Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Drip v kokosu - zálivka
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 17

Taky mě zajímalo jestli to mixování něco přinese, říkal jsem si že se tím ještě víc provzdušní substrát, větší kořeny, větší bambule.. no uvidíme, zatím to nejde poznat.

Old Post 27-03-2018 v 20:03 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeffjeffik
Nový Člen

Karma uživatele Jeffjeffik - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 15 

Příspěvek č. 18

Jo jasan. A jak dlouho se má nechat?

Old Post 27-03-2018 v 20:04 PM
Jeffjeffik je offline   Profil uživatele Jeffjeffik   Find more posts by Jeffjeffik   Foto galerie člena Jeffjeffik   Click here to Send Jeffjeffik a Private Message   Add Jeffjeffik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 19

To netuším, zkus tady pohledat.. myslím že to bude několik hodin.

Old Post 27-03-2018 v 20:05 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeffjeffik
Nový Člen

Karma uživatele Jeffjeffik - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 15 

Příspěvek č. 20

Ok díky.

Old Post 27-03-2018 v 20:21 PM
Jeffjeffik je offline   Profil uživatele Jeffjeffik   Find more posts by Jeffjeffik   Foto galerie člena Jeffjeffik   Click here to Send Jeffjeffik a Private Message   Add Jeffjeffik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jálo
Stálý Člen

Karma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 284  

Příspěvek č. 21

Ahoj, mám taky dotaz ohledně zálivky apod. Pěstoval jsem jak v hlíně tak v kokosu, ale nikdy jsem neměl pěkný bílý kořeny jako jsou v hydru. Po těch letech mám pocit, že je to opravdu kumšt dosáhnout naprosto zdravých kořenů jak v hlíně, tak v kokosu. Pletu se? Myslím, že záleží na opravdu mnoha faktorech které to ovlivňují a pro mě to teda není vůbec lehký vychytat. Právě proto jsem tenkrát začal kokos, protože jsem si myslel, že to bude lepší a nebylo.

Old Post 10-01-2019 v 15:33 PM
Jálo je offline   Profil uživatele Jálo   Find more posts by Jálo   Foto galerie člena Jálo   Click here to Send Jálo a Private Message   Add Jálo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 22

Jalo nevim jak mas velkej stan ale pro kokos bych ti doporucil Libra truhliky a kokosovy rohoze. Usetri ti to hodne namahy s vylejvanim misek a pruplachem. Vsechno se da svist do jednoho kybliku na odtok. Kdybys chtel s kokosem a mineralnima hnojkama poradit klidne se ozvi. Organiku ti neporadim.
Jinak za me na co jses ptal tak kokos prolejt a nechat to kytky sezrat a zase prolejt. Tim ze to takle budes delat, poznas i jaka kytka je vic nebo min ve forme, podle toho jak pije. A tam kde ustoupi voda prijde vzduch. Delal jsem to tak vzdy a spokojenost. Pak je druha varianta a to je zalit min, ale treba v kvetniku musis pocitat s tim ze koreny se nedrzi upostred, ale na dne a krajich kvetniku vetsinou. Tim ze to neprolijes vic a nic nevytece, se ti to o neco vic zasoluje, proto to chce delat nepatrne casteji pruplach. Do kokosu je i dobre jednou tydne ne vic pridat enzymy.
A to s tema korenama, kdyz ti nebudou stat ve vode aby zahnily a budes dobre hnojit a semtam pruplach vodou, kuli zasoleni, tak budou koreny jak z hydra, zdravy koreny vypadaj vsechny stejne 😁 Ono to je svym zpusobem taky pasivni hydro. Kokos je inertni substrat, co tam ty nalijes to tam je a to je vyborna vec. Jestli jedes v dripu nejaky biopridavky, dej si pozor vetsina by se jich mela po pridani do vody do 24 hodin spotrebovat. Proto mozna lepsi vzit to obcas konvi kam pridas i bio, nebo enzym.

S perlitem nebo bez. Ja myslim ze perlit tam je zbytecnej. Kokos je uz tak vzdusnej a perlit do sebe akorad natahuje ty hnojky a jde hur proplachnout. Staci jen na dno trochu keramzitu.
Ja mel treba doma kokosu vic na dve kola a stridal ho. Da se skvele obnovit. Po zaverecnym proplachu a vycucani kytkama ho nechas nekde rozprostrenej poradne vyschnout aby koreny uplne proschly. Potom koreny rukou lehce rozdrolis, ty opravdu velky vyndas a vyhodis. Potom vse navlhcis a v troube hodku vypeces na asi 120 stupnu, bacha abys ho neprepalil. A mas znova vybornej sterilizovanej kokos. Ted mi z lisovanyho kokosu od AH vyrostli houby v matkarne. Perlit pict asi nemuzes.

To jen za me, muzes a nemusis na me dat a nekdo to dela treba uplne jinak a taky mu to vychazi...

Naposledy upravil Luise 10-01-2019 v 21:21 PM

Old Post 10-01-2019 v 19:46 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jálo
Stálý Člen

Karma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 284  

Příspěvek č. 23

Díky za rozsáhlou odpověď. Na ty truhlíky s rohožema se podívám. Jinak stan mám malej 60x60x180 a svítím sodou 250w. Na kokos jsem používal 6l květníky s keramzitem jako drenáž. Zaléval jsem 1x za den, někdy 1x za dva dny. Hnojiva JIDB. Možná jsem asi zanedbal ty průplachy a taky jsem nikdy nepoužíval EC metr, což když se nad tím teď zamyslím, může být hlavní problém. Protože když nevím kolik solím (a každej asi solí víc než míň), tak bych měl i častěji proplachovat.

Old Post 11-01-2019 v 11:13 AM
Jálo je offline   Profil uživatele Jálo   Find more posts by Jálo   Foto galerie člena Jálo   Click here to Send Jálo a Private Message   Add Jálo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 24

Libry maji 100cm to tam nedostanes, leda neco mensiho podobnyho a zkratit si i rohoze, ale nemusis to lamat pres koleno, jde jen o to aby to melo kam odtejkat a nebylo to zbytecne moc prace.
Pruplachy kokos potrebuje, minimalne pri kazdym prechodu do dalsi faze. Konec rustu, 20 dni po a zaverecne.
Ec metr neni az tak potreba u kokosu, ale treba Adwa za 900 neni takovej ranec. Hnojky podle tabulek staci, tipuju ze jsi to mel bez pruplachu spis presoleny nez nedozrany. A merils pH i na vystupu, tim bys to taky zjistil. Mozna sem nahodit pest a zjistilo se jeste neco. Drzim palec

Old Post 11-01-2019 v 12:54 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jálo
Stálý Člen

Karma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% PěstitelskáKarma uživatele Jálo - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 284  

Příspěvek č. 25

Pokud jde pouze o odtok, tak to řešit nebudu, protože v tom můj problém určitě nebyl. Měl jsem drenáž a po zalití pokaždé nechával odkapat do kýble. Ten EC metr koupím, bude to jistota. PH jsem měřil i na výstupu, ale není mi jasný, jak tím zjistím přesolení (pokud ti dobře rozumím)? Pěst určitě nahodím, ale to bude až tak v 5-6 měsíci, mám stan ve sklepě a je tam jinak zima.

Old Post 14-01-2019 v 14:44 PM
Jálo je offline   Profil uživatele Jálo   Find more posts by Jálo   Foto galerie člena Jálo   Click here to Send Jálo a Private Message   Add Jálo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 26

Jj jen o odtok, ze nemusis s nicim zbytecne manipulovat, svede se to do odpadovy roury a ta do kyble. Zase si nemuzes treba jednu kytku vyvysit, kdyz tak nevyroste.
K tomu zasoleni, bavim se o mineralni hnojce, az tak presny to neni, ale pokud pravidelne zalejvas stejnym ph a na vytoku ti leze nizsi pH je tam moznost ze je tam neco malo navic.

Ja pak koukal ze jsem spojil vic otazek dohromady v domeni ze to psal jeden clovek.. nic pridal jsem taky svoji zkusenost

Old Post 14-01-2019 v 20:40 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:39 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4221770 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív