak začnou kvést moc brzo mám vyskoušený

Old Post 06-05-2003 v 21:25 PM
BigHead je offline   Profil uživatele BigHead   Find more posts by BigHead   Foto galerie člena BigHead   Click here to Send BigHead a Private Message   Add BigHead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
g_man
Oceněný Pěstitel

Karma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% PěstitelskáKarma uživatele g_man - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 203  

Nápad Horske slunicko Příspěvek č. 9

Tak uz jsem take vcera ozaroval, jednu kytku ze ctyr stran po 2min..
Celkem tedy 8min...
Dnes pozorovatelna zmena zadna, jen nevidim na jedno oko, byl sem u lekare a mam nejakej zanet.. a to sem se do nej primo nedival... KURVA!!!

Kolik kdo sviti? neni to malo 8min denne?
Uz nekdo prokazal, ze se to vyplati? Ze to funguje?

Budha 150W H-SCROG
Mobilni pestirna 70W V-SCROG 150W-Bublak-Bubblegum
Tlumic hluku+pachu
Mobilni pestirna 150W V-SCROGNavod na stavbu Mobilniho boxu 100W

Old Post 15-05-2003 v 10:57 AM
g_man je offline   Profil uživatele g_man   Find more posts by g_man   Foto galerie člena g_man   Click here to Send g_man a Private Message   Add g_man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Unregistered
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

ha, na jak pjestovaný kytky, v květu nebo růstu?jedno docela obsáhlý téma o uv záření na groweru někde je,ale je dobře,že se o to někdo zajímá.spousta lidí,už tady toho hodně slibovalo,že budou něco takovýho skoušet a potom daj vědět,ale zatim pořád nic,anebo odskoušely a nechaly si výsledky pro sebe,no nic.o použití horskýho slunce sem slyšel docela dost názorů a většinou nic moc,ale pořát samý dohady.navrhoval bych třeba takovejhle pokus: svítit na některý kytky v květu od třeba 15dne květu v cyklu určitej čas třeba 1kytka5min/deně-2kytka8min/deně-další10 ostatní ne, ty by se musely na dobu osvitu vyndat a potom zapisovat rozdíly v produkci pryskyřice a taky v chuti a učincích výslednýho produktu no a na konec výsledky dát sem na grower,tím by se myslim vše vyřešilo. Nejlepší by,asi zatim podle všeho bylo odskoušet světlo s co největšim podílem uvb záření.

Old Post 15-05-2003 v 20:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wax
Stálý Člen

Karma uživatele Wax - 85% PěstitelskáKarma uživatele Wax - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 71 

Obecné Příspěvek č. 11

tenhle příspěvek je ode mě,nějak sem nebyl přihlášenej,ale to je asi jedno,nonic.zdar pokusum.

Old Post 15-05-2003 v 20:11 PM
Wax je offline   Profil uživatele Wax   Find more posts by Wax   Foto galerie člena Wax   Click here to Send Wax a Private Message   Add Wax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jimbo
Nový Člen

Karma uživatele Jimbo - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 13 

Příspěvek č. 12

Také zkouším Horské slunce a myslím si že je v poho kytky to zvládají !

Old Post 16-05-2003 v 21:59 PM
Jimbo je offline   Profil uživatele Jimbo   Find more posts by Jimbo   Foto galerie člena Jimbo   Click here to Send Jimbo a Private Message   Add Jimbo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigHead
Nový Člen

Karma uživatele BigHead - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 13 

Obecné Příspěvek č. 13

já sem svítil uva když byla kytka tak ani ne tejden a začala kvéct ted jí mám jen pod sodíkem a palice se docela rozjíždí začala vonět jako prase a z lehka mi dozrává a od tý doby sem uva nepužil tak nevim používal bych uva ne zrání

Old Post 24-05-2003 v 08:41 AM
BigHead je offline   Profil uživatele BigHead   Find more posts by BigHead   Foto galerie člena BigHead   Click here to Send BigHead a Private Message   Add BigHead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Unregistered
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad Příspěvek č. 14

Ja jsem si nedávno koupil 100W žárovku pro terarijní ještěrky jmenuje se "Day Glo" neodymium Daylight Lamp. Pred tím jsem měl obyčejnou žárovku, jelikož nebyly prachy na nic jinýho. Pak jsem narazil právě na tuto UV žárovku za 200Kč a můžu říct že kytky pod tim rostou jako zběsilý. Taková jest moje zkšenost s UVčkem.

Old Post 24-05-2003 v 13:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
profesor
Nový Člen

Karma uživatele profesor - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 13 

Příspěvek č. 15

používám uv zářivky již rok, na dvě sodíkový lampy jednu UV zářivku 18W, palice se více stmelily,jsou tvrdší a mohutnější,zisk činí podle mé zkušenosti asi 5-10g na kytku. Zářivku zapínám na posledních 14 dní.

profesor

Old Post 26-05-2003 v 23:46 PM
profesor je offline   Profil uživatele profesor   Find more posts by profesor   Foto galerie člena profesor   Click here to Send profesor a Private Message   Add profesor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Duke Nike
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad Příspěvek č. 16

Nazdar vyhulenci včera jsem zkoušel to uvéčko sirius /taková oranžová krabice) asi půl hodky a dnes ráno jsem otevřel skřín a skoro to se mnou šlehlo.Kytky začly smrdět jako svině tak jsem vzal lupu do ruky a kouknul jsem se z blízka a zjistil jsem že palice jsou obalený cukrem a lepjej jak kráva ale myslim si že to je dobrý možná tak tejden před sklizní a ne když maš 14-ti denní paličky.

Old Post 27-05-2003 v 20:57 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7224780 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív