Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » První indoor AF pod LED - názory, rady, postřehy na setup
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Obecné První indoor AF pod LED - názory, rady, postřehy na setup Příspěvek č. 1

Zdravím všechny growery,

jsem nováček co se týče indoor pěstování, nícměně jsem věnoval dost času zjišťováním potřebných informací z FAQ, příspěvků atd. Nicméně bych byl rád za každý názor, radu či doporučení od zkušenějších growerů, které by mi do začátku pomohli.

Setup pro pěstování:
*Grow box - Secret Jardin Dark Street 120x60x170cm - vzhledem k ideálním rozměrům pro můj prostor je tento jediný vhodný
*Osvětlení - 2 LED panelů Mars Hydro II 400 + časovač
*Odtah vzduchu - Ventilátor PRIMA KLIMA CTRL 125 - 400m3/h - Ø125mm - regulátor + termostat
*Filtr - Filtr Prima Klima Industry line - 240m3/hod, 125mm
*Přítah - bud Ventilátor VKO 125, 185m3/h, D=120, D1=129 mm a nebo jen pasiv a do boxu povesit Smart CO2 - sáček pro pěstování rostlin.
*Cirkulace - Klipsnový oscilační ventilátor Monkey Fan - Ø21cm
*Další pomůcky pro ůpravu klimatu - zvlhčovač napojený na hygrostat a topení na termostat
*Květináče - 4x Air-pot 9l - zde bych byl rád za radu zda jsem zvolil správnou velikost
*PH a EC metr

Mám v plánu vysadit 4ks Northern Light Automatic od Royal Queen seeds do 9l květináču Air-pot. Nejdříve nechám semínka naklíčit v papírové utěrce a poté zasadím rovnou do finalních květináču. Jako substrát použiji lehce pohnojeny Lightmix od Plagronu, hnojivo pro růst používat nebudu pouze použiji metodu LST pro trénování kytiček. V květu bych pak přidal Alga Bloom a Green sensation taktéž od Plagronu a poslední týden proplach. Čím si uplně nejsem jist tak je jak často použít hnojiva (máj názor 1x týdně) jelikož předpokládám, že když použiji Air-pot tak budu muset zalévat přeci jen častěji než v klasickém květinači (samozřejmě budu kontrolovat zda mají nebo nemájí dost abych je nepřelil nebo naopak). Je mi jasné že hnojiva použiji nejspíše méně než u klasické světločivné. Pak bych ještě rád o radu co se týče periody světla zda raději 18/6 nebo 20/4. Klima rozepisovat nebudu od toho je FAQ, kde to mám přehledné.

Závěrem bych chtěl napsat, že budu rád za názory na to co jsem napsal i případně další rady na co si dát pozor atd. o kterých jsem nepsal. Samozřejmě pokud se to uskuteční tak bude příběh v galerii.

Old Post 12-01-2019 v 21:55 PM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowPlace
Stálý Člen

Karma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 677 

Příspěvek č. 2

Ahoj. Ten set uz mas nebo budes teprve porizovat?

Grower sponzor

Old Post 12-01-2019 v 22:32 PM
GrowPlace je offline   Profil uživatele GrowPlace   Find more posts by GrowPlace   Foto galerie člena GrowPlace   Click here to Send GrowPlace a Private Message   Add GrowPlace to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GrowPlace! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 3

Ahoj, mám v plánu ho pořizovat a tohle jsem vybral, takže je možnost komponenty změnit.

Old Post 12-01-2019 v 22:35 PM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowPlace
Stálý Člen

Karma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 677 

Příspěvek č. 4

Vyber komponentu je celkem v pohode, jenom bych zmenil osvetleni a vybral si radeji z "velke trojky", ktera zde nabizi sve svetla, mas tady spoustu vlaken s prubehem i vysledky.

Grower sponzor

Old Post 12-01-2019 v 22:48 PM
GrowPlace je offline   Profil uživatele GrowPlace   Find more posts by GrowPlace   Foto galerie člena GrowPlace   Click here to Send GrowPlace a Private Message   Add GrowPlace to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GrowPlace! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 5

Ok zkusím tedy ještě prohledat, světla jsem už měnil několikrát a tyhle mi zatím vyšli nejlépe poměr cena/výkon co se týče sériovek pro plánovaný prostor.

Old Post 12-01-2019 v 22:51 PM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 6

ShinDy,
Growplace má pravdu. Vyser se na čínské disko světla. Pokud nejsi omezený finančně, tak běž do kvalitních led světel. Pokud máš finanční omezení, tak sice je technologie hps stará, ale pořád účinná.

Old Post 13-01-2019 v 05:50 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 7

Ahoj, mé tři postřehy : podle mě máš buď moc silný odtah, nebo slabý filtr k němu. Světlo jak píší kolegové výš s tím, že kdybys měl omezené finance, tak na alucraft.cz mají DIY sety za přijatelnější peníz. A třetí věc je, že bych se vyprd na auta, klasická fotoperioda je na naučení lepší, víc ti odpustí 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 13-01-2019 v 07:17 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 8

To jsem si ani nevšiml, že chce jet automaty. V indoru je blbost jet automaty. Automaty jsou vyvinuty pro out. V indoru si můžeš přepnout kdy chceš ty.

Old Post 13-01-2019 v 07:52 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Ahoj, mé tři postřehy : podle mě máš buď moc silný odtah, nebo slabý filtr k němu. Světlo jak píší kolegové výš s tím, že kdybys měl omezené finance, tak na alucraft.cz mají DIY sety za přijatelnější peníz. A třetí věc je, že bych se vyprd na auta, klasická fotoperioda je na naučení lepší, víc ti odpustí 😉


Mám o dost silnější odtah než je potřeba pro takový prostor, ale má regulaci a termostat takže nepojede moc často na vyšší výkon.

Old Post 13-01-2019 v 08:59 AM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 10

Díky za postřehy, LED světlo už čínu kupovat nechci GrowPlace mě přesvědčil - moc ani nemusel, protože ten rozdíl v kvalitě je vidět. Tak nějak jsem počítal, že mě budete odrazovat od AF, ano vím, že jsou spíš pro outdoor, nicméně chtěl jsem si udělat 1-2 várky AF (chtěl jsem je zkusit a hlavně jsou rychlejší) a pak kdyžtak přejít klasickou fotoperiodu.

Old Post 13-01-2019 v 09:07 AM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 11

Nejsou rychlejší 😉 seženeš řízky a jedeš. Navíc u auta uděláš pár začátečnických chyb a máš po pěstu. S tím odtahem jsem to myslel tak, že máš 400m³ a k tomu filtr 240m³, vzal bych větší filtr 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 13-01-2019 v 09:21 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 12

Pokud bych vzal řízky tak jn, já jsem chtěl začínat od semínka. Nějaký tipy kdo nabízí dobrý řízky PHA a okolí? Filtr vezmu teda +- těch 400m³.

Old Post 13-01-2019 v 09:53 AM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 13

Tady v bazaru je několik "Pražáků " 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 13-01-2019 v 09:55 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 14

Jinak budget víceméně omezený nemám, když už to budu pořizovat tak chci aby to stálo za to, takže žádný low budget setup, ale zase ne úplně přestřelený (na světlech šetřit nehodlám, vezmu Veron Linear L285 od FrYnKa). HPS použít nechci protože pro mě má moc záporů a tá "nižší cena" je spíš relativní jelikož reálně to v dlouhodobém horizontu tak váhodné není.

Old Post 13-01-2019 v 10:40 AM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dalby
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 15

Jestli muzu, tak bych ti doporucil sazet rovnou do hliny do finalnich kvetinacu. Manipulace s klickem je riskantni a navic to nema zadnej smyl. Prave naopak, to presazeni kytku vzdycky zpomali. A na CO2 se vykasli, nema to zadnej smysl. Jinak to mas vymysleny paradne. Jen ty AF no...-kazdopadne kdyz u nich zustanes tak 20/4, to je jasny.

Zdraví Mr.Dalby

Old Post 13-01-2019 v 11:24 AM
Mr.Dalby je offline   Profil uživatele Mr.Dalby   Find more posts by Mr.Dalby   Foto galerie člena Mr.Dalby   Click here to Send Mr.Dalby a Private Message   Add Mr.Dalby to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 16

Ok, vim, že přesazovani to akorát zpomálí, ale říkal jsem si, že naklíčení neuškodí (viděl jsem spoustu growerů, kteří to u AF dělali), nicméně dám na radu zkušenějších a vysadím do rovnou do finalních. Ano ty AF už jsem dostal pár tipů na to, kde obstarat dobré řízky takže uvidíme třeba to ještě změním.

Old Post 13-01-2019 v 12:02 PM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:17 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6161110 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív