Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Začínající plíseň?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 33

Kluci vy jste mi teďka dali moc vám děkuju za přínos a názory ale teď nevím co mám dělat v té hlíně už jsou od řízků s tím že jsem je přesazoval jednou do těch 5L , výrobce uvádí že by měla být predhnojena na 6 týdnů, skoro do teď jsem jim dával 2ml/l až před pár dny jsem zvýšil na 4ml/l. Takže bych se přiklonil k Aladinovi. Udělám průplach, tím nic nepokazím a nasadim pořádně hnojky budu se držet těch 4ml/l. Pokud se to posere pro příští kolo budu moudřejší moc díky za pomoc

Old Post 07-12-2018 v 12:53 PM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skoroduchodce
Stálý Člen

Karma uživatele skoroduchodce - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 136  

Příspěvek č. 34

dle mne nedostatek dostupnych hnojiv pro kytku- zasoleny substrat, spatne pH, malo hnojiv. proplachnout odstatou vodou ( min.trojnasobek objemu kvetinace) a hnojit dle tabulky s pH 6.5

Demokracie je pěkná věc,ale jeden osvícený monarcha by byl požehnáním.

Old Post 07-12-2018 v 12:57 PM
skoroduchodce je offline   Profil uživatele skoroduchodce   Find more posts by skoroduchodce   Foto galerie člena skoroduchodce   Click here to Send skoroduchodce a Private Message   Add skoroduchodce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 35

No zacal jsis a ja to prebil, obcas se to vyhroti pri vymene nazoru 🙄 a tohle bylo uz pres caru, tak se taky nezlob.
Evousi mas tu dva pristupy, jsou to tvoje kytkx tak se rozhodni. Ja bych se jen opakoval. Jen co ti hrozi u moji varianty. Mas trochu vetsi kvetnik a jestli kytky po preliti nezacnou chlastat, protoze ted jsou v soku, budes to mit trochu prelity, nez se vzpamatujou.

Zkus oboje, bude to zkusenost k nezaplaceni pro tebe. A priste se to povede. Kazdopadnde pravdu msm ja 😁

Old Post 07-12-2018 v 13:04 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 36

citace:
Původní příspěvek od Luise
. Ale on to ma fest prehnojeny a to uz je toxicka hranice kdy jda kytka do kelu


Vubec se te nechci nijak dotknout.
Proto jsem samozrejme uvadel zcekovat jako prvni vec PH substratu , tim se vylouci nebo naopak potvrdi to prehnojeni a pokud bude ph kolem 6,5 +- tak to nemuze byt nicim jinym nez tim ze jsou kyti hladove - nedokrmene.

Promin ale pokud neznas skutecne PH substratu tak tvrdit ze je to prehnojene je vazne zcela neuvazene . A muzes tim zpusobit dotycnemu kteremu radis jeste vetsi zkazu.

Old Post 07-12-2018 v 13:06 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 37

Ale on nema Ph metr. Takze to se tu muzem dohadovat. Jakou zkazu, cim?
Myslim ze to jsk se rozhodl je dobre, to proliti to urcite potrebuje a nic tim nikdy nezkazi. To pohnojeni potom muze zkusit na polovine a kdyztak do druhy pridat pozdeji. Uvidi jak se to bude vyvijet

Old Post 07-12-2018 v 13:16 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 38

citace:
Původní příspěvek od evous
ale teď nevím co mám dělat


Rid se prispevkem c-23 a nemuzes nic pokazit
Nejprve zkontroluj PH substratu.

Vemes cca 500 ml destilky a hodis do toho cca dve hrste z kvetinacu kde jsou nejvice zlute listy , nechas hodinu louhovat za obcasneho michani.
Po hodine prefiltrujes a zmeris PH a spravnou odpoved mas za hodinu na stole.

Zmereni PH vytoku je nic nerikajici. (nespolehlive, nepresne)

Old Post 07-12-2018 v 13:18 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 39

Ale uznej ssm ze ten substrat ma ec 2 u mineralu by to byl ranec u bia v pohode a on ho celou dobu hnojil predpokladam v rustu rustem v kvetu kvetem. To mi chcete opravdu rict ze to nema ziviny? I to Ph by melo byt celkem stabilni v hline. Driv jsme Ph metry nemeli a jak nam to valilo. Takze jediny co prichazi v uvahu je prehnojeni. Jestli tam nema treba 40 stupnu, nebo 10 teplotu. Jeste bych se podivsl na svilusky, ale to nevypada. Nic jinyho me nenapada.

Old Post 07-12-2018 v 13:22 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 40

Vzdycky je lepsi hnojky ubrat nez pridat. Na tom se snad taky schodnem. Nevim ms bio hnojky. Nejsou zkazeny... nejlepsi vyndat jednu kytku z kvetniku a vocihnout a vocuchat koreny.

Old Post 07-12-2018 v 13:24 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 41

Kazdy strain ma jine naroky na vyzivu.
I kdyz je substrat predhnojeny na 4-6 tydnu tak nektere odrudy to zezerou za 7-10 dni.
On uz je na kvetu a tam ta narocnost na vyzivu obzvlaste na zacatku kvetu je zasadni !

Aha, nema ten PH metr.
Tak to bych se priklanel spise k tomu hladoveni, sam uvadel ze vynechal na zacatku kvetu uplne tu grow-slozku . U jeho hnojiv se dava po celou dobu rustu i kvetu grow-slozka a obzvlast v prvnich tydnech kvetu je dulezita.

Pokud tedy pominu ze PH se nedozvime, tak na prvni i druhy pohled jsou vice pravdepodobnejsi ty deficity , hlavne toho dusiku.

To je muj nazor , nikomu ho ale nenutim.

Old Post 07-12-2018 v 13:37 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 42

pH metr ještě dneska objednám, nějakej pro začátek kdyby jste mi doporučili prosím. Nechci koupit nějakej šmejd. Tu grow složku jsem vynechal, pak jsem si všimnul že se má tahat po celou dobu, před 3 dny jsem dal 4ml, dneska dám znova doplna tak uvidíme zda se zlepší potom dám info

Old Post 07-12-2018 v 13:52 PM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 43

citace:
Původní příspěvek od Luise
Vzdycky je lepsi hnojky ubrat nez pridat. Na tom se snad taky schodnem.


Tahle veta plati to je svata pravda ale u mineralnich a bio-minralnich hnojiv.
Ne vsak u Organiky. Ubrani jeste vice hnojiva pokud je to nedohnojene tak nadela obrovske skody na vynosu. Krome toho je vystavis jeste delsim stresum nez je nutne.

A pruplach v pripade deficitu je taky chyba , kdyz neznas aktualni PH substratu.
Proto je PH metr nebo alespon papirky nedilnym a dulezitym nastrojem k pripadnym reseni a zjisteni problemu.
U Organicy si nemuzes dovolit zkouska pokus omyl, protoze tam jak spravne pises vse dlouho trva nez se to na kyti projevi vizualne.

Proto je PH metr dulezitym nastrojem v Indooru k rychlemu reseni pripadnych problemu.

Old Post 07-12-2018 v 14:03 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od evous
pH metr ještě dneska objednám, nějakej pro začátek kdyby jste mi doporučili prosím. Nechci koupit nějakej šmejd. Tu grow složku jsem vynechal, pak jsem si všimnul že se má tahat po celou dobu, před 3 dny jsem dal 4ml, dneska dám znova doplna tak uvidíme zda se zlepší potom dám info


Pocitej s tim ze zlepseni u organicy muzes pozorovat cca po 6-10 dnech.

Ja mam tenhle a vydrzi mi vzdy cca rok.

https://www.higarden.cz/ec-metry/mi...AiABEgKzfvD_BwE

K tomu je jeste nutny dva ks kalibracnich kapalin 7 a 4.
Kdyz je pekne poprosis ak ti je daji urcite k tomu ph metru zdarma, dva pytliky.

Old Post 07-12-2018 v 14:06 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 45

Díky moc, objednáno tak snad nepřijde pozdě

Old Post 07-12-2018 v 14:35 PM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 46

OK, az prijde tak vem 500 ml destilky a nech tom tam hodinu a michej obcas a pak hned napis jak to dopadlo at se uz konecne dozvime jesli hnojit nebo naopak nehnojit.
Navod jsem ti uz psal jak se meri spravne ph substratu.
Drzim palce at mas ph v norme.

Old Post 07-12-2018 v 14:40 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 47

hlavne nedelej ten proplach,tobe by to dlouho schlo,ten muzes udelat pak

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 07-12-2018 v 14:54 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 48

Dobře s proplachem počkám až když zjistím to pH

Old Post 07-12-2018 v 15:08 PM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:56 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9276230 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív