Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 37 38 39 40 41 »
Autor
Téma 
CockeyRejects
Nový Člen

Karma uživatele CockeyRejects - 87% PěstitelskáKarma uživatele CockeyRejects - 87% PěstitelskáKarma uživatele CockeyRejects - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 25 

Příspěvek č. 609

Anarchom: no heled to jsem si myslel hned na zacatku, ze by to mohl byt problem, ale co stim ted, jestli je to opravdu tak, ze kokos s hlinou dela paseku v pH pri zalivce 6,5...to ec 1,8 je sice vysoko, ale jak vidis na fotkach tak ani sazenickam ciste v all mixu to nejak neskodi...nekterym modelum dokonce ani kombinace hlina/kokos...

Old Post 19-09-2018 v 10:14 AM
CockeyRejects je offline   Profil uživatele CockeyRejects   Find more posts by CockeyRejects   Foto galerie člena CockeyRejects   Click here to Send CockeyRejects a Private Message   Add CockeyRejects to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 610

Tak žil jsem v domnění že když budu hnojit podle tabulek, tak to prehnojit nemůžu a když už, tak ne extrémně. Dneska dorazila RO tak to párkrát proliju normální vodou abych se dostal na rozumné EC. Rovnez jsem se nedovezl nic o tom proč bych k bloomu nemohl dávat calmag (1x za 14 dní). pH upravují kys. Citronovou na 6,5. Za fotky se omlouvám, dodám... Nebyl teď vůbec čas.

Old Post 19-09-2018 v 13:05 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 611

TommyH -no mýliť sa je ľudské
ak máš na vstupe 0,8 a pravdepodobne extrémnu tvrdosť , tak je vysoko pravdepodobné, že tam máš habadej Cal aj Mg. To si kde vyčítal, že k BB bloomu máš pridávať Calmag???? Zober dažďovku a zrieď si tú vodu aspoň na 0,4 nech to máš aspoň trochu štandardné a sadnú tie hnojky podľa výpočtov výrobcov,
0,8 ti tečie z vodovodu, alebo to máš zo studne? Ak to je z vodovodu, tak si nechcem ani predstaviť, že v akom stave máte rozvody
Máš ten merák dobre skalibrovaný?

Old Post 19-09-2018 v 21:13 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 612

No, teď sem měřil znovu a odstátá voda EC 0,9 Voda je z vodovodu, jsem v nově postaveném bytě.
Calmag sem přidával proto, že spousta ledkařů psala, že je dobré jej doplňovat protože se právě pod ledkamy často oběvují deficity, dával jesem ho vždy jednou za 2-3 týdny. K bloomu jsem přidal čistě náhodně protože už uplynula doba...
Jsem tydýt no, pořád sem si říkal naco EC metr, stačí hnojit podle "oka" a tabulek... Prostě lenost a blbost... Ušetřil bych si pět kol trápení.

Každopádně, dneska mi přišla Reversní osmoza takže nová voda je:
(Ph 7,2, ec naměřeno 0,01 takže EC metr je zkalibrovaný dobře).
Ph zálivky upravuji obyčeným citronem (to stejné jako kys. citronova...) na 6,5-6,8.

Tak jsem brutálně prolil kytí čistou vodou prohnanou přes Osmozu a vzal jsem pár vzorků...
Ph prolité první kytky: 6,8 EC: 4500μs/cm Druhý vzorek: EC: 2500μs/cm
Šílený, i ta voda byla fakt kalná... Se divím že to ještě nechcíplo a celkem "ok" kvetou... Každou jsem prolil snad pěti litry vody, jedu scrog 12 kytek 80x80, takže práce cca na tři hodiny, jen 20 litrů vody jsem z boxu vytřel (EC kýblu 4)... Doslova bahno

Předpokládám teď týden nehnojit a mělo by se to vzpamatovat k normálu...

Vršek kytek je zatím z většiny hezky zelený, tak doufám že jsem to na poslední chvíly zachránil. Myslím že fotky nejsou třeba, prostě to bylo přehnojené a kytky zablokovaly příjem živin, proto ty věčné deficity...

Vážení, tak TAKHLE se to prosím nedělá jo

Old Post 20-09-2018 v 00:01 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 613

tak, teraz zase spadneš na druhú stranu koňa?!
Miešaj vodu z osmózy s vodovodnou na cca 0.2 - max 0,4 a tou to pár dní polievaj a potom do takejto vody miešaj ten BB s BB doplnkami. Calmag na deficit pri LED sa riešil v súvislosti s pestom v cocose, hlavne pri hydro hnojoch typu JIDB. BB je celkom iná /organická/ koncepcia, tak tam nič viac zbytočne nelej. Zatiaľ. :-)

čo sa týka pestu z minulosti - ak si do 0,9 na vstupe nalial hnojku podľa tabuliek, tak si to jasne prehnojil, zasolil a spálil....a ani si to nevedel....

pokiaľ by si použil Ec meter a dal menej hnojky, tak by si mal zase nedostatok niektorého prvku, lebo jednoducho to EC čistej vody je samo o sebe vysoké. V tom si mal ten problém. Myslím, že osmoza pomôže, ale zas to s tým neprežeň a skús si to vyšperkovať na 1 druh hnojacieho systému. Stále sa tu v pestoch opakuje ten istý problém.

Old Post 20-09-2018 v 10:40 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 614

Jasný jasný, díky za tipy. Už jsem četl že čistá voda z osmózy se má míchat kvůli prvkum včera jsem to prolival čistou jenom proto, že i když jsem 5l květináč prolil 5l vody, tak bylo ec 2,5... Takže teď 1-2 zálivky nic a pak hnojit podle tabulky pro biobloom + biogrow aby výsledné ec zálivky nebylo vyšší než 2?

Old Post 20-09-2018 v 14:26 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 615



Čaute,

4x White Widow 150W ...
čím môže byť toto krútenie listov ? Asi som to prelial už teraz nepolievam nech to vycucá všetkú vodu. Tak čo by som mal robiť prosím ?

Budem vďačný za každú radu

Mimo to, celkovo sa nejak divne chovajú od začiatku, mám ich od fair seeds.

sorry za shit kvalitu ale bolo to na rýchlo

Old Post 20-09-2018 v 16:16 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 616

To vypadá na nějakou havěť za mě svilušky? Otoč list kámo... A hledej v boxu pavučinky

Old Post 20-09-2018 v 19:01 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 617

Jak sa ich zbaviť ? Občas vidím take malinké mušky jak tam poletujú...

Old Post 22-09-2018 v 12:49 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 618

Mušky jsou neškodné. Ale svilušky jsou průser, poznáš to podle malich nenápadných pavucinek mezi kyti, v pozdější fázi už jsou i viditelné. Ale.muze to být i cokoliv jiného, havěti co člověk může chytnout je habaděj. V každém zahradnictví prodávají nějaký postřik, třeba mospilan. Zeptej se prodavače... Až to budeš stříkat tak je důležité hlavně postříkat list i že spodu.

Old Post 22-09-2018 v 12:58 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 619

Pozeral som aj zo spodu na listy, sú vpohode Zatial nemám pocit že by to boli svilušky Nemôže to byť fakt tým preliatim alebo teplom ? momentálne mám 32°C vnútri

Old Post 22-09-2018 v 13:23 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 620

Přelitím určitě ne. 32C je hodně, ale že by se ti takhle kroutily listy ... To si nemyslím. Spis bys je měl prostě viditelné spálené.Já měl něco podobného co ty, a byly to svilušky. Ty mrchy nejdou vidět, leda pod mikroskopem... Až jdou vidět tak to už tam fakt musíš mít celou kolonií třeba dva tři týdny . Možná jsou to taky jen špatné semínka... Třeba ti tu někdo znalejsi poradí lépe já zase tolik zkušeností nemám.

Old Post 22-09-2018 v 14:51 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 621

Tak boli pomerne lacné a jedna bola divná od začiatku. za 600kč 10 semienok White widow, asi až moc lákavá ponuka (fair seeds) Uvidím ako sa to bude vyvíjať ... aj tak diky za radu

Old Post 22-09-2018 v 15:24 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 622

Tím mospilanem bych to ale postříkal... Stojí cca kilo v každým zahradnictví a v růstu můžeš splichat čím chceš čistě pro klid duše...

Old Post 22-09-2018 v 15:33 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keir
Stálý Člen

Karma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% PěstitelskáKarma uživatele Keir - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 623

nemôže to uškodiť rastlinám ak by som to nasprejoval moc ? a dočítal som sa že mospilan moc proti nim nepomáha. čo je na tom pravdy ?

Old Post 22-09-2018 v 16:15 PM
Keir je offline   Profil uživatele Keir   Find more posts by Keir   Foto galerie člena Keir   Click here to Send Keir a Private Message   Add Keir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 624

Tak drž se cca doporučeného dávkování... U mě zabral, ale musíš aspoň třikrát posplichat jednou za tři dny. Je to samozřejmě chemka, jsou i bio preparáty ale ty moc nezabírají. Než půjdeš do květu tak se ale rozloží a nebude nijak zdraví/chuťově závadné. Těch preparátů je ale mraky.. říkám, zeptej se v zahradnictví .
Pokud máš takhle všechny kyti, tak to semenama nejspíš nebude to by byla fakt mega náhoda. Buď stress z horka (to se.mi ale.moc pravděpodobné nezdá) nebo tam máš havěť.

Old Post 22-09-2018 v 17:35 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:26 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 37 38 39 40 41 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4776030 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív