Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Light stress nebo deficit?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Light stress nebo deficit? Příspěvek č. 1



Ahoj, chtěl bych vědět, zda tu někdo má zkušenosti se světelným stresem. Svítím s HPS Osram Plantastar 400W, reflektor Adjust-A-Wing Avenger s heatshieldem a výbojka je cca 35 cm nad nejvyšší rostlinou. Jsme ve 40 dni 12/12. Ostatní rostliny jsou o pár cm nižší. Ta nejvyšší začala mít problémy s horními listy u palic. Začaly žloutnout. Nejdříve špičky jako z lehkého přehnojení a teď už i okraje směrem dovnitř listu. Nutno dodat, že mírně zažloutlé špičky mají i ostatní rostliny, ale ty jsou jinak úplně v pořádku. Problém je jen u té nejvyšší a to ještě na vrcholcích přímo pod světlem, ostatní vrcholky u kraje boxu mají jen ty špičky lehce spálené. Upravil jsem tedy zálivku na Plagron Terra Bloom+Sugar Royal+Green Sensation (EC 2,0) a jen Green Sensation, kvůli enzymům, které GS obsahuje (EC1,1) na střídačku ob zálivku. pH zálivky vždy 6,4. U výtoku měla ta poškozená pH 6,7 oproti 6,5 před 10 dny. Přehnojení se projevuje listech po celé rostlině a ne jen na vrcholku (nebo ne)? Spodek je v pohodě.

Světelný stres se může projevovat jako spálení hnojivy, při vysoké intenzitě světla nejprve mohou zežloutnout špičky, protože se rostlina snaží vytáhnout z půdy více živin, než kolik dokáže využít.

Podle žloutnutí postupujícího od krajů do středu by to mohl být také deficit hořčíku? Nebo jiného prvku? V tomhle ještě docela plavu, některé prvky (jejich deficity) mají podobné příznaky.

Teplota je max den/noc 27,5°/17,5°
Vlhkost mezi 40-53 za světla a za tmy je mezi 47 (v úrovni květináčů) - 60 (v úrovni vrcholků).

Budu rád, pokud mi někdo poradí, zda to může být světelný stres, přehnojení nebo deficit. Pročetl jsem už kde co a mám z toho v hlavě guláš. Je asi 3,5 týdne do kosy, tak ať nemusím moc experimentovat a tím kytičky zbytečně stresovat. Díky moc předem.

Old Post 17-01-2021 v 11:14 AM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 2



O den později.

Old Post 17-01-2021 v 11:24 AM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 3


Další

Old Post 17-01-2021 v 11:27 AM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 4



Celkový pohled a pohled na nižší listy, které jsou v pohodě.

Old Post 17-01-2021 v 11:41 AM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 5

Cus

tohle není light stress
ten se projevu jinak,
začnou žloutnout doslova palice do barvy slámově žluté
ne jen listy, ale především palice samotná

3,5 týdne do konce,
rozhodně uber palivo
žádnej deficit, tohle je úpal něčeho
dej si je dopucu co nejdřív, ruka v ruce se začne srát i pH jak je začneš vysírat
a následuje to v rychlém sledu, tomu věř
výkyvy pH znamenají následující
kytka v důsledku neoptimálního pH začne přijímat omezené spektrum chemických prvků
některé prvky není schopná důkladně zpracovat, začnou se hromadit v těle a zasolovat ji, vnitřně rozežírat
některé prvky dokonce naopak zamezí příjmout uplně - deficit

tohle všechno lze minimalizovat střízlivým hnojením a pravidlem čím míň tím víc
časem si člověk může dovolit víc
zlaté pravidlo pro všechny, není na tom nic potupného
každá kytka je originál, má jiné potřeby na výkrm

pořádně je prolej čistou vodou
a dej jim chvílu klidu od těch sraček

PS:
vidím, že na vše ti již odpovědeli kuci ve vláknu s EC

čest

Naposledy upravil The OG 17-01-2021 v 14:41 PM

Old Post 17-01-2021 v 12:14 PM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 6

btw taková dosti podstatná věc,
to je hlína nebo kokos ?

Old Post 17-01-2021 v 12:48 PM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 7

Díky za odpověď.
Je to hlína.
Jaké max EC bych tedy měl připravovat? Názory Na to se různí. Na internetu jsem se dočetl, že v téhle fázi (pozdní fáze květu) by mělo být EC 1.9 -2.1!? Na jedné stránce psali až 2.5!!!. I v tabulkách Plagron (vim, že jen informativní) je pro 6 týden EC 2.0! Pak už snižovat na 1.9 a pak proplach.

Byl by tu někdo, kdo používá hnojiva a aditiva od Plagronu a podělil se se mnou ohledně dávkování? Konkrétně řada Terra?!

Green Sensation - řada lidí (i zde na Groweru) ho chválí, že se vyplatí jako jedno z mála aditiv, i když je poměrně drahé. Používám ho, protože obsahuje i enzymy, které by měly že substrátu odbourávat právě ty přebytečné soli. Každopádně ho používám poprvé, tak se rád přiučím. A rád vyslechnu i rady a kritiky. Vážně se nevyplatí nebo je prostě úplně na prd?

P. S. : mám u ní použít místo upravené čisté vody Flawless Finish od Advanced Nutrients? Mám ho připravený na finální flushing, ale dá se prý použít jako míní-flush právě při přehnojení?

Old Post 17-01-2021 v 16:20 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 8

tak jo
hele
jasně
já EC taky neměřím a dlouho, je to pouze orientační jak bylo řečeno jinde,
v hlíně to tak prostě je, nic víc z toho nevyčteš jen že jsi je nějak vosolil
ale, když sem to měřil tak sem chodil max na 1,8
víc ani náhodou, jinak to z toho leze blbě

flush
to je velké téma,
v hlíně nejtežší, v hydro systemech nejlehčí
každý to dělá jinak
na konci máš mít naprosto žlutý vycucaný listy, na tom jediném se tu všichni shodnem
jinak to prostě není flush

FF není špatnej, ty chelátové komplexy dělaj svoje
ale stejně další dva týdny prostě musíš lít pouze čistou vodu
nejsem si úplně jistej jestli je v něčem zásadní ,
to budeš muset nejlépe otestovat sám, dáš vědět

určitě bych ho nepoužíval jako nákej mini-flush v půlce květu
to ať se k tomu někdo taky vyjádří, kdo to už zkoušel
ale tuším, že to je píčovina pár exeláns

hele GS
je obyčejný PKčko
žádnej boobster to není ani náhodou, a kdo říká že je
tak má hovno odjeté a normálně kecá

Plagron tu jede hodně lidí, já ne
oni ti poradí snad konrétněji



Naposledy upravil The OG 17-01-2021 v 22:29 PM

Old Post 17-01-2021 v 20:29 PM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 9

Zalito čistou upravenou vodou na pH 6.3 a EC 0.7 (hodnota odstáté vstupní vody z kohoutku)! Zatím se to žloutnutí nezhoršuje. Tak uvidím. pH výtoku stále 6.7!
Existuje tedy nějaký booster, který má smysl? Nebo prostě jen P-K?!

Old Post 19-01-2021 v 08:23 AM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamés
Stálý Člen

Karma uživatele Jamés - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 1383  

Příspěvek č. 10

Čau hele za 1. Máš prostě tvrdou vodu z kohoutku ideal je tak do 0,4 EC...
2. Co za hnojky od plagronu to mas? Neni to nahodou organika kdyz je to do hliny?...
Vsadim krk na to ze to dela ta tvrda vstupni voda, vypada to jako deficity ikdyz tam lejes mnohem vic nez by jsi mel a to je tim ze v te vode je proste vice mineralu a v komb. stim hnojivem to proste nekterymi prvky prehnojujes a jinych je zase nedostatek..takze tak..
Jinak GS předražená kktina,měl jsem stejný výnos stím i bez na stejném modelu atd..ale PK použivám když pěstuju genetiku citlivou na Dusík


1.Dokumentovaný OUTProjekt PorodniceProjekt porodnice next level OUTSweet Tooth + Magnum AF- OUT1. a 2. IN Gavita Tropf Blumat White RhinoMoje skromné chilliDutch Passion seeds..Candy Kush + Buddha auto OUT3.IN AK-47 Canna Coco 600WSkromný OUTMoje 1. Selekce
Moje 1.Selekce.. pokračování OUT
Jamés still strong! OUTMasožravé rostliny Moje 2. selekceMohanRam - BlackJack - GSC S1xCK - GG#4xCK OUT2020

Old Post 19-01-2021 v 16:02 PM
Jamés je offline   Profil uživatele Jamés   Find more posts by Jamés   Foto galerie člena Jamés   Click here to Send Jamés a Private Message   Add Jamés to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Jamés
Čau hele za 1. Máš prostě tvrdou vodu z kohoutku ideal je tak do 0,4 EC...
2. Co za hnojky od plagronu to mas? Neni to nahodou organika kdyz je to do hliny?...
Vsadim krk na to ze to dela ta tvrda vstupni voda, vypada to jako deficity ikdyz tam lejes mnohem vic nez by jsi mel a to je tim ze v te vode je proste vice mineralu a v komb. stim hnojivem to proste nekterymi prvky prehnojujes a jinych je zase nedostatek..takze tak..
Jinak GS předražená kktina,měl jsem stejný výnos stím i bez na stejném modelu atd..ale PK použivám když pěstuju genetiku citlivou na Dusík


Vím, že je tvrdá, ukazuje mi to 0,6 až 0,7. Jak kdy. Ale dočetl jsem se, že těch 0,7 ještě jde, ale už je to hranice. Od 0,8 už je třeba reverzní osmoza. Tu vodu používám od začátku. Měl jsem ze začátku problém s výživou, ale to bylo tím, že jsem se spoléhal na předhnojení substrátu Plagron Growmix, měl být na 3 týdny. Začal jsem tedy hnojit a spravilo se to. Byl i deficit Ca, koupil jsem CalMag a od té doby až doteď (cca měsíc a půl) byl klid. Dával jsem max dávku hnojiv, tak začaly žloutnout špičky. Všechny ostatní kytky jsou v cajku, jen mírně ty špičky a vlastně jen tahle jediná má tento problém. Dostávaly všechny stejnou koncentraci.
Používám Plagron Terra (minerální), Sugar Royal a ten GS.

Old Post 19-01-2021 v 17:42 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 12

Co se týče tvrdosti vody, tak jsem se rozhodl snižovat EC vstupní vody pro zálivku přimícháním destilky. Při 2/3 vody z kohoutku a 1/3 destilky jsem naměřil EC 0,4! Náklady se mi tím zvýší cca o 200,-/ měsíc, což je vzhledem k eliminaci podobných problémů směšná částka. Mám možnost kupovat 5L za 26,-!!!

Old Post 20-01-2021 v 06:03 AM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 13

Teď je všude sněhovka, Ec 0,0x ;-)
CalMag je dobrá volba.

Old Post 23-01-2021 v 16:05 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od ZOO68
Teď je všude sněhovka, Ec 0,0x ;-)
CalMag je dobrá volba.


No, nechce se mi domu tahat sníh do bytu (to by asi sousedí koukali, když bych je potkal na schodech), stejně ho tu moc není a ve městě nebude zrovna nejčistší. Radši připlatím za destilku😁

Old Post 23-01-2021 v 16:47 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
novaczek
Stálý Člen

Karma uživatele novaczek - 38% PěstitelskáKarma uživatele novaczek - 38% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Waclaw@666
Díky za odpověď.
Je to hlína.
Jaké max EC bych tedy měl připravovat? Názory Na to se různí. Na internetu jsem se dočetl, že v téhle fázi (pozdní fáze květu) by mělo být EC 1.9 -2.1!? Na jedné stránce psali až 2.5!!!. I v tabulkách Plagron (vim, že jen informativní) je pro 6 týden EC 2.0! Pak už snižovat na 1.9 a pak proplach.

Byl by tu někdo, kdo používá hnojiva a aditiva od Plagronu a podělil se se mnou ohledně dávkování? Konkrétně řada Terra?!

Green Sensation - řada lidí (i zde na Groweru) ho chválí, že se vyplatí jako jedno z mála aditiv, i když je poměrně drahé. Používám ho, protože obsahuje i enzymy, které by měly že substrátu odbourávat právě ty přebytečné soli. Každopádně ho používám poprvé, tak se rád přiučím. A rád vyslechnu i rady a kritiky. Vážně se nevyplatí nebo je prostě úplně na prd?

P. S. : mám u ní použít místo upravené čisté vody Flawless Finish od Advanced Nutrients? Mám ho připravený na finální flushing, ale dá se prý použít jako míní-flush právě při přehnojení?


EC strop vidím na 2.0-3.0, primárně v závislosti na genetice! Každá snese něco jiného. Nejlepší výsledky jsem měl paradoxně s EC 1.8 na stropu.

Old Post 01-05-2021 v 16:33 PM
novaczek je offline   Profil uživatele novaczek   Find more posts by novaczek   Foto galerie člena novaczek   Click here to Send novaczek a Private Message   Add novaczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
YngwieM
Stálý Člen

Karma uživatele YngwieM - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Waclaw@666
Existuje tedy nějaký booster, který má smysl? Nebo prostě jen P-K?! [/B]


Boostery dělá kde kdo. Někdo čistě jen P-K, někdo P-K i s jinýma dobrotama. Prvně je potřeba mít v sobě tu víru, že boostery pomáhají. A pakliže máš, tak směle do toho. Já používám od této značky (vlastně jsem vykoupil totálně celý katalog všeho, co nabízejí :-D )

https://www.profi-grow.cz/the-witch...-boom-fullcrem/

nebo

https://www.profi-grow.cz/sypka/rev...ent-buds-solid/

P.S.: Když jsem zkoušel Bloombastic od Atami, tak jsem si žádného rozdílu nevšimnul, ale je možné, že jsem jen slepý :-D

Old Post 17-05-2021 v 13:01 PM
YngwieM je offline   Profil uživatele YngwieM   Find more posts by YngwieM   Foto galerie člena YngwieM   Click here to Send YngwieM a Private Message   Add YngwieM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:40 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4380770 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív