Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Waty, waty, waty, aneb kolik w/m2 má ještě smysl ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 33

Tak lidi se divaj ruzne na to co znamena uspech a z ceho maji radost. Jak si napsal nekdo ma radost z 21g na kytce v PC bedne a nekomu nestaci ani 800 pod 600w v 150x150 stanu. Pointa je, ze fikus osocuje jine lidi ktere ani nezna z toho ze jsou defakto lhari. Nevim, ja osobne kdyz nekoho neznam a nemam zadny dukaz, bych si netroufl o nekom rict ze je lhar a jeste se s nim hadat. Trapsne zminovat ze visel jeste v koulich fotra, ze je kunda atd. Tka mluvi jen dementi hovado. Ja souhlasim ze dulezita je radost z pestovani ale to se tady s tim toxickym clovek jmenem fikus da dost tezko zazit

Kvalita predevsim!

Old Post 15-01-2019 v 13:53 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dalby
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 34

Luise, ja tohle forum procitam od roku 2008, profil jsem si tady zalozil par mesicu po tom, co se mi poprvy podarilo prez 1700. Chtel jsem to sem dat, coz jsem nakonec neudelal ze dvou duvodu. Byl jsem trochu paranoidni a taky jsem se bal toho, ze by mi to stejne nikdo neveril i s fotkama. Protoze bych jich sem stejne nedal moc. Ale jak pises o ty urovni pred tema rokama. V ty dobe, kdybych tam ja, nebo kdokoliv jinej videl neco podobnyho, tak bysme z toho cloveka tahali rozumy jaxvine. Aspon par detajlu potahat. Me se zeptal jen jeden clovek na to, jestli jedu pokazdy ze semen. Ja sem nebudu psat navod. To by proste nebylo fer.

Jinak fikus asi nedela nic pro zvyseni vykonu, ale posmech by za to sklizet nemel. Proste ma svuj styl a to je jeho rozhodnuti. Jestli si mysli, ze kazdej kdo jde po vynosech hned jede byznys, tak prosim, nechme ho v tom. Jeho tvrzeni, at uz jakykoliv, nema vliv na realitu.

A ted to uplne dojebu, kdyz to cely jeste uvedu na pravou miru.
Pripomenu 3,125 m2, 2x600W. Fikusi, tech 2097g bylo natroud vysusenych a jeste tam chybelo 24g plesnivych vrchu. A jedna vetev praskla pri ohejbani. Kdyz je to takhle suchy, tak pridam 2% vody zpet. Aby se to nedrolilo a taky do drticky to mam radsi. Coz v tomhle pripade bylo 42g vody. Takze jsem mel 2140 G! Plus ta hnilota.

Zdraví Mr.Dalby

Old Post 15-01-2019 v 14:03 PM
Mr.Dalby je offline   Profil uživatele Mr.Dalby   Find more posts by Mr.Dalby   Foto galerie člena Mr.Dalby   Click here to Send Mr.Dalby a Private Message   Add Mr.Dalby to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 35

Mno, 1,75 g/W je troška z říše snů každého growers, ale jde se k tomu přiblížit.
Pokud je dobrý osvit, správná výměna vzduchu, výkonný strain a v neposlední řadě UM, je hranice cca 1,2 G/w pod jednou šestikulí úplně běžná věc.
Pokud bude velká plocha, správně osvětlena vícero lampami v řadě (2 -3) může být natažena o nějaký ten decimetr, dosah z druhé lampy udělá daleko víc, než odraz od folie.
Je jedno jestli tu šestku bude pohánět starý balast, nebo moderní elektronika, bude spíš záležet na reflektoru a jeho nastavení v závislosti na výšce nad vrchy.
Já Dalbymu věřím, nemám důvod pochybovat, reálné to totiž je.
Jenom bych tohle rád viděl, prostě na živo, nějaký fotky jsou mi u zadele, prostě probral to s dobrým mastodem, co se mu tohle povedlo.

Když uvedu svůj poznatek, kde pod 6kou (poslední 2 týdny 660W) v NFT a 25 ks EDA čistě sog, vylezla ručička na váze na 765 g, což dělá skoro 1,3 g/W a to jsem nevážil ten plebs co šel do tuku a věděl o rezervách, v ten moment bych viděl realitu při velké ploše klidně na 1,5 g/W.
Takže 1,75 je velké číslo a rád bych to viděl a věděl proč.

Dá se pomoct všelijak, efektivní chlazení klimou, CO2, ty litry pak na sativách dělají neuvěřitelné stehna, dvoufázový odtah atd atd, ale kde je ta efektivita potom? a kolik vyjde takový gram? Stojí to za to? někomu jistě ano, je to koníček a nejeden grower se nespokojí s tuctovým řešením, na efektivitu sere a jde po hranicích - obdivuji a držím palce ve zkoušení a hledání dalších řešení.

pic ...

... důležité je mít všechno krapet v píči, žádné očekávání - žádné zklamání

Old Post 15-01-2019 v 14:46 PM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 36

když se řekne 1,75 GpW tak první co si vybavim je právě efektivita... ikdyž je to číslo pořád zavádějící, pracující jen absolutními hodnotami který nekouká na rychlost, nás by měl zajímat GE index pokud nás zajímá efektivita.
pravda já svý vetráky taky nepočítám (cca 60w + 15w zvlhčovač), to je nezbytnost bez který se neobejde nikdo, ale nezapočítat klimu která nezbytná neni a může sežrat víc než lampy samotný... nevim no.



BTW... si vzpominam na hejty na kvakose, dokud tu nezverejnil 1,4 GpW kolo s klonama ktery vypadali na chcipnuti kdyz je dostal, tak mel vlakno taky plny neduverivcu...

Abych to pripomel, http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=77182 - do sine slavy s tim!

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 15-01-2019 v 15:51 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 37

Mýlíš se.
Je třeba vědět, co se za efektivitou skrývá.
Efektivita či produktivita znamená účinnost vložených zdrojů a užitek jimi získaný.

... důležité je mít všechno krapet v píči, žádné očekávání - žádné zklamání

Old Post 15-01-2019 v 16:06 PM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 38

Ano, efektivita je pro mě maximální využití zdrojů... z mála udělat hodně...

pálit klimu je hodně energie samo o sobě. Ferarri je taky rychlejší než dodávka, ale je efektivnější(?), když potřebuješ tak moc na provoz? To asi ne. Asi jen úhel pohledu

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 15-01-2019 v 16:24 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JesseRoyal
Stálý Člen

Karma uživatele JesseRoyal - 83% PěstitelskáKarma uživatele JesseRoyal - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2018
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 39

Prvni skrin jsem si stavel nekdy kolem roku 2004..byla to posedlost..zavislost.. proctene kazde vlakno.. pak nejake stehovacky.. rodina..deti.. a zustal jsem roky jen u venku..pak i chvilku nic..pak prisel bracha s rakovinou a co jinyho zbyvalo..stavel sem growroomek na 6tikouly.. vim ze chemoterapky zabraly..ale taky vim ze kdybych nepestoval diky Growu dobroty a tak to cely neda.. od te doby je z kluka co nepil a nekouril uplne zdravej hulic..to ja jen tak ze drivejsi Grower mel i tuhle silu.. po tech letech to tu dohanim a procitam zajimavy vlakna co mi driv utekly.. a opravdu jsem nekolikrat premyslel, ze zalozim neco v galerce.. budu sdilet sve radosti a sem tam i ten malej zadrhel.. ale v kazdym patym threadu je tenhle ten fikus a nici vsechno co jsem.si kdy o Groweru myslel a ceho jsem si na nem vazil.. no nic.. je to smutny ... btw. Vynos zalezi na podminkach..genech..a know how.. az.jsem dosahl na svuj cil, od te doby jsem si urodu nevazil a jak se mi to krasne sklizi ( to jen aby to nebylo moc OT) dobre krasne rano

Old Post 16-01-2019 v 00:46 AM
JesseRoyal je offline   Profil uživatele JesseRoyal   Find more posts by JesseRoyal   Foto galerie člena JesseRoyal   Click here to Send JesseRoyal a Private Message   Add JesseRoyal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 40

Zmoderovano.. off topic flame presunut do kanalu.

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=81438

Prosim fikusi nepasuj se zde do role nejakeho auditora vynosu. Uz se to prilis opakuje a vytvari to jenom flame, jelikoz nedokazes byt diplomaticky. Tohle je vazne naposled co to resim jenom moderaci.

Apeluju na vsechny, abyste nerozdmychavali flejm a misto toho poslali PMko anebo rovnou pouzili "bonzcudl" (protoze pak prijde info vsem moderatorum). Cim drive nekdo z modu zakroci tim drive se flejm zbytecne nerozjede. Diky.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 16-01-2019 v 08:45 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 41

sem se snažil pohledat něco o tom na netu a normálně sem na rozpacích...

všude klasický poučky 40w/čtvereční stopa (bez jakýhokoliv vysvětlení proč ikdyz chapu ze leta praxe jsou neoddiskutovatelny, nemam duvod tomu neverit... ale porad mi to nerika proc prave 40w je ten hypotetickej strop za kterym se to lame, tusim ze to bude mit co delat s fotosyntezou, kluci s co2 sviti vic bez problemu)

nebo nesmysly z reklamních letáků na viparspectra, marshydro a podobný sračky kterýma svítili na nenáročnej salátek. To je uplně šílený dostat se k nějakejm relevantnim informacim, nejlíp podpořený testem a měřenim... ať žije internet vole

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 16-01-2019 v 11:16 AM

Old Post 16-01-2019 v 10:39 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pospa.m
Banned

Karma uživatele pospa.m - 70% PěstitelskáKarma uživatele pospa.m - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od crazyben
sem se snažil pohledat něco o tom na netu a normálně sem na rozpacích...

všude klasický poučky 40w/čtvereční stopa (bez jakýhokoliv vysvětlení proč ikdyz chapu ze leta praxe jsou neoddiskutovatelny, nemam duvod tomu neverit... ale porad mi to nerika proc prave 40w je ten hypotetickej strop za kterym se to lame, tusim ze to bude mit co delat s fotosyntezou, kluci s co2 sviti vic bez problemu)

nebo nesmysly z reklamních letáků na viparspectra, marshydro a podobný sračky kterýma svítili na nenáročnej salátek. To je uplně šílený dostat se k nějakejm relevantnim informacim, nejlíp podpořený testem a měřenim... ať žije internet vole


Ano má to co dělat s fotosyntézou. Když dodáš víc světla než by mělo konopí v přírodě, tak musíš logicky navýšit i CO2 a teplotu, aby ta fotosyntéza fungovala. Takže strop v umělých podmínkách bude závislej zřejmě na úrovni CO2. V knížkách se uvádí kolem 75 000 luxů jako maximum pro rostliny z rovníkového pásu. Takže to pravděpodobně bude strop i pro konopí v běžných podmínkách.

Old Post 16-01-2019 v 11:53 AM
pospa.m je offline   Profil uživatele pospa.m   Find more posts by pospa.m   Foto galerie člena pospa.m   Click here to Send pospa.m a Private Message   Add pospa.m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dalby
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 43

citace:
Původní příspěvek od pospa.m


Ano má to co dělat s fotosyntézou. Když dodáš víc světla než by mělo konopí v přírodě, tak musíš logicky navýšit i CO2 a teplotu, aby ta fotosyntéza fungovala. Takže strop v umělých podmínkách bude závislej zřejmě na úrovni CO2. V knížkách se uvádí kolem 75 000 luxů jako maximum pro rostliny z rovníkového pásu. Takže to pravděpodobně bude strop i pro konopí v běžných podmínkách.


Je to tak, svetlo je v tehle pripadech dany, CO2 v nasem vzduchu taky. To co my muzeme, a musime, ovlivnit je rozptyleni a odraz svetla, vhodnej pomer mezi vlhkosti a teplotou vzduchu vzhledem k momentalni fazi kytky. Taky rovnomernost teploty, aby treba u hlav nebylo 28 a dole 20. Ta kytka musi mit podminky k tomu, aby zvladla vypit co nejvic vody a z ni prijmout co nejvic zivin. To je oc nam jde. V tomhle smyslu jsou uplne k nicenu hodne odvetravany kvetinace. Ta kytka stejne vsechno vypije, v boxu se vubec nic nestihne vyparit. Zkus tam postavit zalitej prazdnej kvetinac...
CO2 tohle vsechno pak muze jeste urychlit. Ale nemyslim si ze je to nutny. Ja CO2 uz nepouzivam, protoze to vsechno vezme odtah.

No a pak jeste ty hnoje no... ale to je asi na jiny vlakno.

Zdraví Mr.Dalby

Old Post 16-01-2019 v 13:32 PM
Mr.Dalby je offline   Profil uživatele Mr.Dalby   Find more posts by Mr.Dalby   Foto galerie člena Mr.Dalby   Click here to Send Mr.Dalby a Private Message   Add Mr.Dalby to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od HVR


Pravda je,ze vzduch je mega dulezity...me se zvedl vynos o 0.2g/w jen tim,ze jsem tahal vzduch primo z venku pri identickych podminkach (medium,vlhkost,strain,svetlo) Ted budu zkouset cisty worm humus vlastni vyroby a jsem zvedavy,zda to s vynosem neco udela...

Rozhodne souhlas. Vzduch je jeden rekl bych z nejvic podcenovanych faktoru.

Pokud na nejakem miste zasadni problem, obvykle to byva prave kvuli nedostatku velkeho objemu cerstveho vzduchu o spravne teplote.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 16-01-2019 v 13:54 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 45

Jak psal Mr.Dalby a pak je ta druha polovina dobrej strain a selekce. A mate zadelano na uspech...
Tyhle podminky jdou videt nejvic u domacich okrasnych rostlin, ty ve sve krajine jsou treba nekolika metrovy rostliny a doma jsme radi kdyz ma pul metru a nechcipnou.

Old Post 16-01-2019 v 14:04 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 46

Není možné, že W/m2 by už mohl být někde výš?
Tuším, že kolem roku 1985 bylo CO2 cca 335 ppm a v roce 2018 už bylo kolem 405 ppm.

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Old Post 16-01-2019 v 15:10 PM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 47

A ta uplne nejdulezitejsi , nejzakladnejsi vec je voda , taky hodne
opomijena a podcenovana vec.

Old Post 16-01-2019 v 15:45 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 48

citace:
Původní příspěvek od jasse
Není možné, že W/m2 by už mohl být někde výš?
Tuším, že kolem roku 1985 bylo CO2 cca 335 ppm a v roce 2018 už bylo kolem 405 ppm.

Spis uz se pouzivaj PAR watty, ktery respektujou spektrum potrebny pro fotosyntezu.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 16-01-2019 v 16:37 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:52 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2935210 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív