Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Skrin 250W od zacatku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Autor
Téma 
Aryan
Stálý Člen

Karma uživatele Aryan - 41% PěstitelskáKarma uživatele Aryan - 41% PěstitelskáKarma uživatele Aryan - 41% PěstitelskáKarma uživatele Aryan - 41% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 181  

Příspěvek č. 49

sinuhet: hele na klicky nejni dobry foukat primo. ten vetrak vypada celkem vykonne .... mohly by se zlomit no. ale jako nevim jestli je nak regulovatelnej tak min rychlost bo ho namir nekam mimo kyti.
hodne zdaru

kdo jsi bez miny, hoď kamenem

Old Post 18-09-2004 v 09:25 AM
Aryan je offline   Profil uživatele Aryan   Find more posts by Aryan   Foto galerie člena Aryan   Click here to Send Aryan a Private Message   Add Aryan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 50

On sice vypadá, ale je to zdechlina. Přímo před ním vydíš 7 cm rostlinku a ta se jen tak trošku chvěje.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 18-09-2004 v 12:52 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 51

Teď jsem trochu řešil vlhkost. Ve skříni mi na ramínku visí mokrá košile. Před nasávacím ventilátorem je miska s vodou, květináčky na které fouká ventilátor stojí v misce s vodou a ještě je tam třetí miska s vodou. :-) Mám tam teď 40 % vlhkost. Teď jsem tam nakouknul a mám perfektní sušičku prádla. Košile je asi za 2h suchá. Tak jsem tam dal namočený velký froté ručník.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 18-09-2004 v 12:59 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Pokroky Příspěvek č. 52


Už to vypadá docela profi. Zde vidíte všechny ty vodní plochy. Jedna miska je ještě vlevo vzadu za tou hadrou. Hadra je tam kvůli tomu, aby voda kapající z ručníku neprskala na ventilátor.

Ovšem celá ta mašinerie má zatím za výsledek jedinou perspektivní rostlinku. :-)

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 18-09-2004 v 13:10 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 53

Na ten odpar vody bych ti poradil jeden fajn zlepšovák, na který přišel Tutti Frutti. Jednoduše si kup perlit a dej ho do nádob s vodou. Perlit je původem sopečná hornina a je vysoce pórovitý, takže evaporace probíhá opravdu rychle. Je to, řekl bych, o něco elegantnější řešení než mokrá košile, tedy pokud ti na tom sejde. Já jsem si ještě udělal takové kravatové límce (v podstatě je to větší miska pod květník s utěsněným otvorem uprostřed), které nasadím na rostlinu seshora, když je ještě mladá a vlhký vzduch potřebuje nejvíc. Takže pak je vlastně odpařovací plocha přímo u stonku. Samozřejmě je třeba misku odstranit než ji rostlina příliš přeroste. Výroba je jednoduchá, prostě vezmeš větší plastovou misku pod květináč, doprostřed uděláš otvor o průměru asi 7cm. Pak si vezmeš kelímek od 500gr. jogurtu a odřízneš mu dno ve výšce odpovídající výšce té velké misky (zhruba 3-4cm, podle typu). Zbyde ti jakási malá miska, té odřízneš dno a zůstane ti to, co potřebuješ vlepit doprostřed té velké misky. Slepit se to dá ideálně silikonem, ale pokud není, stačí jen na několika místech to do sebe zatavit třeba pájkou nebo rozžhaveným hřebíkem a pak dotěsnit voskem z obyčejné domácnostní svíčky. Sám jsem takhle dělal všechny svoje misky a těsní dosud, není třeba se tohoto primitivního postupu bát. Pokud by tě to zajímalo, najdeš fotografie v tomto threadu.

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 18-09-2004 v 14:28 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Odtah Příspěvek č. 54




Dnes jsem nakoupil potřebné součásti a sestroji výbojce odtah. Mohu říct, že odtah od výbojky je základ tepelné pohody.

Koupil jsem trubkový větrák Euro 2 od Dospelu, hliníkovou flexo hadici a opravdickou duck tape made in USA :-) (lepící páska). Viz obrázek.

Nejprve jsem zapojil ventilátor abych zjistil kterým směrem fouká, pak jsem ho lepící páskou zalepil do jednoho konce trubky. Je o něco menší než trubka. Vyřezal jsem do skříně díru o kousek větší než ventilátor, abych ho mohl od skříně odizolovat molitanem kvůli přenosu vibrací. Teď už vím, že ta díra mohla být ještě o něco větší aby toho molitanu bylo víc a lépe tlumil. Ale i tak je tenhle ventilátor tišší, než ty dva, co tam už mám. Ventilátor jsem vrazil do díry nastrkal kolem něj molitan. Druhý konec hliníkové trubky je přesně tak velký jako je příruba na stínítku, takže trubku nelze na stínítko nasadit. Musel jsem ji nastřihnout a opět lepící páska. Základní výbava každého kosmického letu.

Ta hadice je dost tuhá, prodává se stlačená a vy si ji musíte sami roztáhnout. Dost jsem s tím zápolil. Posunout stínítko výš, nebo níž už není tak jednoduché, musí se vždy dotvarovat hadice. Taky nevím jak pořádně upevnit konec s ventilátorem ve stěně skříně. Teď je prostě ventilátor zaražen do díry a utěsněn molitanem, není to ničím zajištěné.

Pak následovaly testy. Bez odtahu jsem tam měl 31 stupňů. Vypnul jsem původní ventilaci a nechal jen odtah od stínítka. Šup a měl jsem tam 29,2 a přitom méně hluku. Stínítko 50 cm nad kytkama. Zapojil jsem původní ventilaci a snížil stínítko 30 cm nad kytky. 27,8 stupňů Celsia. Já jsem spokojen. To vše při teplotě v místnosti 25,3.

Ale každopádně to bude dlouhodobý vyzkum postupného ztišování. Teď to řve tak, že si nemůžu pozvat žádnou "oficiální" návštěvu.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 20-09-2004 v 20:51 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ganjafarmerbomber
Stálý Člen

Karma uživatele ganjafarmerbomber - 16% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 55

dal uz jsi svetlo niz? fakt se ti to strasne tahne!

Brothers everywhere - raise your hands into the air
We're warriors, warriors of the world
Like thunder from the sky - sworn to fight and die
We're warriors, warriors of the world
BY MANOWAR

Old Post 21-09-2004 v 15:58 PM
ganjafarmerbomber je offline   Profil uživatele ganjafarmerbomber   Find more posts by ganjafarmerbomber   Foto galerie člena ganjafarmerbomber   Click here to Send ganjafarmerbomber a Private Message   Add ganjafarmerbomber to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 56

Ze jo? Ja mam strach abych tak mlade rostlinky nespalil. Ale dam ho niz. Ted je 30 cm od nich.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 21-09-2004 v 17:50 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Firestarter
Stálý Člen

Karma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 57

2Sinuhet: Zalezi na tom, jakej chces jet zpusob. Ale, jestli nechces SOG, tak staci tech 4-6

Old Post 21-09-2004 v 18:30 PM
Firestarter je offline   Profil uživatele Firestarter   Find more posts by Firestarter   Foto galerie člena Firestarter   Click here to Send Firestarter a Private Message   Add Firestarter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 58

Už dorazil pH metr. Tvrdí, že mi z kohoutku leze voda s pH 8 a v odstáté vodě v konvičce naměřil dokonce 9, to by vysvětlovalo to špatné klíčení. Ale ještě ho musím pořádně zkalibrovat. Neměl jsem doma nic lepšího poruce, tak jsem poslední zálivku upravil kyselinou citrónovou. Výbojka je teď 15 cm od rostlinek, snad to dají. Zatím jsou venku z hlíny 4 rostlinky. Optimisticky už jsem nakoupil materiál na aero kloner a ještě nemám z čeho ty řízky řezat. :-) Taky mám silnou lupu a skoromikroskop na sledování kapiček. :-)))

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 21-09-2004 v 21:54 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

11 dni od kliceni Příspěvek č. 59




Dnes je to 11 dní, co jsem dal semínka klíčit. Hmmm, připadá mi to už o hodně dýl. Ačkoliv na ně foukám, začaly se nebezpečně naklánět. Bodejť když to měly ke světlu tak daleko. Materiál na aero kloner, jsem použil na zvlhčování. Prostě jim tam bublám. Přes noc, když nejedou větráky to tam vyrobí relativní vlhkost 70%, ale stačí aby jel jen odtah výbojky a je to marné. Zkoušel jsem i ten perlit jak radil Děd Maróz, ale zatím nejlepší je to bublání. Tož pár fotek...

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 23-09-2004 v 18:38 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 60

Jo a připadají mi ty kytky nějaké málo šťavnaté. Mají takové papírové listy.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 23-09-2004 v 18:48 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 61

Právě mi došlo, že tu vlhkost ve skříni udržím tak, že zapojím nasávací otvor stínítka ven ze skříně. To jsem blesk, co? :-)
Na www.conrad.cz jsem našel spousty regulačních vychytávek použitelných do skříně. Uvažuji o plynulé regulaci otáček těch 230V ventilátorů. Výbojka by měla vlastní okruh s vnějším vzduchem a ve skříni by s tím jen jemně míchaly ventilátory nastavené na pomalé otáčky.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 24-09-2004 v 10:31 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Makra Příspěvek č. 62




Trochu jsem si pohrál s makrofotografií.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 25-09-2004 v 20:44 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Makra 2 Příspěvek č. 63




Nechal jsem to schvalne ve velkem rozliseni, kdyby s tim chtel nekdo dal pracovat.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 25-09-2004 v 20:49 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Makra 3 Příspěvek č. 64




Doporučuji ten s kapkou mezi větvičkami na plné rozlišení.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 25-09-2004 v 20:50 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:45 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-02-2011 - 9x ww, skrin 250w sodik - 2 odpovědí
09-10-2008 - 250w na zaciatok? - 11 odpovědí
24-07-2006 - pekne od zaciatku - 90 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4129880 seconds with 39 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív