Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problém v kokosu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 33

S tím návodem jak se pohybovat bezpečně v současnosti na groweru máš pravdu , něco takového by bodlo 😁 alespoň pro nás analfabety xD Mě by zajímalo jak velký je problém pokud jsem v minulosti nepoužíval VPN při svých aktivitách tady , lze zpětně zjišťovat informace o připojeních ?
Každopádně respekt za takovej exaktní přístup k řešení problémů s kytkama xD kór když je nemáš doma u sebe

Old Post 10-01-2022 v 16:24 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 34

Je to opravdu silně individuální, musel by jsi se pídit po zdroji vody a způsobu úpravy ve tvém vodovodu. Např. pro Prahu je část vody dodávána ze Želivky, článek o úpravně zde:

https://voda.tzb-info.cz/vlastnosti...-nebo-pesticidy

Zbytek vody je z prameniště v Káraném, kde část jsou přirozené vývěry a relativn mělké vrty, část je doplňována umělou infiltrací, tady si s úpravou nejsem jistý, musím se zeptat kolegů kteří tam dělají. Já se teda zčásti živím vrtáním studní, dělal jsem pro nějaké i velké vodárny, takže samozřejmě dám vždycky přednost vodě z vodovodu před balenou, ale pochopím, že můj názor pak nebudete považovat za objektivní. To je ale lehká pomoc, Váš dodavatel kohoutkové vody zcela jistě dělá pravidelné rozbory vody, je to jeho povinnost. Požadujte je po něm, požadujte inormace o způsobu úpravy vody před spotřebištěm a pak se můžete sami rozhodnout.

obecnější info třeba tady:

https://voda.tzb-info.cz/vlastnosti...enskych-expertu

Naposledy upravil Markyz 10-01-2022 v 18:22 PM

Old Post 10-01-2022 v 18:11 PM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 35

citace:
Původní příspěvek od chyldrex
...


ja jsem se problem s rostlinama rozhodl ignorovat :D tež jsem si jistý že kořeny jsou ok, zatim to roste, tak to neřešim, dalši tank dostanou full RO a uvidi se

citace:
Původní příspěvek od Metadres
...


no navod, ona to je docela komplexni sranda 'online privacy' na to jsou seminaře cele i :D je to mnohem vic než jen ssl certifikat

Ja bych na to šel lajcky spiš, stejně mate všichni windows což je prakticky virus sam o sobě :D best je udělat si vpn vlastni, jsou na to snadne navody, ale kdo neumí, nebo na to nema nervy, tak prostě koupit, nejde jen o to že tu probirame trestnou činnost, ale sledují nas cookies pro reklamy atd. Ukrast dneska někomu identitu neni moc naročný s tim jak lidi na sebe praskají i co měli k snidani, včetně fotografii, to se člověk nemusi pak ani moc snažit. Lidem je přesto lito dat 3€ měsičně za vpnku, mylně se každý domniva že jejich osoba nikoho nezajima... Komu prostě zaleži na svem soukromí tak si alespoň tu VPN pořídí a ma 'na salamu', ja ji třeba ani nevypinam

SSL a private browsing relativně stačí, aby tě nikdo běžný 'nevystopoval'. U obrazku by forum mělo metadata odstranit při nahrani, připadně si tu fotku ještě 'vyscreenuj' a máš klid, screeny žadny metadata nemaji.

Pokud jde o stare přispěvky, tak spiš ne.. to by někdo musel v logu fora najít ze které ip to šlo a tyhle informace tam ani byt nemusi, tim že teď nefunguje https je tohle forum vystaveno riziku např. tzv. MIM (man in middle attack) kde si utočnik, v našem připadě nejspíš PČR, muže napřiklad převest trafic skrz svoje servery a tyhle informace tak ziskat, je ale taky dost možný že je tohle forum vubec nezajima a nebo o tom ani nevědí a nic třeba ani nehrozí. Zas netřeba panikařit :D

Principielně tohle ani řešit stejně nechcete, prostě si pořiďte VPN a stahněte si do prohližeče doplnky 'https everywhere' a 'history autodeleter' a nastavte si podminku na otevřeni linku groweru v private okně, tim zajistite že cookie se nepřenesou žadne sem, ani ven, autodeleter vam smaže zaznam v historii, kdyby se k tomu pc někdo nahodou dostal a https everywhere děla přesně to co řika že děla, to je zrovna produkt whistleblowera Snowdena.

Když už o tom mluvim, doporučuji film Snowden. Člověk co se v IT vubec nepohybuje z toho snimku hezky bude mit jasne co vše je možné i duvody proč tomu chtít zabranit, možná se pak ty 3€ nebudou už zdát tolik :D
edit: trailer: https://www.youtube.com/watch?v=QlSAiI3xMh4

Naposledy upravil rel10oc 10-01-2022 v 19:33 PM

Old Post 10-01-2022 v 19:09 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 36

jak vyjde čas založím pak téma jak na tu vodu, tak tu online anonymitu a s dovolením tam zkopíruju vaše příspěspěvky. Jsou to zajímavé témata.

to rel10oc:

kolik dáváš pH? Všiml jsem si, že když nechám zálivku vyletět až na 6,3 tak vystřelí o hodně víc do objemu a když to mám na těch 6, tak to jakoby stagnuje. Udělal jsem kalibraci pH metru a v domění že míchám nesmysl a úlet jen 0,5.. začínám být z toho debil

Old Post 12-01-2022 v 17:59 PM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 37

O.K. K tý vodě si myslím že mám co říct, občas když překonám lenost tak přednáším na nějakých konferencích, už jsem přemýšlel že o tom tady udělám nějaký jednoduchý článek, tak když to založíš, můžu s dovolením glosovat.

Old Post 12-01-2022 v 20:15 PM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 38

citace:
Původní příspěvek od chyldrex
...


to pH zavisí na hodně faktorech od velikosti nadrže po stav kořenu... já pH dělam vždy jen jednou, když nadrž napustim a pohnojim. Z kohoutku mam okolo 7, z RO okolo 6, napufruju vodu cana calmagem na 0,45ec a pak tam pošlu hnoje a to mi uděla cca 5,5 pH... na celych 150l RO, do tohohle pak dam 0,7ml pH+ a o zbytek se stará Torus Hydro až do další vyměny to drži na tom co chci.
Zkoušel jsem to na týden odpojit a dělat to ručně a to mi pH litalo z těch 5,8 na 6 nebo i 6,2 třeba s tim že sem to každý den vracel zpatky na 5,8, nic sem nenechaval vyletět... jestli tě zajima množstvi kyseliny, tak použivam kyselinu dusičnou na sražení ve veg fazi a na 150l když chci srazit cca 0,2 tak dam 0,5ml

Old Post 12-01-2022 v 20:30 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 39


Do objemu myslíš kytky ? Tak ono to má i svoje plusy když se to pH pomalu neustále pohybuje v určitých hranicích protože základní prvky a mikro prvky se vstřebávají nejlépe při různých hodnotách pH , a při některých se nevstřebávají vůbec . Zrovna třeba ten calmag který tu řešíme všichni dost často se při těch našich hodnotách pH 5,5-5,8 co používáme vstřebává vcelku blbě.
Tabulka je z knížky Hydroponie pro každého od W.Texiera

Naposledy upravil Metadres 13-01-2022 v 08:31 AM

Old Post 13-01-2022 v 08:21 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 40

Tak problém nejspíš v kombinaci s prehnojenim + Light stres. Hnojky u slabších spálil kořeny které přestaly přijímat živiny, proto se stoply v růstu (i když kořeny vypadají pěkně, můžou být spálené - info od matkaře) . Že zijou dávám za vděk canazymu, který kompenzoval vysoké EC a silné genetice. Dám jim ještě pár dní na růstu , ale zatím zijou všechny a většina dojebanych se spravuje i když zakrněly oproti těm vpohodě.. Zkrouceni listů - Light stres. Lampa šla o víc jak metr nad vršky a kroucení se už se neobjevuje, staré listy zůstávají deformovane. Dnes je to měsíc od začátku svícení, jsou spíš širší než vyšší (toho jsem chtěl docílit) a počítám s polovinou co zhermafrodyti, tak si je ještě podržím pár dní v růstu. Jen tak pro zajímavost : micham 50% hnojek podle canna tabulky minimální intenzity a ještě to stáhnu 40%.. Pořád se mi zdají moc přebuřene.

To rel10oc:

Ještě ze zvědavosti.. Kolik máš EC vody než začneš namichavat CalMag? Já mám těch 0,1 a vychází mi cca 4 nasobna dávka než doporučuji na etiketě. Stahnul jsem to na 1ml/l a výsledné EC je něco přes 0,2 a to je nic oproti 0,45. Vápník už je vpohode, ale mam podezření ještě na Mg, tak jsem přemýšlel že to trošku zvednu.. Jinak mám pH + a - nějaké značky co mi doporučili v shopu. Zkusím nezapomenout a mrknout co to je vůbec zač..

To Metadres:

Právě proto jsem neviděl problém to tak nechat lítat. Budu míchat novou nádrž, tak uvidím jak to bude vycházet, ale původně jsem byl po naředeni 5,8 co si upravily hnojky a postupně jsem to nechal vylest až na 6,3 a když zbyla voda, tak to stahnu dolů na 6 a to už mi vždycky vydrželo do konce. Každopádně i podle tvé tabulky je nejlepší stala hodnota těch 5,8 až na ten Mg. Teď záleží jestli je lepší držet 5,8-6 nebo 5,8-6,3 nebo 6-6,3 aby je to zbytečně nerozhodilo..

Naposledy upravil chyldrex 16-01-2022 v 09:58 AM

Old Post 16-01-2022 v 09:33 AM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 41

citace:
Původní příspěvek od chyldrex

To rel10oc:

Ještě ze zvědavosti.. Kolik máš EC vody než začneš namichavat CalMag? Já mám těch 0,1 a vychází mi cca 4 nasobna dávka než doporučuji na etiketě. Stahnul jsem to na 1ml/l a výsledné EC je něco přes 0,2 a to je nic oproti 0,45. Vápník už je vpohode, ale mam podezření ještě na Mg, tak jsem přemýšlel že to trošku zvednu.. Jinak mám pH + a - nějaké značky co mi doporučili v shopu. Zkusím nezapomenout a mrknout co to je vůbec zač..



trochu jsem googlil a u mne byl problem zpusoben pravděpodobně fluktací teplot na povrchu listu a nizkou vlhkostí, která těm teplotam ještě přidala... jedou při sviceni při cca 43%rh a 26-27°C. Což neni uplně optimalni, ale nečekal jsem že jich par z toho vyloženě 'zmutuje'... nevim čemu jinymu bych se přiklonil, tohle je asi jediny co mi nesedi jak ma takže to davam za vinu tomu a genetice, dokud mi někdo neřekne lepší verzi...

jinak ja použivam RO, takže mi to leze 0,01-0,02 + mi asi 20l puvodniho roztoku v nadrži zustane, protože to nemam jak odčerpat ze dna. tzn že tak 0,05 je muj startovni bod asi. Pak použivam cana calmag, který je určený na pufrovani měkke vody, ne jako additivum, na to mam od Rema calmag jejich, tim od cany tam pak vratim všechny hodnoty co mi RO z vody vzala (z kohoutku mam 0,4) tak to vratim na 0,4... na obale pišou dokonce 0,45 takže se pohybuju v tomhle rozmezí. Jedná se o tento calmag

Potom přidam hnojky včetně toho dalšího calmagu, a pak teprve měnim pH a pak už na to nesaham vubec, teďka už nějake holky vykazují znamky chlorosi a řikaj si o vic papani, jsem tež cca. ve 30 dnu od zapnutí světel a ec mam momentalně 0,89 a kdybych spočital davkovani podle vyrobce tak to je cca. 1/3 doporučovane davky pro week 1 veg. Tež je mam spiš do šiřky, holky jsou cca 20cm vysoke a už jsem 2 patra na každý šmiknul,včetně těch 'deformovanych'

Old Post 16-01-2022 v 13:50 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 42

Tak jsem tady po nějaké době opět s nějakými poznatky.. holky se drží, ale pořád to není ono. Abych to nějak přirovnal, tak z 50% vpohodě a zbytek mirné deficity snad v 10ti druhech. Kdybych to shrnnul - někde moc N, jinde malo K, jinde to vypadalo na stopové prvky, jinde zkroucené listy, světlé fleky, svetlé špičky atd atd.. zní to děsivě, ale všechno se to projevuje jen na jednom, dvou listech z celkového počtu, popř. na patře.. tak jdu po pH a kupuju nový, mám od kolegy pro kontrolu přesný a kalibrace. Na pH jsem mohl kdykoliv uletět +/- 0,2.. tak jsem hodil pořádný průplach a jel 3 dny jenom čistou vodu. Hodně rychle se spravily, nové deficity nikde, ale už jim pomalu docházela "štáva"... Výstupní EC 0.3 , pH 5.8 - 3 dny.. předtím týden vkuse z5 1/3 hnojek. Takže jsem přešel na system hnojení jako v hlíně, tzn. hnojky a potom čistou vodu. Zatím to testuju, ale vypadá že to funguje. Což mi hlava nebere. V moment kdy dám hnojky podle tabulky, začnou se okamžitě ukazovat deficity různeho směru. Původně jsem ubíral až na 1/3 tabulek ale nic moc efektivní to nebylo.. Takže jsem asi vul a fakt se musím zeptat jak hnojíte v kokosu s cannou.. už jsem vyzkoušel snad všechny možnosti až na stopové prvky, které budu objednávat ale pochybuji že to bude v nich.. posléze přidám nějaké foto, ale jednu dobu to tam vypadalo jak nazorná ukázka všech možných defictů v jednom boxu.. Hnojky s jinou značkou nemíchám, přidávám pouze calmag kvuli měkké vodě a ph snižuju kyselinou (fosforečnou myslim?). Tank jsem míchal na 3,4 dny, protože mnoho hnojek odteklo kanálem v domnění, že jsou špatně namíchané i když pH i EC sedělo. Technicky vše šlape, nechávál jsem cca těch 20% vždy odtéct ve 24 hod intervalech. Teď už berou víc, tak to mam co 12 hod po 200 ml tuším (naplněný kokos váží X, po 24 hod chybí X, rozdíl +30% vesměs sedí i ten odpad .. ). Takže už se začínám pomalu smiřovat s tím, že na to nepříjdu a příště kokos (asi i s cannou) raději bokem a z5 k hlíně s metropem..

Old Post 27-01-2022 v 18:32 PM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:48 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-01-2021 - Problémy s klony - 1 odpovědí
14-03-2020 - Problém s růstem - 3 odpovědí
12-08-2019 - Problém s výškou - 29 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7786830 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív