Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Kořenová plíseň v amazonu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Hydroponie Kořenová plíseň v amazonu Příspěvek č. 1

Ahoj neustale se potykam s korenovou plisni v amazonu, uz sem zkusil vsechno mozne, polyversum, piranhu, tarantuli, pripravek od GHE, jedine co jsem jeste nezkusil je rot stop, ale tam vubec nepisou o pouziti v hydru. Poridil jsem dokonce chlazeni roztoku, udruji teplotu na 21 °C a furt me ta svine trapi, uz jsem zoufalej. Pouzivam JIB hnojivo a premyslim, jestli nezkusit zmenu na canna aqua. Precetl jsem tady uz uplne vsechno a nic mi proste nepomaha. Nejlepe mi fungovala Piranha, ale vzdycky se to za tyden vrati. Jeste me napadlo, jestli to nemuze byt modelem, je mozne, ze nektere druhy jsou na tuhle sracku nachylnejsi? Kdyz mi nekdo pomuze vyresit muj problem, urcite se mu nejak odmenim. Prosim pomozte

Old Post 12-06-2018 v 15:30 PM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 2

Peroxid.

Old Post 12-06-2018 v 16:22 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 3

foto a detailnejsi popis? tyhle problémy v pseudoaeru má většinou na svědomí EC.

Old Post 12-06-2018 v 18:10 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 4

Jsem ted 30 den kvet, ec 1,5 (vstupni voda 0,1),ph drzim kolem 6. Uz minule kolo jsem mel problemy a prislo mi, ze peroxid nezabira, zabrala mi prave jen piranha, kdyz jsem ji pridal do roztoku tak hmed druhy den se zacaly tvorit krasny novy korinky. Bohuzel tohle kolo ro nejak nefunguje. Peroxid mi prijde drastickej, zabije vsechno. Jedine me napada ho tam pridat, nechat to proplachnout, pak vylejt a do noveho roztoku dat zase piranhu a tarantuli, aby se tam obnovily bakterie. Nebo mate nekdo nejaky presny postup jak pracovat od tacatku kola s peroxidem, jak casto menit roztok, jake max ec atd? S tim ec taky nemam moc jasno, nekdo pise tretinovou koncentraci a kcb tomu zas klidne solil okolo 2.0, tak fakt nevim, kde je pravda

Old Post 12-06-2018 v 20:23 PM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 5

foto kořenů... pokud máš chiller tak to musí slapat i bez pirani tarantuli a podobnejch nesmyslu...

jestli svitis sodíkem a mas tam vedro, tak na 80% to bude vysoky EC, potrebujou tahat spoustu vody...

Old Post 12-06-2018 v 20:45 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 6

Ok zitra tam naleju peroxid, pozitri vymenim roztok a dam minimum zivin, kolik bys doporucil EC? Opravdu staci drzet nizke EC po cele kolo? Proc teda nekdo doporucuje v amazonu zvysovat EC? Zkusim udelat foto snad tam bude neco videt. Chiller mam tenhle
http://www.growway-garden.cz/hailea...a-hc-150a-10591

Old Post 12-06-2018 v 21:10 PM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 7

nereknu ti zadny zazracny EC číslo, je to prilis relativni... a bez fotek je to uplne marny.

Old Post 12-06-2018 v 21:18 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowPlace
Stálý Člen

Karma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 677 

Příspěvek č. 8

KCB jede Metrop. Myslim, ze jsem tady nekde cetl, ze tyto problemy delal korenak od Metropu a po jeho vynechani bylo vse OK.

Grower sponzor

Old Post 12-06-2018 v 21:30 PM
GrowPlace je offline   Profil uživatele GrowPlace   Find more posts by GrowPlace   Foto galerie člena GrowPlace   Click here to Send GrowPlace a Private Message   Add GrowPlace to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GrowPlace! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 9

na hnojivách vůbec nezaleží, it's all the same shit!

Old Post 12-06-2018 v 21:37 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowPlace
Stálý Člen

Karma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 677 

Příspěvek č. 10

Teoreticky ano, ale zkusenost hovori opak. Znam lidi, kterym to s nejakou znackou proste neslo, ale kdyz ji zmenili, tak dosahovali lepsich vysledku.

Grower sponzor

Old Post 12-06-2018 v 21:39 PM
GrowPlace je offline   Profil uživatele GrowPlace   Find more posts by GrowPlace   Foto galerie člena GrowPlace   Click here to Send GrowPlace a Private Message   Add GrowPlace to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GrowPlace! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 11

U tyhle canny pisou primo, ze jsou urceny do tehlech systemu, vyzkousim to pristi kolo, pokusim se vsechno udelat naprosto perfektne a kdyz se to opet posere,tak amazon poleti na smetak

https://www.hotchilli.cz/canna/canna-aqua-vega-a-b-1l/

Old Post 12-06-2018 v 21:48 PM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 12

Jak měříš teplotu a kdy?Jak chladíš vodu?. Máš dobrý teploměr?
Kořenová plíseň vzniká při vyšších teplotách.Pokud máš teplotu kolem 20 st.,tak plíseň nemá šanci.

Old Post 12-06-2018 v 22:26 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od GrowPlace
Teoreticky ano, ale zkusenost hovori opak. Znam lidi, kterym to s nejakou znackou proste neslo, ale kdyz ji zmenili, tak dosahovali lepsich vysledku.


to jsou subjektivni dojmy, v korenu věci je to proste 13 prvku a to je všechno, nic vic... all the same shit.

o amazonu to fakt neni, konstruktivnejsi je hledat chybu u sebe... co ty fotky? vyfot par listu a koreny, hned budem moudrejsi, podle mne nemá zadnou plisen ale spaleny koreny [který pak ofc hnijou] thats all...

Naposledy upravil Gauss 12-06-2018 v 23:25 PM

Old Post 12-06-2018 v 23:13 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 14

Dnes vyfotim, vecer bych to sem mohl dat, snad mas pravdu. Fikusi mam chladic, ten ma v sobe termostat a vodu merim akvaristickym teplomerem, mam 21 stupnu

Old Post 13-06-2018 v 05:20 AM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 15

Pokud máš teplotu O. K, tak buď problém s hnojivy nebo jak píše Gaus. Kdysi jsem měl problém s hnojkami. (nechal jsem je na slunku a byly v prdeli).

Old Post 13-06-2018 v 05:49 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

Příspěvek č. 16

Tak znovu , porad tady ctu nazory lidi, kteri se s tou plisni nesetkali, jenom opakuji par nactenych dojmu. Teplota, ani mnozstvi hnojiv na to moc vliv nema. Laboroval jsem s tim cca dva roky na 4 amazonech. A kdyz rikam laboroval tak tim myslim, ze jsem si skutecne uzil.
Zaclo mi to delat po cca 6-8 letech bezproblemoveho provozu, kdy jsem porad pouzival stejne hnojivo, pri stejnych koncentracich. Napred jsem se zameril na teplotu, ale delalo mi to i pri 20 stupnich pod LED. Snizil jsem koncentrace hnojiv, delalo to porad. Pridal jsem na ventilaci, znovu to same. Zmenil jsem kyseliny, to same. Dal jsem enzymy, zase same. Pridaval jsem vzduchovaci motorky, zbytecne.
Vstup vody porad stejny EC 0,45
Uz me nenapada moc veci ktere jsem nevyzkousel...

Z 90% se mi to stavalo mezi 2-4 tydnem kvetu a bylo opravdu jedno jake mely kytky podminky, protoze vzdy jsem jel 2 amazony vedle sebe v jednom stanu a vzdy mi odesel jen jeden, pri stejne teplote, hnojeni atd. Odesel treba jen jeden ze 4 v jedne mistnosti. Jednou to udelal levy ve stanu, podruhe pravy. Ok, rekl jsem si , mozna to delaji jen stare amazony, se zanesenymi rozvody a cerpadlem, koupim novy a bum, hned prvni kolo v riti, takze tudy ne.
Zkousel jsem pridavat peroxid, savo - lepe fungovalo savo, ale to uz se bavime o reseni dusledku hnedych korenu
Zkousel jsem jet na jinem PH, dva systemy na 6,2. dasli na 5,5, dalsi 5,8 ,ne, vzdy to udelalo. Nejhorsi bylo ze treba jedno kolo v lete bez problemu, dalsi kolo za stejnych podminek zdechl jeden, dalsi kolo v zime treba tri, pak opet bezproblemove kolo.
Takze nic od ceho by se dalo relevantne odpichnout.
Reseni? za me pomohla vymena media za kokos, o cosi pomalejsi, ale jistota.

Old Post 13-06-2018 v 06:13 AM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:21 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8967220 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív