Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 17 18 19 20 21
Autor
Téma 
bedrich64
Nový Člen

Karma uživatele bedrich64 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 289

Ahoj na svilušky je dobry postřik z přírodních látek Rock Efekt není drahý a funguje

Old Post 15-01-2018 v 08:50 AM
bedrich64 je offline   Profil uživatele bedrich64   Find more posts by bedrich64   Foto galerie člena bedrich64   Click here to Send bedrich64 a Private Message   Add bedrich64 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 290

Tak jak jsem již psal v jiném vlákně, rock effect je spise preventivní, či na spomaleni šíření. Opravdu účinný prostředek je vermitec, již po prvním postřiku jsou kytky v podstatě čistě a OL je 21 dni proto není problém i v pulce květu. Na silnější napadeni rozhodne chemii, kdo ji nemá rad bude s nima bojovat stále dokola. Zkoušel jsem Rock effect, tabákový výluh, atami biodefence a vše bez poradnyho efektu.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 15-01-2018 v 10:21 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
verca
Nový Člen

Karma uživatele verca - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 291

Zdravim... zrejme svilusky se objevily tesne pred seknutim... co radite? seknout uz ted a dal? vsechno vystrikat? neni to jeste zadnej extrem, ale dve kytky uz maji pavucinku i u vrsku... a po seknuti je nejak strikat nebo jen proste ususit?

Old Post 03-03-2018 v 12:26 PM
verca je offline   Profil uživatele verca   Find more posts by verca   Foto galerie člena verca   Click here to Send verca a Private Message   Add verca to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PeterJozef
Stálý Člen

Karma uživatele PeterJozef - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 292

[účet odstraněn]

Old Post 28-05-2018 v 16:11 PM
PeterJozef je offline   Profil uživatele PeterJozef   Find more posts by PeterJozef   Foto galerie člena PeterJozef   Click here to Send PeterJozef a Private Message   Add PeterJozef to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ajdam
Nový Člen

Karma uživatele ajdam - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 15  

Vertimec - účinnost? Příspěvek č. 293

Zdravím, mám dotaz na zkušenosti s použitím přípravku Verimec 1,8 EC. Včera jsem aplikoval na rostliny ve skleníku Vertimec v koncentraci 0,06% Dneska ráno kontroluju účinnost a na některých rostlinách vidím ještě živé sviluše. Postřik plánuju udělat minimálně dvakrát s týdenním rozestupem. Na listech se vyskytují živí i chcíplí jedinci. Viz video zde: http://sendvid.com/re58w9lx

Překvapilo mě, že ještě vidím živé svilušky. Čekal jsem, že je to přes noc zlikviduje. Jaké vysvětlení myslíte, že je nejpravděpodobnější? Napadly mě tyto varianty.

1) Postřik likviduje jenom adultní jedince. Lezoucí svilušky jsou nymfy, které jsou vůči postřiku odolné. (To se mi nezdá moc pravděpodobné)

2) Postřiku jsem dal málo, a na některé listy se holt nedostal.

3) Jed působí delší dobu, a tak ještě vychcípají.

Co myslíte? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Díky

Naposledy upravil ajdam 07-06-2018 v 08:33 AM

Old Post 07-06-2018 v 08:13 AM
ajdam je offline   Profil uživatele ajdam   Find more posts by ajdam   Foto galerie člena ajdam   Click here to Send ajdam a Private Message   Add ajdam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 294

Sklenik je problem veru tiez to mam zamorene na chilli , je to tym ze je zavrety a bezni predatori sa tam nedostanu...

skus ten Rock effect 250ml stoji cca 100kc, treba opakovat za 4-5dni...

tu je nejaky popis k tomu:
http://www.ceskahlava.cz/cz/napsali...-pesticidy-135/

Old Post 27-11-2018 v 14:36 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Re: Vertimec - účinnost? Příspěvek č. 295

citace:
Původní příspěvek od ajdam
Zdravím, mám dotaz na zkušenosti s použitím přípravku Verimec 1,8 EC. Včera jsem aplikoval na rostliny ve skleníku Vertimec v koncentraci 0,06% Dneska ráno kontroluju účinnost a na některých rostlinách vidím ještě živé sviluše. Postřik plánuju udělat minimálně dvakrát s týdenním rozestupem. Na listech se vyskytují živí i chcíplí jedinci. Viz video zde: http://sendvid.com/re58w9lx

Překvapilo mě, že ještě vidím živé svilušky. Čekal jsem, že je to přes noc zlikviduje. Jaké vysvětlení myslíte, že je nejpravděpodobnější? Napadly mě tyto varianty.

1) Postřik likviduje jenom adultní jedince. Lezoucí svilušky jsou nymfy, které jsou vůči postřiku odolné. (To se mi nezdá moc pravděpodobné)

2) Postřiku jsem dal málo, a na některé listy se holt nedostal.

3) Jed působí delší dobu, a tak ještě vychcípají.

Co myslíte? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Díky

1)Z vajíček se líhne larva, která po krátké době sání upadá do klidového stadia. Z tohoto stadia se líhne tzv. protonymfa, poté opět klidové stadium, následuje deutonymfa a poslední klidové stadium. Jak protonymfa tak deutonymfa přijímají potravu. Z posledního klidového stadia se rodí dospělí roztoči. V průběhu celého vývoje prochází jedinec třemi klidovými stadii, která nepřijímají potravu.

Ve stádiích příjmu potravy se otráví, v stádiích klidu můžou přežít. Nejhorší sou ale vajíčka, ty přežijou fakt hodně. To jak rychle se vyvyjí a množí záleží na teplotě a vlhkosti.

2) Na některý listy nedošlo... a ty se divíš že to některý přežily? to je chyba! Celý kytky musí bejt uplně mokrý, listy zvrchu a zespodu ještě o to víc... musí to z nich téct!

3) jo ochraná lhůta je myslym 3 tejdny? Nevim přesně... To ale neznamená že máš vyhráno, že vychcípaj... když přežily samotný stříkání je dost pravděpodobný že tohle už taky zvládnou a navíc si pomalu můžou budovat imnunitu na ten jed. Sou to fakt svině...

BTW. Jestli nepomuze vertimec tak rock effect urcite ne... to je spis prevence nez nejakej zabijak, uz to tady taky padlo.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 27-11-2018 v 19:33 PM

Old Post 27-11-2018 v 19:00 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 296

@crazyben - Vertimec je chemka, Rock effect je Bio a funguje inac...

Ten olej dospelcov zlepi , tak ze sa nebudu moc rozmnozovat pripadne sa udusia, preto treba 2-3 krat postrek aby si znicil aj vajicka resp co sa z nich vyliahne.

precitaj si toto: http://www.ceskahlava.cz/cz/napsali...-pesticidy-135/ nerobili na tom par rokov len tak

Old Post 28-11-2018 v 07:15 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 297

no jasně že je to chemie, na svilušky se 100% jistotou nic jinýho než chemie nezabere. Bojoval sem s těma sviněma nejednou. Něco to zahubí a kytka nebude škůdce tolik lákat, ale prostě tak účinný jak ten jed to neni.

Já používám biool a je to v podstatě uplně to samý, řepkovej olej kterej má zalepit dýchací ústrojí škůdce. Pokud se chci svilušek zbavit jednou provždy a kytky nekvetou, tak je vertimec jasná volba. A to chemii nemusim, na indoor se snažim v rámci možností jet všechno pěkně organicky jak to příroda zamejšlela, ale brouci už sou na mě trochu moc bio a k dravejm roztočum a dalším predátorum nemam rychlej přístup. Jinak 2x se stříká i s tou chemií.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 28-11-2018 v 07:47 AM

Old Post 28-11-2018 v 07:36 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ivanski123
Stálý Člen

Karma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 142 

Příspěvek č. 298

Ahoj neuspesne jsem lecil tabakovym vyluhem. Myslel jsem ze mam vyhrano, ale ted v 25 dni kvetu (byl jsem ted 3 dny pryc) zjistuji, ze teda jako vyhrano nemam asi ani nahodou. Kytky vsechny napadeny na listech se mi delaj takovy jakoby bile tecky. Jedu Norterhn Light nevim uprimne co mam delat, pac jedu organiku na vytazek a strikat to ted chemii se mi moc nechce. Kyti jsou ale dost spustoseny....puvodne jsem take.myslel, ze mam trasnenky. Zajimave je ze na zlutych destickach neni skoro nic. Kua jak me.to sere....pritahnul.jsem si to na klonech. Po konfrontaci matkare mi sdelil, ze s tim bojuje.... Nemam slov. Tabakem.jsem to delal 3 x a opravdu to vypadalo ze je po nich.... Pak jsem si myslel, ze je to nejaky deficit.... No zlo co Vam budu povidat. Prijde mi ze zerou jenom listy. Co by jste radili? Dojet bez postriku, pouzit biool nebo tu chemku vermitex? Mam to na vytazek a lecbu pritelkyne. Za doporuceni dekuji.

Old Post 10-01-2019 v 19:00 PM
ivanski123 je offline   Profil uživatele ivanski123   Find more posts by ivanski123   Foto galerie člena ivanski123   Click here to Send ivanski123 a Private Message   Add ivanski123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 299

nejvic napadeny listy oskubej a vyhod (rovnou z baraku, ne ze to hodis do kose)

vertimec ted uz rozhodne ne... biool muzes ale palicim se vyhni, jednou bych to tim vzal a zbytek uz nejak dojel

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 10-01-2019 v 21:38 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 300

Jestli to máš v 25. dnu vertimec rozhodně ano ol to má nějaké měsíc a ničím jiným s tím nezatocis biolem z toho uděláš tak mastnou sracku plnou brouků

Old Post 29-01-2019 v 18:01 PM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roden
Stálý Člen

Karma uživatele roden - 30% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 301

https://www.originalgrowshop.cz/nit...rate-250ml.html


Ahoj někdo zkušenosti?

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=71279

Old Post 04-02-2019 v 08:52 AM
roden je offline   Profil uživatele roden   Find more posts by roden   Foto galerie člena roden   Click here to Send roden a Private Message   Add roden to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
v1e2kpv06o
Stálý Člen

Karma uživatele v1e2kpv06o - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 302

já si svilušky dovezl z albertu s mátou/medunkou
co je spolehlivě zrušilo byla kombinace Vertimex+Nissorun. Dával jsem nějaký čas na matky, řízky a do budboxu. ted je delší čas klid. Aplikoval jsem to na kytky co nekvetli...

Old Post 04-02-2019 v 17:15 PM
v1e2kpv06o je offline   Profil uživatele v1e2kpv06o   Find more posts by v1e2kpv06o   Foto galerie člena v1e2kpv06o   Click here to Send v1e2kpv06o a Private Message   Add v1e2kpv06o to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Piestik
Stálý Člen

Karma uživatele Piestik - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 303

Ahojte, moja najlepsia skusenost je s pripravkom Vertimec riedim sice viac nez odporucaju ale aplikujem 3 x kazdych 4-5 dni a zatial vzdy zaucinkoval vyborne. Co sa tyka tabakoveho vyluhu je to velmi zdlhave a aj tak to nakoniec zabral iba Vertimec.

Old Post 28-02-2019 v 08:05 AM
Piestik je offline   Profil uživatele Piestik   Find more posts by Piestik   Foto galerie člena Piestik   Click here to Send Piestik a Private Message   Add Piestik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 304

Me stacilo vzdy jen jednou, druhej postrik uz byl "jen pro jistotu".

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 28-02-2019 v 12:49 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:56 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 17 18 19 20 21  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
15-08-2017 - Smutnice - Sciaridae - Fungus gnat , jak na ně ?? - 85 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8849950 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív