Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Porovnání Atami Wilma / NFT / Amazon
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Hydroponie Porovnání Atami Wilma / NFT / Amazon Příspěvek č. 1

Zdravím, Grower

Chci z hlíny přejít na hydro / aero … zajímá mě Váš názor, zkušenosti .. cokoliv co Vás napadne

Box 120x120x200
Světlo 600w + cooltube
Hnojit bych chtěl Advanced nutrients micro ..

Nejdřív jsem koukal po Dripu Atami Wilma 16x11L

Tento systém jsem si prohlížel dlouho, ale došel jsem k názoru, že nechci mít problém s ucpávání trysek a „prát“ se s časováním čerpadla … závlahy = Wilmu ne

Po té jsem koukal po NFT Gro Tank PRO 1m
velmi se mi zalíbil .. vlastně tam se vám nemůže co ucpat .. prostě 24/7 teče voda , jednoduchý nenáročný systém bych řekl ..  Jediné co jsem tak koukal, že dost lidí má problémy s plísní, ale to se dá řešit přidáním peroxidu v určitém poměru, že?

Pak jsem koukal po Amazonu 116 Aero systém
také se mi velmi líbil, jen se bojím ucpávání trysek a podobně .. Amazon mě dost láká i kdyby byl o něco složitější na čištění nebo manipulaci Hlavně ať se mají kyti dobře !

Hledám něco co pojede i přes naší kohoutkovou vodu .. strašně naprd voda .. každý 2 dny musím čistit zvlhčovačku od vodního kamene .. takže se bojím, že když si koupím Amazon / Wilmu, že mi do týdne nebudou stříkat trisky nebo něco podobného ..

Hledám něco jednoduchého a spolehlivého.
NFT +– 6600 Kč ; Amazon 116 +- 6000Kč .. cena nerozhoduje, rád zaplatím za to co funguje.

Máte někdo zkušenosti s NFT x Amazonem ?
Co by jste mi doporučili na základně Vašich zkušeností nebo myšlenek?

Děkuji za každý názor.


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 01-03-2018 v 17:23 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pogomann
Stálý Člen

Karma uživatele pogomann - 75% PěstitelskáKarma uživatele pogomann - 75% PěstitelskáKarma uživatele pogomann - 75% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 139  

Příspěvek č. 2

[účet odstraněn]

Old Post 02-03-2018 v 15:54 PM
pogomann je offline   Profil uživatele pogomann   Find more posts by pogomann   Foto galerie člena pogomann   Click here to Send pogomann a Private Message   Add pogomann to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 3

Super! Děkuji


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 02-03-2018 v 18:34 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 4

Caf! Pokiaľ nemáš vhodnú vodu s EC okolo 0,1 tak NFT nerozbiehaj a na aero rovno zabudni!
Co Ťa vlastne vedie k nápadu prejsť zo substrátu na hydro?

Old Post 02-03-2018 v 20:18 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 5

Méně bordelu, rychlejší růst .. hlavně ta rychlost růstu no
A hlavně to chci zkusit Pojedu par holek v hydru a pár v hlíně


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 02-03-2018 v 23:10 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od odo
Caf! Pokiaľ nemáš vhodnú vodu s EC okolo 0,1 tak NFT nerozbiehaj a na aero rovno zabudni!
Co Ťa vlastne vedie k nápadu prejsť zo substrátu na hydro?


Mám vstupnú vodu 0.6 a za sebou niekoľko úspešných kôl v amazone :-)

Nerozmýšľal si o RDWC systéme? Páči sa mi od AlienHydroponics.

Old Post 03-03-2018 v 04:13 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 7

To je moc drahé zas
Ale někdy v budoucnu bych to chtěl zkusit


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 03-03-2018 v 09:46 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CigBig
Stálý Člen

Karma uživatele CigBig - 88% PěstitelskáKarma uživatele CigBig - 88% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 121  

Příspěvek č. 8

Ja si poridil WILMU pred mesicem. Vodu mam 0,5. Jako pestebni medium mam keramzit. Zavlaha mi jede non stop, a kiticki si jen cvachtaji spokojenosti...

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=77954

Old Post 03-03-2018 v 21:33 PM
CigBig je offline   Profil uživatele CigBig   Find more posts by CigBig   Foto galerie člena CigBig   Click here to Send CigBig a Private Message   Add CigBig to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 9

CigBig , DrGrinspoon
aké hnojivo dávate do tak tvrdej vody? A hlavne aké EC tam nabombujete na úvod?

Old Post 03-03-2018 v 22:28 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 10

odo vždy som v tom šiel GreenHouse PowderFeeding - grow zložka je len jedna, kvetová je tiež len jedna ale podľa dĺžky kvetu si vyberieš najvhodnejšie z troch typov+ testoval som booster ale z môjho pohladu to bolo zbytočné - pokial tam neperieš vysokú intenzitu svetla, nemáš uzavretý okruh v boxe so supplovanim co2 tak tie boostre ani nie sú potrebné. Na začiatok začínam s ec max 0,8, na druhý deň ak vidím že sa rastliny chytili a začínajú rásť zvyšujem na ec 1.0, deň na to 1.2 - proste držím sa zásady že rastliny nemajú rady extrémne výkyvy a skoky. Ale popravde teraz aero nejdem, skúšam bio radu hnojív od GHS + podarilo sa mi zohnať fľašu MammothP - bakteriálny inokulant a pokial to človek používa správne je to pecka.

Old Post 04-03-2018 v 06:58 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 11

I s 0,4 - 0,5 EC vstupní můžeš použít NFT/ Amazon, akorát si pak dej práci s čistěním na konci kola. Vstupní 0.1 má 5% lidí , odo je jen trochu mimo

Wilmu jsem zkoušel, NFT mám a zůstal jsem u něj. S Amazonem zkušenosti nemám, má ho kámoš (2x) a je to sice uvedené jako aeroponie. Ale na aeroponie to nemá dostatečný tlak, velikost kořenový nádrže atak. Je to spíš hydro ještě.

Co ti můžu říct :

Wilma : Nízká cena, poměrně složitější sestavení ale nic hroznýho. Jehly se občas ucpou, takže je třeba to kontrolovat, a poměrně srání s keramiztem (proplachy, puffrování).

NFT: Nízká cena, sestavení za 5 minut, čerpadlo se těžko ucpe, je poměrně v pohodě. Hodně jednoduchý systém, při použití místo RW kostek ten nový AgroWool z holandska tak je nemusíš ani puffrovat, drží PH v pohodě, doléváš jen vodu. Nikdy jsem plíseň v NFT neměl, musíš vyříznout díry tak aby se ti tam nedostávalo skoro vůbec světlo a nebýt prase

Amazon (pouze co jsem viděl u kamaráda jak funguje a jeho poznatky), poměrně kvalitní systém za dobrou cenu, roste to rychleji než v NFT (nic převratnýho, přepneš třeba o 2-4 dny dřív). Trochu upraveného keramitzu. Trysky mají tendence občas přestat pracovat (kupoval za rok 2, jedna stojí 100 až 150 takže nic hroznýho), čerpadlo je v pohodě.

Při použití hnojiv Canna a Cannazymu nebudeš mít problém, nastavíš si do kalkulátoru vodu podle tvojeho vstupního EC a vypočítá ti to, mají to fakt vymakaný, takže se nemusíš bát, že by to nefungovalo

Snad pomůže

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Naposledy upravil BRooT 05-03-2018 v 12:03 PM

Old Post 04-03-2018 v 22:04 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 12

Díky za tvou radu! Chtěl bych používat Advanced Nutrience nebo Biobizz .. jelikož s nima už mám nějakou zkušenost


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 05-03-2018 v 11:39 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 13

organiku (biobizz) do hydra je blbost. Organický hnojky sou k okamžitý spotřebě tzn. namíchat a zalejt. V nádrži se budou kazit.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 05-03-2018 v 13:03 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 14

Pravda to mi nedošlo ..


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 05-03-2018 v 15:32 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 15

Advanced taky nejsou špatný

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 05-03-2018 v 21:23 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:57 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4005830 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív