Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Přepnout?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
mejzy
Stálý Člen

Karma uživatele mejzy - 63% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 190  

Přepnout? Příspěvek č. 1


Ahoj, prosím o radu... Můžu už přepnout? Kytky jsou staré 24 dní+- a ještě dotaz ohledně listů, může se jednat o špatné pH?

:-)

Old Post 25-03-2023 v 13:29 PM
mejzy je offline   Profil uživatele mejzy   Find more posts by mejzy   Foto galerie člena mejzy   Click here to Send mejzy a Private Message   Add mejzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 2

Nahoď info nějaké , jaký substrát, box , hnojky, měříš nějaké hodnoty ? Pak můžeme spekulovat v čem je problém , Každopádně bych nejdřív pořešil příčinu toho problémů s listy , pak jim dal ještě nějaký čas dát se dokupy , akorát by ses připravil o výnos kdyby si teď přepnul,.

Old Post 26-03-2023 v 11:54 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mejzy
Stálý Člen

Karma uživatele mejzy - 63% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 3


Ahoj,neměřim nic,2x hnojeno biobizz grow v minimální dávce pár dní z5.stan 80*80*160 95w led panel 45cm nad vrcholky, kytky mají aktuálně 20cm+-. Hlína zahradnický substrát, nějaký obyč, první 2tydny jsem zaléval vodou z kohoutku, pak jsem přešel na dešťovou vodu, řekl bych že už se to nešíří,listy na nových větvích vypadají zdravě, mám ty nemocné listy ostříhat? Přepnout musím nejpozději za 3 dny, kytky jsem před 5 dny zastrihl . aktuální foto

:-)

Old Post 26-03-2023 v 14:02 PM
mejzy je offline   Profil uživatele mejzy   Find more posts by mejzy   Foto galerie člena mejzy   Click here to Send mejzy a Private Message   Add mejzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 4

Hele s bio hnojkama úplně nemam zkušenosti , ale každopádně dešťová voda je dost podobná vodě destilované/ vodě z reverzní osmózy , tzn. že neobsahuje žadné přidané látky , kohoutovice nebo voda ze studny obsahuje přirozeně různý minerály jako sodík, vápník, hořčík apod.. v závislosti na lokalitě odkud bereš vodu ( proto každý řeší že někdo má tvrdou vodu , někdo měkkou apod... ) , Všechny tyhle minerály do určitý míry potřebujou kytky jako mikroživiny. Když budeš zalévat dešťovkou a nebudeš tam tyhle věci nijak kompenzovat , tak ta dešťovka se ti bude chovat jako tkzv. voda hladová a bude na sebe vázat všechny tyhle minerály a nakonec je všechny výplavý pryč , k tomu když jedeš pod ledkama se ti může stát že vlivem nižších teplot kytky hůře distribuují horčík v sobě ,.. to jest co bych viděl za možnou příčinu problému ... Nedostatek hořčíku / disbalance pH
Řešil bych to tím že bych se vysral na dešťovku ( to má smysl když jedeš hydro a dopuješ do tý vody přesně to co chceš ) , je možný že ta dešťovka udělala v substrátu neplechu a posunula přirozený PH , kup si třeba aspoň PH papírky a udělej brutální proplach vodou z kohoutku upravenou na pH řekněme 6 , ideálně doplňenou CalMagem nějakým. Můžeš aj pohnojit lehce postřikem s CalMagem a pak najeď na normální hnojení .

Old Post 27-03-2023 v 08:51 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plantaznick
Stálý Člen

Karma uživatele Plantaznick - 3% PěstitelskáKarma uživatele Plantaznick - 3% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 86 

Příspěvek č. 5

Ahoj, světlo máš podle mě příliš blízko. Dej je v růstu alespoň 60cm nad vrcholky. Mne se s led nedařilo a to jsem zkoušel mockrát a všechno možné. Tohle je podle mě calmag deficit spolu s Burnoutem listů od světla. Používám plagron Algu, takže bio. Tyhle hnojky snižují pH a destovka je spíš kyselejší než neutrální. Z kohoutku mi teče něco mezi 7-7.2ph a všechno je ok, teda po návratu od led zpět k hps.

Old Post 27-03-2023 v 09:10 AM
Plantaznick je offline   Profil uživatele Plantaznick   Find more posts by Plantaznick   Foto galerie člena Plantaznick   Click here to Send Plantaznick a Private Message   Add Plantaznick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mejzy
Stálý Člen

Karma uživatele mejzy - 63% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 6

Bylo to myšleno tak, že po zalivani dešťovou vodou se deformace listů zastavila, nové větve jsou ok. Něco podobného se mi stalo i s venkem v květináčích když jsem 2x zalil vodou z kohoutku,tak nevím jestli je to možné. V manuálu u toho panelu je že na růst má být 45cm a květ 35, tak se toho držím, nemám zkušenosti. Když tedy ostriham špatné listy a za dva dny přepnu vyrostou ještě? Všude píšou, že by měli hodně.nejspis to nějak dojedu a příští kolo zkusím lépe 😟

:-)

Old Post 27-03-2023 v 13:25 PM
mejzy je offline   Profil uživatele mejzy   Find more posts by mejzy   Foto galerie člena mejzy   Click here to Send mejzy a Private Message   Add mejzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plantaznick
Stálý Člen

Karma uživatele Plantaznick - 3% PěstitelskáKarma uživatele Plantaznick - 3% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 86 

Příspěvek č. 7

Nevím, mně tyhle světla prostě nesedí. Za mě doporučuji hps.
Osobně mám na 60x60cm 150w hps(příkon 175w) a je to v pohodě.
Být tebou, zkusím nejdřív sodu, ať se máš v případě neúspěchu pod led k čemu vracet.to je můj názor.

Old Post 31-03-2023 v 05:56 AM
Plantaznick je offline   Profil uživatele Plantaznick   Find more posts by Plantaznick   Foto galerie člena Plantaznick   Click here to Send Plantaznick a Private Message   Add Plantaznick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mejzy
Stálý Člen

Karma uživatele mejzy - 63% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 8


Tak jsem přepnul,po 4 dnech 12/12 vypadají takhle , vyrostou ještě trochu?

:-)

Old Post 02-04-2023 v 09:54 AM
mejzy je offline   Profil uživatele mejzy   Find more posts by mejzy   Foto galerie člena mejzy   Click here to Send mejzy a Private Message   Add mejzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plantaznick
Stálý Člen

Karma uživatele Plantaznick - 3% PěstitelskáKarma uživatele Plantaznick - 3% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 86 

Příspěvek č. 9

To víš, že vyrostou. Budou rust cca do 20-25. dne kvetu. Zalezi taky na odrude, jak vystreli, ale v rustu budou po prepnuti jak jsem napsal alespon 20 dni. První náznaky kvetu budou sice uz po 14 dnech, ale porad se to bude tahnout nahoru, neboj.
Jen skoda toho nevyuziteho prostoru...

Old Post 02-04-2023 v 10:48 AM
Plantaznick je offline   Profil uživatele Plantaznick   Find more posts by Plantaznick   Foto galerie člena Plantaznick   Click here to Send Plantaznick a Private Message   Add Plantaznick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mejzy
Stálý Člen

Karma uživatele mejzy - 63% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 10

No já právě doufám, že to ten prostor ještě pořádně výplní 😁 je to poprvé a ještě k tomu ledky, tak jestli bude druhý kolo, tak už budu chytřejší, hlavně aby kvalita byla dobrá.mohl jsem jich tam dát víc, ale bál jsem se že to přeroste. Tak uvidím co dokážou

:-)

Old Post 02-04-2023 v 11:40 AM
mejzy je offline   Profil uživatele mejzy   Find more posts by mejzy   Foto galerie člena mejzy   Click here to Send mejzy a Private Message   Add mejzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 11

Vždy bych počítal 100-150% po přepnutí


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 02-04-2023 v 13:08 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mejzy
Stálý Člen

Karma uživatele mejzy - 63% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 12

Takže když mají teď zhruba 20 cm tak budou mít 40 minimálně? Tudíž věřím že se to ještě pěkně zaplní, jinak bych musel příště dát minimálně 9 kytek, takhle jsem chtěl 4 ale vyklicilo jich 6, tak mi přišlo škoda to vyhodit. Po měsíci růstu teda pod tou lampou moc nevyrostlo, čekal jsem víc

:-)

Old Post 02-04-2023 v 14:31 PM
mejzy je offline   Profil uživatele mejzy   Find more posts by mejzy   Foto galerie člena mejzy   Click here to Send mejzy a Private Message   Add mejzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 13

Pokud mají teď 20 a prepnes
Tak můj osobní tip je výsledná výška od hlíny k vršku 56cm


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 02-04-2023 v 14:51 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mejzy
Stálý Člen

Karma uživatele mejzy - 63% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 14

Tak ti nevím Carllito. Řekl bych že těch 50cm+ nedají . Dnes je to 7 den od přepnutí a mají 27 cm na výšku, šířka tak 35 cm 😁 za mě ale i tak pěkný keříky

:-)

Old Post 06-04-2023 v 09:47 AM
mejzy je offline   Profil uživatele mejzy   Find more posts by mejzy   Foto galerie člena mejzy   Click here to Send mejzy a Private Message   Add mejzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 15

Takový ten zrychlený růst a nabývání rostlin po přepnutí je cca 14-21 dnů pak už je vidět zřetelně nakvět a zastavení růstu
Po sedmi dnech bych ještě nesoudil…
☝🏻Ale neříkám ze vše vím nejlíp a ze má slova budou pravdou
Ale myslím si ze daleko snad nebudu😀


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 09-04-2023 v 18:53 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hruškomet
Stálý Člen

Karma uživatele Hruškomet - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 16

Jinak jak psal kolega plantaznick ať dáš ledku 60 cm nad vrcholky, tak si dovolím oponovat. Jestli se jedná o 90w tak ze 60cm už nedostanou požadovanou intenzitu světla. Pokud máš strach ze spálení, dodržuj tu horní doporučenou hranici

Old Post 10-04-2023 v 19:29 PM
Hruškomet je offline   Profil uživatele Hruškomet   Find more posts by Hruškomet   Foto galerie člena Hruškomet   Click here to Send Hruškomet a Private Message   Add Hruškomet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:53 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9755790 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív