Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Skrin 250W od zacatku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Skrin 250W od zacatku Příspěvek č. 1

Ve většině ostatních fór se majitelé chlubí svými hotovými fungujícími skříněmi.
Já bych vám chtěl nabídnout možnost zúčastnit se spolu se mnou stavby
skříně od samého začátku. Nabízím vám sledování mých omylů a pokusů,
se všemi zákrutami a slepými uličkami do kterých mě má neznalost zavede.
Prvotní cíl je co nejrychleji vytvořit skříň ve které mohu začít.
Ne skříň dokonalou, ale skříň kde budu moct dělat vlastní chyby a učit se z nich.
Takže výbojka, květináč, ventilace. Pak rychle zasadit a učit se.
Postupně vylepšovat až k dokonalosti.
Rizikem je, že mě to možná všechno přestane bavit a vy se výsledku nedočkáte,
no snad vám to alespoň pomůže vyhnout se chybám, které budu dělat já.
Je mi jasné, že mi to zplesniví, napadnou mi je škůdci, budu bojovat s vlhkostí
a s teplotou, ale to je pro mě jediná cesta k úspěchu. Rychle začít a učit se.

Old Post 25-08-2004 v 06:23 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Podmínky Příspěvek č. 2

Snad bych mohl pro představu popsat podmínky ze kterých budu vycházet. Mám vlastní byt, takže extra utajení nemůsím řešit. Mám práci, takže nemusím škudlit každou stokorunu, ale taky nemám na rozhazování. Žádná dílna, žádné pořádné nástroje. Jen vrtačka a pár šroubováků. :-)

Naposledy upravil Sinuhet 25-08-2004 v 06:50 AM

Old Post 25-08-2004 v 06:25 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Krok 1. Příspěvek č. 3

Skříň s vnitřním půdorysem 55 x 114 cm = 6 270 cm2.
Podle převodníku plošných měr je to necelých 7 čtverečních stop.
Chci použít 250W sodík.
250/7 je cca 35 Wattů na čtvereční stopu.
FAQ z Growera doporučuje 25 až 40 wattů na čtvereční stopu. Takže jsem v normě.

Old Post 25-08-2004 v 06:49 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Světlo Příspěvek č. 4

Takže jsem navštívil Janču a pořídil tlumivku, startér, výbojku, objímku a flexošňůru.

Výbojka - Master Philips SON-T PIA Plus 250W : 263,-
Tlumivka - Layrton SAPI-HSI 25/23 250W : 322,-
Startér - TRONIC ATCO ZRM 6-ES/B : 255,-
Objímka - E40 : 110,-

Flexo šňůra je kabel, který už má na jedné straně nalisovanou zástrčku. Prodávají se různé délky a provedení v cenách do 100 Kč. Takže to vše za zhruba 1050 Kč bez DPH. Takže pro nás koncáky asi za 1250,- Kč.

Pokud bych chtěl do budoucna silnější výbojku, zvládne startér až 400W, ale tlumivku bych musel koupit novou. Spíše ale počítám s dokoupením druhé 250W, kvůli rovnoměrnějšímu rozložení světla ve skříni.

Naposledy upravil Sinuhet 25-08-2004 v 07:31 AM

Old Post 25-08-2004 v 07:09 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

První zapojení Příspěvek č. 5


http://grower.cz/photos/007726/0002.png

Toto je obrázek zapojení výbojky přímo tak, jak je nakreslen na tlumivce. Jsou tam dvě varianty. Pouze sodík a univerzál pro sodík i metalhalid. Podle Groweru je prý lepší ten univerzál. Ví někdo proč? Nekoupil jsem si pro začátek kondenzátor, takže jsem to zatím zapojil bez něj.

Pokud máte flexo šňůru měly by v ní být tři dráty. Zelenožlutý je ochranný kolík zásuvky. Černý, nebo hnědý je fáze a modrý je tzv. pracovní. Pokud si vyřábíte vlastní šňůru, tak byste měli vědět, že fáze je v zásuvce ve zdi vlevo (při pohledu zepředu s kolíkem nahoře).

Na obrázku je F - fáze a N - pracovní.

Nejprve si k objímce výbojky připojím dva dostatečně dlouhé dráty aby na nich mohla výbojka viset ve skříni.

Pak zapojím fázi z flexa do zdířky číslo 2 na tlumivce (tlumivka je ta velká, těžká kostka).

Zdířku číslo 4 na tlumivce propojím se zdířkou D na startéru.

Do dalšího kontaktu na startéru, označeného LA zapojím jeden drát z objímky výbojky.

Do třetího kontaktu startéru (N) zapojím pracovní drát z flexa a také druhý drát z objímky.

Strčím flexo do zásuvky a mělo by to svítit.

Ví někdo který kontakt výbojky se na schématu označuje tečkou?

Naposledy upravil Sinuhet 25-08-2004 v 13:00 PM

Old Post 25-08-2004 v 07:51 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
W3m3n0
Stálý Člen

Karma uživatele W3m3n0 - 15% PěstitelskáKarma uživatele W3m3n0 - 15% PěstitelskáKarma uživatele W3m3n0 - 15% PěstitelskáKarma uživatele W3m3n0 - 15% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 264  

Příspěvek č. 6

Co ja vim tak zavit. CHtelo by to nejaky fotky...

"Je lépe litovat, že jsme něco zažili, než litovat, že jsme nezažili." - Boccaccio
"Kořenem všeho zla je nedostatek poznání." - Buddha


W3m3n0’s indoor
W3m3n0’s chilli #1
W3m3n0’s chilli #2
W3m3n0’s svitici lednicka

Old Post 26-08-2004 v 08:54 AM
W3m3n0 je offline   Profil uživatele W3m3n0   Find more posts by W3m3n0   Foto galerie člena W3m3n0   Click here to Send W3m3n0 a Private Message   Add W3m3n0 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hexamin
Stálý Člen

Karma uživatele hexamin - 86% PěstitelskáKarma uživatele hexamin - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 7

Sinuhet kup si este poistku pripadne tepelnu poistku (bude sa ti lepsie spat heheheh) no a ked uz budes v obchode kup si aj kondik

nebudem posielat prispevky vyhuleny
nebudem posielat prispevky vyhuleny
nebudem posielat prispevky vyhuleny
canna trade 2004
70w vertikal scrog

Old Post 26-08-2004 v 16:25 PM
hexamin je offline   Profil uživatele hexamin   Find more posts by hexamin   Foto galerie člena hexamin   Click here to Send hexamin a Private Message   Add hexamin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 8



Po ověření zapojení výbojky zkouším tepelný test. Chci výbojku zavřít do skříně zatím uplně bez ventilace a změřit jaké horko to tam vyrobí.

Výbojka ovšem nesmí být k elektronice připojena dráty delšími než ??? kolik? No prostě ne moc dlouhými. Takže vyvstává problém jak umístit elektroniku nahoru do skříně, aby byly dráty co nejkratší? Věren tradici Pata a Mata, vymýšlím věšákovou metodu. Viz foto. Plastová ramínka jsou nosná, dřevěná jsou pojišťovací záloha, kdyby plast povolil. :-)

Zavírám skříň, davám do ní čidlo digitálního teploměru a zapínám výbojku...

Naposledy upravil Sinuhet 27-08-2004 v 11:15 AM

Old Post 27-08-2004 v 09:29 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 9


Po třech hodinách je ve skříni 40 stupňů Celsia a ještě to stoupá.
OK, musím vykoumat ventilaci. První problém. Jak vyřezat do skříně díru na ventilátor...

Naposledy upravil Sinuhet 27-08-2004 v 10:50 AM

Old Post 27-08-2004 v 09:35 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 10



Zeptal jsem se v prodejně nářadí a koupil vykružovač. Takové řezací kružítko do vrtačky. Vodorovné rameno ma na konci takové ostré dláto a je zasouvací do svislé části, takže se dá nastavit libovolný průměr od cca 2 cm do cca 15 cm. Svislá hřídel se upne do vrtačky a můžeme řezat. Předtím se ještě musí vyvrtat osmičkou vrtákem díra do které se vykružovač zasune. Vlastně střed té budoucí díry.

Old Post 27-08-2004 v 09:39 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 11

Ventilátor Sunon DP200A, 2123XBL z GM Electronics. www.gme.cz.
160 m3/h. Průměr 12 cm.

Vyvrtal jsem díru v horním rohu zadní stěny. Ale teda moc to nešlo a samozřejmě jsem ji vyvrtal moc velikou. Ventilátor jsem provizorně přichytil drátky tak, aby tahal vzduch ze skříně ven.

Opět zapnout výbojku, zavřít a měřit...

Old Post 27-08-2004 v 11:05 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 12

Teplota se ustálila na 31 stupních. V místnosti okolo bylo 28. To by šlo. Ještě zkusím ventilátor otočit aby foukal do skříně. Opět test a stejný výsledek. Takže ho nechám foukat ven. Ještě vyvrtám druhou díru do protějšího dolního rohu zadní stěny a dám tam stejný ventilátor foukající dovnitř ať mám rezervu. Jo a ty větráky dost řvou. Pohraju si s molitanem, ale stejně to asi skončí nákupem nějakých tichých. Tyhle stály kolem dvou stovek jeden.

Koupil jsem kondík. 32 mikroFarad. Ale nikde nevěděli co chci, když jsem chtěl kondík na 220 na startování výbojky. Nakonec se ukázalo, že tomu říkají startovací, nebo kompenzační. Ještě jsem ho nepřipojil, ale doufám, že to bude on.

Teď musím koupit čokoládu (svorkovnici) a zapojit elektroniku na stěnu skříně pořádně a pevně. Pak se bude vnitřek skříně pokrývat folií...

Old Post 27-08-2004 v 11:10 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od hexamin
Sinuhet kup si este poistku pripadne tepelnu poistku (bude sa ti lepsie spat heheheh)


Tepelná poijistka? To se prodává jako hotová součástka? Na různé teploty? I třeba na 45 stupňů?

Old Post 27-08-2004 v 11:12 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 14

Nevím jestli se da sehnat tepelná pojistka, já jsem doma našel bimetalovej pásek (může stát tak 10kč) a právě s ním dělám testy, je to jednoduchý a vypadá to i dost spolehlivě. Jinak pojistku tam doporučuju dát i normální (stojí tak 5kč), jistota je jistota.

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Old Post 27-08-2004 v 13:04 PM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od lordWilliam
Nevím jestli se da sehnat tepelná pojistka, já jsem doma našel bimetalovej pásek (může stát tak 10kč) a právě s ním dělám testy, je to jednoduchý a vypadá to i dost spolehlivě. Jinak pojistku tam doporučuju dát i normální (stojí tak 5kč), jistota je jistota.


Jo, bimetal mě napadnul taky, připadně ubastlit nějaký elektronický odpojovač s termistorem. Pojistku mám v plánu. Myslíš asi takovou tu malou, skleněnou. Tzv. přístrojovou. Jo, jo. Bude.

Old Post 27-08-2004 v 13:37 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 16

Ještě dotaz... Kolik myslíte, že by tam mělo růst kytek? Já to tipuju tak 4-5.

Old Post 27-08-2004 v 13:38 PM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:24 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-02-2011 - 9x ww, skrin 250w sodik - 2 odpovědí
09-10-2008 - 250w na zaciatok? - 11 odpovědí
24-07-2006 - pekne od zaciatku - 90 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7758940 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív