Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » First aeroponic grow - 10xNK - POMOC PROSÍM
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Doupinson
Stálý Člen

Karma uživatele Doupinson - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 26  

Hydroponie First aeroponic grow - 10xNK - POMOC PROSÍM Příspěvek č. 1



Ahoj všichni,

potřeboval bych pár rád ohledně mého growu,

sestava na úvod:

stan 160x80x120
světlo 400w + digi přeřadník
stínidlo: cooltube
ventilace: 240m3 odtah, 150m3 přítah
termohygrostat
aeroflo 10
zvlhčovačka vzduchu
pH i EC metr
hnojivo: Metrop MR1, MR2

Klony - Nicole Kush z Vídně

A teď k problému, kyti jsem koupil v pátek a hned po převozu byli přesazeny do košíku do systému aeroflo bez jakéhokoli jiného média než rockwoolu ve kterém byly zakořeněné. První tři dny jsem svítil pouze 200W a později svítím 400W.
pH - z vodovodu 7,0 vždy upravuji na 5,8 a druhý den je tam opět 6,8-7,2
EC - vstupní voda 0,4 po přidání 20ml MR1 (doporučené dávkování je 50ml/100l) na 50 l objemu nádrže a EC stouplo na 0,8
TEPLOTA: 21-23°C za “dne” a neklesne pod 16°C za tmy.
VLHKOST: držím většinu času kolem 70%
EC roste po dni o 0,1

Kytky mají svěšené listy a lehce pokroucené.

otázky:
1) Jak nastavujete trysky na konci kapilár vedoucí ke košíkům ? Přímo na košík nebo o stěnu?
2) Kde myslíte že je chyba-problém

Předem děkuji za rady a pomoc !

Konopí, to já rád..

Naposledy upravil Doupinson 07-03-2018 v 13:10 PM

Old Post 07-03-2018 v 06:29 AM
Doupinson je offline   Profil uživatele Doupinson   Find more posts by Doupinson   Foto galerie člena Doupinson   Click here to Send Doupinson a Private Message   Add Doupinson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 2

Ahoj, pokud ti tak litá pH, tak je to špatně. Kytky jsou permanentně ve stresu. Pokud dáváš vodu s kohoutku, tak ji musíš ohřát alespoň na 19 stupňů. Chlor obsaženy ve vodě ty kytky zabíjí.
Já sice taky jsem dával vodu s kohoutku, ale pH mi stalo na 5.9. Každopádně je to špatně a i příčina.
EC 0,8 na začátek je hodně když máš vodu 0,2. Začni s 0,5 a pak pomalu zvedej.

Old Post 07-03-2018 v 16:51 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 3

at cumim jak cumim do slozeni nikde nemuzu najit v MR1: Calcium? Je to mozny? edit: jj vypada to, ze vapnik je az v calgreenu tzn. ze ta hovadina v sobe asi nemá vapnik a v tom pripade je nahovno...

nahod foto korenu pls jo a mas tam moc zimu.

Naposledy upravil Gauss 07-03-2018 v 19:04 PM

Old Post 07-03-2018 v 18:18 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

Příspěvek č. 4

citace
https://www.nejgrow.cz/metrop-calgreen-250ml/
Pridávejte Metrop Hydroponii Calgreen vápník hnojiva do zálivky vždy až po ostatních hnojivech do lehce kyselé (pH -) vody.

Metrop Hydroponii MR1, MR2 a Calgreen tvorí prvotrídní hnojící sérii, která na každém druhu substrátu podporuje tvorbu korenu a silné rostlinné špice, címž umožnuje nejvyšší možný výnos.

Metrop Hydroponii Calgreen vápník hnojiva je velmi účinný, vysoce kvalitní prostředek obsahující aminokyseliny a vitamíny pro růstovou i květovou fázi. Pro všechna pěstební media.

Old Post 07-03-2018 v 19:53 PM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doupinson
Stálý Člen

Karma uživatele Doupinson - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 5

Především díky za rady pánové,

teplotu v roztoku mám mezi 19°-21°C, jinak v místnosti zkusím lehce přitopit.
Vodu jsem samozřejmě nechal dva dny před zasazením odstát, aby vyprchal chlór.
Voda mi z kohoutku teče od 0,40 do 0,48 EC, takže jsem se nakonec rozhodl koupit reverzní osmózu abych mohl míchat roztok od nuly.

A chápu tedy správně že bez Calgreenu je hnojivo nekompletní - neportoste to že ? Tím pádem nezbývá než dokoupit.

Fotky kořenů nahodím ráno.

Konopí, to já rád..

Old Post 07-03-2018 v 20:40 PM
Doupinson je offline   Profil uživatele Doupinson   Find more posts by Doupinson   Foto galerie člena Doupinson   Click here to Send Doupinson a Private Message   Add Doupinson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kilopaprik
Stálý Člen

Karma uživatele kilopaprik - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 212  

Příspěvek č. 6

na pest ti bohate staci mr1,2. zbytek je marketing

Old Post 07-03-2018 v 20:51 PM
kilopaprik je offline   Profil uživatele kilopaprik   Find more posts by kilopaprik   Foto galerie člena kilopaprik   Click here to Send kilopaprik a Private Message   Add kilopaprik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Doupinson
Především díky za rady pánové,

A chápu tedy správně že bez Calgreenu je hnojivo nekompletní - neportoste to že ? Tím pádem nezbývá než dokoupit.

Fotky kořenů nahodím ráno.


chytra hlavicka :] a ikdyby to tim nebylo tak bez chelatovyho vapniku to stejne moc nepojede. Jo a az budes mit osmozu tak startuj urcite niz nez 0.8

Old Post 07-03-2018 v 21:23 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doupinson
Stálý Člen

Karma uživatele Doupinson - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 8



Foto kořenů

Konopí, to já rád..

Old Post 08-03-2018 v 10:37 AM
Doupinson je offline   Profil uživatele Doupinson   Find more posts by Doupinson   Foto galerie člena Doupinson   Click here to Send Doupinson a Private Message   Add Doupinson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 9

No, podle me, když tam pridas ten calgreen tak to pofrci. Nevidim jinou chybu.

Old Post 08-03-2018 v 16:51 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
st3pi
Nový Člen

Karma uživatele st3pi - 40% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 25 

Příspěvek č. 10

Calgreen a jedes, koreny vypadaj ok

Old Post 13-03-2018 v 09:58 AM
st3pi je offline   Profil uživatele st3pi   Find more posts by st3pi   Foto galerie člena st3pi   Click here to Send st3pi a Private Message   Add st3pi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doupinson
Stálý Člen

Karma uživatele Doupinson - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 11


Ano, ano... měli jste pravdu pánové. Po přidání calgreenu se kytky vzpružili a mají mnohem hezčí barvu i celkový vzhled.

Mám však ještě jeden dotaz, kolikrát v systému za grow měníte roztok v nádrži ? Stačí jednou mezi růstem a květenstvím nebo snad častěji?

s pozdravem

Konopí, to já rád..

Old Post 15-03-2018 v 06:10 AM
Doupinson je offline   Profil uživatele Doupinson   Find more posts by Doupinson   Foto galerie člena Doupinson   Click here to Send Doupinson a Private Message   Add Doupinson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

Příspěvek č. 12

Staci co 14 dnu. V lete radeji co tyden, ale zalezi na teplotach. Mrkni na moje pesty v amazonu, system je podobny.

Old Post 15-03-2018 v 07:16 AM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doupinson
Stálý Člen

Karma uživatele Doupinson - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 13


Díky kcb, tvé pěsty mám všechny pročtené, respekt tobě i tvým dovednostem. Pročtu je však znovu důkladněji.

+

foto kořenu z dneška

Konopí, to já rád..

Old Post 15-03-2018 v 11:27 AM
Doupinson je offline   Profil uživatele Doupinson   Find more posts by Doupinson   Foto galerie člena Doupinson   Click here to Send Doupinson a Private Message   Add Doupinson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 14

Nelibi se jim EC, mas ho za hranou [zroucene listy nahoru] je to uplne první priznak, zachvilku zacnou osychat...

Old Post 19-03-2018 v 14:49 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:23 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4594930 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív