Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Přírodní hnojiva : hnůj, popel, humus, kopřivy, slepičáky a další organika a DIY Bio
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Maximiq
Stálý Člen

Karma uživatele Maximiq - 82% PěstitelskáKarma uživatele Maximiq - 82% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 66 

Organika Příspěvek č. 1

Slyšel jsme, že výborné hnojivo je popel (ze dřeva). Tento rok vyzkouším co je na tom pravda. Prej to na popelu roste samo. Máte někdo zkušenosti?

Old Post 18-01-2001 v 10:22 AM
Maximiq je offline   Profil uživatele Maximiq   Find more posts by Maximiq   Foto galerie člena Maximiq   Click here to Send Maximiq a Private Message   Add Maximiq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Grower Team

Karma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2000
Příspěvků: 300 

Popel Příspěvek č. 2

Popel (ale pouze ze dřeva !) je dobrý hnojivo, to jo. Obsahuje vše potřebné pro růst a rychle se mění v humus, a navíc je docela průdušný, což svědčí kořenům. V praxi funguje docela dobře při požárech lesů, kdy vše shoří a vytvoří tak slušnou vrstvu humusu obsahující nové živiny, pro nový silný porost . Ale nejlepší je udělat mix - popel, zemina, písek, takhle kytky určitě dostanou co potřebujou, i když to v jedné složce bude chybět.

Old Post 18-01-2001 v 17:51 PM
Deu je offline   Profil uživatele Deu   Find more posts by Deu   Foto galerie člena Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Add Deu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Deu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maximiq
Stálý Člen

Karma uživatele Maximiq - 82% PěstitelskáKarma uživatele Maximiq - 82% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 66 

Organika co pod kytky Příspěvek č. 3

Já samozřejmě nemyslel pěstovat jenom na popelu. Na jaře namýchám pod kytky směs z toho nejlepšího: ornice, zahradnický substrát, popel, koňská mrva, vápenec. A to by v tom byl čert aby ...
Objevil sem v zahradnických potřebách substrát tohoto složení: kompostovaná ornice, černé rybniční bahno, fermentovaná chlévská mrva a drůbeží trus a podobné špeky. Tohle tam dám taky, protože je tam asi všechno co v qualitní půdě má být

Ještě k mrvám (hnojům). Kravská je dobrá, ale rozkládá se 4 roky, což je pro jednoletou kytku zbytečně moc. Zato koňská mrva se rozkládá rok jeden, takže kytka dostane během toho roku maximum co v tom hnoji bylo

Old Post 19-01-2001 v 13:46 PM
Maximiq je offline   Profil uživatele Maximiq   Find more posts by Maximiq   Foto galerie člena Maximiq   Click here to Send Maximiq a Private Message   Add Maximiq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Palec nahoru Hydro Příspěvek č. 4

Proto mám rád hydro - tohle nemusím řešit

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 20-01-2001 v 13:08 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aaron Lightner
Stálý Člen

Karma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 133 

Hydro Příspěvek č. 5

Tvrdil mi před časem jeden známý, že pozná při kouření, jestli bylo pěstováno jako hydro nebo v půdě. To se fakt dá, nebo je to jenom taková zhulenecká latina?

Old Post 22-01-2001 v 00:02 AM
Aaron Lightner je offline   Profil uživatele Aaron Lightner   Find more posts by Aaron Lightner   Foto galerie člena Aaron Lightner   Click here to Send Aaron Lightner a Private Message   Add Aaron Lightner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phmh
Stálý Člen

Karma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% PěstitelskáKarma uživatele phmh - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 301 

Obecné pravda Příspěvek č. 6

fakt je to poznat a je taky rozdíl v jakym médiu je to pěstovaný (rockwool,kokosový substrát,keramzit)ale to chce ještě vychytat ,ale možná je to už zbytečný,
a třeba začnou holaňdani dělat nějaký nový hnojiva už rovnou namíchaný na různý chuti a ůčinky-¨¨¨.
teď se zatím vyrábí všechno oddeleně jako třeba "vitrasol" na přidání sladké vůňe a chuti pro konopí-ale s tím se musí hodně opatrně aby se to hned nespálilo a dává se tam jen 3-4 týden od plánovaného konce květu-
poslední 2 týdny je pak potřeba vyplachovat zavlažovací systém od všeho bordelu aby to očistilo i kořeny před tím než to budeme kouřit
a venku to z toho koňskýho hnoje roste fakt giga-
a na růstovou fázi přidávejte skořápky(pro vápník v nich obsažený) nebo roztok z nich a na květ jak se začne zkracovat čas tak když dřív začnete tak kytku přivedete dřív do květu a začnete přidávat roztok ze slepičích hoven(tam je zas hodně fosforu na květ)
a když vám hodně vysychají tak stačí jenom přihrnout nasekanou trávu a to pomůže trochu i proti škůdcům kterých je tady pořád víc a víc

!!! jak funguje svět! http://www.volny.cz/l_kopecky/ tak tady o tom nepíšou v novinách
to se dějou věci -tak to vypadá,že se už lidi dávajídohromady tak to tady s tím konopím třeba můžeme změnit dohromady a třeba ta naše planeta shoří(díky zastavení těžby dřeva třeba a jiných "užitečných" zdrojů)až o několik desítek miliard let později a nebude to qůli naší součastnosti
herbsman de la vega phmh45@centrum.cz

Old Post 22-01-2001 v 00:22 AM
phmh je offline   Profil uživatele phmh   Find more posts by phmh   Foto galerie člena phmh   Click here to Send phmh a Private Message   Add phmh to your buddy list     Navštiv homepage uživatele phmh! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Liprd
Stálý Člen

Karma uživatele Liprd - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 71 

Organika Příspěvek č. 7

Hnojivo ze slepičinců
Je to velmi prosté a primitivní . A platí zde přísloví , že v jednoduchosti je velká síla.
Pokud máte přístup k těm hovínkám, které se nyzývají slepičince tak už ted máte jisté hnojivo.
Dosud jsem zde četl, že to každý míchá s vodou, no prosim jak je komu libo že? Alá já osobně míchám slepičáky pouze s mlékem nejlépe plnotučném(na to zase tak moc nezaleží jestli polo nebo plno)Tuto věc jsem se dozvěděl od kámoše, který to dělá už pěknou řádku let.Myslím že to budou tři řádky. Tak jsem to ze zvědavosti zkusil také a byl jsem ohromen, co takové hnojivo dokáže s kytkou.
Poprvé jsem to zkusil na vzorku, který jsem mněl v oblize a dobře jsem ho znal. Po pravidelném hnojení mi z toho vyrostla kytka, kterou jsem z toho vzorku nikdy neměl.Kytka plná síly a energie a hlavně také pryskyřice. Stonek byl tak silný že jsem ho řezal pilkou a sama osobě kytka byla do výše tří metrů. Dá se říct, že hnojivo ze slepičáků má na konopí blahodárné účinky(ve všech směrech).Do té doby jsem věděl že z konopí se dají dělat různé produkty, ale netušil jsem že i takové věci jako je násada na lopaty ze stonku. Kdyby to pole JZD nezoralo tak by tam byl dotedka konopný pažez.Musím říci, že jsem mněl tu dobu dobré místo a bylo i skvělé počasí, které zde hrálo hlavní roli.

Návod :
Zvládne to snad každý kdo má ruce
O,5 litrů mléka
Slepičáku kolik jsem vždy uznal za vhodné a dokud mi to nesmrdělo, ale řek bych že přehánět by se to nemnělo!To už si každý individuálně rozhodne.
A všechno to dokonale promíchat.
Důležité je to na 1 týden ( možno i déle) odstavit

Liprd Hulmminen

Old Post 07-02-2001 v 09:51 AM
Liprd je offline   Profil uživatele Liprd   Find more posts by Liprd   Foto galerie člena Liprd   Click here to Send Liprd a Private Message   Add Liprd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Liprd
Stálý Člen

Karma uživatele Liprd - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 71 

Na Maximiqa Příspěvek č. 8

kolik ten substrát stojí a pod jakým názvem se prodává

Liprd Hulmminen

Old Post 07-02-2001 v 19:21 PM
Liprd je offline   Profil uživatele Liprd   Find more posts by Liprd   Foto galerie člena Liprd   Click here to Send Liprd a Private Message   Add Liprd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ropak
Stálý Člen

Karma uživatele Ropak - 80% PěstitelskáKarma uživatele Ropak - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 39 

Organika Popel Příspěvek č. 9

Popel ze dřeva je super hnojivo, ale pozor, je dost kyselej. Takže to chce trochu vápna...

Old Post 07-02-2001 v 19:32 PM
Ropak je offline   Profil uživatele Ropak   Find more posts by Ropak   Foto galerie člena Ropak   Click here to Send Ropak a Private Message   Add Ropak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
THC-Aktiv
Stálý Člen

Karma uživatele THC-Aktiv - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 72 

Mliko Příspěvek č. 10

Zdar, to zkusim taky. Jak casto tim hnojis? A jakej pomer pouzivas, hnojivo ku mliku? Diky

Spoke

Old Post 14-02-2001 v 13:13 PM
THC-Aktiv je offline   Profil uživatele THC-Aktiv   Find more posts by THC-Aktiv   Foto galerie člena THC-Aktiv   Click here to Send THC-Aktiv a Private Message   Add THC-Aktiv to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SURBONT
Nový Člen

Karma uživatele SURBONT - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 11

Sem dal to samy, nemichal sem to s mlikem, hazel sem hovna, nekolik lopat rovnou pod kytku a vyrostly 4m do vysky a 2,5m do sirky kere plny palic jako tenisaky...
Takze mliko sux.
Satci to dat do kyble, zalej vodou a nechat tejden odstat,zalejvat destovkou.
Konopi kdyz je velky asi nejde prehnoojit.
1kg kristalonu na 5 kytek min. rok dukaz

Old Post 14-02-2001 v 20:48 PM
SURBONT je offline   Profil uživatele SURBONT   Find more posts by SURBONT   Foto galerie člena SURBONT   Click here to Send SURBONT a Private Message   Add SURBONT to your buddy list     Navštiv homepage uživatele SURBONT! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hop
Stálý Člen

Karma uživatele hop - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 54 

Příspěvek č. 12

Někde sem četl že je dobré si nasadit par žížal do květináče..tak sem to udělal.Nesežerou mi kořínky?
dík

hop

Old Post 21-02-2001 v 12:15 PM
hop je offline   Profil uživatele hop   Find more posts by hop   Foto galerie člena hop   Click here to Send hop a Private Message   Add hop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyloelf
Stálý Člen

Karma uživatele psyloelf - 0% PěstitelskáKarma uživatele psyloelf - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 3 

Příspěvek č. 13

No myslím si že keramzit je na provzdušnění lepší, když ho namícháž se zeminou, já míchám 1/4 keramzit 3/4hlína a půda se tzv. nezpeče. Navíc váže na sebe hnojivo. Co se žížal týče osobní zkušenosti nemám, a nejsem si jist zda takový žížale stačí taková malá nádoba k životu. Nehledě na to že budeš muset hnojit předpokládám že uměle (NPK) a to by se žížalkám nemuselo líbit. Když bio tak komplet takže asi hnůj (odleželý) ale zase ten smrad z pěstírny. No nevím nevím....

Old Post 22-02-2001 v 07:11 AM
psyloelf je offline   Profil uživatele psyloelf   Find more posts by psyloelf   Foto galerie člena psyloelf   Click here to Send psyloelf a Private Message   Add psyloelf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hop
Stálý Člen

Karma uživatele hop - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 54 

Příspěvek č. 14

Co to je ten keramitz a kde se to prodává ..kolik to tak stojí...?

hop

Old Post 22-02-2001 v 08:12 AM
hop je offline   Profil uživatele hop   Find more posts by hop   Foto galerie člena hop   Click here to Send hop a Private Message   Add hop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
coach
Stálý Člen

Karma uživatele coach - 55% PěstitelskáKarma uživatele coach - 55% PěstitelskáKarma uživatele coach - 55% PěstitelskáKarma uživatele coach - 55% PěstitelskáKarma uživatele coach - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 108 

Palec nahoru Příspěvek č. 15

To jsou takovy kulicky asi 8mm v prumeru. Sezenes to v kazdym kvetinarstvi a stoji to par kacek.
Coach

Old Post 22-02-2001 v 14:28 PM
coach je offline   Profil uživatele coach   Find more posts by coach   Foto galerie člena coach   Click here to Send coach a Private Message   Add coach to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weeno
Stálý Člen

Karma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 141 

žížala a ganja Příspěvek č. 16

O kořínky se bát nemusíš, nevím jestli je nějaká žížala poškodí, ale kytce jako celku to absolutně neublíží - mám to vyzkoušené. Žížala v zemi neslouží jen jako kypřící faktor, ale taky jako přírodní továrna na hnojivo !!!

weeno

Návod na stavbu levného aeroponického systému
moje stránky

Old Post 22-02-2001 v 16:50 PM
weeno je offline   Profil uživatele weeno   Find more posts by weeno   Foto galerie člena weeno   Click here to Send weeno a Private Message   Add weeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele weeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:47 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7657900 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív