Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Pěstování v kokosu + vzduchotechnika
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
krokodylek
Nový Člen

Karma uživatele krokodylek - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 4  

Nápad Pěstování v kokosu + vzduchotechnika Příspěvek č. 1

Ahoj,

Zkoušel jsem projíždět fórum, a nikde nic jsem nenašel, tak doufám že tohle fórum ještě není úplně tak mrtvé a někdo mi pomůže.

Pěstuji v kokosu s perlitem (70% kokos - 30% perlit), zavlažování mám řešeno přes čerpadlo z akvárka, které mám hozené v kýblu se zálivkou. Jsem akorát na začátku, a chtěl bych se zeptat jak to přesně funguje s kokosem. Zdali každé zavlažování může být i s hnojivy (Canna Coco A+B, Cannazym, Rhizotonic a td...) nebo pravidelně zavlažovat vodou a 1x týdně zálivku s hnojivem? Pravidelně myslím obden, nebo zalíváte kokos v jiném intervalu, po př. v jakém? Budu rád za každé rady co se týče pěstování v kokosu.

Dále bych se chtěl zeptat na vzduchotechniku, tak abych nevzbudil pozornost sousedů. Mám stan 80x80x180 s Filtrem CAN-Lite 150m3/h a ventilátor PROFAN TT s průměrem 125mm a odtahem 220-280m3/h s vyústěním přímo k oknu, otevřené na ventilačku. Jak si filtr (přímo CAN-Lite, nebo jiný) poradí s pohlcením pachu ve stanu? Mám v péči 4 rostlinky. Nechci vzbudit pozornost sousedů natož našich státních složek.

Díky moc za rady Pěstoval jsem venku jen tak 4fan, ale z důvodů propálení místa se musím přesunout na indoor

Old Post 05-03-2023 v 16:01 PM
krokodylek je offline   Profil uživatele krokodylek   Find more posts by krokodylek   Foto galerie člena krokodylek   Click here to Send krokodylek a Private Message   Add krokodylek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 2

Záleží jestli máš v plánu míchat každou zálivku zvlášť a nebo jestli to chceš mít trochu soběstačné ( a mít možnost odjet na pár dní v klidu ), ale v základu to co tady popisujes by se dalo považovat už za Coco drip ( myslím že pod tímhle názvem toho najdeš na fóru dost ) , hnojky můžeš mít namíchané pořád a zalévat pravidelně ( ideál po malých dávkách několikrát denně ) , první týdny v růstu začít s nízkou koncentraci hnojiv + občas proplach vodou a postupně zvyšovat koncentraci , to samé v květu , ideální ke když máš PH a EC metr + něco na snižování/zvyšování pH podle toho co ti teče z kohoutku abys to měl všechno pod kontrolou , konkrétně s Canna hnojkama v dripu zkušenosti nemám ale asi by neměl být problém.
S tím pachem a vzduchotechnikou to máš vymyšlené dobře, je ideál když ten vzduch odvadis ven a ne jenom do místnosti , taky jsem to takhle měl kdysi řešené , akorát budeš muset řešit asi že bude v místnosti docela zima , takže bych to nějak zabednil , i kvůli případným únikům světla , good luck

Old Post 07-03-2023 v 06:12 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krokodylek
Nový Člen

Karma uživatele krokodylek - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 3

Díky za reakci, na Coco Drip se mrknu, pH metr mám, a vodu z kohoutku filtruju (sníží samo o 1pH, + mám snižovač pH od Advanced Hydroponics pH-). EC jde ještě mimo mě. Teď v růstu to ještě extra řešit nebudu, ale v průběhu květu, to vyvedu do okna (teď to mám též, ale jen provizorně) a okno zadělám překližkou (potom časem hodím foto) tak aby mohlo být 24/7 otevřeno, ale zatím odizolován interiér kvůli teplotě.

setup

Homebox HomeLab 80
SunPro ECOSUN PRO 200W
PROFAN TT 125
Can-Lite 150

Old Post 07-03-2023 v 21:46 PM
krokodylek je offline   Profil uživatele krokodylek   Find more posts by krokodylek   Foto galerie člena krokodylek   Click here to Send krokodylek a Private Message   Add krokodylek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Metadres
Záleží jestli máš v plánu míchat každou zálivku zvlášť a nebo jestli to chceš mít trochu soběstačné ( a mít možnost odjet na pár dní v klidu ), ale v základu to co tady popisujes by se dalo považovat už za Coco drip ( myslím že pod tímhle názvem toho najdeš na fóru dost ) , hnojky můžeš mít namíchané pořád a zalévat pravidelně ( ideál po malých dávkách několikrát denně ) , první týdny v růstu začít s nízkou koncentraci hnojiv + občas proplach vodou a postupně zvyšovat koncentraci , to samé v květu , ideální ke když máš PH a EC metr + něco na snižování/zvyšování pH podle toho co ti teče z kohoutku abys to měl všechno pod kontrolou , konkrétně s Canna hnojkama v dripu zkušenosti nemám ale asi by neměl být problém.
S tím pachem a vzduchotechnikou to máš vymyšlené dobře, je ideál když ten vzduch odvadis ven a ne jenom do místnosti , taky jsem to takhle měl kdysi řešené , akorát budeš muset řešit asi že bude v místnosti docela zima , takže bych to nějak zabednil , i kvůli případným únikům světla , good luck




Souhlasím
Ještě přidám malé info k nádrži s vodou (hnojkama)
Nejlépe použit oběhové čerpadlo a ovzdusnovat kamenem ci více kameny ..

Nekazi se voda
Neusazuje se hnojka
Lepší pro měření ph atd atd
Nasekají jsem takových systému homemade vícero a funguje to paradne ..


Jen musí ta voda co do toho pustiš i mít kam odejít
Odtok he velmi důležitý aby nehnil kořen


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 09-03-2023 v 07:34 AM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 5


Tady je foto inspirativní


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 09-03-2023 v 07:36 AM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 6

Otázka ještě je zda jedes cirkulaci nebo odtok mimo


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 09-03-2023 v 07:38 AM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 7

Ještě malej tip z praxe , na vstup toho akvarijniho čerpadla nasaď akvaristický molitan ( za 30kč ) a budeš mít klid od ucpávání systému.
Pak stačí občas při výměně roztoku vyprat v horké vodě pořádně , a taky se snaž mít roztok v naprosté tmě aby ses vyhnul řasám , a není špatný jako prevenci občas přimíchat do systému peroxid vodíku , super dezinfekce a za chvíly se přemění na kyslík a není po něm ani stopy v roztoku
A k tomu provzdušňování - nedělá to pak bordel s hodnotama roztoku? Myslel jsem že čím víc roztok reaguje se vzduchem tím víc se mění hodnoty , kdysi jsem o tom přemýšlel 😁 bubliny jsou fancy ale nakonec jsem zůstal jen u malého oběhového čerpadýlka , 😁

Old Post 10-03-2023 v 17:40 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krokodylek
Nový Člen

Karma uživatele krokodylek - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 8

Takže chápu dobře, jedno čerpadlo na drip, a druhé na cirkulaci vody v nádrži? Každý 4 den je v nádobě nová voda + proplachuji vodou celý zavlažovací systém, je potřeba i přesto dezinfikovat? Díky jinak všem za rady a tipy

setup

Homebox HomeLab 80
SunPro ECOSUN PRO 200W
PROFAN TT 125
Can-Lite 150

Old Post 10-03-2023 v 17:46 PM
krokodylek je offline   Profil uživatele krokodylek   Find more posts by krokodylek   Foto galerie člena krokodylek   Click here to Send krokodylek a Private Message   Add krokodylek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 9

No , záleží o jak velké nádrží se třeba bavíme , já mám cca 90l recirkulaci tak tam se to hodí , mám ozkoušeno že to vydrží i týden bez nějakého mého zásahu ( což je fakt super mít tu volnost a nemusel hlídat furt kytí ) jestli máš jak říkáš pro pár kytek něco menšího , tak asi stačí když s tím dvakrát denně zamíchaš vařečkou xD , s tou prevencí to nemusíš tak řešit , to je spíš moje úchylka a zvyk ,... Asi z tady těch věcí co je tu popsáno nejvíc bych fakt řešil to zatemnění a řasy 😁 zbytek už nějak dokopeš , a připojuju se k dotazu ,... Kam odvadis tu vodu z květináčů ? Do koflíku a víc neresis ? A nebo to teče zpátky do té nádrže s roztokem ?

Old Post 10-03-2023 v 18:14 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Metadres
Ještě malej tip z praxe , na vstup toho akvarijniho čerpadla nasaď akvaristický molitan ( za 30kč ) a budeš mít klid od ucpávání systému.
Pak stačí občas při výměně roztoku vyprat v horké vodě pořádně , a taky se snaž mít roztok v naprosté tmě aby ses vyhnul řasám , a není špatný jako prevenci občas přimíchat do systému peroxid vodíku , super dezinfekce a za chvíly se přemění na kyslík a není po něm ani stopy v roztoku
A k tomu provzdušňování - nedělá to pak bordel s hodnotama roztoku? Myslel jsem že čím víc roztok reaguje se vzduchem tím víc se mění hodnoty , kdysi jsem o tom přemýšlel 😁 bubliny jsou fancy ale nakonec jsem zůstal jen u malého oběhového čerpadýlka , 😁


Takhle k tomu vzduchu a hodnotám ..
Je to závisle na vic věcech
Základní rozdělení bych viděl v tom zda odtéká voda zpět do roztoku dolu vychází
Nebo jde do odpadu mimo

Při variantě A ze je nádrž cirkulacni má to přímo vliv na všechny hodnoty
Ph úplně určitě
Ec taktéž
To jsme zmínili minusy
Plus bych viděl jeden zásadní. (Ten roztok je spotřebovan opravdu téměř cely)

Varianta B cesta do odpadu
Tak tam je zase podle mě důležité jak velká vana to je. (Kolik litru vody) když jde o malé vany do 10l tam tu uděláš dřív než se muže vychýlit hodnota ph nebo ec tak aby byl příšer pokud je namichano vše správně (můj názor)
Tam ten vzduch do vody myslím nejde poznat, pac je spotřebovan roztok dříve nez by se mohl kazit

Například nádrže 80 a vic litru si myslím si to vyloženě žádají
Napr. Mám vanu metr dlouhá a 50 Cm široká

V polovině vany se důsledkem nedostatečného vzduchovani začala tvořit slizká vrstva (takový film) na celém povrchu vany na te půlce kde nebyl kamen (vzduchovatko)

Přidal jsem jeden a vše bylo pryč někdy ten vzduch pomáhá držet vodu zdravou
Tím nevylučuji ze pokud jde do te vany světlo muže přijít rasa
Ale jistě nebude problém se zkaženou vodou třeba po 14 dnech nepřítomnosti ..
Další plus je ze díky bublinkam je voda stále v pohybu (dle rozmístění) a to ji svědci taky ( pro nedůvěru mám všude oběhové čerpadlo)

Zkratka

Dobra voda je dle mého názoru ta co je v pohybu a plna vzduchu

Když je tomu zapisovány cely set up a je vše v pořádku je na rostlinách vidět ta vitalita a spokojenost hned
Tolik si o tom myslím z vlastních testu hodnoceno
Nevím jak moc je to co domlitru se týká (nemusíš mít plnou vanu) ale do prostoru plochy určitě
Vím vic vzduchu tím lépe




K té houbicce na čerpadle ..
Souhlas dobra věc.. ale je třeba opravdu poctivě čistit kvůli usazeninam a to z důvodu ucpání a kapilár a původců chorob z usazenin které časem plesniví
Další varianta ( tu využívám já) kup hnojky bez odpadové dobře rozmichatelne ve vodě bez pevných částic (medium používám rohoze tzn u kokosu muže být jinak)
A jed bez toho úplně …

Každopádně aspoň jednou za 2 kola to chce nechat x hodin točit vodu s nějakým odsolovakem florakleen nebo atackeen či podobně

Je toho teď už x


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 10-03-2023 v 23:20 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krokodylek
Nový Člen

Karma uživatele krokodylek - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 11

Mám 40L kýbl, kam se vrací pouze voda z přepadu (myšleno, že na hadici od čerpadla mám 4 kapiláry, a to co nepojmou kapiláry, tak se vrací zpět do kýble). "Odpadní" voda, co proteče květináčem, které je fakt minimum, tak jde do odpadní misky, kterou jednou za čas vyleju, ani jednou se mi nestalo že by byla plná. Kýbl mám daný ve skříni, kvůli hlučnosti při sepnutí a přepadu.

setup

Homebox HomeLab 80
SunPro ECOSUN PRO 200W
PROFAN TT 125
Can-Lite 150

Old Post 11-03-2023 v 11:09 AM
krokodylek je offline   Profil uživatele krokodylek   Find more posts by krokodylek   Foto galerie člena krokodylek   Click here to Send krokodylek a Private Message   Add krokodylek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od krokodylek
Mám 40L kýbl, kam se vrací pouze voda z přepadu (myšleno, že na hadici od čerpadla mám 4 kapiláry, a to co nepojmou kapiláry, tak se vrací zpět do kýble). "Odpadní" voda, co proteče květináčem, které je fakt minimum, tak jde do odpadní misky, kterou jednou za čas vyleju, ani jednou se mi nestalo že by byla plná. Kýbl mám daný ve skříni, kvůli hlučnosti při sepnutí a přepadu.



V tom případě ideál .. 👍🏻


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 11-03-2023 v 12:57 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hruškomet
Stálý Člen

Karma uživatele Hruškomet - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 13

Ty jo, nevim jestli je zrovna nejšťastnější řešení zadělávat okno překližkou, pokud nechceš vzbuzovat pozornost sousedů

Old Post 05-04-2023 v 00:44 AM
Hruškomet je offline   Profil uživatele Hruškomet   Find more posts by Hruškomet   Foto galerie člena Hruškomet   Click here to Send Hruškomet a Private Message   Add Hruškomet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 14

Tak předpokládám že dnes má každé okno žaluzie , a ta překližka byla myšlena zevnitř a ne zvenku 🤣

Old Post 05-04-2023 v 16:27 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hruškomet
Stálý Člen

Karma uživatele Hruškomet - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 15

Pokud to prvně zakrývají žaluzie, skrze který nejde vidět překližka za nimi, tak v poho
Jinak parádní jsou taky akustický nebo zatemňovací závěsy, je to v podstatě to samý, jen ty akustický mohou být až nesmyslně těžký, což ale pomáhá jak s hlukem, tak se světlem. K tomu můžeš mít i otevřenou ventilačku a zároveň nevzbuzovat pozornost, černej závěs za oknem vypadá na první pohled jako kdybys pouze neviděl do bytu kvůli odrazu z okna samozřejmě ti tam nesmí nic prosvítat, ale to je snad zřejmé

Old Post 05-04-2023 v 16:57 PM
Hruškomet je offline   Profil uživatele Hruškomet   Find more posts by Hruškomet   Foto galerie člena Hruškomet   Click here to Send Hruškomet a Private Message   Add Hruškomet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:57 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
02-02-2022 - Pěstování v kokosu - zhodnocení - 2 odpovědí
10-10-2018 - Dotaz k vzduchotechnike - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0448170 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív