Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Žloutnoucí a osychající listy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Nemá, to cenu. Pořád nechápeš, že jsi napsal blbost. JIDB Urban série jsou hnojiva jak pro hlínu, tak pro hydro systémy. Takže opět jsi napsal blbost. Nebudu se tady dohadovat.
Škoda, tady něco psát.


Vsetkymi hydro hnojivami mozes predsa hnojit aj hlinu.
Ok pisem blbosti,tak ma vyved z omylu,pretoze zatial si predviedol len chytanie za slovicka a urazky.

Old Post 27-11-2017 v 17:57 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 18

Ještě se zeptám: za jak dlouho bych měl pozorovat změnu? Za den, za dva, za tři? Dnes jsem objednal EC metr, tak snad se v blízké době něco dozvím.

Old Post 27-11-2017 v 18:03 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 19

Tak jeste jednou .. nevim, proc lide neveri vyrobcum a neridi se tim, co doporucuji. Chapu, je to lehka paranoia ;], v zajmu vyrobce je co nejvyssi spotreba hnojiv, na druhou stranu lide z JIDB opravdu nejsou zadni blbci :]

Takze zde je v podstate vse dulezite: https://www.jungleindabox.cz/dokume...le.html?lang=cs

Hnojiva do kazde zalivky, podle tabulky, pro NFT priblizne polovina, pro aero a bubblery tretina. Pokud mate 'normalni' vodu s EC ~0.3, po namichani mate hotove i pH, neni uplne nutne vse merit.
Ja s JIDB mam zkusenost dlouholetou a pouze pozitivni, jedine, co nemusim, je ten kvetovy booster, pripadne mi to moc penez na neznatelny ucinek.
Na druhou stranu budou od JIDB hadam brzy v prodeji i takove doplnky, jako je trichoderma, letos jsem to vyzkousel a vylozene vyborna zkusenost. A za velmi rozumnou cenu, co jsem zatim navrhy cen videl ..

No a za jak dlouho to zacne nejak 'fungovat', to je tezke odhadnout. Pokud jsou listy poskozene vic nez hodne, tak ty se uz nevzpamatuji, ale obecne uz tak do tydne by mela byt videt znatelne zelenejsi barva. Je otazka, zda v takove to kvetove fazi je to zadouci, ale pokud se zabrani odumirani listu se zasobami zivin, ktere jsou pro kvet potrebne, ma to smyl.

Poucit se a priste lepe :]

Old Post 27-11-2017 v 19:06 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 20

To je déle, než jsem čekal :/ tejden nebudu moct v klidu spát...ale udělal jsem si to sám. Nejhorší je, že čím víc nad tím přemejšlim, tím víc si říkám, jestli není problém jinde. Furt mě napadá, jestli to třeba fakt není zasolený, moc jsem to nenechával vytékat spodem, měl jsem naměřenou vodu, aby tak tak nevytekla, maximálně pár kapek...na druhou stranu jsem toho dával fakt jenom třetinu, když jsem hnojil 1x za šest dní, takže si zas řeknu, že to musely zákonitě sežrat. Každej, koho znám, pěstuje různě - jeden neměří ani Ph, dává ob zálivku dávku jako do hydra, druhej známej mi taky říkal: hnoj jenom jednou za tejden, třetí zalejvá každej den 200 ml, takže mu to nikdy taky nemůže protýct dolu..tisíc lidí, tisíc chutí, zdá se. Není to sranda, to pěstování

Na listy jsem se akorát chtěl ptát, jestli se vzpamatují nebo už konec, takže tam je to taky 50:50, škoda. Napadá mě jedno vodítko - mám tam i nějaké květiny, kterým prakticky nic není - to by mohlo být vodítko. Pokud se mi zasoluje substrát, tak by se na nich měl taky projevit deficit přitom, jak jsem dal víc hnojiv, uvažuju správně nebo jsem opět mimo?

Old Post 27-11-2017 v 19:42 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 21

Ahoj, sice to není moc pravděpodobné, ale odhazování listů může být i odrůdou. Jel jsem 4 kola Northern light a pokaždé, při různém postupu hnojení, ventilace, voda dešťovka/kohoutková, upravená/neupravená..... vždy od půlky květu postupné žloutnutí listů 😉 jinak jako druhou možnost bych viděl nedokrmení/ nenažranost odrůdy 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 27-11-2017 v 19:55 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 22

Johny, nechytam tě za slovíčka a už vůbec tě neurazim. Jen jsem napsal, že nemáš pravdu a pokud píše kirito pravdu, tak substrát nemůže být presoleny.
JIDB je podle mě jedno s nejlepších hnojiv co jsem jel a v hydru drží jako jeden s mála stále pH. U hlíny plagron lightmix jsem tam pral EC přes 2 (vstupní voda 0,2 EC) každou zálivku a po dojetí kola byly kořeny naprosto vporadku bez zasoleni.
Přečti si co jsi napsal první příspěvek, že je substrát zasoleny a že má udělat proplach. Kdybys někdy vyzkoušel JIDB, tak musíš vědět, že to při takovéhlem množství jak davkuje, tak nikdy to nemůže preburit (jediné kdyby měl substrát použity).
Toť vše.

Old Post 27-11-2017 v 21:03 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 23

Nevím, kam bych se dopracoval, kdybych potřeboval poradit a půlku věcí si přitom vymyslel Substrát byl nový, jedu první kolo a recyklace by mě ani ve snu nenapadla.

Old Post 28-11-2017 v 03:59 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 24


Zdravím, mám tu update a začnu otázkou: Pořídil jsem EC metr. Když namíchám dle dávkovací tabulky, tak mám EC 1,46. V tabulce píšou EC 1,9 - měl bych teda dávat víc nebo ne?
Jinak se zdá, že je kytičkám lépe, začínají chytat tmavší barvu a mnohem víc pijou, teď dávám obden každé cca 900 ml, takže více, než dvojnásobek.

Jak jsem psal - vstupní EC 1,43 až 1,46 (voda samotná 0,32), Ph 6,2. Na výtoku Ph 6,6-6,7. Odo tu psal, že výstupní EC nemá smysl měřit, ale radši jsem to poměřil. Vytéká mi mezi 2,05 a 3,07 (nejvícekrát jsem naměřil hodnoty okolo 2,3). Nenašel jsem žádné pojítko mezi hodnotou EC a různým stupněm postižení květin.
Ty hodně poškozené listy povětšinou usychají a opadávají, jen některé se z toho sebraly.

Přikládám foto květiny z minulého týdne, změna barvy je celkem značná

Old Post 03-12-2017 v 14:10 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dmtart
Stálý Člen

Karma uživatele dmtart - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 287 

Příspěvek č. 25

...jasný dal si jim konečně nažrat...
..nevím kdo to tady psal že bez ec metru se nedá jet hlína..nebo co?..blbost Pane Kolego..Nikdy zs tech x let sem ho nepoužíval..pouze PH a Nikdy jsem takovej deficit taky neviděl..jakuž tu taky někdo řekl...je to jenom HLAVOU a RUKAMA...asitak
..a bárt má pravdu ...melete ho..a a nemáte ty hnojky ani pořádně vyjetý..
..přijde mi že se tu presentujou lidi co něco pouzili "párkrát"připomínám...a okamžitě jsou na to odborníci..hoak

Old Post 07-12-2017 v 03:47 AM
dmtart je offline   Profil uživatele dmtart   Find more posts by dmtart   Foto galerie člena dmtart   Click here to Send dmtart a Private Message   Add dmtart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dmtart
Stálý Člen

Karma uživatele dmtart - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 287 

Příspěvek č. 26

..oproti těm fotkám z minulý 'stránky'..je vidět obrovskej rozdíl...dyť to musíš vidět jak se ti ta zelená vrací a dere se od stonku do krajů listů..jasně že nákej líst odpadne..to bys to měl mooc lacino, ale naučil ses...a o tom to tady mám dojem je..ndbo se mejlim

Old Post 07-12-2017 v 04:48 AM
dmtart je offline   Profil uživatele dmtart   Find more posts by dmtart   Foto galerie člena dmtart   Click here to Send dmtart a Private Message   Add dmtart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 27

Hlavou a rukama to určitě bylo a ponaučení taky mám, o tom žádná. Jen bych ještě chtěl z někoho dostat tu informaci ohledně EC, jestli mám držet dávkovací tabulku nebo se snažit dostat EC někam výš k 1,9 ?

Old Post 07-12-2017 v 06:18 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 28

ahoj podle mych zkusenosti s jidb je po prepnuti a okamzite zmene hnojeni na kvet nedostatek dusiku. nyni sem mel canna na rust a jidb mam od 14.dne na květ. Kytky jsou daleko víc rozvětvené, mají víc listů. Jsou pořád krásně zelené... Jedu teda kokos

jo a jinak - vzdy prolevat jakykoliv substrat. strare pryc nove ke korenum, nehrozi tolik zasoleni. enzymy funguji, kytky lip zerou a nezasoluje se substrat.

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 09-03-2018 v 09:47 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-12-2020 - Žloutnutí okrajů listů - 0 odpovědí
03-11-2020 - Zloutnouci, schnouci listy - 3 odpovědí
24-03-2019 - Žloutnoucí listy - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8351670 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív