Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Pěstování alá kukuřice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
Taker
Dead Man Walkin'

Karma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 854  

Příspěvek č. 65

4 DR.VYPALENY
Já nevim jak to tu čteš ale hned Bonsai nad tebou nebo i já sme se o tom zmiňovali Samozřejmě že tohle je ze začátku asi nejvěčí problém a každej si musí udělat nějakou metodu jak tomu předejít. Přímej zásah timhle šitem (v tu dobu ještě malinký) kytičky daji jen stěží. A když už to daji tak sou potom takový celý zparchantělý že člověk rači vysadí znova... (toť moje zkušenost)


Mimochodem anonyme podle toho co píšou seedbanky tak ten Poison kvete asi 9 tejdnů a sklizeň by měla proběhnout někdy v září (jo a je prej vhodnej pro začátečníky )

Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."

Old Post 09-01-2005 v 21:52 PM
Taker je offline   Profil uživatele Taker   Find more posts by Taker   Foto galerie člena Taker   Click here to Send Taker a Private Message   Add Taker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Taker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Registredanonym
Stálý Člen

Karma uživatele Registredanonym - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 128 

Příspěvek č. 66

tak to by slo stihnout

Old Post 09-01-2005 v 22:55 PM
Registredanonym je offline   Profil uživatele Registredanonym   Find more posts by Registredanonym   Foto galerie člena Registredanonym   Click here to Send Registredanonym a Private Message   Add Registredanonym to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 67

Tak letos silne uvazuju o pestovani v kukurici. Ma to ale spoustu vyhod a nevyhod. Velmi vyhodny mne prijde to, ze kytka nema zadnou prekazku, ktera by na nu vrhala stin, teda za predpokladu, ze preroste ostatni vegetaci nebo s jeji vyskou drzi aspon krok. Jaky s tim mate zkusenosti? Zvolil bych asi metodu sazeni do radku a trochu roztrouseny tzn. zadny velky policko. Trhate kolem kytky tu kukuricu? myslim ze by to bylo docela potreba. Kdy chodite za kytkama? Prece jenom v rane fazi, jeste kdyz jsou kytky maly, tak muze byt clovek pres den docela napadnej, proto bych nejspis za kytkama chodil v noci. Napadlo me ale, ze v noci kytky nemusim najit. To by se ale doresilo. Velka nevyhoda je to, ze clovek nevi, kdy to teda sklidi a ten chemickej postrik. Letos jsem si koupil orig. semena a moc se mne nechce, aby je za me sklidil nejakej kombajn.
A jeste neco: mate tady nekdo zkusenosti s pestovanim ve slunecnici? to by taky stalo za vyzkouseni, neni to tak zlodejama zadana a tedy i hlidana plodina. Jen nevim, kdy se sklizi.
Taker: Mno toho 1 červenca se mne zda docela pozde, jak byly kytky veliky?
Diky za odpovedi. Mejte se
Bonsai: Nejses nahodou z jizni moravy?

Old Post 11-01-2005 v 15:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Taker
Dead Man Walkin'

Karma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 854  

Pohodička Příspěvek č. 68

4 futeW
Ty nejvěčí kytky měly kolem dvou a půl metru, ostatně můžeš se kouknout do galérky, ty fotky tam pořád mám
Pozor!! nepsal sem 1. července ale 1. června (ikdyž asi tak dvacátýho července sem tam ještě zkusil nařezat nějaký další semínka a koncem září z nich byly asi metrový kytičky => zhruba 2 skleničky sušených paliček)

K tvým otázkám:
- jelikož při mojí metodě má kukuřice asi měsíc a něco náskok, ze začátku corn docela vede, ale jakmile se kytičky rozjedou a začneš je hnojit (já 1x tejdně kristalónec) fpoho kukuřici doženou co se vejšky týče (ale myslim že vejška neni až zas tak důležitá)

- políčka? - loni sem zkoušel jedno vysázet jako stromořadí a jedno jako kulatej čtverec A řek bych že praktičtější je ta druhá varianta (a mnohem líp se to pak fotí ). Tak 7 - 10 kytek na jedno pole je docela optimální (ňáký samci, zakrslíci ap.)

- protrhat kukuřici kolem kytek je samozřejmě nutností - ze začátku je to pár kukuřiček ale pak už sem to kolem musel docela rvát (hlavně potom co se kytky začnou hodně větvit)

- návštěvní doba - no řek bych že čas návštevy můžeš přímo úměrně posunovat směrem k poledni s tim jak kukuřice roste Vysazovat chodim za šera, no a třeba hnojit na květ už klidně v jednu odpoledne
K tomuhle poznámečku: já si to kdysi představoval asi jako hurvínek válku, jaký to je překvapení když deš sázet a nevidíš žádný lány kukuřice ale fpodstatě úplně holý pole na kterým si vždycky připadám jak pěst na voku

- sklizeň de vychytat u JeZeDáků, ikdyž já sám bych za nima asi nezašel Mám tu výhodu že u družstevníků mam kámoše ze základky se kterým se sice přes rok moc nevidime ale na podzim ho začnu nenápadně wotravovat

- k tomu opětovnýmu nalezení svýho políčka, je asi úplně nejlepší zapamatovat si ňáký místo vstupu do kukuřice a buď si spočítat ty řady kukuřice nebo jednodušejc prostě přibližnej počet kroků a pak se nemůže stát že bys to nenašel, opravdu ne - kdyžtak klidně načrtnout ňákej pláneček

- slunečnice se v našem okolí nepěstuje vůbec takže s tou ti moc neporadim ale tipnul bych si že to asi bude obdobný

Uff no snad je to fšechno

Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."

Naposledy upravil Taker 11-01-2005 v 18:42 PM

Old Post 11-01-2005 v 18:30 PM
Taker je offline   Profil uživatele Taker   Find more posts by Taker   Foto galerie člena Taker   Click here to Send Taker a Private Message   Add Taker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Taker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Taker
Dead Man Walkin'

Karma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 854  

Příspěvek č. 69



Ještě pro představu jak by zhruba mohla bejt kukuřice vysoká v polovině léta sem hážu tyhle fotečky někdy ze začátku srpence

PS: jedná se o to stromořadový pole, a zatim ještě nic moc

Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."

Old Post 11-01-2005 v 18:56 PM
Taker je offline   Profil uživatele Taker   Find more posts by Taker   Foto galerie člena Taker   Click here to Send Taker a Private Message   Add Taker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Taker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 70

Taker: diky za odpovedi, jeste se na neco zeptam, pokud mne neco napadne, skoda ze ted uz nemam moc casu. Pred spanim jeste rozvazim. Ty kytky vypadaji fakt pekne, divim se ze mne tva galerka nejak unikla.
p.s. s tim cervencem sem se trosku preklepl, myslel jsem cerven samozrejme

Old Post 11-01-2005 v 21:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DR.VYPALENY
Nový Člen

Karma uživatele DR.VYPALENY - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 20  

taker Příspěvek č. 71

Tak to sorač takere,asi jsem byl moc vypálený,takže mi to nějak uniklo.a mam tu vzkaz pro registraanonyma práškujou to asi jak má kukuřice 10-15cm.
tak čest

Old Post 12-01-2005 v 17:58 PM
DR.VYPALENY je offline   Profil uživatele DR.VYPALENY   Find more posts by DR.VYPALENY   Foto galerie člena DR.VYPALENY   Click here to Send DR.VYPALENY a Private Message   Add DR.VYPALENY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 72

dr. vypaleny: jo diky, tohle se bude hodit aji mne. thx
taker: btw ted mne tak napadlo, nemas nekdy strach, za predpokladu ze des ke kytkam v podvecer, ze te sejme myslivec? Mam par znamych co jsou takovy jacisi myslivci a vim, ze prave v kukurici se vyskytujou kanci, kteri jsou vitanou koristi pro myslivca

Old Post 12-01-2005 v 18:25 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Taker
Dead Man Walkin'

Karma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 854  

DR.VYPALENY Příspěvek č. 73

Jó fpohodě, jenom sem tě na to chtěl upozornit.
Ostatně jestli si byl moc tak to je taky v pořádku, dle tvýho nicku

Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."

Old Post 12-01-2005 v 18:25 PM
Taker je offline   Profil uživatele Taker   Find more posts by Taker   Foto galerie člena Taker   Click here to Send Taker a Private Message   Add Taker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Taker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Taker
Dead Man Walkin'

Karma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 854  

Příspěvek č. 74

4 futeW
Vidíš to mě vůbec nenapadlo
To riziko tu je, že bych taky moch dostat kulkou mezi lopatky
Ale já měl asi štěstí i na pole jelikož kolem něj žádnej posed (ani nic podobnýho) nebyl. Teda za předpokladu že myslifci nechodí s flintou kukuřicí a nestřílí kňoury ze zálohy
Tohle netušim

Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."

Old Post 12-01-2005 v 18:31 PM
Taker je offline   Profil uživatele Taker   Find more posts by Taker   Foto galerie člena Taker   Click here to Send Taker a Private Message   Add Taker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Taker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 75

Taker: nene, myslivci jsou lini pacholci, kteri sedi na posedu a cekaji. Vetsinou alle, jak jsem se informoval, to delaji v noci a o vikendech. Jsou to prece jenom pracujici lidi a nemaji zase tolik casu, aby vecne vysedavali na posedu. Podle toho, co mne rikal jeden znamej, tak maji vetsinou spoustu jine prace a na posed se zase jen tak nedostanou, ale i tak se moc dobre citit nebudu, u nas jsou snad posedy u kazdyho pole

Old Post 12-01-2005 v 20:38 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bonsai
Stálý Člen

Karma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 76

to Registredanonym

No nevím, co píší v seedbankách, ale já bych Durbana do kukuřice v žádném případě nedával, pokud nechceš s největší pravděpodobností přijít o minimálně 500 svých těžce zasloužených peněz za originální semena ze seedbanky, anebo potěšit hospodářskou zvěř dosti svéráznou krmí.
Durbany(od Nirvany) jsem měl možnost pěstit předloni v lese a dozrávaly mi tak v polovině - 3/4 října, nevím, jestli má někdo odlišné zkušenosti, netvrdím, že ne. V tuto dobu už je kukuřice většinou tam, kde ji vůbec nechceme mít, aspoň u nás.

S tím pozdním výsevem lze než souhlasit, loni jsem sadil v polovině května a kytky mi v poklidu vyrostly do tří metrů(bez zaštipování), navíc se tím vyřeší i ten případný postřik, než jsou sazeničky vhodné k přesazení, je již většinou proveden. Pro přesazení do kukurůzy je dle mého názoru nejlepší termín asi kolem poloviny června, při ranějším výsevu (třeba začátkem dubna), by možná mohl být při přesazování trochu problém při transportu a manipulaci s metrovými vzrostlými sazenicemi.

Poslední roky vysazuji z důvodu co největší bezpečnosti a co nejmenší možnosti odhalení pouze jeden menší řádek kytek do řádku kukuřice(a raději na více míst), konkurenční rostliny v ostatních řádcích nevytrhavám vůbec, pouze když začnou stínit mým kytkám, tak je nalomím a ohnu na druhou stranu do lánu.
Osobně bych to s velikostí políčka rozhodně nepřeháněl, u nás třeba lítá celkem dost velké množství těch menších letadýlek a rogalistů, takže nechci dráždit kobru.

Co se týče doby návštěv políček, nejen v kukuřici, tak souhlasím s polední hodinou všedního dne, kdy jsou většinou všichni v šichtě, škole nebo obědě, ale jako pracující jsem v tom taky, takže nějaký rozumný kompromis, každopádně se snažím vyhnout návštěvám o víkendových časech, kdy je po lesích nejvíce rušno, zvlášť když začne houbařská sezóna.
Co se týče myslivců, pokud bych měl kytky v katastru nějaké honitby, tak bych se snažil vyvarovat nějakých častějších večerních nebo brzoranních návštěv a nejen o víkendech, jak je znám, tak někteří zažraní chodí na čekanou i přes týden, zvláště za jasných nocí při měsíci v úplňku, to se jich rojí nejvíc, určitě bych si svůj učástok nezřizoval nikde poblíž posedů. Jinak myslivci chodí i dovnitř polí kukuřice sledovat výskyt(stopy) černé a vysoké zvěře(ale spíše jen zkraje), kytky bych sázel raději dále od kraje.

to Taker
To přesazování a pohyb uprostřed prázdného lánu je fakt paranoia , že mě někdo uvidí, naštěstí zatím se tak ještě nestalo.

to FuteW
Nene, mou doménou je lokalita situovaná trochu severnějším směrem, kraj razovity, hory mi život daly.

Jinak se omlouvám všem, co se dostali až sem za své nechutně dlouhé příspěvky, vždy chci napsat jen pár větiček a pak se z toho vyklube takovýto ultrashitus.
Čus

Old Post 18-01-2005 v 14:52 PM
Bonsai je offline   Profil uživatele Bonsai   Find more posts by Bonsai   Foto galerie člena Bonsai   Click here to Send Bonsai a Private Message   Add Bonsai to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nastyan
Stálý Člen

Karma uživatele Nastyan - 23% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 77

Hele kamosi pestujou v kukurici a je to hodne v poho. Ale musis davat bacha, protoze se tak v pulce cervna praskuje. Takze musis sazet uz vetsi zazenice. Ale jinak mazec.

Old Post 18-01-2005 v 18:11 PM
Nastyan je offline   Profil uživatele Nastyan   Find more posts by Nastyan   Foto galerie člena Nastyan   Click here to Send Nastyan a Private Message   Add Nastyan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
420kotliik
Stálý Člen

Karma uživatele 420kotliik - 16% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 78

Ahaaaa, takze ona se v pulce cervna raskuje ? me uz to napadlo, tak 5 let mi tam nic nevyrostlo a ja myslel ye je to suchem :/

http://THCradio.net - největší kolekce na netu - ganja hry, videa, skiny, pozadí, screensavery a spousta dalšího volně ke stažení!

Old Post 21-01-2005 v 22:07 PM
420kotliik je offline   Profil uživatele 420kotliik   Find more posts by 420kotliik   Foto galerie člena 420kotliik   Click here to Send 420kotliik a Private Message   Add 420kotliik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele 420kotliik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smaho
Nový Člen

Karma uživatele smaho - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 79

nazdárek lidičky scháním do kukuřice skunk severní model nebo něco podobného mám passiona a powerplanta různě křížené mezi sebou a něco i s mým modelem mám vzorky k semenům kdo nabýdne něco good určitě se dohodnem dík moc zdarec!

Old Post 02-02-2005 v 21:07 PM
smaho je offline   Profil uživatele smaho   Find more posts by smaho   Foto galerie člena smaho   Click here to Send smaho a Private Message   Add smaho to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smaho! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dubinek
Stálý Člen

Karma uživatele Dubinek - 86% PěstitelskáKarma uživatele Dubinek - 86% PěstitelskáKarma uživatele Dubinek - 86% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 256  

Příspěvek č. 80

Mel bych dotaz (prekvapive): Chtel bych ted zacit pestovat venku, protoze na indoor uz nebude moznost. V uvahu to pripada u kamose, kterej se stehoval, jenze se stehovali asi v listopadu. Poli tam je sice dost, ale nevime, zdali je to kukurice. Takze, da se to nejak poznat, driv, nez bychme meli sazet? Dik

Old Post 07-02-2005 v 16:20 PM
Dubinek je offline   Profil uživatele Dubinek   Find more posts by Dubinek   Foto galerie člena Dubinek   Click here to Send Dubinek a Private Message   Add Dubinek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:08 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-04-2021 - Pěstování ve skleníku - 1 odpovědí
23-06-2015 - Pěstování v kukuřici 2015 - 0 odpovědí
01-06-2015 - kastrace kukuřice - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7083970 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív