Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Zvěřinec :(
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Zvěřinec :( Příspěvek č. 1

Zdravím všechny, mám problém. Nějak se mi během pár dnů ve stanu rozšířila havěť - konkrétně smutnice, molice a svilušky. Přišlo to vcelku náhle - našel jsem pár bílých teček na listech. Nic velkého, říkal jsem si, že to třeba nic není (blbec). Čas od času vyletěla jedna smutnice odněkud. Pak pár to bylo několik smutnic na lepové desce a k tomu mi z jedný kytky vyletěla molice. Tak jsem zpozorněl, rozházel desky úplně do všech květináčů (původně jsem to měl asi ve třetině - chyba, vím) a pověsil i do prostoru. Druhej den tam lezu a koukám, už polovina kytek měla ty bílý tečky, desky pochytaly dost létavého hmyzu. Tak jsem to prokontroloval, ty létající mrchy při zatřesení vylítaj, takže se daj docela pochytat, tak jsem je vcelku zdecimoval a (opět pitomec) jsem si myslel, že ten bordel na kytkách jsou nějaký pozůstatky tohohle létajícího bordelu. No, dneska jsem našel zespodu listů černý vajíčka, mrknul na ně pod mikroskopem a jsou jak vystřižený z fotky v topicu od HavanaJoe zde http://grower.cz/forum/showthread.p...8937#post378937 Bílé tečky se značně rozšířily. Takže jsem zalil a mazal do krámu pro tabák, kterej teď louhuju abych to zítra odpoledne pěkně pokropil. Samozřejmě to plánuji namořit vícekrát v průběhu příštích dní, abych to zachránil. Jsem ve čtvrtém týdnu v květu, na palicích jsem žádný bordel nezpozoroval, jen zespodu listů, ale to se může celkem snadno změnit, vzhledem k tomu, co se mi tam za pár dní vyrojilo. Nemám se sviluškami zkušenosti, tak se zeptám - a) je to při nákaze palic na vyhození (zkazí to chuť nebo tak něco) ? Pokud to není na vyhození, tak b) pokud najdu bordel i v palicích, mám je taky kropit nebo nějak čekat, jestli ty mrchy vylezou? To se mi ale moc pravděpodobný nezdá, ale radši se ptám.

Zítra odpoledne nahodím fotky, nechtěl jsem tam už lézt, když mají holky noc, ale je to to samé jako v ve výše zmíněném topicu.

Old Post 19-11-2018 v 20:26 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 2



Tak tady jsou ty fotky. Začíná to žloutnout, je to strašnej fofr ...

Old Post 20-11-2018 v 15:58 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 3



Další

Old Post 20-11-2018 v 16:05 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 4



A další, snad to k něčemu bude. Odvar je na plotně, tak se do toho snad do hodiny dám..

Old Post 20-11-2018 v 16:07 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 5



Dnes jsem dokončil postřik. Recept na odvar jsem přebral od Kvakose z jeho Indooru bez debilních keců. Použil jsem 55 g tabáku, 5 stroužků česneku, kůru z půlky citrónu a uvařil to v litru vody. Snad bylo toho tabáku dost, nevím, jestli jsem ho špatně nepochopil a nemělo tam být 100g? Je to jinak hnus a s rozstřikovačem se s tím vůbec dobře nepracuje. Roztíral jsem to rukama v rukavicích, ale nemyslím si, že jsem pokryl 100% spodní plochy listů, kde je jich nejvíc :/ Asi to o víkendu uvařím ještě jednou a budu spodky listů potírat štětečkem. abych měl jistotu. Co myslíte, bude problém, když trochu ochudím odvar o ten česnek? Strašně to z toho smrdí, vypadá to, jak kdybych chtěl ze stanu vyhnat upíra

Největší poškození je na největších listech. Žloutnou viz fotky. Netuším, jestli se mi to podaří zachránit. Ty svi*ě mi to během tejdne solidně poničily. Taky by mě zajímalo, odkud vylezly po takový době. Kdybych měl nemocný řízky, tak by to řraly už dávno. Asi z hlíny se vyšplhaly nebo co..

Old Post 21-11-2018 v 19:19 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 6



Ještě by byla nepříjemnost, kdyby ty listy byly žlutý z jinýho důvodu... Hnojim JIDB, obden cca 800 ml vody, 1x dle tabulky (ponížené na polovic pro hlínu) a 1x poloviční dávku. Zkusím dávat celou, co to bude dělat...

Naposledy upravil Kirito-kun 21-11-2018 v 19:48 PM

Old Post 21-11-2018 v 19:20 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 7

Ty žlutý listy budou spise zpusobeny výživou, může to byt několik důvodu, zasoleny, špatný pH, přelití a nebo prudkým světlem (hps mi to dělala bezne). Výluh me osobně moc nepomohl, je to spise na zpomalení šíření, tak jako většina bio přípravků. Na smutnice údajně celkem funguje floria, já je v kokosu decimoval peroxidem, u hlíny je to nesmysl , lepovky by je měly udržet v rozumné míře, kdy to nebude mít na kytky zásadní vliv. Svilusky jsou jiná liga, tam zabírá asi jen chemie, vše bio je také pouze zpomalí. Nejlépe preventivně chemii již v růstu. Zbytečně to neprehanej s postřiky, at si nezadelas ještě na plíseň, postrikat nechat vyplej ofuk a odtah aspoň hodku a potom vše zapnout , nejlépe před roznutim lampy, at ti to světlo dosusi. Nic nevyhazovat pokud to nebude extra napadeny, při sušení se většina vytrepe.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 21-11-2018 v 23:06 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od M@gicWeeD
Ty žlutý listy budou spise zpusobeny výživou, může to byt několik důvodu, zasoleny, špatný pH, přelití a nebo prudkým světlem (hps mi to dělala bezne)..


Larvy smutnic se živí kořeny. Což logicky vede k tomu, že rostlina má problém přijimat živiny když nemá čím.

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Old Post 22-11-2018 v 05:16 AM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 9

Díky za postřehy. Něco na kořeny do hlíny není? Ph měřák kalibruju pravidelně a mám ho nový 2 měsíce (Milwaukee Ph55), tak snad měří dobře. Ph dávám 6,1-6,0. Přelitý nejsou určitě, vždycky mám krásně lehký květináč při zalejvání. Lampu držím 45 cm nad vršky a držel jsem to tak už od začátku květu. Můžu to asi hodit o kousek výš. Zasolení je asi klidně možný, jde to nějak poznat, změřením výstupního EC? Proplach není problém udělat, kolik tak vody na jeden 6,5 l květináč? 1,5 nebo 2 litry, 3 litry? Ph vody na proplach asi 6,0, že? Po proplachu mi zbyde prázdná hlína bez živin, to asi nebude správně, takže předpokládám proplach nějakým množstvím čisté vody a hned pak obvyklé množství zálivky a hnojivem?

Edit: proplach určitě taky odstátou vodou, žádný házeni pod sprchu, že?

Naposledy upravil Kirito-kun 22-11-2018 v 06:11 AM

Old Post 22-11-2018 v 05:56 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 10

Ahoj, nechce se mi verit ze mas hned najednou nekolik druhu skudcu ale mozny to samozrejme je. Mel bys ty skudce hlave identifikovat.
Fotakem poradne nafotit a vlozit sem.

Smutnice VS svilusky je podstatny rozdil.

Nejlepsi na boj proti nim jsou vzdy predatori.
Pokud mas smutnice tak ti tabak nepomuze jelikoz vajicka kladou do hliny ke korenum.
Pokud ty vajicka opravdu vidis na listech a mas uz to moc premnozene tak budes mit jiny druh skudcu a premyslet popripade o chemii.
Hlavne jednat rychle !

Vem poradnej fotak a nafot nejakou tu svini se zvetsenim.

Old Post 22-11-2018 v 07:35 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 11



Fotky tu. První foto list zespodu, asi vajíčko + zvětšené.

Old Post 22-11-2018 v 08:20 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 12



Bíla mrcha - předpokládaná molice - moc vyfotit nešla, černá - předpokládaná smutnice - je vidět době

Old Post 22-11-2018 v 08:22 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 13

U hlíny by melo byt pH o kousek vyšší , cca 6,4. Aby měly kytky problém díky smutnicim musel bys jich tam mít větší množstvi, mel jsem je asi měsíc v boxu a stačily lepovky, nemělo to na kytky vliv. Ted už bych tam chemii nestrikal, pokud tam není nějak velká koncentrace tech škůdců, řešil bych to tím bio postřikem, záleží jaké jsou tvé preference, většina chemek ma ochranou lhůtu okolo 4 týdnů, ale do kvetu prostě nepatří. Vzhledem k tomu, ze jsou listy žlutý na tech nejvyšších mistech , klidně by to lampou byt mohlo, zbytek vypadá celkem v pohode, pokud mas 6kilo, mela by byt výška okolo 60cm.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 22-11-2018 v 08:30 AM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 14

Molice jsou to urcite, ta smutnice ..nevim, smunice maji podlouhle uzke telo ale muze to byt.
Podivej se na hlinu , jesli smutnice nevylezaji z hliny, kdyz jsou mlade tak lezou po hline a rychle se pri nebezpeci skovaji do hliny pokud jeste jako mlade neletaji.
Pokud tam mas velkou invazi a jsou opravdu dost premnozene tak ja bych ani na chvili nevahal z chemii s tim postrikem listu myslim ohledne molic.
Jesli jich tam je malo tak pokracuj s tim bio postrikem.

A na ty smutnice fakt nejlepe zabiraji tyhle paraziticke hlistice, samozrejme do hliny.
Za 3 dni je po nich. Zbydou jen dospeli mouchy ktere do tydne vychcipaj..
Skodi jen jejich larvy v zemi.

http://www.biocont.cz/cz/eshop/nema...ernema-_i10.htm

Hlavne kdyz to budes strikat tak urcite nonstop ofuk.

Old Post 22-11-2018 v 09:36 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 15

Těch bílých tam bylo jenom pár málo, určitě ne invaze. Černých bylo víc, lepový desky to vyřešily. Zkusím se zaměřit na malý broučky v hlíně. Co ty vajíčka? To jsem myslel, že jsou sviluščí právě.

Mám šestikilo, lampu teda kus zvednu. Světlo by mě vážně nenapadlo, protože ho tak mám od začátku.

Co ten proplach, mám ho taky zkusit? Včera večer jsem zalil, v sobotu ráno bych to mohl pěkně v klidu propláchnout. Případně bych poprosil o to množství vody a Ph proplachový vody a jestli to pak rovnou nahnojit?

Old Post 22-11-2018 v 12:46 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 16

Ne na maly broucky v hline ale na hotovy smutnice , drzi se na hline protoze chteji naklast do hliny vejce nebo jsou cerstve vylezke z hliny a pripravuji se ze vzletnou.
Takze hledej na hline cerne mouchy ale jsou rychli a fakt bleskurychle se zavrtavaji do hliny , pokud jeste nelitaji.

Proc proplach? Smutnicim to neublizi. Proplach ve vane znamena dalsi stres.
Zalivka vzdy PH 6,5 plus minus.
Proplach bych delal kvuli ph a ne kvui smutnicim.

Old Post 22-11-2018 v 14:39 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:52 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3019160 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív