Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Zákon a Právo » Monitoringy Médií III.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 11 12 13 14 15 »
Autor
Téma 
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 193

Tvé sousedky je mi samozřejmě líto. Bývalo by stačilo to schovat a nikomu neříkat, mít to jen doma v boxu a ne na zahradě. A jestli jí na to box nestačil, tak ani v Kanadě by na tom líp nabyla kvůli tomu limitu. Jestli měla technický, nic by se jí nestalo. A ostuda po celém městě? Když se podíváš třeba do těch zmiňovaných komentů na Novinkách, zjistíš jakej názor na nás mají ostatní. Myslet si, že se to změní se změnou zákona je naivní.

To, že by většina z nás neprošla jsem myslel před zákonem, ano. Že tady v suchu nejsme víme všichni, takže kde je změna k lepšímu v oblasti pěstování? Zas ti někdo diktuje limit. A právě malopěstitel, který přesáhne limit tím vlastně okrádá stát na daních. Myslím si, že právě pro ně budou tresty dost blbý, protože oni měli možnost si koupit legální cestou a ne okrádat stát. Je to tu i s tou naší mastičkou a tím klukem co ho teda asi zavřeli jak píše Crazyben ( mimochodem ani on by v Kanadě asi neprošel, když měl "prej množství, které sám nemohl spotřebovat"). Pokud si můžeš legálně obstarat léčebný konopí, tak se samopěstování stíhá o to razantnějc. Prostě argument, že se s tím léčíš už je pasé, když to jde legální cestou ( o tom jestli to skutečně jde se nikde moc nemluví).A podobně na tom budou malopěstitelé. Prostě v tu chvíli nevyužili legální možnost, kterou jim stát nabídl. Jestli maluju čerta na zeď se uvidí, ale nejsem naivní a nemyslím si, že se takovéhle věci dělají pro lidi.
Já si s 30ti g vystačím na měsíc úplně s přehledem, ale každej měsíc bohužel venku nesklidím, zas bych musel riskovat a sázet víc a přechovávat ilegální množství, nebo kupovat za drahý prachy. Doma prostě pěstovat nechci a nebudu.

Nechápejte mě špatně, já nekritizuju to, že se "něco" udělalo. Jen když je ta tráva vlastně uplně legální, tak proč ze mě najednou udělá zločince a dealera víc než 4 kytky, nebo 30gé. Když říkám, že kouřit balit a pěstovat trávu je legální, tak si snad můžu vysadit deset kytek a všechno sklidit a mít ve sklepě. Když jsou legální brambory, taky jich můžu mít doma plnej sklep. Pokud je prodej ilegální, tak by se měl stíhat jen prodej a ne množství trávy které u sebe máš, to že máš půl kyla z tebe přece dealera nedělá. Zakázat mi vlastnit víc, abych s tím jako náhodou nemohl kšeftovat je stejná blbost, jako zakazovat auta, co maj na tacháči víc než 130, protože by mohly porušovat rychlostní limit. Pokud chtěji legalizovat, tak by trávu prostě měli vyřadit ze seznamu nebezpečných látek a dekriminalizovat.
To je to co jsem kritizoval. Takle je to asi dobrej byznys plán, ale chápu, že s výhodama pro plno lidí, to jo.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Old Post 22-06-2018 v 17:08 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 194

v čem je teda ta situace jiná pro tvuj případ? já prostě nechápu tu logiku... Pro tebe je to pořád prašť nebo uhoď když chceš venku udělat hromadu na celej rok. Ty můžeš tady mít průser stejně jako tam, tak co ti na tom vadí? že si stát vydělá na těch co si neumí zasadit nebo je to nebaví? Nikde neni psáno že víc jak 30g z tebe automaticky udělá dealera a budou tě tak soudit.

Já teda nevidim rozdíl v čem že je to tady lepší. Teda přesný paragrafy a míry trestu v kanadě neznám. Ale ani tady to neni tak růžový.

Že to neni ideální víme všichni, ale někde se začít musí... ono jak už sem psal, v tý kanadě bylo hulení relativně tolerovaný podobně jako u nás.

btw. A k tý babičce... Sranda že babičce si doporučoval lampu aby to schovala ze zahrady a nic by se nedělo. Proč si jí nedáš sám člověče, už bys klidně mohl sklízet měsíčeně 30g v kanadě beztrestně.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 22-06-2018 v 17:28 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 195

Abych to uzavřel za sebe. Je to dobrý krok co udělala Kanada a doufám, že se dožiju legalizace i u nás ať je jakákoliv.

Old Post 22-06-2018 v 18:19 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 196

Zdary, podle mě je situace v Čechách celkem ideální. Opravdu, když není člověk blbej a neprovokuje, tak je téměř v klidu. Samozřejmě se stanou případy, viz kluk s mastičkama, kdy policie exemplárně potrestá. Ale ruku na srdce, kolik lidí denně kouří trávu normálně venku, třeba na předzahrádce hospůdky? Kolik lidí každoročně vaří mast pro sebe a své přátele? Kolik babiček to má každý rok ve skleníku? Represe být musí, aby byla vidět činnost 😁 ale zas tak tvrdé to není 😉
ale jak píše kolega víše, co je to za legalizaci, když ti někdo diktuje kolik toho můžeš mít? Něco jiného je zlegalizovat samopěstování a držení, k tomu naopak tvrdě trestat prodej a bylo by vše ok.

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 22-06-2018 v 19:36 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 197

Pro mě je to prašť jak uhoď, ale jen v tom případě, že by se po případný legalizaci na to koukaly represivní orgány stejně jako před. Pokud ale budou tresty přísný a exemplární, aby neutíkaly ty prachy bokem a ostatní se odnaučili jít jinou cestou, než jim stát nalinkoval, tak už je to jinak. Představ si, že v trafice bude státem licencovanou firmou k dostání jen pár schválených odrůd těžce stoned indiky a ty si prostě zasadíš něco trochu víc high. V případě že sklidíš víc jak 30g jsi zločinec a při tom neděláš nic co by bylo v rozporu s myšlenkou legalizace, pěstuješ a užíváš pro vlastní spotřebu. Znova se vracim k případu léčebnýho konopí, tam je myšlenka na pomoc nemocnejm taky super. Ale jednou je to v lékárnách….

Že si stát nehorázně vydělá na něčem, co mi samo vyroste zdarma, nebo skoro zdarma je špatně. Představ si třeba brambory, můžeš je legálně pěstovat jak je libo. Můžeš jich mít kolik chceš. Jíst je můžeš všude, kde to není výslovně zakázaný. Pokud nemáš možnost, nebo chuť pěstovat, tak si je koupíš od koho chceš, protože pěstovat je může každej a prodávat taky. Ceny jsou tržní, stát je uměle nezatěžuje spotřební daní. Prostě je dobrá úroda, ceny jsou níž, je špatná úroda, ceny jsou vejš. Někdo prodává bio, jinej zbytky z loňska a ceny jsou podle toho nastavený. Nabídka a poptávka, svobodnej trh. Pokud chceš kšeftovat s bramborama, registruješ se a platíš daň z příjmu stejně jako při jinym podnikání a stát vydělává i tak. Přitom brambory jsou docela strategická surovina, kdyby na ně stát nasadil spotřební daň 50,- na kg, tak se bez nich asi těžko obejdeš. A teď si místo slova brambory dosaď konopí. Další příklad .Vino ti prodává vinař, platí daň z příjmu, spotřební daň na víno je nulová. Nikdo ti nezakazuje mít na zahradě révu a na podzim kvasit. Pivo si taky můžeš doma vařit jak chceš. Je to napsaný dost zjednodušeně, ale zhruba takhle bych si představoval legalizaci ( omezil bych to určitě zletilostí).Prodejců by v tomhle případě nebylo tolik, když by si mohli všichni jet free a ti co by kšeftovali by to dělali legálně a platily daně jako každej normální živnostník. A pokud by už teda prodej ilegální měl bejt, tak ať mi ho prostě nejdřív prokážou, Stejně jako s jinou trestnou činností. Můžeš mít Ferrari co to rozpálí 220 po dálnici, ale pokutu platíš až když tu povolenou rychlost překročíš. Tak proč ty omezení?

K tý babičce: ona ten box doma už měla a jela v něm (aspoň jsem to tak pochopil), stačilo nedávat to i ven. Já box nemám a nechci. Chci je pěstovat venku, z různých důvodů. Problémům se vyhýbám tak, že to nemám na zahradě (což bylo vlastně to, co jsem jí doporučil).

Máš pravdu v tom, že jsem to asi přehnal s tím povzdechnutím „Zlatá situace u nás“. Úplně zlatý to tu taky není. Nicméně uvidíme jak se to těm Kanaďanům vyvede.

To Pítr90: Já ti nevim. V čem je třeba tráva horší než chlast? Proč bys tvrdě trestal prodej? Je na něm něco špatnýho, kromě toho, že je to ilegální? Když teda řeknem, že konopí je ok, tak proč si ho nesmím koupit? I v tý Kanadě si ho můžeš koupit.Vem si, že by to byl normálně sortiment dejme tomu v GrowShopech, který platěj daně z příjmů. Prodáš přebytek do GrowShopu, na konci roku vykážeš v daňovým přiznání příjem kterej souhlasí s fakturou, kterou zase dá GShop do nákladů a pošleš složenku.Ty jsi happy, státu dáš 15% a bude taky happy, GShop si na tom něco přirazí a bude taky happy, zaplatí státu DPH a daň z příjmu a ten bude happy po druhý.Státu jde jen o prachy, bez nich to nepovolí, na nás z vysoka sere. Jen se mi nelíbí, že stát by měl být pasák a my tupý stádo. Ať je z toho normálně volnej trh bez umělýho zvyšování cen spotřební daní a kdo si pěstovat nechce, nebo nemůže, ten ať si svobodně vybere model, kvalitu, cenu a prodejce od kterýho si to vezme. Vis nahoře ten odstavec s bramborama. Myslim si ale že velkej trh by z toho nebyl, když by si mohl každej pěstovat sám jak by chtěl, záleželo by na poptávce jestli by se to vůbec někomu vyplatilo bez nějaký státní regulace ceny. Další level by třeba představovali matkáři a prodej klonů. Tohle všechno se ale Kanady asi netýká.

Bojím se hlavně toho, aby u nás legalizace nedopadla tak, že si kámoš nějakýho ministra, či poslance zařídí firmu na výrobu jointů a prolobuje takový zákony, který budou tvrdě trestat každýho, kdo by chtěl jakkoliv jeho firmu obejít, dělat jí konkurenci, nebo ubírat zisky nějakým samopěstováním.

Možná už moc fantazíruju, konec spamování, asi toho necháme a uvidíme co se osvědčí v Kanadě.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Naposledy upravil Dead Cat 22-06-2018 v 21:36 PM

Old Post 22-06-2018 v 20:58 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 198

ale ty si zločinec i teď Znovu, tvrdý tresty budou pro dealery a zejména pro ty ktery to prodavaji nezletilym (to je sralo nejvic, ze se k tomu dostanou decka. S legalizaci to budou mit horsi ty decka... dealeri dostanou strach kvuli vysokym trestum a v licencovanejch obchodech si to pod vysokyma pokutama taky jen tak nedovoli)... ale ty co si to pěstujou sami pro sebe (neprodávaj), na tom budou plus minus pořád stejně. A opravdu nikdo netvrdil ze vic jak 30g z tebe automaticky udela dealera... to je jen tvoje podivna dedukce. To by kazdej pravnik ihned rozstrelil.

A obchodovat se tam s ni bude moct, jen bude rozdil mezi cernym trhem a legalnim obchodem tak jako u cehokoliv jinyho, jen to nebude jak u brambor ale jak u chlastu, to ze bude spotrebka podobne jako na alkohol a cigarety?

tak co uz... stát bohužel vydělává na všem... makáš? Ještě než ti zaměstnavatel dá prachy tak je zdaní (+ něco zaplatí i on za tebe ale i za sebe daň z příjmu). Pak si za zdaněný prachy deš koupit zdaněnej rohlík (DPH). Ale největší byznys je z chlastu, tabáku a pohonejch hmot, ta zmiňovaná spotřební daň. Tak si spočítej kolikrát je to zdaněný když natankuješ do auta. Vypálit si doma přes 100 litrů chlastu jen tak taky nemůžeš a ani s tim pivem to neni tak free že bys ho mohl vařit uplně jak chceš... 200 litrů ročně, pak ti to taky zdaní spotřebkou a ikdyž vaříš míň musíš to aspoň ohlásit. Na víno spotřební daň taky není pouze za určitých podmínek a většinou to splní jen malý vinaři (tichá vína a max 2 hl. ročně) docela nepoměr oproti pivu, co? Sme prostě národ ochlastů Ano je to špatně, ale na tomhle funguje celá západní společnost... ne, celá civilizace byla vystavená na práci a "daních" (ať byly v jakýkoliv formě) nás obyčejnejch lidí. Kdyby sme prestali chlastat, kourit a zacli jezdit na kole vsichni tak do roka a do dne stat "zkrachuje" a ver ze by nekde neco zdanili aby ty prachy z nas dostali... treba ty brambory at se to muze zdat sebevic absurdni je to tak, "statni" nerostne bohatstvi sme rozdali rusum, nemcum amikum i cinanum tak uz muze tenhle stat zit jedine z nas. S tim nenaděláme nic, stát už je pasákem dávno v tomhle smyslu. Ve finale zjistis ze makame hlavne na to abysme uzivili stat a zbylo nam tak akorat abysme nejak prezili a moc se u toho necukali ikdyz obcas remcame. Naprosta vetsina lidi to tak bohuzel ma, ale to uz sme uplne jinde od tematu.

Já myslim že trh by byl velkej dost tak jako tak... spoustu lidí to pěstovat prostě nebaví a neumí to, chtěj se jen "zdunit". Nemaj k trávě až takovej vztah. V kalifonii si trávu pěstovat lidi můžou a stejně stát rejžuje milony dolarů! Ani to pivo a vino si lidi doma uplne bezne nevari a proste si dojdou do hospody/vinarny a to patrime mezi top konzumenty alkoholu na osobu. Ja taky kdysi zacal pestovat hlavne proto ze sem se chtel vyhnout dealerum na cernym trhu. Kdyby byla legal, treba bych ani s pestovanim nezacinal. Az nasledne me pestovani chytlo a ziskal sem k trave uplne jinej vztah, postupne sem se taky musel presunout indoor abych to schoval od zvedavejch oci, ale jak rad bych si zasadil 4 kytky na zahradce beze strachu ze zvedavejch oci nejakyho iniciativniho blbce.

citace:
Původní příspěvek od Dead Cat
Bojím se hlavně toho, aby u nás legalizace nedopadla tak, že si kámoš nějakýho ministra, či poslance zařídí firmu na výrobu jointů a prolobuje takový zákony, který budou tvrdě trestat každýho, kdo by chtěl jakkoliv jeho firmu obejít, dělat jí konkurenci, nebo ubírat zisky nějakým samopěstováním


Tomu rozumim... ono to léčebný konopí tady u nás je krásnej příklad proč asi nemocnejm to samopěstování nepovolili, ale do lékárný kamaráde, pro shit od elkoplastu, kterej na léčbu je spíš nevhodnej, to klidně běž. Hlavne ze z tech tisicu lidi co se travou leci jich do lekarny chodi asi 30... zbytek na to nema love a tak porusuje zakony samopestovanim nebo jde na cernej trh.

Z toho mam taky trochu strach, ale tak radši nebudem legalizovat vubec?? Typicka cechackovska "predposranost" sorry ze to tak rikam, ale je to tak... mi to pripada jak kdyz nejakej "blazen" zustane celej zivot zalezlej doma, protoze venku by se mu neco mohlo stat. Takze ikdyz tvym obavam rozumim a castecne je sdilim... stale jsem vsema deseti pro. Pokazit se muze lecos, ale kdyz to ani nezkusime, tak si to nakonec budem vycitat.

Drzim kanadanum palce a v koutku duse doufam ze to udelali pro lidi, ne pro kamaradicky politiku ktery pripravujou byznys (tak jako u nas to lecebny). Jak sem rekl, uz jen to ze trava nema status ilegalni je obrovskej posun diky kterymu se bude menit vnimani tyhle rostliny mnohem rychleji a jasneji... dalsi generace uz pak na to budou treba koukat zase jinak. Navic se otevrou dvere pro vic vyzkumu vyuziti ve zdravotnictvi i prumyslu atp. a v tech odvetvich pak budou leadri zeme kde se lagalizovalo mezi prvnima... nenechme si ujet vlak! V kalifornii uz vysledky maj a sou vesmes pozitivni!

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 24-06-2018 v 14:31 PM

Old Post 24-06-2018 v 11:16 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 199

a abych nebyl jen offtopic

Poláci si v pěstírně konopí sami vyráběli proud, měli i rušičku signálu

https://ostrava.idnes.cz/polska-pes...rava-zpravy_jog

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 24-06-2018 v 12:50 PM

Old Post 24-06-2018 v 11:29 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 200

Tak jasný, to o státu a daních je mi naprosto zřejmý a kolikrát je co zdaněný vím taky dobře, psal jsem to i v tom příkladu s prodejem. Úplně bych nesrovnával pivo /víno a ganžu. Udělat pivo není jako zasadit kytku a s vínem je to asi trochu o kvalitě, což s trávou není zas takový problém. Ten trh by asi nejvíc táhli turisti a velký města.
Jestli budou tresty krutý jen/hlavně pro dealery těžko říct, psali to tam, ale jak se k tomu ve skutečnosti postaví... Ony ty limity jsou docela dvousečná zbraň. I dneska tu mají lidi víc než 4 kytky, nevím, jestli by to pak omezili a práskači se najdou vždycky. Asi bych byl furt jednou nohou v průseru, jen možná ty tresty by byly někde jinde. Ale celá ta moje poznámka byla právě v souvislosti s tím léčebným konopím. Když vidím, jak může dobrá myšlenka nakonec dopadnout u nás, hlavně co se týče benevolence při "úkroku stranou" z legální cesty... Nevím, jestli je to úplně "před"posranost. Věci se dají dělat "nějak" a nebo taky dobře. Jak se to dělá tady ať si každý posoudí sám. Legální konopí bych měl taky rád a osobně bych to napasoval na ten model s vínem, ale nás se tu stejně nikdo ptát nebude.
Jak píšeš, nezbývá než držet palce a sledovat jak se jim to povede.

Total offtopic: jsem rád, že zdejší diskuze je na uplně jiný úrovni, než třeba na těch novinkách.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Old Post 26-06-2018 v 16:21 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 201

Konopím prý vyléčil rakovinu, dostal osm let. V Olomouci se protestovalo
https://www.legalizace.cz/konopim-p...e-protestovalo/

to musí bejt pěknej morální kripl co dokáže udat takovýho člověka a ještě větší ten co mu za to dá 8 let. Zmrdi fakt zkurvený zmrdi... jinejch slov pro takový nemam.

8 let panebože... znám lidi který tolik nedostali ani za prodej perníku, ale tady to daj chlapíkovi za to že si dovolil něco dělat ze svojí nemocí sám. Nedavno 4. klukovi co si dělal mastičky...

Je zajímavý že v mass médiích je ticho o takovejch případech, ale když najdou vietnamskou pěstírnu nebo někoho kdo veze něco přes hranice tak sou toho plný zprávy od rána do večera.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 30-06-2018 v 19:49 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 202

Tak to je už moc.Co můžeme my obyčejní lidé dělat,proti takovým zákonům a hlavně zakonodárcům co trestají nevinné lidi.Kdo tady tvrdí,že jsou u nás zákony benevolentní tak tady má odpověd!!!!
Opět přichází tvrdá realita a budeme se ještě divit jak nám komunisti s ANO a cssd pěkně zatopí.

Old Post 30-06-2018 v 22:03 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 203

Tak je to blbý takhle psát, cejtím s ním a je to i podle mě jasná a nehorázná nespravedlnost. Ale v týhle zemi měl možnost nechat si napsat legální léčebný konopí a zajít si pro něj do lékárny a nebudovat pěstírnu. Že v lékárnách není a když jo, tak se nodoplatíš nikoho nezajímá. Nedostal vazbu za to že se léčil konopím, ale de facto za to, že za to řádně neplatil. To je přesně to co jsem kritizoval i na tý Kanadský legalizaci. A ani podle ní by asi zase neprošel. Detaily nevím, ale asi neměl jen 4 kytky když budoval pěstírnu, nebo 30 g. Pro takovou léčbu je asi potřeba trochu jiný množství ( ale třeba ne, zas tolik o léčbě rakoviny nevim).
Tohle je prostě příklad zpackaný "legalizace léčebného konopí" a zákonů na míru nějakýmu kámošovi. V zemi, kde je legální léčebný konopí dostaneš 8 let za to že se léčíš zadarmo a neplatíš. Kolik dostaneš až tu budeš moct legálně hulit, když zjistěj žes nepřispěl nějakýmu businessmanovi? Já chci taky konopí legální, ale LEGÁLNÍ, ne jen uplacený.

citace:
Opět přichází tvrdá realita a budeme se ještě divit jak nám komunisti s ANO a cssd pěkně zatopí.

Pod tohle se klidně podepíšu.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Naposledy upravil Dead Cat 01-07-2018 v 11:08 AM

Old Post 01-07-2018 v 10:44 AM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 204

No jde o to jestli by ten kripl co ho udal něco takovýho vůbec udělal, když by věděl že to je v podstatě legální... to je zas o tom náhledu společnosti, kterej ta legalizace změní (ikdyž bude limitovaná).

Je to na dlouhý polemizování... já mam přesně stejnej strach z toho co popisuješ, tedy to že budou stíhaný ty co si to nekoupí ale vypěstujou. Ale prostě sem tak nějak pořád pro. Jednou nohou v kriminále sem tak jako tak :/ jako většina z nás v týhle komunitě, ať se léčíme nebo "rekreujem".

8 let tyvole, pořád nedokážu pochopit... i dealeři dostávaj míň. Já bych ty dementy (od udavače, přes státního zástupce až po soudce) za koule pověsil do průvanu, to mi uplně cukaj nervy...

Já jen v koutku duše doufám že na každou svini se už vaří.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 01-07-2018 v 14:13 PM

Old Post 01-07-2018 v 14:01 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 205

citace:
8 let tyvole, pořád nedokážu pochopit... i dealeři dostávaj míň. Já bych ty dementy (od udavače, přes státního zástupce až po soudce) za koule pověsil do průvanu, to mi uplně cukaj nervy....


To jo no, zmrdi vykradou miliony a dostanou 3 roky a to ještě klidně nenastoupěj kvůli zdravotnímu stavu. Tohle je trest jak kdyby někoho zabil.

Většinou na nejnižší instanci seděj takovýhle bezmozci a odvolací, nebo nejvyšší soudy to nějak mírněj, příp. zrušej (hlavně teda co jsem sledoval tresty za nepřiměřenou obranu), ale tady ho smázli jak mouchu ze zdi.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Old Post 01-07-2018 v 14:51 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 206

Tak se mi zdá,že už mají v merku i malé pěstírny.400G to tam měl 8 kytek.
https://www.novinky.cz/krimi/478162...-marihuany.html

Old Post 19-07-2018 v 06:53 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 207

že by se začlo něco dít? (z fb pirátský strany)

citace:
Máme nachystán návrh na legalizaci pěstování konopí pro vlastní potřebu, který v září veřejně představíme a vypustíme do legislativního procesu. Panu Vobořilovi jsme nabídli účast v našich expertních týmech." - Ivan Bartos

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 01-08-2018 v 13:46 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 208

Snad každý na tomto foru si přeje legalizaci(alespoň částečnou),ale vše co vymysleli Piráti,tak jim to Babiš (vyhodil s okna) a teď se paktuje s komunisty,takže šance na úspěch tak 8%.
Další možnost za 3 roky,až si lidé uvědomí že volit estebáky a komunisty je špatně.

Old Post 01-08-2018 v 17:24 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:42 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 11 12 13 14 15 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
02-09-2015 - Monitoringy Médií II. - 1002 odpovědí
02-12-2004 - monitoring médií k 02.12.2004 - 0 odpovědí
28-11-2004 - monitoring médií k 26.11.2004 - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9734630 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív