Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Vhodný odtah k filtru - jejich vztah
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
strejda.losos
Stálý Člen

Karma uživatele strejda.losos - 62% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 156  

Dotaz Vhodný odtah Příspěvek č. 1

Zdravím místní growery.

Potřeboval bych radu pro kamaráda,neboť já nejsem moc matematik... Box má: Š 100cm x
D 115cm a V 254cm kolik tam je obsah v m3? A kolik by měl mít m3/hod adekvátní odtah na ten prostor pro 400W? Díky za radu a výpočet.

Peace

Kdo pěstuje,ten legalizuje a
nepodporujte narko byznys tak jako já
Ať Vám to krásně roste.


S pozdravem strejda

Old Post 07-05-2018 v 13:43 PM
strejda.losos je offline   Profil uživatele strejda.losos   Find more posts by strejda.losos   Foto galerie člena strejda.losos   Click here to Send strejda.losos a Private Message   Add strejda.losos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 2

Ahoj, nezlob se na mě, ale tohle je učivo cca 4 třídy ZŠ 😁😁😁 objem tělesa. Výška* šířka * délka. V metrech, abys měl výsledek zas v m³ 😉😁 takže 1*1.15*2.54 kalkulačku předpokládám máš

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 07-05-2018 v 14:46 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 3

-takze nejakej minimalni prutok by mel bejt 84,525m3(bez chlazeni)
-tady nekde na groweru se pise ze na 400W ti staci 300m3.
-nestaci!
-mam 4kilo a 800m3 primaklimu,normalka v byte a uz ted to poradne neuchladim tak jak bych si pral.
tim padem bych nekupoval nic pod 500m3
Ale jestli pojede nekde ve sklepe nebo ma klimatizaci tak staci tech 400m3.

Old Post 07-05-2018 v 15:16 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chaplygin
Stálý Člen

Karma uživatele Chaplygin - 81% PěstitelskáKarma uživatele Chaplygin - 81% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 4

Pokial nevies vypocitat objem telesa, tak to som ai neni isty, ci by si mal skusat ty alebo tvoj kamarat pestovat


Kazdopadne suhlasim s aladinom, optimum by som videl na tych 800m3/h... Inak to v byte neuchladis.

-------------------------------------------------------------------------
Piko je cesta.
Neviem, či správna, ale určite rýchlejšia.
-------------------------------------------------------------------------
In memory of Sergey Chaplygin. /Чаплы́гин/

Old Post 07-05-2018 v 16:38 PM
Chaplygin je offline   Profil uživatele Chaplygin   Find more posts by Chaplygin   Foto galerie člena Chaplygin   Click here to Send Chaplygin a Private Message   Add Chaplygin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strejda.losos
Stálý Člen

Karma uživatele strejda.losos - 62% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 156  

Příspěvek č. 5

800m3/h už měl dříve a prý to hučelo jako kráva říká...

Kdo pěstuje,ten legalizuje a
nepodporujte narko byznys tak jako já
Ať Vám to krásně roste.


S pozdravem strejda

Naposledy upravil strejda.losos 07-05-2018 v 23:19 PM

Old Post 07-05-2018 v 19:10 PM
strejda.losos je offline   Profil uživatele strejda.losos   Find more posts by strejda.losos   Foto galerie člena strejda.losos   Click here to Send strejda.losos a Private Message   Add strejda.losos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6

ja u toho spim,da se.at veme 400-500m3

Old Post 07-05-2018 v 19:13 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peacetoall
Stálý Člen

Karma uživatele peacetoall - 85% PěstitelskáKarma uživatele peacetoall - 85% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 7

dulezita je teplota vstupniho vzudchu do boxu. Kdyz budes mit box v neklimatizovanem prostoru, muzes mit vetrak klidne 2000m3 za hodinu a stejne to neuchladis. :-B 300m3 na 400w si myslim ze staci. Ahoj.

PS: kdysi jsem premyslel o mobilni klimatizaci a cetl spousty zkusenosti, ze to hodne huci, mensi vykon a navic problem s tim odtahem. Kdyz budes premyslet o klimatizaci prostoru (coz se na 400w nevyplati - kdyby to melo byt jen kvuli tomu) tak urcite venkovni a vnitrni jednotkou.

Old Post 07-05-2018 v 20:32 PM
peacetoall je offline   Profil uživatele peacetoall   Find more posts by peacetoall   Foto galerie člena peacetoall   Click here to Send peacetoall a Private Message   Add peacetoall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gantis
Stálý Člen

Karma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 8

Mám 360m3 na 400w v CT a přes den mi to nevyleze nad 26,takže uplne ok. Zezačátku jsem mel trable,když tam nebylo tolik zeleně,ale ted je to ideálka. A co se týče toho hluku,spím od boxu asi metr a dá se to,jak píše Aladin. GL


Ser na Béma, Topola, Špidlu a Zemana
zpívej dokola se mnou ganja marihuana
papírky bonga, do toho tráva
ubal to s náma, zduň to, dej si páva.

Old Post 10-05-2018 v 13:51 PM
gantis je offline   Profil uživatele gantis   Find more posts by gantis   Foto galerie člena gantis   Click here to Send gantis a Private Message   Add gantis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.X
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.X - 15% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 9

Ja mam 400mh3 regurator + termostat . od prima klimi tusim kolem 3 500kc v1x1metr a 400w+SL a pohoda. Vetsinou jede na 60% a jak vyleze teplota na 27stupnu. Sepne na plno. Ale nikdy sem si nevsiml ze by pak sla teplota dolu hold se musi pocitat ze se to za par hodin se vse zahreje. Hlavne sama mistnost kde stan stoji . jinak stim regulatorem je si treba pohrat. Mam nastaveno 25C ale spina az pri 27C.

Old Post 10-05-2018 v 15:36 PM
Mr.X je offline   Profil uživatele Mr.X   Find more posts by Mr.X   Foto galerie člena Mr.X   Click here to Send Mr.X a Private Message   Add Mr.X to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 10

kup si nieco okolo 400m3 alebo aj viac alebo vacsi hluk napr PK s cidlom a regulaciou, pripadne aj ine firmy ako TT to maju zalezi jaky mas rozpocet

raz nastavis a uz sa nestaras a nemusis ani pocitat

Old Post 13-05-2018 v 23:25 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OGlock
Stálý Člen

Karma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 11

Ahoj vespolek.
Chci se zeptat, když se dá na ventilátor Prima Klima 400m3 filtr 480m3 je větší pravděpodobnost, že bude něco cítit, než kdyby se tam dal filtr třeba 600m3? Nebo je to špatně a ventilátor by to nezvládl? Děkuji za informaci.

Ať Vám to roste 🥦 OGlock

Old Post 08-06-2018 v 22:00 PM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 12

Čau OGlock, jo rozumím ti, je pravda že to má nějakou logiku, volit vyšší hodnotu pro vyšší účinnost, ale nefunguje to tak. Soud

Je pravda, že si mi nasadil brouka do hlavy, začal sem nad tím dumat, hlavně proto abych to správně objasnil. Hlavně z toho důvodu, že filtr o nižší kapacitě průtoku vzduchu než má odtah by jej brzdil.

Teď k tvé otázce, co potom takový předimenzovaný filtr k danému odtahu?! Dalo by se říci, že by filtr svojí vyšší kapacitou měl nechat odtah plynule pracovat a dokonce tak pojmout více pachů svým objemem aktivního uhlí ne? A nebo naopak by jej taky brzdil svoji neúměrnou vyšší kapacitou?!

Jo, prostě sem se s tím sral dost dlouho, prolejzal všechny možný THCfarmery, OGčka, stránky výrobců vzduchotechniky, průvodce na youtube a kulový. Hledal jsem nějakej pěknej empirickej vzorec, kterej by nám to objasnil, co já vím asi blbě hledám

Každopádně výrobci extraktorů a karbonových filtrů k nim prostě ví proč nám strkají pod nos výrobky s kapacitou sobě úměrnou, takže vidím že od Prima Klimy kupuješ tu 400ku, takže k ní prostě napasuj filtr s rozsahem 360-440m3 - all done....Tvůj extraktor bude mít nejvyšší účinnost při použití odpovídajícího filtru (nebo se pletu?).

Tady jsem našel kalkulačku na výpočet vhodnýho filtru k rozměrům tvýho roomu a počtu lamp:

CFM Calculator

Pro přepočet krychlový stopy na m3:

1 cubic foot = 0.0283168466 cubic meters

Ještě nějaký komenty tady z fóra:

citace:
Původní příspěvek od marw
Obecně je doporučeno použít pachový filtr s větším průtokem vzduchu v m3,něž je průtok vzducho odtahu,tudiž 500m3 odtah pacháč alespon 550m3 ale dá se samozdřejmě jít i níž na úkor efektivity,to už záleží na tobě,každopádně bych si pořídil něco silnějšího.


citace:
Původní příspěvek od Anuvin
Já koupil nakonec 240m3/h, na nižší rychlost ventilátoru ideální. Na tu větší 350m3 mi to už taková sranda nepřijde. Stejně to bylo cítit. Tkze příště bych koupil pro 350m3 ventak filtr tak 340-400m3.
Těžko říct jestli to ale bylo filtrem, popravdě podleme.stačí jednou zaden otevřít box na pokochani a už vám smrdí celej byt.


Počkej si na další odpovědi a snad nám to někdo osvícenější vysvětlí, good luck!

Old Post 09-06-2018 v 16:47 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 13

taky jsem se tu docetl o 10% vic nez odtah.
trosku jsem se zhrozil.....pouzivam prima klima 800m3/h a canlite 600m3/h-na doporuceni meho mistra
-funguje to skvele,nic nesmrdi.obcas vyprat tkaninu(u me furt zluta protoze vsedu kourim).dal jsem s nim 6 kol(18mesicu),posledni kolo se mi uz moc nezdala funkce,ikdyz nic nesmrdelo,prislo mi ze to netahne(cekal jsem slepene uhliky,po rozebrani,suchy,sypky).
takze 5kol cajk(nemam zvlhcovacku,ktera dava filtru prej naprdel)
zedyho teorie mi sedi vic,vic logicka,ale me to takle funguje uz nejakej patek

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 11-06-2018 v 20:35 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 14

Jo, ocividne je ta umera mezi filtrem - odtahem - pestirnou dost individualni.

Ted jsem montoval aktivni pritah do skrine, poradne sem nevedel co od toho cekat. Teplota spadla o dva stupne a rekl bych ze jsem dal ulevit odtahu, coz mi ted dovoli ho regulovat casteji nez predtim. Ale to uz jsem OffTopic.

Old Post 20-06-2018 v 18:53 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OGlock
Stálý Člen

Karma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 15

Takže mi to nedalo a obrátil jsem se přímo na firnu Prima Klima, na odpověď jsem čekal skoro měsíc, ale nakonec jsem jí dostal...
Nedoporučujeme kombinovat ventilátor s filtrem, který je více než o 20% větší v průtoku vzduchu.

Takže filtr 600 m3 / h není dobrým řešením pro ventilátor 400 m3 / h. Doporučujeme ECO EDITION K2601 360-480m3 / h.

Ať Vám to roste 🥦 OGlock

Old Post 20-07-2018 v 00:55 AM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 16

Pokud člověk přemýšlí logicky... Mě to přijde jako Číčovina. Pokud na 300m3 dáš filtr 600m3 tak rozhodně nic cítit nepůjde. Čím pomaleji vzduch filtrem proudí, tím lépe. Já mám třeba odtah 500m3 a filtr nějakých 600m3. Když už je filtr špatný a jde něco cítit a mám teplotní rezervu, tak stáhnu odtah třeba na 400m3 a veškerý smrad je pryč.

Old Post 20-07-2018 v 11:42 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6657610 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív