Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Nestabilni ph
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Nestabilni ph Příspěvek č. 1

Hoj, mam uz druhe kolo problemy s ph. Minule kolo jsem jel cannu a nyni jidb. Jedu po dvou kytkach a minule kolo jsem to ph srovnaval a stejne vzdy veletelo na 7,5, totez se deje ted aklrat lita treba na 7,3 a jednu z kytek mi to zabiji. Zkusil sem jiny ph metr, jinou nadobu na vodu, nedat do vody hnojky. A vse porad stejne. Je mozny, ze je to starou kyselinou? Nebo cim jinym by to mohlo byt? Mne prijde neuveritelny, ze by mohla kyselina byt nefunkcni, ale nedovedu si to uz jinak vysvetlit. Zkusil jsem dat i vodu do jine nadoby mensi a v ni to drzet a stejne to vylitne. Popr nemuze to byt neodstatou vodou nebo zmenou teploty vody ktwrou cerpam studenou a ona se pak ohreje treba na 20 stupnu? Zazil jste nekdy nekdo neco takoveho? Predem dik za kazdou radu

Old Post 13-06-2018 v 16:33 PM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
noTlama
Stálý Člen

Karma uživatele noTlama - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 2

není zcela jasné co jedeš za systém - trochu se rozepiš, pochopil jsem že asi nějaké hydro...ale jaké?

Old Post 13-06-2018 v 19:45 PM
noTlama je offline   Profil uživatele noTlama   Find more posts by noTlama   Foto galerie člena noTlama   Click here to Send noTlama a Private Message   Add noTlama to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 3

Hnojky prave sniuji PH jelikoz obsahuji pufry.
Dodals nam malo informaci , ja tipuji takhle od boku ze ti tece z kohoutku nevhodna voda z prilis vysokym PH.

Ja jedu hlinu a me pomohla RO.
Nekomu tece s kohoutku holt prilis vysoke PH a ta voda ma dost silne pufry takze v kvetinaci se to PH zase zveda i kdyz to snizis kyselinou.
Redim RO 50/50 s kohoutkovou a od te doby uz zadne problemy s PH.

Nebo druha moznost ,zalivej destovkou.

Pokud jedes Hydro tak urcite RO se bude hodit.
Nejjevnejsi za 1300.

Naposledy upravil Madical-Strains 14-06-2018 v 00:15 AM

Old Post 13-06-2018 v 20:18 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 4

z kohoutku mi tece 8,1. nicmene jsem s tim odjel x kol a nikdy jsem problem nemel. mel jsem ale ted rok a neco pauzu v pestu, tak je mozny, ze za tu dobu se zmenilo neco na strane dodavatele vody, ikdyz mi to neprijde pravdepodobny, vyloucit to nelze. system jedu auto2pot. tj voda v kyblu, odtok hadickou na ktery je plastovej filtr do misek ve kterej stoji kvetinace ve kterych je vzduchovani. nadobu mam z pe, kterej by nemel uvolnovat nic a nemel by nijak reagovat ani s kyselinou. hydro jsem nikde nemel ambice jet prave kvuli tomu, ze jsem vedel ze ta voda neni idealni a nechtel jsem porizovat RO.

jedu ted auta jen tak pro prdel v boxu, nejvic divny mi je, ze obe dostavaji stejnou vodu a jedno chcipa a jedno je uplne v pohode, dokonce bych rekl, ze roste fakt pekne.

na destovku nemam ted zadnou nadobu a hlavne ziju v oblasti, kde vetsinou moc neprsi ani kdyz jsou mega bourky jako ted po celym cesku. v praze i v plzni mega slejvaky, tady mini destik...

kazdopadne mohl bych te M-S poprosit o odkaz na tu RO? mozna mi nic jinyho nezbyde...

Old Post 14-06-2018 v 19:09 PM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 5

Tak tak ci tak alespon kyti budou dostavat mnohem kvalitnejsi vodu.

Nektere lekarny v USA vyzaduji od dodavatelu susiny aby byla pestovana organicky a zalevana vyhradne RO. Tak v tom musi byt nejaky pozitiva pro kyti kdyz pominu ze to pomaha stabilizovat PH.

Ja mam tuhle a spokojenost. Akorat ze po dvou letech uz bych mel taky konecne vymenit filtry a membranu, asi.
https://abc-zoo.cz/1512-reverzni-os...-190-l-den.html

Old Post 15-06-2018 v 00:32 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 6

Toketoy - skontroluj vzduchovací kameň, či náhodou neobsahuje Ca a tým pádom to dvíha pH. Pokvapkaj to kyselinou - nesmie to šumieť.
To pH - máš originál od JIDB??
Inak ľadová voda može vykazovať iné pH na pH metri, než po zahriatí. Vačšina lacných pH metrov je bez tepelnej kompenzácie. Živný roztok by si mal merať až po namiešaní a odstáti na teplotu miestnosti.

Old Post 15-06-2018 v 13:06 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 7

vzduchovaci kamen nepouzivam. kyselinu takovou tu klasickou od advanced hydro. koupil jsem novou a ta uz to drzi lip. popsal by mi nekdo jak funguje prakticky ta RO. zapojuje se na kohoutek nebo na odpad z kohoutku nebo jak to funguje? nejak polopate pokud to nekdo dokaze popsat?

Old Post 17-06-2018 v 12:04 PM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 8

toketoy :
pH MINUS od JIDB má toto zloženie:

kyselina citronova, kyselina fosforečna a síran amonny. Nie som chemik, ale podĺa můjho názoru to po namiešani inak pufruje ako klasika od AH. Podobné problémy som riešil aj ja v NFT, keď som tam nelial systémové mínusko JIDB, ale "obyčajnú" kyselinu dusičnú.

Old Post 17-06-2018 v 19:11 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 9

Je to krasne popsane na youtube v cestine tak se tam koukni.
Zapojeni je uplne jednoduchy.

Old Post 18-06-2018 v 07:56 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:12 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-09-2019 - Nestabilní pH - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6086890 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív