Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Zdraví Konopná mast v obrazech. Příspěvek č. 1




zdar a sílu přátelé a krajané,
v rámci autentičnosti pokusil jsem se vybavit fotografiemi notoricky známí recept na konopnou mast bushka
Kdo ještě neměl možnost toto mazání připravovat získá jakous představu o technologického postupu a procesech probíhajících při tomto téměř šamanském rituálu.
Část první – hon na CBD
Je to pravděpodobně nejdůležitější nepsychoaktivní součásti cannabisu. která se vyskytuje v největších koncentracích u průmyslovém konopí. Vzhledem k tomu že drtivá část tohoto společenstva nepěstuje technické konopí, nebudeme propadat trudomyslnosti a pokusíme se ho získat s minimálně potentních částí rostliny jako jsou velké spodní listy a stonky .
Čistou lékařskou vazelínu jsem zakoupil v lékárně, 900g stojí něco kolem 215 kulí.
Autorka ve svém návodu uvádí množství ½ litru volně sypaných listu na 250g vazelíny.
Do hrnce s vodou jsem dal rozpustit první část vazelíny (450g) , poté přidal směs stonků, listů v poměrech o něco větším než uvádí předloha.

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 22-02-2004 v 20:34 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 2




Po hodině vaření za občasného míchání jsem hrnec s jeho obsahem odstavil a nechal zchladit. Později umístil do chladničky. To vše proto abych mohl pohodlně sebrat vzniklý tukový škraloup s kterého jsem v platýnku vytlačil vodu. Celou hmotu chlapsky proňahňáme.

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 22-02-2004 v 20:41 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 3



Vzniklou směs jsem natlačil do zavařovací sklenice až po okraj, uzavřel a nechal proležet v chladném a tmavém místě po dobu pěti týdnů.
14-ti denní prodloužení nebylo plánováno přesto si myslím že jsem nic dramaticky nepo-tento.
CBD má schopnost „zmírňovat“ účinky THC a je sám o sobě silným alopatickým lékem který je účinný při léčbě mnoha chorob, nemá nepříznivé vedlejší účinky.
Řádně proleželá směs byla rozpuštěna ve vodní lázní a pomoci cedníku zbavena posledních velkých částí listů a stonku. Nebojte se přitlačit ve zbytcích rostliny je mnoho tuku o který by byla škoda přijít.

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 22-02-2004 v 20:49 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 4



Část druhá – hon na THC
K takto pročištěné směsi putovala druhá část vazelíny (450g), a poměrná část nadrobno nadrcených palic. Autorka uvádí ¼ litru palic na 250g vaseliny , já se opět neudržel a drobně překročil poměr. Za občasného míchání vařit ½ hodiny ve vodní lázni, poté nechat zchladnout a přemístit na týden do ledničky. Proceduru opakovat ještě dvakrát vždy po týdnu znovu, použitá voda se mění za čistou při každém zážehu.

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 22-02-2004 v 20:56 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 5




Po posledním týdenním odpočinku v ledničce vyjmeme „medovou kru “ s hrnce a připravíme se na závěrečnou operaci přímého žehu.
Mě se k tomuto účelu nejvíc osvědčila pánev WOK.(kam čert nemůže nastrčí Číňana) . Zcela určitě to ale půjde i na mnoha jiných pánvích a kastrolech které nutně nemusejí být MADE IN CHINA nebo stejné konstrukce jako WOK .
Celý koláč rozpustit a tentokrát na přímém ohni ¼ hodiny smažit za stálého míchání.

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 22-02-2004 v 21:07 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 6




Horkou směs přecedit přes plátno a opět se pokusit s ní dostat maximum tuku.
Ztrátu vaseliny v průběhu celé procedury odhaduji na 10-15% . Mastičku naporcovat do menších kelímků rozdat rodině kamarádům známým a známým jejich známých, prostě rozšiřovat laické veřejnosti obzory a zároveň měnit kladně optiku pohledu na tuhle užasnou bylinu . Uchovávat v chladu!!!
Na co všechno to je dobré : artróza, opar, infekce,oděrky povrchová poranění kůže, revmatizmus, suchá kůže svědění popraskaná kůže ekzém a záněty .

PEACE and POWER

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Old Post 22-02-2004 v 21:16 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hicks
Stálý Člen

Karma uživatele Hicks - 77% PěstitelskáKarma uživatele Hicks - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 7

Wow, taky sem nedávno mast vyráběl, ale řeknu ti, mám ji více v odstínu zeleném, nežli medovém .
Asi je to tím, že já sem tam tolik palic nenarval (narval jsem je v průběhu měsíce do fajenky.... ) a chytlo mi to víc do zelena...

Jinak to všecko sedí jako u mojí výroby. Škoda, že není dig. foťák kuwa, to by bylo lepčí.

A taky ztráty u mne byli větší, asi 20%.

Jinak blahopřeji k pjeknému výkonu, pádž vypadá, že tvá asi bude mít i větší účinky (více THC a CBD ).

outdoor 2003

Old Post 24-02-2004 v 17:41 PM
Hicks je offline   Profil uživatele Hicks   Find more posts by Hicks   Foto galerie člena Hicks   Click here to Send Hicks a Private Message   Add Hicks to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hicks
Stálý Člen

Karma uživatele Hicks - 77% PěstitelskáKarma uživatele Hicks - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 8

K tý trvanlivosti:

Myslím si, že klidně vydrží dýl (i více jak rok). Protože i když tam nejsou nějaký chemický shity co by tomu prodlužovaly trvanlivost, uložení mimo světlo a hlavně v lednici udělá svoje. A pokud chcete mast uchovat ještě dýl, tak se nebojte kus narvat do mražáku, myslím, že se nic co by ohrozilo účinnost nestane.

A napadlo mne, až jednou za pár (desítek možná ) let bude cannabis legální, založíme si kluci firmu a mohli bysme mast vyrábět ve velkým , co vy na to?

outdoor 2003

Old Post 25-02-2004 v 10:16 AM
Hicks je offline   Profil uživatele Hicks   Find more posts by Hicks   Foto galerie člena Hicks   Click here to Send Hicks a Private Message   Add Hicks to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
XaVieR
Stálý Člen

Karma uživatele XaVieR - 36% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 9

skvela prace
mamina bude mit radost. Ted diky tobe uz ma paradni navod jak na to
Diky
a samozrejme K+

Old Post 26-02-2004 v 18:05 PM
XaVieR je offline   Profil uživatele XaVieR   Find more posts by XaVieR   Foto galerie člena XaVieR   Click here to Send XaVieR a Private Message   Add XaVieR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vysoky.utes
Nový Člen

Karma uživatele Vysoky.utes - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 12  

Ad konopna mast - krok 3 Příspěvek č. 10

Ahoj Malcolme,

rad bych se te zeptal na tvoje zkusenosti s poslednim krokem vyroby konopne masti a chtel bych si porovnat vysledek, eventuelne vzajene prokonzultovat postup.
Ja jsem v lete mast pokousel taky (vidim ze podle stejneho receptu) a musim rict, ze si s tim poslednim krokem nejsem uplne jisty. O co mi jde.

Rika se tam, ze mas oproti predchozimu povareni "ve vode" vazelinu prevarit na primem ohni, coz znamena flaknout to do hrnce a nechat cca 15-20 minut bublat.
Jenze kdyz jsem to provedl, tak i kdyz jsem to michal a snazil se to hlidat, konecny vysledek na me zanechal dojem, ze jsem to proste "prepalil". Po nejaky dobe to zaclo smrdet jako vyjetej olej a preze vsechnu snahu to ztmavlo a musim rict, ze oproti puvodni konzistenci ty vazeliny uz to neni ono a ztratila tu svoji vazkost a proste mi to neprijde zrovna idealni.

Dumal jsem nad tim a mam pocit, ze i pri tom konecnym prevareni by nebylo naskodu dat tam aspon trosku vody, ktera by se po chvili vyvarila a zabranila by tak tomu spaleni.
Na zaver podotykam, ze jsem to nedal na "plnej kotel" , ale snazil jsem se to drzet na mirnejsim ohni tak, aby to slo uhlidat.

Jeste me napadlo, ze asi svoje udela i nadoba, ve ktery to delas a kdyz srovnam klasickej hrnec (coz jsem mel ja) a teflonku nebo vok (coz je tvuj pripad) , tak to asi sehraje svoji roli.

diky za info

V.U.

Old Post 08-03-2004 v 18:30 PM
Vysoky.utes je offline   Profil uživatele Vysoky.utes   Find more posts by Vysoky.utes   Foto galerie člena Vysoky.utes   Click here to Send Vysoky.utes a Private Message   Add Vysoky.utes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xmalcolm
Stálý Člen

Karma uživatele xmalcolm - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 204 

Příspěvek č. 11

Zdar a sílu, díky všem za projevenou
Hicks - správná dedukce kolego s tou zlatou barvou. Co se týče trvanlivosti kromě mrazáku to bych určitě nedoporučoval jsi to vystihl trefně. Teploty mezi 5-10°C jsou ideální černo černá tma.
Time - taky jsem převařoval třikrát a vodu měnil při každé proceduře.“Protože co? Protože jsme na lovu THC a tím pádem nás nezajímá nějaká posraná H20“
por. Hamáček
Trvanlivost delší než rok nemám prověřenou protože se ještě nestalo abych měl jednu várku déle.
Tetrine - s tou červenou indulonou bych to nehyzdil takříkajíc il- prinčípo.
Vysoky.utes - určitě použij něco s povrchem na hrnci nebo pánvi a nebudeš mít přihořívací problém. Na druhoustranu jsi dodržel autorčin návod „směs vazelíny a palic opět přivést k varu, tentokrát na přímém ohni a za stálého míchání nechat pomalu smažit asi 15 minut, až se začne uvolňovat charakteristický, lehce připálený zápach“.Otázkou zůstává co si představujete pod
pojmem lehce připálený zápach. Osobně žádné lehce ani těžce připálené zápachy nevyhledávám neboť jsem přesvědčen že při klasické extrakci to prostě postrádá smysl. Když se to přežene
dochází k nevratným chemicko-fyzikálním změnám. Pokud použiješ nádobí s povrchem tak to ani není dost dobře technicky proveditelné (mírný oheň a stálé míchání),
nebo ?
mějte se ranhojiči a ranhojičky

„Každá dokonalá prostopášnost vyžaduje dokonalé volno". (Boudelaire)



Naposledy upravil xmalcolm 09-03-2004 v 22:27 PM

Old Post 09-03-2004 v 21:31 PM
xmalcolm je offline   Profil uživatele xmalcolm   Find more posts by xmalcolm   Foto galerie člena xmalcolm   Click here to Send xmalcolm a Private Message   Add xmalcolm to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xmalcolm! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
včelař
Stálý Člen

Karma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 12

nazdaar lecitele!

taky sem si varil masticku. a kdyz sem v navodu prisel k pojmu VODNI LAZEN. tak sem si predstavil velkej hrnec s vodou a v nem mensi hrnec s vazelinou a bylinkama. pro jistotu sem jeste zavolal kamosoj kucharoj, kterej mi to taky tak vysvetlil..
a masticku mam hodne tmave zelenou. bude to tim, ze vy, kdyz to varite ve vodni lazni- voda + vazelina, tak se nektere latky rozpusti ve vode a ty pak vylejete..
myslim si ze v marihuane jsou lecebne i jine latky nez "jen" THC, ktere neni rozpustne ve vode ale i latky, ktere rozpusne ve vode jsou!

snad sem to pochopil dobre..

Old Post 01-05-2004 v 13:37 PM
včelař je offline   Profil uživatele včelař   Find more posts by včelař   Foto galerie člena včelař   Click here to Send včelař a Private Message   Add včelař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
včelař
Stálý Člen

Karma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 13

tak sem znovu prohlizel ty fotky vyse a jestli sem to dobre pochopil ( z fotek) tak ty x. jsi v te vodni lazni rozpustil tu vazelinu s listama. precedil a paks vazelinu s palicema znova varil primo ve vode..

Old Post 10-05-2004 v 20:50 PM
včelař je offline   Profil uživatele včelař   Find more posts by včelař   Foto galerie člena včelař   Click here to Send včelař a Private Message   Add včelař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lordWilliam
Pěstitel jejího Veličenstva

Karma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% PěstitelskáKarma uživatele lordWilliam - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 519  

Příspěvek č. 14

wow, fakt výbornej návod, konečně tady někdo zveřejnil nějakej svůj výtvor a ne jen opsal text z jiný stránky. Jen co mi doroste kytička tak její část půjde na mastičky :-°)

Paní Schrödingerová říká manželovi: "Cos dělal s tou kočkou? Vždyť je napůl mrtvá!"
Vědí vaši rodiče že hulíte?|Přesazení větší kytky do RW|Marihuana má velká rizika :-°)|Jaké činnosti si nedovete představit bez hulení?|Podivné listy x Fotoperioda|2005 - HPS 150W Magic Crystal + Nebula|250W + 115W CFL Box - ScroG|

Old Post 14-07-2004 v 22:14 PM
lordWilliam je offline   Profil uživatele lordWilliam   Find more posts by lordWilliam   Foto galerie člena lordWilliam   Click here to Send lordWilliam a Private Message   Add lordWilliam to your buddy list     Navštiv homepage uživatele lordWilliam! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CarloSSS
Stálý Člen

Karma uživatele CarloSSS - 42% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 15

Tak to je supr...konečně si budu moct udělat mast i já!!!
KONEČNĚ???předchvílí jsem ještě nevěděl kolik má účinků!!!
jestli někdo má momentálně mast tak byste ji mohli nabídnout
VRNNN...její babi má RA:.............§(

Old Post 19-07-2004 v 23:12 PM
CarloSSS je offline   Profil uživatele CarloSSS   Find more posts by CarloSSS   Foto galerie člena CarloSSS   Click here to Send CarloSSS a Private Message   Add CarloSSS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peshmerga
Stálý Člen

Karma uživatele Peshmerga - 61% PěstitelskáKarma uživatele Peshmerga - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 16

Skvělý článek, XMalcolm, letos jsem už udělal dvě várky na léčení ekzemů a hlavně psoriasis, ta mě zase bude přes zimu trápit. Při "wokování" jsem do jednoho malého vzorku přidal asi 50 gramů čistého včelího vosku, řádně prohřál a jsem zvědav na výsledky (má to prý dělat něco pro nehty). Abych odstranil ten chlorofyl , tak jsem zkušebně jednu várku třikrát po 10 minutách vařil ve vodě (vodu jsem, pochopitelně, vyměňoval ), výsledkem je jedna várka zelená, druhá taková nazlátlá.

Old Post 09-09-2004 v 01:01 AM
Peshmerga je offline   Profil uživatele Peshmerga   Find more posts by Peshmerga   Foto galerie člena Peshmerga   Click here to Send Peshmerga a Private Message   Add Peshmerga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:59 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9112680 seconds with 39 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív