Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Waty, waty, waty, aneb kolik w/m2 má ještě smysl ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Nápad Waty, waty, waty, aneb kolik w/m2 má ještě smysl ? Příspěvek č. 1

Ahoj, nedávno se mi dostal do ruky článek z legalizace, kde pisatel zveřejnil informací, že ideálního osvitu plochy je dosaženo při použití průměrně 1000w/m2 při použití HPS.
Což při pouhém přepočtu vychází na ploše 60x60cm na nějakých 360w.

Máte někdo zkušenost s takto velkým osvitem pěstební plochy ? Zdůrazňuji, že se ptám na relevantní pěsty, které nebyly pokazeny growerem či chorobou a škůdci, jelikož tyto negativní vlivy by mohli zastřít vliv vysoké wataze na úrodu.

Osobně jsem nejvíc jel cca 860w na ploše 1,2x1,2m což v přepočtu vychází na nějakých 600w/m2 a musím uznat, že kyti by určitě snesli i více.
V současné době dělám pokus, kdy svítím 400w HPS v cooltube na plochu 60x60cm (teplota u vrcholků cca 27 stupňů). Což je v přepočtu cca 1100w/m2 a tedy o nějakých 10% více než je označeno za ideální v daném článku v legalizaci. Uvidím jak to půjde a dyštak přidám info jak to vypadá.

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 08-01-2019 v 09:59 AM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 2

Ahoj,

moc zajímavé téma. Asi bych to rozlišoval na jinou hodnotu než-li watt. Každá výbojka má jiný parametr lm/watt a lumen bude asi rozhodovat. Já mám 100w LED na box 30x30 a už když jedu nad poloviční výkon kytka svěsí listy - jako by se již takovým výkonem nechtěla nechat oslunit .

U HPS bude hodně záležet na tomto poměru a taky bych asi uvažoval nad faktorem odrazu světla stínidlem a odrazu světla stěnami boxu - to vše určitě bude mít co dočinění s výsledkem - potažmo s případným přesvícením.

Určitě vyzkouším jedno kolo šajnit těch 100w led na plochu 30x30 a dám vědět. Prozatím se snažím vytvořit si matku odrůdy přesně pro mě (s nejmenším thc a nejvyšším cbd) a jakmile budu mít první generaci řezů, tak vyzkouším jak se to bude chovat. Myslím, že je přesvítím.

Slyšel jsem, že sativa zvládá přesvícení mnohem lépe než-li indica. Takže i na tom bude záležet.

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 08-01-2019 v 13:06 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 3

Cooltube neco sebere..

Kdyz uz takhle vedecky, co si vzit lightmeter ?

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 08-01-2019 v 13:45 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Re: Waty, waty, waty, aneb kolik w/m2 má ještě smysl ? Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
Ahoj, nedávno se mi dostal do ruky článek z legalizace, kde pisatel zveřejnil informací, že ideálního osvitu plochy je dosaženo při použití průměrně 1000w/m2 při použití HPS.
Což při pouhém přepočtu vychází na ploše 60x60cm na nějakých 360w.

Máte někdo zkušenost s takto velkým osvitem pěstební plochy ? Zdůrazňuji, že se ptám na relevantní pěsty, které nebyly pokazeny growerem či chorobou a škůdci, jelikož tyto negativní vlivy by mohli zastřít vliv vysoké wataze na úrodu.

Osobně jsem nejvíc jel cca 860w na ploše 1,2x1,2m což v přepočtu vychází na nějakých 600w/m2 a musím uznat, že kyti by určitě snesli i více.
V současné době dělám pokus, kdy svítím 400w HPS v cooltube na plochu 60x60cm (teplota u vrcholků cca 27 stupňů). Což je v přepočtu cca 1100w/m2 a tedy o nějakých 10% více než je označeno za ideální v daném článku v legalizaci. Uvidím jak to půjde a dyštak přidám info jak to vypadá.


Ahoj!
Ja osobne preferuji PPFD/m2 a ne to merit na watty...tohle porovnavani je strasne neefektivni...Watty a lumeny ti nic nereknou...U LED je navic hodne dulezity jaky svetlo clovek pouzije,jestli tam je optika a jak je vubec rozvrzeny v boxu.Pri posunech nad vrcholky rostlin o pouhych 15cm ti PPFD spadne i o 30% navic kdyz uz nekdo pali takovy watty na plose,musis mit super odvetravani a nasavani cerstveho vzduchu,nejlepe primo z venku ;-)
Ja kdysi zkousel na 240x240x200 9xLED(1800) pak i 2400W a zadny mega rozdily jsem v tom teda nevidel... ;-) Ja osobne jsem zastancem toho,ze spektrum a idealni podminky delaji vice(a je to potvrzene) nez palit zbytecne bomby ;-)

Old Post 08-01-2019 v 14:23 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 5

Problém, je, že většina z nás nemá možnos měřit v jednotkách jako je PAR či PPFD/m2.
Ale ono i dnes řekněme přežité w/m2 či lm/m2 má vypovídající hodnotu. Samozřejmě bavím se o HPS, jelikož rozdíly mezi shit LED a top LED světly jsou obrovské.
Řekněme že ideální osvit PPFD pro plochu 1m2 poskytne průměrá HPS výbojka s průměrným stinidlem o výkonu 1000w.

Celkově mi jde o to, jak moc velký rozdíl je mezi zažitým/ve FAQ doporučeným používáním watáží ( 60x60-250w, 120x120-600w, 150x150-1000w) a tím co naměřili v legalizaci. A dále eliminujeme-li problém s teplotou, jaká wataz/m2 už by mohla rostlinám škodit.
Osobně mi nepřijde efektivní jde-li nám o výnos svítit na 1m2 1000w, protože nevěřím, že se na této ploše dá udělat 1kg, tedy všemi u HPS vytoužený milník. Tak proto na tu ploché palitz tolik ? Že by se krom určitého zvýšení výnosů i zřetelně zvýšila kvalita ?

Jinak jak pořád zmiňuji tu legalizaci. 1000w HPS/m2 se cca rovná PPFD 1100 μmol/m2s. A dle daného článku je jako minimum pro 1m2 doporučeno průměrné PPFD 800μmol/m2s
což se rovná pokud počítám dobře cca 727w HPS. Těch cca 727w/m2 mi už přijde vcelku rozumné,klidně bych šel i do trošičku vyšších čísel,ale 1000w bych řekl, že už je zbytečné,ale uvidíme,jak to dopadne u mne doma. Těch 400w na plochu 60x60 by se teoreticky mohlo rovnat 1000w/m2, vezmeme-li v potaz, že mi něco vezme sklo cooltube a něco horší stavba stínidla o proti třeba waflectoru.

Snad to není moc zamotané, co jsem napsal.

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Naposledy upravil tuffgong1 08-01-2019 v 16:15 PM

Old Post 08-01-2019 v 16:01 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 6

Mám jen jednu zkušenost - kamarád kdysi asi 12 let měl 250w výbojku s adjust wingem (nebo jak se to píše, ta kvalitní vlaštovka s heat shildem) na ploše 120x60x180 (nějaký darkstreet, takový plochý) a krásně běžně dával přes 250g s digi předřadníkem bez problémů. Jen ty krajní rostlinky měli menší paličky, ale paličky to byly ... Zajímalo by mě 1x 600 na 120 x 240.

Já spíše zastávám trochu ubrat w a zvýšit prostor a trochu jinak výnos než-li opačně přesvěcovat menší prostor.

Tak teď doufám, že jsem to pochopitelně napsal já

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 08-01-2019 v 16:29 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od SubFocus

Já mám 100w LED na box 30x30 a už když jedu nad poloviční výkon kytka svěsí listy


Nemáš světlo moc blízko ? Ono 50w led i kdyby se jednalo o ty nejnovější čipy co používá Frink (tuším, že Bridgelux Vero 29), tak dle mého názoru není zas tak extrémní.

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 08-01-2019 v 16:33 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 8

Niekde od americanov som cital ze rule of thumb je 600w na m2.

Old Post 08-01-2019 v 18:19 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dalby
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 9

Ahoj, me se to zda prehnany a hlavne zbytecny. V dobre optimalizovanym boxu, se pod dvema 600W lampama, na plose 3,1m ctvereni da celkem v pohode vypestovat 1800 az 2100g. Ty watty az zas takovou roli nehrajou. Jde o vyuziti prostoru.

Zdraví Mr.Dalby

Naposledy upravil Mr.Dalby 08-01-2019 v 21:13 PM

Old Post 08-01-2019 v 19:48 PM
Mr.Dalby je offline   Profil uživatele Mr.Dalby   Find more posts by Mr.Dalby   Foto galerie člena Mr.Dalby   Click here to Send Mr.Dalby a Private Message   Add Mr.Dalby to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 10

Netvrdím, že jde čistě jen o výnos. Třeba pro mne podstatnou roly hraje i struktura paliček :-) , která při nižším osvitu (třebaže výnos může být fajn) trochu pokulhává. Měl jsem možnost srovnání klonů z jedné matky, pěstované stejnou technikou na ploše 1,2x1,2m pod 600w a 860w na ploše 1,2x1,2m (reálně box 1,2x2,4m s 2x660w + 1x 400w) a ten rozdíl v "krásnosti" pálek tam byl.
Další věc co mne motivuje toto řešit je fakt, že v současné době bydlím v malém pokoji a mám tu tolik věcí, že box 60x60cm je pro mne strop. No jo kde jsou ty časy velkých boxů 😂

2100g pod 2x600w. Tzn 1,75g/w ? A to dělá kdo ? Je vůbec na celém groweru takový pěst ?

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 08-01-2019 v 20:57 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dalby
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 11

Presne tak 1,75 na watt, to je realita a palky jak vino. Nemyslim si, ze 600W na 1,55 m2 je slabej osvit. Kdyz mas dobrou odrazivot a predevsim rovnomernej rozptyl, tak 1,4 na watt musi zkusenej grower proste dat.

Zdraví Mr.Dalby

Old Post 08-01-2019 v 21:20 PM
Mr.Dalby je offline   Profil uživatele Mr.Dalby   Find more posts by Mr.Dalby   Foto galerie člena Mr.Dalby   Click here to Send Mr.Dalby a Private Message   Add Mr.Dalby to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Mr.Dalby
Presne tak 1,75 na watt, to je realita a palky jak vino. Nemyslim si, ze 600W na 1,55 m2 je slabej osvit. Kdyz mas dobrou odrazivot a predevsim rovnomernej rozptyl, tak 1,4 na watt musi zkusenej grower proste dat.


Nechces naky foto a info z 1,75gw pestu nadhodit

At se my nezkuseny poucime a inspirujem se jak se posunout dal (zadna ironie... naprosto vazne aby sis nemyslel ze si z tebe delam prdel, zelenejch kosticek par mam, ale porad se ucim )

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 08-01-2019 v 22:47 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 13

SubFocus: 120x240cm s 6kilem je nerealny. Dlouho jsem presvedcoval sam sebe, ze 600w osviti prostor 200x100cm. Neosviti. Nechtel jsem Frynkovi verit, ale je to tak. 6kilo s wingem funguje dobre do plochy 120x120cm, s tim ze se svetlo ktere jde do boku odrazi od sten boxu. Pokud je svetlo nizko a nebo velka plocha, dopada svetlo odrazene od stinidla do stran primo na rostliny a zpusobuje presviceni. Tzn stred ma svetla malo a kraje jsou presvicene a cele to stoji za hovno. Vlastni zkusenost, odjeto nekolik kol a vysledek na 1m2 s 6kilem byl lepsi nez na 2m2, se stejnym svetlem.
Stejne tak mi prijde zcela mimo misu, palit vic nez je nutny, v dnesni dobe, kdy se vsichni honi za co nejmensi spotrebou. Myslim si ze na m2 max 600w HPS a nebo 400w LED.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 09-01-2019 v 13:06 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dalby
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 14

Crazyben: Bohuzel nic z toho nefotim, nejsem janek, tyhle fotky v rodinnym albu nepotrebuju. Ja jsem se chtel o svoje zazitky podelit uz pred lety. Proto jsem si taky udelal profil. Ale dva mi dobri pratele me od toho odradily, protoze by mi to nikdo neveril. V ty dobe se vynos pohyboval okolo 1,5g/w. A co konkretne te zajima? V cem chces poucit? jsem ochotnej se o par detajlu podelit. Ale jiste pochopis, ze svoje know-how tu vyvesovat uplne nechci. Precijen to neco stalo. Jak usili, tak penize.

Zdraví Mr.Dalby

Old Post 09-01-2019 v 16:16 PM
Mr.Dalby je offline   Profil uživatele Mr.Dalby   Find more posts by Mr.Dalby   Foto galerie člena Mr.Dalby   Click here to Send Mr.Dalby a Private Message   Add Mr.Dalby to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 15

Problém je v tom, že i kdyby to byla pravda, tak je to tak nějak k ničemu, když dané know how nechceš zveřejnit. O tom, že na podobné věci by bylo třeba opravdu vysoce kvalitní genetiky, ke které taky kazdyz nemá přístup nemluvě.
Každopádně promiň, ale nevěřím, že děláš 1,75g/w suchých palic. Možná , kdyby se to počítalo i s listama a se stonkama 😂

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 09-01-2019 v 16:29 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dalby
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 16

Tuffgong1: to ze mi to neveris je ta nejvetsi pochvala. Nastesti to na veci nic nemeni. Nikdy jsem nevypestoval jedinej rizek, takze genetika dostupna je. Ja si ten strain taky normalne kupuju v obchode.

Zdraví Mr.Dalby

Old Post 09-01-2019 v 17:50 PM
Mr.Dalby je offline   Profil uživatele Mr.Dalby   Find more posts by Mr.Dalby   Foto galerie člena Mr.Dalby   Click here to Send Mr.Dalby a Private Message   Add Mr.Dalby to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:09 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3649760 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív