Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » PGR - Plant growth regulators
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Hanskrtek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanskrtek - 62% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 92 

Chemie PGR - Plant growth regulators Příspěvek č. 1


Zdravím všechny

jelikož se snažím vypěstovat pořádné betony, aby byly palice pořádně tvrdý jako kámen. Je mi jasné, že záleží na modelu, světle,atd¨... ale narazil jsem na regulátory - PGR, koukal jsem a na groweru jsem nic nenašel, nemá s timhle někdo zkušenosti ? Viděl jsem fotky když to použili a palice vypadají brutálně ! Neví někdo jestli se to dá sehnat u nás popřípadě kde a název ?

Old Post 28-06-2018 v 21:27 PM
Hanskrtek je offline   Profil uživatele Hanskrtek   Find more posts by Hanskrtek   Foto galerie člena Hanskrtek   Click here to Send Hanskrtek a Private Message   Add Hanskrtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 2

Vidím prvně, odkaz na článek nějaký máš ?

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 29-06-2018 v 10:59 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanskrtek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanskrtek - 62% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 92 

Příspěvek č. 3

Tohle téma tady právě není a proto bych jej chtěl rozvést. Zatím jsem v tom ztracený, ale co jsem se dočetl jde o hormony, boostry atd. Vlastně tedy při použití vypěstuješ chemku, tvrdý kámen, no chutově je to pry hnusné, ale beton neskutečný a výnos rapidně vysoký. V ČR tyto výrobky nikdo neprodává, co jsem našel na Ebay tak se to dá koupit z USA a 50g vychází na 700,- Dávkování je formou postřiku, 1g na 1L vody.
Jinak do Google nahod: PGR Grow a máš tam kupu toho.

Old Post 29-06-2018 v 11:09 AM
Hanskrtek je offline   Profil uživatele Hanskrtek   Find more posts by Hanskrtek   Foto galerie člena Hanskrtek   Click here to Send Hanskrtek a Private Message   Add Hanskrtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 4

Je ti jasné, že používaním PGR sa stáva naša drahocenná rastlinka toxickou, rozumej skutočne škodlivou pre zdravie človeka? Šutre ti síce vyrastú ale za akú cenu...

Ak chceš zvýšiť výnos, skús mikrobakteriálne inokulanty- MammothP, URB, impellobio a pod. V každom prípade však počítaj ak nemáš zvládnuté základné veci ako pH, ec, teplota, vlhkosť, suplementaciu CO2, dostatočnú intentenzitu svetla, nečakaj že zbadáš rozdiel.

Old Post 29-06-2018 v 14:56 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 5

Informace o PGR najdeš ZDE pokud umíš alespon trošku anglicky a většinu hormonu se dá koupit na aliexpressu 10g = +- 200kč a dávkování je kolem 0,01 - 0,04g / 10L(postřik) .. záleží na typu hormonu a na dávkování .. taky bych dával pozor jaký typ zvolíš .. některé jsou toxické tak POZOR! .. sám jsem ted objednal asi 4 hormony na zkoušku na jednu rostlinu, jen ze zajímavosti jak to funguje .. chci se s tím trošku naučit samozřejmě jsem objednal ty netoxické .. taky dávat pozor , některé jsou rozpustné ve vodě, některé NE.


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 07-09-2018 v 12:25 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanskrtek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanskrtek - 62% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 92 

Příspěvek č. 6

Díky moc ! Co přesně jsis objednal ? a určitě sem pak prosím napiš výsledek !

Old Post 08-09-2018 v 12:02 PM
Hanskrtek je offline   Profil uživatele Hanskrtek   Find more posts by Hanskrtek   Foto galerie člena Hanskrtek   Click here to Send Hanskrtek a Private Message   Add Hanskrtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 7

1) KT 30 Cytokinin 98%
2) Ethephon 90%
3) 1-Triacontanol Myricylalcohol C30 99%
4) Gibberellin GA30 <- Asi dle mého nejužitečnější a první, který vyzkouším
Jinak říkám zkusím to na jednu, ale dělat z toho mastě nebo něco jiného nebudu! I když píšou netoxické pořád je to syntetika, které nejsem zastánce Dělám to pouze ze zvědavosti V americe PGR používají z hlediska peněz .. Větší plody, rychlejší růst, odbouráva stres, zlepšuje tvorbu chlorofylu apod ... také některé zpomalují nebo zrychlují růst - vhodné pro matkaře


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 08-09-2018 v 18:13 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanskrtek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanskrtek - 62% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 92 

Příspěvek č. 8

Super, díky moc, mě to právě zaujalo z hlediska tvrdosti plodů a vzhledu.
Ať se daří !

Old Post 08-09-2018 v 18:18 PM
Hanskrtek je offline   Profil uživatele Hanskrtek   Find more posts by Hanskrtek   Foto galerie člena Hanskrtek   Click here to Send Hanskrtek a Private Message   Add Hanskrtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 9

Objednal jsem No Mercy Gibberellic spray,100ml na zkoušku .. koukal jsem po foru a nikdo to tady moc netestoval .. Je to asi nejvíc dostupný "hormon ve spreji" co se u nás prodává .. sice za směšnou cenu ... přes aliexpress to vyjde o hodně levněji, pokud si to člověk spočítá kolik použít a jak to rozpustit.

Uvidíme alespoň jestli je lepší objednat No Mercy Gibberellic spray za 500Kč nebo z Aliexpressu 10g GA3 98% za +- 200kč a namíchat si to doma .. Tohle téma by pak zasloužilo samotný thread v technikách pěstování, až po řádných testech samozřejmě

Pročítal jsem si jednu bakalářku o kyselině giberelové a použití na vinnou révu ..
U první odrůdy použil 10ppm a zvýšil výnos asi o 50% , pak na stejnou odrudu vyzkoušel 25ppm a zvýšil výnos asi o 200%

U jiné odrůdy dal 5ppm zvýšil výnos asi o 50% pak zase na stejnou odrudu dal 10ppm a výnos zvýšil jen o 10%. Čísla jsou odhadem .. jde o princip, že záleží na odrůdě .. a ne vždy víc koncentrace dá vyšší výnos ..
Ale na americkém foru jsem našel:
PPM 50 = early flower
PPM 20 = early flower
PPM 800 = blossom set
PPM 2000 = Seed germ
A v jiném článku jsem zas našel 250 - 300ppm na květy.. takže to chce víc zkoumat.
Taky psali, že je lepší nepoužívat to na strain s velkým převahem sativy!! Může to prý udělat semena nebo hermáče.
Takže fakt bacha, když to přeženeš nebo prostě to dáš na špatnou odrudu, muže se stát, že přijdeš o výnos nebo dokonce i celou rostlinu(smrt, hermáš / samec .. )
Chce to prostě vyzkoušet na víc strainu 70indy/30sat , 50/50, indy .. atd .. a hlavně i to dávkování a v jaké fázi květu postřik použít. Taky jestli to vůbec půjde na autoflower odrůdy a jak na to budou reagovat


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Naposledy upravil Linkot 10-09-2018 v 12:12 PM

Old Post 10-09-2018 v 08:00 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šmoulí Prd
Stálý Člen

Karma uživatele Šmoulí Prd - 43% PěstitelskáKarma uživatele Šmoulí Prd - 43% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 134 

Příspěvek č. 10

Jen vsuvka k převodům ppm na %
1 ppm = koncentrace látky 0,0001%
10 ppm = 0,001%
100 ppm = 0,01%
10 000 ppm = 1%
1 000 000 ppm = 100%

Old Post 13-09-2018 v 12:53 PM
Šmoulí Prd je offline   Profil uživatele Šmoulí Prd   Find more posts by Šmoulí Prd   Foto galerie člena Šmoulí Prd   Click here to Send Šmoulí Prd a Private Message   Add Šmoulí Prd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:01 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5692320 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív