Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Prosim poradi nekdo - jak spravne susit v susarne na sitech?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Prosim poradi nekdo - jak spravne susit v susarne na sitech? Příspěvek č. 1

Nedavno jsem zainvestoval do susarny , v te dobe jsem jeste nemel bohuzel poneti ze budu muset s pestem doma uplne skoncit. Ted mam ale starosti jak v tom spravne susit na tech sitech.
Nechci to posrat poto prosim o radu.

Jak jiste vite suseni je prakticky ta nejdulezitejsi vec na celem pestu.
Pred tim jsem vsechny kola susil v boxu cele kyti i se stonkem , zavesene vzhuru nohama, hned po kose.
Prvni 3 dny pri vlhkosti 50% ctvrty den 60% a po 6 dnech jsem mel krasne ususeno.
Jelikoz byly paldy na stonkach tak to schlo krasne pomalu a vysledek byl vonavy , krasne, tvrdy matros., nepresuseny jako by gumove plastovy proste tak jaky ma byt pripraveny na Curring do sklenic.

Vcera rano jsem na zkousku odloupl malou 3g spodni palicku a podarilo se mi ji rozdelit na dve casti 1g a 2 g.
V susarne je cca 5 pater supliku se sitemi,, nahoru jsem dal 1g a uplne do spodniho sita 2g.
Po 12 h pri vlhkosti 50% 1 g palicka ztratila hned cca 60% sve vahy tedy vazila 0,40g a 2.g taky ztratila 60 % vahy. cca 0,89g.

Cetl jsem ze susina ztrati za celou dobu suseni po 7-14 dnech 80% sve vahy tak ted se obavam ze kdyz budu susit pri stejnych teplotnich a vlhkych podminkach 6 dnu tak to budu mit za 2-3 dni presuseno na troud a ztratim kvalitu i vahu a misto 250 g budu mit ve finale jen 50g. A hlavne ztratim moznost susit alespon tech 6 dnu a jelikoz to bude ususene prilis rychle tak to nebude stat za nic!

Spravne by se melo susit co nejdele a pozvolna alespon 7-14 dnu.
Mate prosim nekdo zkusenosti jak spravne susit na tech sitech v susarne a hlavne jak dlouho, samostatne susit rezebrane palicky na sitech v susarne v byte?

Po 12 h. to uz ztratilo 60% na vaze a to me prave dost desi , zbyva uz jen 20% a obavam se aby to tech dalsich zbyvajicich 20% neztratilo uz do zitra rano. Nevim jak donutit aby palicky neztracely tak rychle na vaze ale aby to rozlozily na tech alespon 6 dnu suseni.
Samozrejme ze mohu zvysit vlhkost ale obavam se ale zase mozne plisne, teplotu ted v lete bohuzel neovlivnim jelikoz nemam klimosku.

Prosim, poradi nekdo kdo ma specielne s timhle susenim v susarne na sitech zkusenosti? Kazda palicka je zvlast bez stonku bez vetvicek a listi , proste hola ostrihana palicka zpracovana rucnim Trimmerem ktery jsem si na to prave zapujcil.

Predem moc dekuji !

Naposledy upravil Madical-Strains 22-04-2018 v 03:09 AM

Old Post 22-04-2018 v 02:54 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 2

Zdar, ta sušárna má pravděpodobně i ventilátor,né? Tak ho dej na nejmíň a je to nic složitého. Já jsem síť používal kdysi,ale neviděl jsem žádný rozdíl sušit to v síti nebo pověšeno na drátku v boxu.
Nikdy jsem nevážil palice mokré,tak nevím kolik je úbytek.Co jsem slyšel s doslechu ,tak 90%.

Old Post 22-04-2018 v 06:29 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 3



Ano , ventilator tam je ale je tam takovy uplne obycejny , levny kery nema regulator.
Je vlozeny do te roury hned u filtru takze ho ani neni videt. Bojim se to oddelat protoze nevim jesli bych to pak umel nasadit zpet, takze nemohu ani nafotit.

Je pravda ze jsem k tomu dostal i nejaky regulator napeti jmenuje se to zasuvkovy stmivac na svetlo (ale bohuzel to neni regulator otacek)
A elekrikar me rekl ze kdyz ho tam napojim ten regulator napeti tak to samozrejme s nejvetsi pravdepodobnosti ten vetrak na 90% odpalim.
Tak mam duvodne obavy abych pak neprisel o moznost suseni v susarne.
Potrebuji nejdrive sklidit vrsky a ty spodky tam jeste tyden nechat zrat a nafukovat.
Nerozumim , proc bych ten stmivac jinak k tomu dostaval kdyby to melo odpalit ten ventilator.
Ale zas me to reklo uz vic lidi ze se znici vetrak kdyz ho tam napojim.


Po 24h a 1g palicka vazi uz je 0,32 g, takze uz 68% ubylo na vaze , sice to vypada ze se to suseni trochu zpomalilo ale i tak to schne vazne az prilis brutalne rychle.

Naposledy upravil Madical-Strains 22-04-2018 v 08:01 AM

Old Post 22-04-2018 v 07:48 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 4

Ahoj, já tyhle regulace používám normálně. Mam tu doma 4ks 😉 zpomaluju s tím odtah, reguluju topné podložky, mám ho i na odtahu z kuchyně 😁 nic se neodpálí, možná životnost ventíku klesne, ale o kolik????? Na odtahu ho mám přes půl roku a žádný problém 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 22-04-2018 v 08:55 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 5

Jeste napadlo poustet ventilator treba jen kazdou hodinu na jednu hodinu. Hodinu ventilovani vzduchu a hodina pauza.
Jde to na tech hodinach digitalnich vubec takhle nastavit caste prestavky?
A dalsi vec, nehrozi vznik plisne kdyz tam ob jednu hodinu bude vzduch uplne stat?
Dekuji za vase nazory.

Old Post 22-04-2018 v 09:21 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Ahoj, já tyhle regulace používám normálně. Mam tu doma 4ks 😉 zpomaluju s tím odtah, reguluju topné podložky, mám ho i na odtahu z kuchyně 😁 nic se neodpálí, možná životnost ventíku klesne, ale o kolik????? Na odtahu ho mám přes půl roku a žádný problém 😉


Dekuji za reakci..ok ale....
Nasel jsem taky prave na netu ze takhle nekdo prave odpalil v boxu prima-klimu, kdyz chtel regulovat v boxu vlhkost.
Tak se fakt trochu obavam.

Old Post 22-04-2018 v 09:29 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 7

Je to klasickej triakovej regulátor, pokud ventas nestahnes tak ze se bude sotva točit( tím bys ho samozřejmě zřejmě spálil, protože by se nechladil) tak s tím není problém. Mám doma taky jeden a reguloval jsem tím PKcko a ted ho mám na malým ventasu v matkarne. Jedinej problém u těchto regulátorů je, ze ventilátor při stazeni výkonu začne vrčet. U tech malých potrubních ventasu nic moc, ale PK dělá dobrej rachot.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 22-04-2018 v 12:02 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 8

Aha , ok. To je dobry vedet a popripade si na to hodne velke stazeni dat pozor.
Takze pro jistotu to nestahovat vice nez o 50%....

A jepodle vas mozne a bez rizika plisne snizit prilis rychle suseni take poustenim ventilatoru v susarne treba jen kazdou hodinu spinacima hodinama , ob jednu hodinu. Hodinu ventilovani vzduchu a hodina pauza?
Na to zatim jeste nikdo nevyjadril svuj nazor.
Ja osobne si myslim ze by to take mohlo zpomalit ale na druhous tranu mam prilis velky respekt ze vzniku plisne.

Old Post 22-04-2018 v 12:09 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 9

Ja osobne by som sa toho nebal.

Old Post 22-04-2018 v 13:07 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 10

Napadlo me jeste zvysit pomoci zvhcovacky vlhkost vzduchu v mistnosti vic nez se doporucuje tedy na cca 65-70%, predpokladam ze to by pravdepodobne mohlo zvysit logicky zase o malinko vahu susiciho se materialu a pak uz by se to susilo za pomoci regulatoru ,vyssi vlhkosti a spinacek hodne pozvolna. Je muj predpoklad spravny? Nebo je to blbost?

To je moje posledni otazka a uz s tim nebudu otravovat.

Za vsechny odpovedi co tu padly dik !

EDIT:

Zarazi me ze tady neni nikdo kdo ma susicku a Trimmer a uz to suseni v byte v ni nema nejak vyhytane . Protoze to bude pro me teda orisek protahnuti doby suseni alespon na 6 dny a zaroven rozpoznat kdy to je uz ususene a pripravene na Curing do sklenic.
Krome toho kazda palicka je jinak velka a y male budou schnout mnohem rychleji.

Kdyz visi cela kytka v boxu a susi se tak se konec suseni rozpozna kdyz zacnou praskat tenke vetvicky .

Bojim se toho presuseni. Mam 100 chuti pouzit overeny box.
Pak by me ale cekala otravna a dlouha prace s rucnim trimovanim a to se mi taky fakt nechce.

Naposledy upravil Madical-Strains 22-04-2018 v 13:54 PM

Old Post 22-04-2018 v 13:30 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 11

http://ww2.marijuanagrowing.com/drying-buds/

Tay uvadeji ze cca z 10g mokreho je 2,5g susiny.

To uz tu palicku bych mel mit po 30 h vysusenou , kdyz to ted zatim bezi na zkousku nonstop a na plny vykon, coz teda fakt neni idelani doba.

Old Post 22-04-2018 v 14:07 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Loyd
Stálý Člen

Karma uživatele Loyd - 100% PěstitelskáKarma uživatele Loyd - 100% PěstitelskáKarma uživatele Loyd - 100% PěstitelskáKarma uživatele Loyd - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 116 

Příspěvek č. 12

Ty s tim zachazis zbytecne do detailu.
Pokud ti to presycha tak je nahaz na kupu at se zapari a kazdej den to prehazuj.
Dosusovat muzes 2 tydny i v zavrenym kyblu, precti si nejakej clanek o dlouhodobym suseni a podle toho prizpusob podminky u sebe.
Rekl bych ze lidi to maj , ale nechapou na co se ptas , je to uplne stejny jak suseni v boxu jen s rozdilem ze to mas roztrihany a susis to v nejake skrini.
LOL.

Old Post 22-04-2018 v 16:19 PM
Loyd je offline   Profil uživatele Loyd   Find more posts by Loyd   Foto galerie člena Loyd   Click here to Send Loyd a Private Message   Add Loyd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 13

Posus v susicke 2-3 dni a potom to daj do igelitoveho pytlu a zatvor. Raz za den to otvor a vyvetraj po dobu 10 dni a mas dobre ususene.

Old Post 22-04-2018 v 16:36 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od blazini
Posus v susicke 2-3 dni a potom to daj do igelitoveho pytlu a zatvor. Raz za den to otvor a vyvetraj po dobu 10 dni a mas dobre ususene.


Ty to takhle prosim te delas? A co uzaviratelne tesnici sklenice 3l , nebo to musi byt vylozene ig. pytel?
Ja mam hruzu z toho zapareni= velke riziko plisne.
Proto jsem se nikdy ani nepokousel o to zaparovani.

Naposledy upravil Madical-Strains 22-04-2018 v 18:42 PM

Old Post 22-04-2018 v 17:43 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 15

Tak jsem napojil ten stmivac na susarnu a dal jsem na kolecku cca 53-55% vykonu.
Urizl jsem dalsi 1g spodni palicku a po 24h uvidim.

Old Post 22-04-2018 v 18:44 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 16

Ano. Samozrejme moze byt cokolvek co sa da uzavriet. Neni sa coho bat,plesen som pritom v zivote nevidel. A kazdy den to vetras a kontrolujes tak ci tak.

Old Post 22-04-2018 v 19:32 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5761960 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív