Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Kokos,5x satans bride,5x ak 49, 1x malquerida
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
jablickar
Stálý Člen

Karma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2018
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Neber to od Fikuse ve zlym on to ani tak nemysli.
On tim myslel jenom to , ze otazku co to je s listama kladu az teprve potom co mam zmerene PH, jinak bez toho PH je to jen vesteni z kristalove koule



Já vím sak taky má pravdu ph je základ

Old Post 01-01-2019 v 17:38 PM
jablickar je offline   Profil uživatele jablickar   Find more posts by jablickar   Foto galerie člena jablickar   Click here to Send jablickar a Private Message   Add jablickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 18

Nikdy jsem PH kokosu nemeril. Musis vzdy zalivat tak aby ti vyteklo cca 20% zalivky. V pripade deficitu jsem vzdy kvetnik prolil vetsim mnoztvim roztoku v danem pomeru hnojiv a PH a pridal jsem calmag. Pomohlo to okamzite. Ten kokos klidne zalivej denne i kdyz neni vyschly. Samozrejme s tim vytokem a nesmi to v nem lezet. Ja nechapu lidi co se ke kokosu chovaji jako k hline. Zalivej to jako kokos a uvidis jak to poroste a bez deficitu.

Old Post 01-01-2019 v 18:23 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od Kazo
Ja nechapu lidi co se ke kokosu chovaji jako k hline. Zalivej to jako kokos a uvidis jak to poroste a bez deficitu.


Prosim , vysvetli co tim konkretne presne myslis

Hlina se snad zalivkou neproliva zkrz kvetinac ?
A ani hlina by nemela uplne vyschnout pred dalsi zalivkou.
Dik

Viz.FAQ
Jak správně zalévat?
Zaléváme tak, že kompletně prolejeme celý květináč. Předpokládám, že květníky mají dostatek drenážních děr, aby přebytečná voda mohla odtéct. Je důležité, aby před dalším zalitím stihl kořenový bal kompletně proschnout.

Tyto suché/vlhké cykly jsou pro konopí důležité! Vlhkost doporučuju měřit vlhkoměrem, nebo srovnávat ručně potěžkáním květníku. Časem to dostanete do ruky, takže pro vás zalévání bude snažší.

Naposledy upravil Madical-Strains 01-01-2019 v 19:06 PM

Old Post 01-01-2019 v 18:37 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 20

Pokud nemeris pH vody, které zalevas a nemáš žádný deficit, tak jsi měl štěstí, že po namichani s hnojkami ti to sedlo.
Já jsem jel v 90 letech jen hlinu a první dva roky jsem taky nic nemeril. Pak další 3 kola jsem měl problémy s deficity a až po koupi pH metru mi to ukazovalo pH pod 5.
PH metr je opravdu důležitý i pro zkušené borce. Pokud budeš mít špatné pH, tak jináč než pH metrem(nebo L. Papírky) to nezjistís.
Hodně lidí používá k zalévání i dešťovou vodu a i ta má někdy rozhozene pH a kor do budoucna, kdy naše životní prostředí jde do hajzlu.
Jablickar, jsem si nepřečetl, že měřís pH. Takže jsem to nepopletl.

Old Post 01-01-2019 v 19:06 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jablickar
Stálý Člen

Karma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2018
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Pokud nemeris pH vody, které zalevas a nemáš žádný deficit, tak jsi měl štěstí, že po namichani s hnojkami ti to sedlo.
Já jsem jel v 90 letech jen hlinu a první dva roky jsem taky nic nemeril. Pak další 3 kola jsem měl problémy s deficity a až po koupi pH metru mi to ukazovalo pH pod 5.
PH metr je opravdu důležitý i pro zkušené borce. Pokud budeš mít špatné pH, tak jináč než pH metrem(nebo L. Papírky) to nezjistís.
Hodně lidí používá k zalévání i dešťovou vodu a i ta má někdy rozhozene pH a kor do budoucna, kdy naše životní prostředí jde do hajzlu.
Jablickar, jsem si nepřečetl, že měřís pH. Takže jsem to nepopletl.


Ph vody které zalivam merim...nemeril jsem ph kokosu...jelikož nemám destlovanou vodu

Old Post 01-01-2019 v 19:08 PM
jablickar je offline   Profil uživatele jablickar   Find more posts by jablickar   Foto galerie člena jablickar   Click here to Send jablickar a Private Message   Add jablickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 22

Jablickari , ja s myslim ze odpoved smeroval Fikus spis ke Kazovi nez k tobe.
Pravdepodobne. Ten zacatek , tobe jen ten konec.

Old Post 01-01-2019 v 19:18 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 23

PH zalivky se samozrejme meri. Ja psal PH kokosu.precti si to znovu.
A kokos se urcite nezaleva na mokre a suche cykly. Je to v podstate hydro.

Old Post 01-01-2019 v 19:25 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 24

Kazo a k cemu ti bude vedet ze mas spravne PH zalivky kdyz kuprikladu muze mit kytka uzamceny prijem zivin prave z duvodu spatnyho PH v kokosu nebo v hline, to je uplne jedno.
Pak kdyz PH media taky nezmeris a domnivas se ze je stale v poradku a hnojis dal tak jen zasolujes dal medium a jeste vice zhorsujes podminky pro rostlinu.

To je naprostej zaklad vedet PH media alespon se to vsude uvadi, pri problemech a ruznych deficitech se vzdy bere do ruky PH metr abys prave zjistil PH media a je uplne jedno jesli se jedna o hlinu nebo kokos ci hydro.

Old Post 01-01-2019 v 19:48 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 25

Kokos tím prostě propláchneš a jedeš dál. Nic uzamčeno nebude. Kokos když budeš zalévat každý den s tím aby ti vyteklo a nestálo to v tom, tak nebudeš mít problém s PH kokosu. To se dějě protože to hodně lidí zalévá jako by pěstovala v hlíně a zasolí si to. Proto píšu ať se k tomu chová jako ke kokosu a né k hlíně.

Old Post 01-01-2019 v 19:58 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 26

Nezáléváš prostě mokrý a suchý jak jsi psal z FAQ, ale zaléváš každý den.

Old Post 01-01-2019 v 20:08 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 27

https://www.casopisroots.cz/pestovani-kokos/

Ja ti rozumim ale je na to spousta nazoru.

Kdyz jsem jel prvni kolo prave v kokosu tak tady v te dobe byl jeste EDA45 a to byl grower neco jako byl Metracek. Fakt hodne zdatnej a zkusenej grower (20 roku zkusenosti) a domnivam se ze jel pouze kokos a ten me prave radil ze i kokos castecne potrebuje ty cykly . Nesmi ale uplne vychnout !!! To da rozum.
Jelikoz by ztratil vsechny sve pozitivni vlastnosti.

Je na to vazne spostu nazoru a obe strany to dokazuji svymi uspechy.
Kokosovy substrat pouzity v hydru je neco jineho nez pouzity klasicky v kvetinacich tzv na sucho.

A tedka se s tebou absolutne nepru, jen bych se chtel dozvedet kde je ta pravda, nebo zdali maji pravdu obe strany.

Naposledy upravil Madical-Strains 01-01-2019 v 22:38 PM

Old Post 01-01-2019 v 20:23 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 28

Madi, každý to dělá jináč a každý má jiný názor. Já kokos nikdy nejel, takže můžu držet hubu. Právě proto jsou zkušenosti k nezaplacení. Mě vyhovala hlína a teď posledních 5 let mi vyhovuje nft.
I já mám v nft problémy a vždy se snažím jít na to selským rozumem.

Old Post 02-01-2019 v 07:58 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 29

Prave , co odbornik to odlisny nazor a to plati vetsinou vseobecne.


Jo , dokonce i amik me tvrdil ze ma obcas taky problemy s kytkama , a zivi se tim profesionalne jakou dobu a je gen inzenyr.
A to ma dokonce automatizovany dve haly.
Kazdyho proste nekdy potka problem i toho nejlepsiho profika.
Vetsinou ale je to ale nase chyba , nikdo neni neomylnej .

V lete jsem byl pro bio-rajcata u Bio zemedelce a taky ty rajcata nebyly uplne vsechny jak namalovany a bylo videt ze nektere maji docela problemy .

Old Post 02-01-2019 v 08:37 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 30

Jablickar. Nemer PH kokosu jak ti to pise madi ale zmer si PH a EC na vytoku. Kdyz to bude rozhozene tak to prolivej upravenou vodou s hnojkama tak dlouho dokud nebudes mit spravny vytok. V kokosu se to neusazuje jako v hline a jde snadno proplachnout. Proto je kokos treba pro me jednoduchy. Jak jsem psal. Kdyz mam problem proliju vetsim mnozstvim roztoku s pridavkem toho calmagu a vytok ani nemerim. Vzdy to krasne pomuze.

Old Post 02-01-2019 v 09:33 AM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 31

Jo , PH kokosu se da ovlivnit mnohem snaz nez u hliny, to je fakt.

Ja sem se naucil z praxe ze PH vytoku byva zavadejici a vetsinou vzdy odlisne nez je ve skutecnosti PH v mediu, vetsinou bejva ve skutecnsti mnohem horsi nez ti to ukaze vytok.
Merit vytok je rychlovka ktera je nepresna.
Takze ja to delam tak jak jsem popisoval a jak se to delat spravne ma.

Klidne to udelej podle Kaza , kdyz ti to radi tak na tom neco urcite bude , je bezpochyby urcite co se tyce kokosu zkusenejsi, kdyz v nem jede.
Ja bych bez vedomi jake je PH mam v mediu byl jak slepej.
Takze to budu delat dal , tak jak jsem se to naucil .

K cili vede vzdycky vice cest

Old Post 02-01-2019 v 12:14 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jablickar
Stálý Člen

Karma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% PěstitelskáKarma uživatele jablickar - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2018
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 32

Zkusím oba postupy...dneska jsem samozřejmě zapomel koupit destilku...dostaly už i calmag a výtok byl 6,4...a dostaly upravenou vodu na 5,8

Old Post 02-01-2019 v 17:49 PM
jablickar je offline   Profil uživatele jablickar   Find more posts by jablickar   Foto galerie člena jablickar   Click here to Send jablickar a Private Message   Add jablickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:53 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8735930 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív