Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Led Diody
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
lukee.66f
Nový Člen

Karma uživatele lukee.66f - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 11  

Nápad Led Diody Příspěvek č. 1


Zdarec, hledal sem fakt dlouho ale nato abych to našel bych si musel vzit dovolenou....
Mám led panel s 3 vetvemi po pěti (= 15 řad)teplotně barevnych typu diod myslím že 5W,každa barva má své trafo s možnosti reg.červene,modre,bíle. naplno to pustí cca 800 W ...+ dalši vybavení na kvalitní led osvětlení (CREE..../ ČERVEN, MODRÁ,BÍLÁ, IR,15xUV/na panelu/)..Zajímalo by mě jestli někdo přesně ví jaké teploty diod sou nejpřinosnější pro růst+ květ,jaký počet diod vuči sobě (teplota K) by byl optimalní/ bude se osazovat 3x spoj na 35 ledek,jakou efektivitu by to mohlo mít a nějake rady či nápady na LED Diodovy osvětlení, jedu hydro a pod LED poprvé. Dalši bude to uplně stejné(jen ne seminka ale řizky,ve stejných podmínkach akorat pod HPS) kvuli rozdilu,zkušenostem,napadum,atd..... uvítám každou reakci dík

Luk3´s

Old Post 01-10-2017 v 02:20 AM
lukee.66f je offline   Profil uživatele lukee.66f   Find more posts by lukee.66f   Foto galerie člena lukee.66f   Click here to Send lukee.66f a Private Message   Add lukee.66f to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 2

5000k rast (viac modrého spektra)
3000k kvet (viac červeného spektra)

Ale to je veľmi všeobecne povedané. Každé spektrum má na vývoj a vlastnosti rastliny určitý vplyv.

Old Post 10-11-2017 v 18:53 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Denny19
Stálý Člen

Karma uživatele Denny19 - 17% Pěstitelská

Registrován: Apr 2018
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 3

Ahoj, chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi neudělali v osvětlení trochu jasno. Jsem úplný začátečník. Nejedřív jsem narazil na tento článek http://grower.cz/pestovani/navody/l...tleni/2.html#50
Kde jsem se dočetl, že na květ je dobré kolem 600nm, ale není mi ta věta 100% jasná
"... a světlo červené (2000 kelvinů, 600-700nm - tvorba chlorofylu, podpora květu, rostliny vysoké). "
.
Jakmile jsem zjistil, že to chce asi 600nm, tak jsem si našel a objednal tyto žárovky
http://semeniste.cz/osvetleni-pro-p...tliny-kvet.html
.
kde je napsáno červená v popisu "červená 620-660 nm"
Podle tohohle obrázku by mě to sedělo https://ctrlv.cz/ZRy7
dokonce i sedí ten přepočet. ale na druhou stranu jsem se dočetl že ideální teplota chromatičnosti je 2000-3500K, což když přepočítám na vlnovou délku, tak vycházím podle toho obrázku už někde v černý. Například mám jednu filamentku, která má 2700K, což je asi 1070nm a to je už v černý podle obrázku...naopak podle obrázku v článku http://grower.cz/photos/004342/1018.gif to sedí na tu červenou...
Objasnil by mi to někdo prosím? Podle čeho se řídit?
Děkuji za odpověď

Old Post 05-04-2018 v 02:05 AM
Denny19 je offline   Profil uživatele Denny19   Find more posts by Denny19   Foto galerie člena Denny19   Click here to Send Denny19 a Private Message   Add Denny19 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5853200 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív