Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Překlad MyNameStichova threadu o chorobách, škůdcích a problémech s pH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4
Autor
Téma 
koogi1
Stálý Člen

Karma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% PěstitelskáKarma uživatele koogi1 - 82% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 750  

Příspěvek č. 49

Chce to foto!!!!Nějaký popis co máš za výbavu hnoje jak často zalíváš a s čím!ale jestli je to až temně zelená tak to bude přehnojení,pomoc je prolití vodou čistou!

Rozvážný člověk využívá osobních zkušeností,
moudrý člověk zkušeností druhých.


Old Post 29-06-2013 v 14:45 PM
koogi1 je offline   Profil uživatele koogi1   Find more posts by koogi1   Foto galerie člena koogi1   Click here to Send koogi1 a Private Message   Add koogi1 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele koogi1! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murph
Stálý Člen

Karma uživatele Murph - 25% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 106  

Příspěvek č. 50

Jak mám vyrobit česnekový repelent proti třásněnkám? Nějaký poměr nebo jak dlouho mám louhovat? Díky!

Old Post 11-07-2013 v 21:11 PM
Murph je offline   Profil uživatele Murph   Find more posts by Murph   Foto galerie člena Murph   Click here to Send Murph a Private Message   Add Murph to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Předávkování draslíkem a deficit fosforu Příspěvek č. 51



Čaute, už asi 14 dní řešim problém s přelitim kytek. Myslel jsem si, že v kokosu to neni možný, ale kytky maj svěšený listy a zpomalenej růst, takže všechny příznaky. Zkoušel jsem přestat zalejvat pak zase přidávat H2O2 do zálivky kvůli okysličení, všechno bez úspěchu.

Před pár dny jsem si znova pročítal tenhle thread a to už větší kytky jevily známky nedostatku fosforu a ty menší zase zasolení draslíkem.

Používám hnojiva Metrop
MR1 (10% N, 40% P, 20% K)
MR2 (10% N, 20% P, 40% K)
a Callgreen,
takže se nemůžu ubránit dojmu, že mi v g-shopu prohodili samolepky na MR1 a MR2 a já to tam lil obráceně

Včera jsem tim prolil 60l zálivky namíchaný z druhý flašky a vypadá to, že se pomalu vzpamatovávaj. Přepínat jsem chtěl už před týdnem, ale dám jim ještě čas

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Naposledy upravil fiste 11-06-2020 v 11:57 AM

Old Post 11-06-2020 v 11:45 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Nedostatek fosforu Příspěvek č. 52



Větší kytky maj spíš známky deficitu fosforu..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 11-06-2020 v 11:59 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Přemíra draslíku Příspěvek č. 53



Menší kytky jsou spíš zasolený draslíkem..

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 11-06-2020 v 12:00 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubáč222
Stálý Člen

Karma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% PěstitelskáKarma uživatele zubáč222 - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 54

No z mojí zkušenosti vym že se to v kokosu utápět rozhodně dá. Zaleží na více věcech a to jak maš dobře rozjety kytky Kytku v kondici jen tak neuleješ (dobrej kořenovej základ), jakym stilem davaš kokos do květináču (třeba jestli to moc neuducáváš) a to nejduležitejší četnost zalivky, koukam že maš automatyckou zavlahu ,jestli jedeš výtok nakej tak bych tam příště přidal perlit nakej, tolik se to nenacuca a je tam hafo vzduchu navíc na začatek. Tropf blomaty se mi na par kytkach v čistym kokosu podarilo naladit tak že nebyly ani moc suchy ani moc mokry, jen neco mezi a věčinou z toho byli stogramoví kytky a kořeny jsem musel rozbíjet kladivem a to byli jen 14 dni na rustu...Prostě v čem sem mel moc vody tak to nikdy nebylo tak obrovský. Deficity vubec neřeš ted to bude hazet celou Mendělejovu tabulku..,No a jestli ti přehodili flanděry tak

We've come too far to give up who we are.






Naposledy upravil zubáč222 11-06-2020 v 21:49 PM

Old Post 11-06-2020 v 20:41 PM
zubáč222 je offline   Profil uživatele zubáč222   Find more posts by zubáč222   Foto galerie člena zubáč222   Click here to Send zubáč222 a Private Message   Add zubáč222 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 55



citace:
Původní příspěvek od zubáč222
No z mojí zkušenosti vym že se to v kokosu utápět rozhodně dá. Zaleží na více věcech a to jak maš dobře rozjety kytky Kytku v kondici jen tak neuleješ (dobrej kořenovej základ), jakym stilem davaš kokos do květináču (třeba jestli to moc neuducáváš) a to nejduležitejší četnost zalivky, koukam že maš automatyckou zavlahu ,jestli jedeš výtok nakej tak bych tam příště přidal perlit nakej, tolik se to nenacuca a je tam hafo vzduchu navíc na začatek. Tropf blomaty se mi na par kytkach v čistym kokosu podarilo naladit tak že nebyly ani moc suchy ani moc mokry, jen neco mezi a věčinou z toho byli stogramoví kytky a kořeny jsem musel rozbíjet kladivem a to byli jen 14 dni na rustu...Prostě v čem sem mel moc vody tak to nikdy nebylo tak obrovský. Deficity vubec neřeš ted to bude hazet celou Mendělejovu tabulku..,No a jestli ti přehodili flanděry tak


Čau, dík za reakci. Kokos jsem kupoval novej a je jemnej asi jako lógr z kafe, takže nad perlitem jsem už taky přemejšlel. Nejdřív jsem to řešil jako přelití, ale bez úspěchu. Problém přelití je vlastně problém s nedostatkem O2 u kořenů a ty pak přidušený neplní svoji funkci. V kokosu jde tenhle problém řešit i častější ruční zálivkou (příp. obohacenou o H2O2), která za sebou po protečení natáhne ke kořenům čerstvej vzduch. Takže kytka je vlastně neustále přelitá okysličenym roztokem, tzn. neni přelitá. Ideální ale je, jak píšeš o kytkách v kondici, když kytka zvládá rychle pít a na místo vypitý zálivky do kokosu proniká čerstvej vzduch samovolně (střídání suchejch a mokrejch cyklů).

Tady ve 4. odstavci se píše o kyselý fixaci kořenů při předávkování draslíkem a následnym "házení deficitů celý Menděleho tabulky", kytka přestává i celkově pít. Vzhledem k tomu, že se na kytkách objevoval deficit fosforu, což jsem nejdřív mylně zaměňoval za listovou plíseň, a podle popisu některý poškození odpovídalo i zasolení draslíkem, rozhodnul jsem se proto nalejt tam ty hnojiva obráceně.

Házim fotku 1. a 3. den od proplachu novym roztokem. Na spodních listech ještě dobíhá poškození kvůli nedostatku fosforu (kytky z nich ještě trochu cucaj aby měly pro topy), ale kolem poškozených částí jdou už listy zase do tmavě zelena. Vrchní listy se přestávaj kroutit dolu, kytky začínaj pít a růst, takže myslim, že pomalu mizí i to zasolení draslíkem.

V pondělí vezmu bič a navštívim ten g-shop

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 13-06-2020 v 11:33 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:07 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5885860 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív