Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » První indoor pěst od nuly – jdete do toho se mnou?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
kinea
Nový Člen

Karma uživatele kinea - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 27  

Organika První indoor pěst od nuly – jdete do toho se mnou? Příspěvek č. 1

Zdar komunito,

v co nejbližší době plánuji začít svůj první indoor grow s tím, že začínám od nuly. To se mi zdá jako dobrá příležitost pro založení vlákna – jednak s váma chci sdílet úspěchy i neúspěchy a taky se učit od těch, kteří chtějí sdílet svoje znalosti.
Napřed stručně shrnu podmínky pro pěstování a svoji vizi (1) a dál už nastřelím konkrétní otázky, který zrovna teď na úplným začátku řeším, a na který mě zajímá váš názor (2) a ještě dvě další (3).

(1) Nedávno jsem se přestěhoval a s tím přišly všelijaký možnosti pěstování (indoor – půda/neobydlená místnost/sklep, outdoor – záhon/skleník). S outdoorem a s pěstováním/zahradničením obecně už docela zkušenosti mám, ale indoor je pro mě novinka. Motivace je pro mě radost z kytí, ale upřímně taky hodně výnos. Jelikož se tomu chci věnovat více než jednu sezónu a podmínky mám ideální (dost místa + pach nemusím řešit), tak si plánuji postavit skříň 120x120x200 a hodit tam pod 600W 12 kytek a VELMI rád bych nepoužíval průmyslová hnojiva, ale bio organická (ale v tohle se zatím vyznám úplně nejmíň). Tohle všechno je však otevřený diskuzi.

(2) Co teď konkrétně řeším je skříň – můžu použít starou cca 120x60x180, ale ta se mi zdá docela malá, radši bych 120x120, aby se tam vlezlo 600W a dost kytí, takže mě napadlo si postavit skříň z OSBéček.
Takže ta otázka – je dobrej nápad stavět vlastní skřín z OSB desek (+ ORCA)? (Mně se to zdá jasný, ale potom nechápu, proč by si lidi kupovali homeboxy, když si múžou zbouchat OSB za poloviční cenu. Je tam nějakej dramatickej rozdíl?)

(3) Taky se chci zeptat, který komponenty (ne)doporučujete brát z druhý ruky. Já zatím přemýšlím, že bych koupil z bazaru předřadník a nějaký ventilátory.
A ještě co se týče ceny – do všeho (po celý kolo) bych chtěl investovat cca 10 000,- (víc než 12 000,- už ne). Zdá se vám to odpovídající tomu, co jsem popsal?

Díky moc za jakýkoliv smysluplný reakce, bylo by skvělý, kdybyste u toho byli se mnou, sdíleli zkušenosti, ze kterých by jistě čerpali i další díky,borci

Old Post 12-03-2018 v 12:46 PM
kinea je offline   Profil uživatele kinea   Find more posts by kinea   Foto galerie člena kinea   Click here to Send kinea a Private Message   Add kinea to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gantis
Stálý Člen

Karma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 2

Zdar,
asi před měsícem jsem pustil do stavby svého prvního boxíku též,takže nejsem o tolik dál zase závidím ti ty prostory,já musel umístit skřín do ložnice a stím přišel problém,který je aktuální a to odhlučnení odtahu,protože i když mám jeden z nejtišších(alespoň to tam píšou) stejně to řve jak bejk.
Ohledně toho boxíku. Musíš si to promyslet,jak si to představuješ,jestli ti nevadí jak bude vidět,tak jdi do homeboxu,nevyjde to zase o tolik drážkdyž si vemeš osb,práci a ORCu+Méně starostí a času,ale to je na každým. Mě třeba lákalo si to zkusit postavit a hlavně u mě je ten problém s kamufláží :/

Co se týče komponentů.Jestli jsem něco řešil aby bylo nový,tak to byl právě předřadník a lampa. Nikdy nevíš,co s tím kdo před tebou dělal,jak se o to staral,ale nevím třeba je to jedno,ja šel prostě do nového. A ventík jsem šefnul od kamoše.
Každopádně jak jsem psal na začátku moc zkušenosti nemám Budu tě sledovat,tak držím palce.

Old Post 12-03-2018 v 13:57 PM
gantis je offline   Profil uživatele gantis   Find more posts by gantis   Foto galerie člena gantis   Click here to Send gantis a Private Message   Add gantis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AkatronChronic
Stálý Člen

Karma uživatele AkatronChronic - 86% PěstitelskáKarma uživatele AkatronChronic - 86% PěstitelskáKarma uživatele AkatronChronic - 86% PěstitelskáKarma uživatele AkatronChronic - 86% PěstitelskáKarma uživatele AkatronChronic - 86% PěstitelskáKarma uživatele AkatronChronic - 86% PěstitelskáKarma uživatele AkatronChronic - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 429  

Příspěvek č. 3

Zdarec ! Určitě to význam má ! Ono spousta lidí je pohodlných a buďto "neumí nebo prostě nemají kde stavět svůj box " dál taky stan složis a máš to z krku nikde ti nestraší nějaká almara jinak ja jedu taky starší skříň a když ji pořádně utěsníš a uděláš si díry a průduchy podle sebe je to jako stan rozhodně budu sledovat rád se inspiruji vším možným tak přeji příjemnou zábavu protože mě to strašné baví vše okolo toho 👌👌

👌⚕️Byla to láska na prvního práska ⚕️👌

2×125CFLBlue a Květ 250watt HPS-CO2 (pokus) 227g
250w - plus upgrade na 600w 120×120×200 (351g)
Big Bud balkón by Akatronic

Old Post 12-03-2018 v 16:58 PM
AkatronChronic je offline   Profil uživatele AkatronChronic   Find more posts by AkatronChronic   Foto galerie člena AkatronChronic   Click here to Send AkatronChronic a Private Message   Add AkatronChronic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 4

Cau.

Bio hnojivo bych doporucil Biobizz . Nebudes potrebovat EC metr.
PH metr si urcie kup , treba dobry je Milwaukee pH600 pH metr cca do 1.000kc.
Kup kvalitni hlinu, me se nejvice osvedcil Biobizz lightmix 50l. Ale jakykoliv jiny kvalitni znacovy je dobry.
Pokud muzes dej prednost na zalivku destovce.

Pokud zacinas a mas dostatek investic tak bych rozhodne nesetril a zvolil osvetleni stejny jako ma fikus , Cob-led Vero-29, 600w. Ledky jsou budoucnost !!!
Podivej se do jeho vlakna Cannalope haze , kolik udelal na vahu. a jaky mel palice.
Vim ze do vseho chces investovat max 10-12 K .
Pak jedine HPS. Ale preci jen byt tebou bych o te investici do cob-led premyslel, urcite se vyplati ! Konicek proste neco stoji a pokud ti jde jak si psal hlavne o vynos tak s ledkama jako zacatecnik udelas urcite vic na vahu nez s HPS.
Pokud se preci jen rozhodnes nakonec pro sodik tak 600w 120x120 je ok.


Do boxu 100x100cm se vejde 16ks 11l kvetinacu .
Takze v boxu 120x 120 idealni.
Pokud si box muzes postavit tak byt tebou bych zvolil jeste vetsi box kdyz ti jde predevsim o vynos , neco jako ma Fikus.

Doporucuoval bych te neco si o indoor pestovani trochu nastudovat , lepe si to zapamatujes kdyz si to sam prectes nez pak se na neco ptat kdyz uz se neco spatneho stane.

At se dari, budu sledovat

Naposledy upravil Madical-Strains 12-03-2018 v 18:16 PM

Old Post 12-03-2018 v 18:06 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 5

Ahoj, též jedu ted svůj první indoor aktuálně 12. den v květu
Z mých krátkých zkušeností bych ti poradil elektrický přeřadník a nebát se investice do odtahového ventilátoru
Proč?
- el. preradnik .. sice větší pořizovací cena, ale za nějakou dobu se ti to vrátí .. šetří energii a má i větší účinnost ... jelikož ty chceš svítit 600w .. koupíš el. přeřadník s více polohama ..
Na růst budeš svítit 400w a na květ 600w = ušetříš jak samotným přeřadníkem tak i v období růstu (je zbytečné svítit 600w na růst) .. a ještě je tam těch pár % účinnosti na víc, které ti přidají i na výnosu.
- ventilátor .. Používám TT125 - hruza .. Na 1,2x1,2x2 prostor bych zvolil minimálně 430m3 odtah (já budu kupovat NTS UFO 680m3), do stínidla bych se taky nebál investovat .. hobby stínidlo za 500kč ti začne za nějakou dobu oxidovat a má 86% účinnosti .. a wing stínidlo sice dáš 1500-2500tis (záleží na typu), ale má lepší odrazovou plochu (92-97%) tím pádem lepší výnos i nějakou tu korunu ušetříš

A další věc kde mužeš ušetřít je .. bud si vyrobíš sám a nebo prostě nejlevnější growshopy .. Každý má levného něco jineho .. nekde jsou levna hnojva, jinde ventilátory apod..
Mé oblíbené: www.growgarden.cz , www.higarden.cz , www.hotchilli.cz .. možná někdo najde lepší
Z druhé ruky jsem kupoval ph metr essentials .. nový stojí 1600, koupil jsem za 500 a jsem spokojen Z druhé ruky bych se nebál koupit stínidlo,odtah .. a hlavně přijít kouknout jestli to neni rozbité nebo tak .. poštou bych moc neriskoval

Přeji hodně štěstí a budu sledovat!


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 12-03-2018 v 18:19 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
riskmc
Stálý Člen

Karma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 892 

Příspěvek č. 6

Takze hele indoru se venuju deset let box z osb desek je v poho ale blbe se sestavuje narozdil od honeboxu koupil bych novy predradnik zainwestival bych do awingu a el predradniku cca 9000 folii a vetrak ufo sezen z bazaru suce bude hlucny ale to si rikal ze neva litr a ses na desitce plus hlina plagron nej odskouseno bio bizz celkem problem z haveti co se tyce hnojiv volil bych biotabs orgatex na rust i kvet a pkk biotabs compost tea v 21 dnu neco si o tom precti bio bizz bio canna se tomuto newirovna odzkousene klidne se ptej odpovim na vse

Old Post 12-03-2018 v 18:41 PM
riskmc je offline   Profil uživatele riskmc   Find more posts by riskmc   Foto galerie člena riskmc   Click here to Send riskmc a Private Message   Add riskmc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 7

Ahoj, má ráda zní, než do toho nacpeš kopici peněz, pořiď normální elektromagnetickej předřadník+výbojku na květ. Možná seženeš za nějakou dobrou cenu tady​ v bazaru. Vypěstuješ pod tím normálně, akorát bude trošku víc brát 😉
Hlína Biobizz-light mix, ten mám zas odzkoušený já 😉 Plagron shit 😉 hnojky - když bio, tak Biobizz. Nemají milion jedna lahviček, na dávkování stačí větší stříkačka 😁 jo a ztráta na obyč stínidle taky nebude tak hrozná, na začátek za cca 200.
No a když ti to půjde, tak budeš mít doma náhradní předřadník a stínidlo do boxu na předpěst 😉 až teda dokoupíš lepší vybavení

Jo a ještě bych na rozjezd doporučil nějaký cfl. Nežere tolik a nedá se pod tím skoro nic posrat 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 12-03-2018 v 19:24 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 8

Co grower to odlisny nazor

Byt na tvem miste preferoval bych rady od Pitra . Vzdy dobre poradil

Kdyz jsem presel na Biobizz lightmix tak me prave veskere problemy s haveti uplne prestaly. Ten substrat je tepelne osetren proti veskerym patogenum .
A Biobizz jako hnojivo je v Bio bezkonkurencni !

Old Post 12-03-2018 v 19:38 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kinea
Nový Člen

Karma uživatele kinea - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 9

Díky za rady a postřehy,

se zájmem jsem si pročetl všechny vaše komenty. Aby to vlákno mělo nějakou posloupnost, tak teď nebudu rozhodovat všechny aspekty od hnojiva po větráky (ikdyž o nich samozřejmě přemýšlím).

Jenom teda teď shrnu, co mám v plánu – homemade skříň 125x125x200 (stručnej popis viz dále), 600W hps nebo cfl (to budu brzo rozhodovat), hnojivo a zemina - biobizz. Semínka, předřadník, větráky apod. vyberu později.

Jelikož jste někteří taky řešili výrobu boxu, tak se s váma podělím o můj nápad jak by to mohlo vypadat (komentujte, je to první, co mě napadlo).
Parametry skříně – 125x125X200 (akorát šířka OSB, jen ho zkrátíš)
Stěny by tvořily 4 x OSB deska 12x1250x2500 - bez pero/drážky (1 500,-), kostra z 4 x 2m hranolek 6cm x 6cm smrk (250,-), spojený v rozích úhelníkama (zvenku) L profil (3nebo 4 na každou dlouhou hranu) - nepoužil bych vruty, ale klasický šrouby (s podložkou), abych mohl skříň v případě potřeby rozebrat a k tomu ještě 10 m ORCA folie (3 000,-).
Kdyby byl zájem, tak můžu přidat návrh, ale myslím, že je to docela jasný. Sice to nebude nejlevnější, ale jednoduchý a řekl bych, že výsledná skříň bude bytelná, tak akorát.

Ještě bych měl jeden dotaz – jak jsem dřív říkal, mám možnost dát skříň na půdu, do prázdné zděné místnosti a do sklepa. Kde to bude nejlepší? Říkám si, že asi klasicky do místnosti, ale nebude přes léto sklep výhra (ale zase asi rizikovější skrz třeba plísně)?

Budu rád za komentáře (hlavně, co se týče skříně a umístění) a už si pomalu začnu shánět materiál, ať to odsejpá a budu dál informovat

Old Post 12-03-2018 v 22:36 PM
kinea je offline   Profil uživatele kinea   Find more posts by kinea   Foto galerie člena kinea   Click here to Send kinea a Private Message   Add kinea to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 10

Sodik bude pravdepodobne lepsi nez CFL, (CFL nemam zkusenost)
600w HPS jsem jel prvni kolo a hreje fakt paradne , takze zalezi kolik mas na pude nebo ve sklepe v lete/v zime stupnu. Bude to chtit vykonnou Prima-klimu.
V zime budes muset pravdepodobne ve sklepe nebo na pude zase pri tme pritapet.
Proto je idealnejsi mit box primo v byte.

Old Post 13-03-2018 v 07:53 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gantis
Stálý Člen

Karma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% PěstitelskáKarma uživatele gantis - 98% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 11

Jak už jsem psal,zkušeností moc nemám,takže co kám dát vůbec nebudu hodnotit,ale chci se zeptat ostatních,co říkají na tu ORCU za 3000,- do prvního boxu. Není to zbytečný? já tam poslal mylar,všude jsem četl,že to je v pohodě,prý i bílá barva nebo černobíla folie bohatě na startík postačí. :O

Old Post 13-03-2018 v 09:47 AM
gantis je offline   Profil uživatele gantis   Find more posts by gantis   Foto galerie člena gantis   Click here to Send gantis a Private Message   Add gantis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od kinea
Díky za rady a postřehy,

se zájmem jsem si pročetl všechny vaše komenty. Aby to vlákno mělo nějakou posloupnost, tak teď nebudu rozhodovat všechny aspekty od hnojiva po větráky (ikdyž o nich samozřejmě přemýšlím).

Jenom teda teď shrnu, co mám v plánu – homemade skříň 125x125x200 (stručnej popis viz dále), 600W hps nebo cfl (to budu brzo rozhodovat), hnojivo a zemina - biobizz. Semínka, předřadník, větráky apod. vyberu později.

Jelikož jste někteří taky řešili výrobu boxu, tak se s váma podělím o můj nápad jak by to mohlo vypadat (komentujte, je to první, co mě napadlo).
Parametry skříně – 125x125X200 (akorát šířka OSB, jen ho zkrátíš)
Stěny by tvořily 4 x OSB deska 12x1250x2500 - bez pero/drážky (1 500,-), kostra z 4 x 2m hranolek 6cm x 6cm smrk (250,-), spojený v rozích úhelníkama (zvenku) L profil (3nebo 4 na každou dlouhou hranu) - nepoužil bych vruty, ale klasický šrouby (s podložkou), abych mohl skříň v případě potřeby rozebrat a k tomu ještě 10 m ORCA folie (3 000,-).
Kdyby byl zájem, tak můžu přidat návrh, ale myslím, že je to docela jasný. Sice to nebude nejlevnější, ale jednoduchý a řekl bych, že výsledná skříň bude bytelná, tak akorát.

Ještě bych měl jeden dotaz – jak jsem dřív říkal, mám možnost dát skříň na půdu, do prázdné zděné místnosti a do sklepa. Kde to bude nejlepší? Říkám si, že asi klasicky do místnosti, ale nebude přes léto sklep výhra (ale zase asi rizikovější skrz třeba plísně)?

Budu rád za komentáře (hlavně, co se týče skříně a umístění) a už si pomalu začnu shánět materiál, ať to odsejpá a budu dál informovat

Zdar, ten Homebox by v bazaru vyšel levněji, za pár minut ho postavíš a rozebereš a strčíš do skříně, taky třeba vrtat díry 15cm do OSB pro ventilaci není pro každýho, všechno utěsnit, aby tam neprosvítalo. Na půdu bych to nedával, velký výkyvy teplot, ve sklepě je stabilněji. Taky jsem začínal s DYI boxem na půdě a skončil se stanem ve sklepě. A o CFL pro takovej prostor ani neuvažuj. Pěstu zdar!

Old Post 13-03-2018 v 09:50 AM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 13

Rozhodne ber sodu, ideálně plantstar od osramu, je to kombinace růst, květ, funguje super. Předřadník digital s možnosti regulace poridis okolo trojky a stucco winga za 12kil. To kam umístit box je třeba přehodnotit, v obou případech budeš muset dotapet, ve sklepě asi i pres léto, na půdě budeš naopak řešit v létě vysokou teplotu. Pokud nemáš sklep suchej pribydou ti problémy s plísní a ideálně box v obou případech zaizolovat. Tak jak bylo již psáno, ideálně mít box v obytných prostorách a nebo aspoň odtud přivádět vzduch. Ventilátor kupuj nějaký UFO a ne ttcko, které ma nižší výkon. Orca stoji opravdu za ty prachy, takže také doporucuju a pokud ti jde o organiku lightmix plagron, za me super a biobizz též celkem dobra volba. Hodně štěstí.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 13-03-2018 v 10:30 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
misanthropetino
Stálý Člen

Karma uživatele misanthropetino - 82% PěstitelskáKarma uživatele misanthropetino - 82% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 81  

Příspěvek č. 14

Taktiez sa prikladam ku stanu, da sa tu kupit za slusne prachy, rychlo sa to zlozi/rozlozi, nemusis nic vrtat, zhanat... Ked k tomu pripocitas este svoju pracu tak ta homemade box vyjde omnoho drahsie.

Ako pisal murmur nad CFL ani neuvazuj, ber sodik. Predradnik by som z bazaru pravedpodobne nekupoval, nie je nan zaruka a nikdy nevies co ma za sebou. Vybojka taktiez.

Inak ti odporucam prejst si toto vlakno, je tam vela veci pekne strucne popisanych. Aj setup je velmi podobny tomu, co planujes.

Drzim palce, dufam, ze to budes riadne dokumentovat :-).

"René mláďenca Príhodi a Skúsenosťi" grow report 2016

Zápisky mladého záhradníka - záhrada 2017

Old Post 13-03-2018 v 14:13 PM
misanthropetino je offline   Profil uživatele misanthropetino   Find more posts by misanthropetino   Foto galerie člena misanthropetino   Click here to Send misanthropetino a Private Message   Add misanthropetino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kinea
Nový Člen

Karma uživatele kinea - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 15

Tak teď jsem trochu na vážkách – měl jsem totiž za to, že skříň z OSBéček a folie ORCA bude bytelnější a hlavně bude mít delší životnost než klasickej growbox. Nebo to tak není (resp. měli byste radši tuto homemade skříň nebo growbox, kdyby skladnost apod. nehrály roli)?
Jestli je podle vás kvalita homemade a growboxu srovnatelná (nebo třeba i vyšší), tak půjdu do homemade – radši tam budu mít jakžtakž bytelnou konstrukci (což intuitivně tuším, že chci) a vyříznout tam dvě kola není problém. Chci se ale zeptat - musí být ORCA po celé délce stěny? Myslel jsem, že jo, ale pak psal Kvakoš (tady: http://grower.cz/forum/showthread.p...657#post1166657), že mu na box stačily 4 bm, tak mě napadlo, jestli se to neomotá po stěnách boxu navýšku (takže na každé stěně bude 1,37 m vysoká folie, což je její šířka).

Ale ať už to bude jedno nebo druhý, tak rozměr zůstává cca 120x120x200. Do toho plánuji 600W s Awing Defenderem, o čemž ale psal Kvakoš, že je s ORCA folií do takovýho prostoru snad i moc a stačila by 400W.

Tak nad tímto teď přemýšlím a pomalu se začínám pokukovat po semínkách.
Díky moc za všechny sdílený zkušenosti

Old Post 13-03-2018 v 16:45 PM
kinea je offline   Profil uživatele kinea   Find more posts by kinea   Foto galerie člena kinea   Click here to Send kinea a Private Message   Add kinea to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 16

Zvláštní otázka. Kdyz desky osetris aby nechytli vlhkost a casem se nekroutili tak neco vydrzi, ale zbytek uz zalezi jen na tom jak sikovny ruce mas.

Nejdulezitejsi sou ty steny aby se tam odrazelo svetlo, na zemi a nahore uz to neni tak horky. A kvakos mel 600w v jeste mensim prostoru takze vklidu 120x120 je na 600w ok.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 13-03-2018 v 17:00 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:18 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-04-2004 - první indoor po 6 letech outdooru - 56 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3626580 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív