Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Hluk, sousedi, bez reseni.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Solo
Nový Člen

Karma uživatele Solo - 62% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 6  

Palec dolů Hluk, sousedi, bez reseni. Příspěvek č. 1

Dobry vecer pratele,

mala zkusenost co se mi prave stala. Jsem cerstve nastehovany v cihlovem byte (4 a taky posledni patro,rusna lokalita, vse co jsem chtel) tak si pomalu stavim box, vse pripravene a dnes zapinam. (Box 240x240, 2x600w, odtah 930m3/h a privod to same). Po asi 4 hodinach u me nekdo klepe. Hned mi to bylo jasne. Vypinam vzduchotechniku a mirim ke dverim. Sousedi. Pry jim neco strasne hluci v loznici a jestli to neni nahodou ode mne. Vse jsem svedl na to, ze mam doma pocitace a ze tezim bitcoiny a ty delaji hluk. Celkem dva prijemni a inteligentni lide a tak jsem jim rekl, ze to vypnu a zitra se s tim pokusim neco delat. Zvali me i domu at si to jdu poslechnout atd a fakt to slo slyset. Asi stejne jako u me z vedlejsiho pokoje.
Procetl jsem zde vse o odhluceni a jsem akorat zmateny :-D. A to odtahy jely na polovicni vykon. Kytky uz si hovi v kokosu a ja ted nevim co s tim. Jen mi to prislo cele tak rychle az je to opravdu vtipne a asi budu muset grow za 60k zabalit a prestehovat se.

Old Post 30-10-2018 v 20:37 PM
Solo je offline   Profil uživatele Solo   Find more posts by Solo   Foto galerie člena Solo   Click here to Send Solo a Private Message   Add Solo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 2

Ahoj Solo,
to je fakt neprijemna a prekerni situace.
Ja bydlim v panelaku a kdyz jdu do sousedni mistnosti tak nic neslysim , je divny ze to je slyset pres cihlovou zed.

Treba na prima-klimu se prodavaji tlumice a daji se dat i dva za sebou nebo na kazdou stranu jeden , videl jsem je v akci spojeny dva za zebou a neslysel sem skoro nic a stal sem u nich. Mozna ze to jsou tlumice univerzalni pode rozmeru roury a pachoveho filtru.
Zkusil bych to vyresit timhe zpusobem.
Snad ti to pomuze vyresit tvuj problem s hlukem.

https://my-garden.cz/pachove-filtry...-160mm60cm.html

Old Post 30-10-2018 v 21:09 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pospa.m
Banned

Karma uživatele pospa.m - 70% PěstitelskáKarma uživatele pospa.m - 70% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 111  

Re: Hluk, sousedi, bez reseni. Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Solo
Dobry vecer pratele,

mala zkusenost co se mi prave stala. Jsem cerstve nastehovany v cihlovem byte (4 a taky posledni patro,rusna lokalita, vse co jsem chtel) tak si pomalu stavim box, vse pripravene a dnes zapinam. (Box 240x240, 2x600w, odtah 930m3/h a privod to same). Po asi 4 hodinach u me nekdo klepe. Hned mi to bylo jasne. Vypinam vzduchotechniku a mirim ke dverim. Sousedi. Pry jim neco strasne hluci v loznici a jestli to neni nahodou ode mne. Vse jsem svedl na to, ze mam doma pocitace a ze tezim bitcoiny a ty delaji hluk. Celkem dva prijemni a inteligentni lide a tak jsem jim rekl, ze to vypnu a zitra se s tim pokusim neco delat. Zvali me i domu at si to jdu poslechnout atd a fakt to slo slyset. Asi stejne jako u me z vedlejsiho pokoje.
Procetl jsem zde vse o odhluceni a jsem akorat zmateny :-D. A to odtahy jely na polovicni vykon. Kytky uz si hovi v kokosu a ja ted nevim co s tim. Jen mi to prislo cele tak rychle az je to opravdu vtipne a asi budu muset grow za 60k zabalit a prestehovat se.


Stalo se mi v bytovce to samé, jen jsem to svedl na starej mrazák na maso pro psy (doga a pitbull) a ten přece nemůžu vypnout! ) Udělej tomu ventilátoru boxík z osb a vypln ho minerální vatou, nebude to neslyšné ale hodně to ztlumí.

Old Post 30-10-2018 v 21:16 PM
pospa.m je offline   Profil uživatele pospa.m   Find more posts by pospa.m   Foto galerie člena pospa.m   Click here to Send pospa.m a Private Message   Add pospa.m to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dain
Stálý Člen

Karma uživatele Dain - 61% PěstitelskáKarma uživatele Dain - 61% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 4

zdar, o odhlucneni si vic poctes na webech muzikantu nez tady nevim, jak sou na tom cihlove zdi oproti jinym stavebnim materialum, ale z fyzikalniho hlediska plati proste ze je treba zvysit plochu, na kterou zvuk dopada, aby byly odrazene vlny rozptyleny...steny se ovesuji vsim moznym od profi molytanovych obkladu, kartonovych plat od vajec, kobercu a jine tkaniny...a fakt to funguje...podivej se jak vypadaj nejaka nahravaci studia ci zkusebny v obydlenych(pruserovych) zonach a taky to de :P

Old Post 30-10-2018 v 21:21 PM
Dain je offline   Profil uživatele Dain   Find more posts by Dain   Foto galerie člena Dain   Click here to Send Dain a Private Message   Add Dain to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Solo
Nový Člen

Karma uživatele Solo - 62% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 5

Tak jsem se domluvil se sousedy a dnes je navstivim a poslechnu si to. Mam tri moznosti:
1. Premistit box do vedlejsi mistnosti, dnes vyzkousim..vse zapnu na plno.
2. Koupit novy odtat a vykaslat se na aktivni pritah (financd) + dva tlumice a koupit k tomu izolovany vyvod.
3. Odhlucnit celou mistnost v kombinaci s dvojkou.

Nejrealnejsi se mi zda jednicka v kombinaci s 2.

Pokud neklapne ani to, tak budu muset prestat kourit a nebo se odstehovat po 2 mesicich bydleni :-D!!!

Old Post 31-10-2018 v 05:22 AM
Solo je offline   Profil uživatele Solo   Find more posts by Solo   Foto galerie člena Solo   Click here to Send Solo a Private Message   Add Solo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 6

Popozeraj sa po takých nalepovacích zvukovo izolačných penách na muziker.cz by to mohli mať, pripadne im skús napísať + ako píšeš tlmič hluku priamo na odťah.

Old Post 31-10-2018 v 06:06 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Solo
Nový Člen

Karma uživatele Solo - 62% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 7

Jinak diky vsem za rady, potreboval jsem se vybrecet :-D.
Ty peny me taky napadly, ale jde o sousedy o patro nize...efekt by to melo, ale asi ne tak velky.

Old Post 31-10-2018 v 06:09 AM
Solo je offline   Profil uživatele Solo   Find more posts by Solo   Foto galerie člena Solo   Click here to Send Solo a Private Message   Add Solo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowPlace
Stálý Člen

Karma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 677 

Příspěvek č. 8

A cim delsi tlumic, tim vyssi odhlucneni. Volil bych tedy 90cm, misto na nej jiste bude

Grower sponzor

Old Post 31-10-2018 v 06:13 AM
GrowPlace je offline   Profil uživatele GrowPlace   Find more posts by GrowPlace   Foto galerie člena GrowPlace   Click here to Send GrowPlace a Private Message   Add GrowPlace to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GrowPlace! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Solo
Nový Člen

Karma uživatele Solo - 62% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 9

A jak to ma byt zapojeny? Filtr, tlumic, ufo, tlumic, vyvod?

Old Post 31-10-2018 v 06:55 AM
Solo je offline   Profil uživatele Solo   Find more posts by Solo   Foto galerie člena Solo   Click here to Send Solo a Private Message   Add Solo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowPlace
Stálý Člen

Karma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 677 

Příspěvek č. 10

V podstate ano. Pokud das tlumic na ventilator, tak ho utlumis. Druhy muzes zapojit na utlumeni hluku proudiciho vzduchu, tzn ze mezi tlumic a ventilator das potrubi o delce 3 nasobku prumeru potrubi. Kdybys mel potrubi 150mm, tak 3x150= 450mm, kousek potrubi o delce 45cm.

Grower sponzor

Old Post 31-10-2018 v 07:04 AM
GrowPlace je offline   Profil uživatele GrowPlace   Find more posts by GrowPlace   Foto galerie člena GrowPlace   Click here to Send GrowPlace a Private Message   Add GrowPlace to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GrowPlace! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Dain
zdar, o odhlucneni si vic poctes na webech muzikantu nez tady nevim, jak sou na tom cihlove zdi oproti jinym stavebnim materialum, ale z fyzikalniho hlediska plati proste ze je treba zvysit plochu, na kterou zvuk dopada, aby byly odrazene vlny rozptyleny...steny se ovesuji vsim moznym od profi molytanovych obkladu, kartonovych plat od vajec, kobercu a jine tkaniny...a fakt to funguje...podivej se jak vypadaj nejaka nahravaci studia ci zkusebny v obydlenych(pruserovych) zonach a taky to de :P


citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Popozeraj sa po takých nalepovacích zvukovo izolačných penách na muziker.cz by to mohli mať, pripadne im skús napísať + ako píšeš tlmič hluku priamo na odťah.


Tady spojujete dve veci ktere spolu nesouvisi.

Pena co se dava na stenu zvysuje tzv. zvukovou pohltivost, cimz snizuje akusticky dozvuk (ozvenu). V tomhle pripade ale neni problem ozvena. Ty potrebujes izolaci, tzn. aby zvuk nesel do okoli a na to je potreba resit zvukovou neprozvucnost. Tu maji masivni zdi, jelikoz zvuk je vibrace a cim vetsi vaha zdi tim ma zvuk vetsi problem ji rozvibrovat (v podstate projdou jen nizsi frekvence). Takze cim tezsi izolant pridas na stenu, tim lepe.

Doporucil bych tedy na stenu jako dalsi vrstvu mineralni vatu (rockwool nebo isover co nejtezsi, nejhutnejsi) a zaklopit sadrosem. Samozrejme uplne idealni by bylo postavit jeste jednu co nejsilnejsi zed z cihel (v podstate mistnost v mistnosti), ale to je nesmysl. Ale vata je take dobra, protoze ma tisice vzduchovych bublin a pro vibraci je nejtezsi prochazet zmenou materialu (z pevneho na vzduch a zpet).

Co bys urcite mel udelat je zamezit aby se vibrace ze vzduchotechniky prenasely na nosne konstrukce, tzn. veskere ventilatory a tlumice by mely byt zaveseny na gumach nebo gumicukach.

Jak uz bylo receno, mene vibraci vydava sonoflex a soustava zakoncena tlumicem. Dale pomuze mit mene ohybu na potrubi, sirsi prurez potrubi, ale nizsi rychlost proudeni vzduchu (a nizsi otacky ventilatoru), apod. Obecne hluk vytvari proudici vzduch, ktery narazi na kraje potrubi anebo na jine prekazky.

Takze reseni je

1) generovat co nejmene vibraci
2) neprenaset je na nosne konstrukce, kterymi se siri
3) co nejvic utlumit prenos dalsimi materialy

Obecne jdou utlumit snaze vyssi frekvence, nez nizsi. (Vsichni zname hutnou basu z koncertu, ktera se nese daleko)

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 31-10-2018 v 07:15 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 12

Jo , to je fakt , ty vibrace delaji nekdy daleko vetsi hluk nez vydava sam motor.

Nejlepsi na zaveseni odtahu na strope je podle me guma Thera-Band vyrobena v usa, je to nejodolnejsi guma ktera vydrzi pro tenhle ucel roky.
V americe se pouziva na zavodni a lovecke praky a pak i ke cviceni.

https://www.thera-band.cz/thera-ban...max-silna-zlata

Zlata-zluta barva je ta nejsilnejsi.

Byt tebou zkusim nejdrive dat na odtah dve siroke gumy a odpojil bych aktivni pritah a pak podle vysledku bud dokoupis jeste ten tlumic nebo ne.

Old Post 31-10-2018 v 08:08 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 13

Presne jak pise Carlos..zadny vibrace a cim jsem treba ja udelal neslysitelnou vzduchotechniku je maximalni prumer odtahu a pritahu co jde + top spickovy silent ventilator + dlouhy sonoflex....Taky jsem pri prvni stavbe vubec netusil do ceho jdu..pak sem to zapnul a nemuseli chodit ani sousede a rychle jsem to zase vypnul a cele predelal :-D

Old Post 31-10-2018 v 12:50 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 14

neco malo odeme:
nikde jsem nevycetl,jestli mas nasezeny pachace.....ty ztlumi kazdej ventilator a to o dost.
Vec druha,GrowPlace tu nekde psal ze tlumic ma byt 3x vetsi prumer nez potruby\ventylator.
Podle me cenna infomace kterou skoro nikde nevyctes,pro lepsi info mu napis,je tu furt.
Dal,bych vypnul pritah.
Pak bych podlozil box,polistiren,extrudovanej,aspon 5cm,je dost tvrdej,ma O,75m2 jedna deska,ale je drahej....nebo levnejsi verzi,polik podlahovej,deska ma pul metru ctverecniho,oznaceni musi byt;Z100 a vyse....
Hlavne at ti neprodaj fasadni(oznaceni F70)ten uz je dost mekkej a hrozilo by propadnuti. Tohle a zaveseni na gumy by melo pohltit dost.
Asi jsi koupil spatny ventilatory mam PK 800m3 bez tlumice,bez podlozeni,visi na retezech.zadnej sonoflex a pohoda,da se vedle toho i spat,ale chce to si na to zvyknou.pritelkyne teda picovala ale jde to.
Jinak jak psali kluci nademnou,zaboxavat,vata,gymy,tlumic,sono,kazda vec to trosku ztlumi,kdyz udelas uplne vsecko,musi bejt ticho.
GL.

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 31-10-2018 v 13:36 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Solo
Nový Člen

Karma uživatele Solo - 62% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 15

Diky moc za rady kluci, moc mi to pomohlo. Hluk byl uz i s filtrem. Objednan TD silent 1000 a jeden tlumic k tomu (z druhe strany bude filtr), objednany i gumy a polistiren necham zatim tak. K tomu jeste sonoflex. Takze pokud budou sousedi i tak neco resit, tak uz je kaslu a asi se necham napraskat (vtip). Pokud ten TD silent dodrzi co o nem pisou a to 20db -tlumic -filtr -sonoflex -vibrace, tak si myslim, ze jsem v klidu.

Old Post 02-11-2018 v 05:35 AM
Solo je offline   Profil uživatele Solo   Find more posts by Solo   Foto galerie člena Solo   Click here to Send Solo a Private Message   Add Solo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 16

Jeste dodam technicky detail, pokud si objednal ty siroke gumy Teraband na zaveseni tak na nich nedelej nikde uzel ale koukni se na video jak se pripevnuji na lovecky prak.
Uzel gumu oslabi.

Old Post 02-11-2018 v 19:01 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4764900 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív