Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Pěstování alá kukuřice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Autor
Téma 
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 49

POZOR UŽ TO SKLÍZEJ! protože je letos vedro a sucho a kukuřice uzrála o hodně dřív

to sSMash: dneska se mi stalo přesně to co tobě, popisuju to tady v tom příspěvku štěstí v neštěstí

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 27-08-2003 v 14:17 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clothinguntero
Stálý Člen

Karma uživatele clothinguntero - 17% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 50

jo jo letos to na tu kukuřici přišlo něják brzy to sucho jí nedělá moc dobře já bych teda se všema kytkama spěchal domu a nebo vědět že to na sto neskliděj

Old Post 30-08-2003 v 14:10 PM
clothinguntero je offline   Profil uživatele clothinguntero   Find more posts by clothinguntero   Foto galerie člena clothinguntero   Click here to Send clothinguntero a Private Message   Add clothinguntero to your buddy list     Navštiv homepage uživatele clothinguntero! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mojemm
Stálý Člen

Karma uživatele mojemm - 23% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 38 

Příspěvek č. 51

kukuřice letos nedozrála ale zaschla_ tak bych si dával fakt bacha_______________ u nás ___ Brdy___ to fakt už jede___

ale jestli máte každej den čas___ tak bych doporučil si tam každý ránko zajet____ sedláci začínaj pracovat tak kolem 7hod___ jestli začnou sekat tvoje pole ___ máš pak po ránu ještě čas to zbalit___ přiji hodně času _mm

Old Post 01-09-2003 v 10:07 AM
mojemm je offline   Profil uživatele mojemm   Find more posts by mojemm   Foto galerie člena mojemm   Click here to Send mojemm a Private Message   Add mojemm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex
Nový Člen

Karma uživatele Alex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 52

OK přeju všem hodně štěstí.

Alex

Old Post 06-09-2003 v 09:57 AM
Alex je offline   Profil uživatele Alex   Find more posts by Alex   Foto galerie člena Alex   Click here to Send Alex a Private Message   Add Alex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
punkejt
Stálý Člen

Karma uživatele punkejt - 8% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 38  

Dotaz Pěstění v kukuřici Příspěvek č. 53

Chtěl bych to na jaře rozjet v kukuřici. Nemohl byste mi někdo poradit, kdo s tim máte už zkušenosti. Jak ošetřit místečko, jak se vyvarovat zemědělců a nebo zlodějů (jestli to vůbec jde). No prostě cokoli k pěstění v kukuřici. Dík.

A kdybyste měl někdo nějaký semínka speciálně pro "kukuřičnej growing", tak je uvítám...

Někteří praví: "Radost je větší než žal," kdežto jiní tvrdí: "Nikoli, větší je žal."
Leč pravím vám, radost a žal jsou neoddělitelné. Přicházejí vždy společně, a pokud zasedne k vašemu stolu samotná radost či samotný žal, pak nezapomínejte, že ten druhý spí na vašem loži.

-Chalíl Džibrán

Old Post 21-11-2004 v 23:57 PM
punkejt je offline   Profil uživatele punkejt   Find more posts by punkejt   Foto galerie člena punkejt   Click here to Send punkejt a Private Message   Add punkejt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PARANOIK
Stálý Člen

Karma uživatele PARANOIK - 93% PěstitelskáKarma uživatele PARANOIK - 93% PěstitelskáKarma uživatele PARANOIK - 93% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 187  

Příspěvek č. 54

Kukurica nikdy viac.Najprv to bolo dobre ,ale potom sa vsetko zahadne stratilo.Kukurcu strazia policajti ,no este aj tak tam chodi vela ludi.

Old Post 23-11-2004 v 18:28 PM
PARANOIK je offline   Profil uživatele PARANOIK   Find more posts by PARANOIK   Foto galerie člena PARANOIK   Click here to Send PARANOIK a Private Message   Add PARANOIK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dudušek
malý pěstitel

Karma uživatele Dudušek - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 478  

Příspěvek č. 55

Podle mě kukuřice není tak dobrý nápad, akord u nás na zlínsku, tady policajti 2 krát ročně lítají v letadle nad polema a hledají nějaké to zelí. Mají na to vyčleněných 50tis a tak toho využívají, tak už proto to tam nedávám a mám s tým taky špatnou zkušenost, protože mě to jednou vzal kombajn a od té doby do radši sadím doma na zahradě, jistota je jistota.

Old Post 23-11-2004 v 22:02 PM
Dudušek je offline   Profil uživatele Dudušek   Find more posts by Dudušek   Foto galerie člena Dudušek   Click here to Send Dudušek a Private Message   Add Dudušek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Taker
Dead Man Walkin'

Karma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 854  

Palec nahoru Druhá strana mince Příspěvek č. 56

Hmm hmm, ale třeba já mam s kukuřicí spíš lepší zkušenosti. Letos sem v ní jel druhým rokem a krásně to vyšlo (můžeš se kouknout na wobrásky ). A z ostatních "klasických" políček mi zbyly jen takový dva chrchlíčci, škoda mluvit..
Loni to bylo prawda slabší, ale zase za to mohlo to brutální tropický léto.

Řek bych že když si to dobře vychytáš tak pěstění v kukuřici má víc výhod než nevýhod. Ale asi hodně záleží jestli to pole je v okolí Prahy, nebo za barákem u babičky někde na venkově.

K těm letadlům - myslim že když si tam nevyrveš čtverec o rozloze 15x15m a budeš opatrnější že prd poznaj. Ale je to docela sranda, sem zrovna opečovával svý miláčky a najednou =hvíííízd= letadlo
Tak sem si sed, čumim jak sysel, letadlo prolítlo tam, pak zas zpátky a moch sem se fklidu vrátil do práce.
Ale v tu chvíli sem si fakt připadal skoro jak Foks Máldr

Jinak jestli chceš, tak se spíš ptej - já sem mizernej vypravěč

Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."

Old Post 24-11-2004 v 21:12 PM
Taker je offline   Profil uživatele Taker   Find more posts by Taker   Foto galerie člena Taker   Click here to Send Taker a Private Message   Add Taker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Taker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skrec
Stálý Člen

Karma uživatele Skrec - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 57

Letos jsem v kukurici vypestil solidni kytky. Je tu ale jeden velky problem zemedelci totiz kukurici strikaji(doba postriku se lisi podle polohy a zaplevelni pole a nastesti se u nas provadi pouze jednou za rok) proti plevelum a tudiz i proti ganji.

Old Post 25-11-2004 v 11:04 AM
Skrec je offline   Profil uživatele Skrec   Find more posts by Skrec   Foto galerie člena Skrec   Click here to Send Skrec a Private Message   Add Skrec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Taker
Dead Man Walkin'

Karma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% PěstitelskáKarma uživatele Taker - 84% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 854  

Příspěvek č. 58

No a proto pro kukuřici (aspoň u nás) platí jedno pravidlo, že né na prvního máje ale až na prvního června půda úrodná je.
Ten měsíc co ztratíš ti fpoho vynahradí ta úplně dokonale připravená půda od pánů jezedáků. Je to jako kdybys sázel do peřinek
Snad 95% úspěšně vyrůstfších semínek, bez jakýhokoliv nakličování předem. A ten fofr jakým tam rostou...fakt skoro před wočima

Jak říkám v kukuřice to jede ale musíš si všechno dobře vychytat, včetně sklizně (ať už kukuřice nebo konopě)

Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."

Old Post 25-11-2004 v 11:27 AM
Taker je offline   Profil uživatele Taker   Find more posts by Taker   Foto galerie člena Taker   Click here to Send Taker a Private Message   Add Taker to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Taker! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steppa
Nový Člen

Karma uživatele Steppa - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 59

S kukuřicí mám taky několikaleté spíše dobré zkušenosti. Pěstování v ní nemá chybu, kytky maj dostatek světla, půda je dobrá, kytky rostou jako z vody...je taky dost nepravděpodobný, že by pole objevil někdo cizí (současně ale pokud si špatně zapamatuješ orientační přístupový body, tak se může hledání vlastního políčka protáhnout na celý odpoledne:grrr.
Se zemědělcema je problém, už mi taky párkrát sklidili. Většinou ale jen tu část, kterou jsem nechal na semínka. Letos jsem jinak poprvý pěstoval ve slunečnici a výsledek taky dobrej. Trochu jsem se bál opět zemědělců, slyšel jsem, že se slunečnice sklízí o něco dřív než kukuřice, nakonec to ale dobře dopadlo...

Old Post 01-12-2004 v 16:05 PM
Steppa je offline   Profil uživatele Steppa   Find more posts by Steppa   Foto galerie člena Steppa   Click here to Send Steppa a Private Message   Add Steppa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Killer55555
Stálý Člen

Karma uživatele Killer55555 - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 60

no ja osobne nepjestim v kukurici, ale jednou sem se dozatal na neakej sjezd zemedelcu(s rodicama), a to bylo furt jen: "takhl sme sli kontrolovat kukurici a uprostred malicky policko, taks me ho narvali, a a rok sme sli zas na stejny misto a zas...." a taky"oblitavali sme letadlem pole kvuli zlodejum a co nevidim uprostred lan neceho divnyho, tak se tam jedu podivat a obrovsky mnozstvi mariuhany, sem tam zajel konbajnem a bylo.." Reknu vam takhle nasranej sem este v zivote nebyl, a ani sem jim nemoh nic rict... takze ja fakt nevim jestli je to dobry...

Old Post 01-12-2004 v 21:59 PM
Killer55555 je offline   Profil uživatele Killer55555   Find more posts by Killer55555   Foto galerie člena Killer55555   Click here to Send Killer55555 a Private Message   Add Killer55555 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Killer55555! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
God_mars
Stálý Člen

Karma uživatele God_mars - 85% PěstitelskáKarma uživatele God_mars - 85% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 177  

Příspěvek č. 61

Ja mel tenhle rok v kurkurici poprvi, ale musim rict ze kdybych si tam dal vsechny kytky co jsem kde mel tak jsem nejstastnejsi clovek na svete, ale ja vul tam dal jen jednu, ktera pjekne dozrala,ale ty ostatni ktery byli jinde byli uplne na hovno. Takze tenhle rok to v kukurici rozjedu poradne.

Old Post 03-01-2005 v 19:42 PM
God_mars je offline   Profil uživatele God_mars   Find more posts by God_mars   Foto galerie člena God_mars   Click here to Send God_mars a Private Message   Add God_mars to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bonsai
Stálý Člen

Karma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% PěstitelskáKarma uživatele Bonsai - 93% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 73  

Palec nahoru Příspěvek č. 62

Já si taky myslím, že v kukuřici je to jeden z nejjednodušších a nejbezpečnějších způsobů pěstování, rozhodně bych vřele doporučil začátečníkům, není třeba se skoro o nic starat a rostliny frčí jako z vody, pomalu stačí jen zasadit a pak už si jen počkat na sklizeň, maximálně sem tam zalít, pohnojit nebo přetrhat samce. V porovnání s mými úspěchy v lese(povětšinou kyselé prostředí, daleko pracnější), kde se musí těžce vychytávat složení a ph půdy(nejlépe donést vlastní zeminu), okus zvěře, slimáci, myslivci, větší pravděpodobnost čorek, klíšťata atd.atd. je to piánko a většinou neporovnatelně vyšší výnos, rostliny vypadají zdravěji.
Mám lepší zkušenosti nesadit přímo semena do země, ale sazenice předpěstit doma a posléze přenést, nesadit ve velkých koloniích, raději menší políčka a více četně = menší pravděpodobnost odhalení jak ze země, tak ze vzduchu, a když už vám jedno vyberou nebo odhalí, jsou další(osobně tak max kolem 8-10ti kytek a to dávám po dvou). Doporučoval bych raději širší spony, klidně metr i víc, záleží na odrůdě, ať to není potom až moc husté.
S tím postřikem proti plevelům, jak tu kdos zmínil, mno poslední roky už na to JZDáci u nás serou, protože to kukuřice přeroste a zahluší, ale jednou mi to postříkali, kytky byly sice trochu spálené, jako když to přehnojíte, ale bez problému to rozdýchaly, nevím, myslím, možná jsou vůči tomu aspoň částečně rezistentní, protože okolní plevel byl všechen death, ale koleno bych si kvůli tomu vrtat nedal, zase tak dobrý okrem biologie nejsem.
S růstem pokaždé absolutní spokojenost, v kukuřičných lánech pěstuji již pátým rokem a pouze vloni, kdy byla taková vedra a kukuřice dozrávala a sklízela se již o měsíc dříve jsem o své kytky přišel(tedy spíš je musel přesadit), to je asi jediná větší nevýhoda, že nevíte, kdy budou traktoristi kosit, ten adrenalin, jestli to ještě týden dva nechat, anebo raději vrabce v hrsti, ale kde dnes máme 100% jistotu, snad jedině se skříní, ideální je mít očíhlé nějakého známého v družstvu po němž můžete vyloudit čas sklizňových operací. U nás to většinou sečou na konci září/ začátkem října(záleží taky jestli na semeno či siláž) a mé kytky dozrávají v polovině/koncem září, takže v poho, samozřejmě je nutné si obstarat nějakou ranější odrůdu, s indoory nebo pozdně kvetoucími outdoory je šance na úspěšnou sklizeň velmi malá, i když letos to setli až v polovině listopadu, to by v klidu dozrálo asi skoro všechno, ale to byla spíš jen haluz.
Však pokud chcete, mrkněte do mé outdoor galérky, já jsem byl letos velmi příjemně překvapen a nadmíru spokojen.
Czesc!!!

Old Post 04-01-2005 v 18:41 PM
Bonsai je offline   Profil uživatele Bonsai   Find more posts by Bonsai   Foto galerie člena Bonsai   Click here to Send Bonsai a Private Message   Add Bonsai to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DR.VYPALENY
Nový Člen

Karma uživatele DR.VYPALENY - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 20  

Nápad sázení v kukuřici Příspěvek č. 63

nojo vy vykouřené hlavičky,problem ze sázením v kukuřici se netočí jen kolem sklizně,ale i při sázení.jednoho krásneho dne jsem zasadil a stalo se mi že tam jednoho krásneho dne projel traktor a ten to popráškoval a to zpusobilo to že kitičky zhnědly,asi bjehem tří dnu.tak jednoduchá rada na závěr=počkejte až popráškujou projistotu počkéjte ještě tak týden neš zmizí ty sračky

Old Post 09-01-2005 v 18:23 PM
DR.VYPALENY je offline   Profil uživatele DR.VYPALENY   Find more posts by DR.VYPALENY   Foto galerie člena DR.VYPALENY   Click here to Send DR.VYPALENY a Private Message   Add DR.VYPALENY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Registredanonym
Stálý Člen

Karma uživatele Registredanonym - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 128 

Příspěvek č. 64

A kdy praskujou??
Mimochodem je durban poison brzo zrajci odruda??

jinac bomba doufam ze mi to vyjde

Old Post 09-01-2005 v 19:07 PM
Registredanonym je offline   Profil uživatele Registredanonym   Find more posts by Registredanonym   Foto galerie člena Registredanonym   Click here to Send Registredanonym a Private Message   Add Registredanonym to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:34 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-04-2021 - Pěstování ve skleníku - 1 odpovědí
23-06-2015 - Pěstování v kukuřici 2015 - 0 odpovědí
01-06-2015 - kastrace kukuřice - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5675740 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív