Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Záchrana plané hrušně
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Piskor1
Stálý Člen

Karma uživatele Piskor1 - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od Time
a nebo mě ještě napadlo . Z toho pařezu určitě vyrazí spousta malých výhonů . Až budou mít třeba 30cm tak bych pařez zasypal hlínou , klidně okolo toho udělat ohrádku a hlínu dosypávat . Ty jednotlivý výhony pak pustí kořínky...ale je to pracná metoda a bude to vyžadovat spolupráci se sousedem , nejspíš....



https://cs.wikipedia.org/wiki/H%C5%...D%C5%BEen%C3%AD >>

Take it easy :->

Old Post 02-03-2018 v 10:02 AM
Piskor1 je offline   Profil uživatele Piskor1   Find more posts by Piskor1   Foto galerie člena Piskor1   Click here to Send Piskor1 a Private Message   Add Piskor1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 18

Time: wow, aero klonovačka? To zní skvěle, nastuduju si to..Pan Pešek mi říkal, že s řízkováním nemám šanci (ale já to chci stejně zkusit), ale že s roubováním skoro 100%. Mám si prý koupit sazenici plané hrušně a na to to naroubovat (buď teď a mít to v chladu nebo až na jaře a zatím mít výmladky v mikrotenovém sáčku s trochou vody v lednici).
Co se týče legislativy, tak už jsem udělala obrovský humbuk a zabývá se tím i strana zelených za Jesenici. Pošlu na ně inspekci z kraje, protože nepochybně s tím povolením pochybyli. S udělením statusu památného stromu musí souhlasit vlastník pozemku a ten by nesouhlasil (to je ten soused), jedině možná jako významný krajinný prvek..Soused mě ale předběhl a já jsem vůbec netušila, že tu hrušeň chce pokácet..
Každopádně město z toho bude mít problémy, to ti garantuju.

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Naposledy upravil vrrn 02-03-2018 v 15:08 PM

Old Post 02-03-2018 v 10:02 AM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 19

Spolupráce se sousedem není možná - málem se s manželem poprali, když se jich při kácení ptal, zda na to mají povolení. Je to agresivní imbecil. předpokládám, že ten pařez do jara zlikviduje..
Co se týče řízkování a dát teď do tepla - trochu se bojím, že to teplem naraší a dá sílu ,místo do kořenu, do pupenů - květů a listů..

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Old Post 02-03-2018 v 10:06 AM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Piskor1
Stálý Člen

Karma uživatele Piskor1 - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 20

Já jsem to nikdy takhle nemnožil, tedy asi 100% ta lednice a na jaro naroubovat.. to se vždycky někdo najde v okolí,kdo to ještě uní.. Přeju pevné nervy, kok*t soused bývá pro život k nezaplacení.... / někomu,kdo ho pořeší >>>/

Take it easy :->

Old Post 02-03-2018 v 10:13 AM
Piskor1 je offline   Profil uživatele Piskor1   Find more posts by Piskor1   Foto galerie člena Piskor1   Click here to Send Piskor1 a Private Message   Add Piskor1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 21

koukal jsem pořádně na ty fotky a jelikož těch jednoletých výhonů je málo tak bych vsadil spíš na to roubování...v tom případě bych je ustřihl a schoval v lednici do vhodné doby k roubování....to samotný zakořeňování je risk

.......................

Old Post 02-03-2018 v 10:14 AM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Obecné Příspěvek č. 22

...z toho pařezu by to bylo ideální/nejjistější ,ale chápu tu situaci...škoda že nemám podnože vhodný pro hrušeň . Se dvěma rouby bych to asi zvládl . Zatím roubuju jen třešně a jabloně ..

.......................

Old Post 02-03-2018 v 10:18 AM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 23

Time: hledám někoho, kdo by mi to narouboval, nezvládl bys to? Sazenice seženu..
Jinak ohledně toho zpravokořenění, tedy umožnění odrůdě, aby pustila své vlastní kořeny (své "pravé" kořeny), a zbavit se tak podnože - máte s tím zkušenosti? Jak potom na to?

Ještě dnes postnu foto toho pařezu, abyste viděli v jakém je stavu..

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Old Post 02-03-2018 v 10:19 AM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 24

vrrn: myslím že bys určitě sehnala i někoho v tvým okolí .Ale třeba větvičku/dvě bys mi mohla poslat , podnože bych si sehnal/koupil . Vlastní bohužel nemám-právě jen ty třešně a jabloně ,který si pěstuju sám .
To zpravokořenění jsem ještě nedělal , mám to načtený a není v tom žádná věda . Nejdřív ,ale musíš dostat stabilní stromek což je 2-3 roky...

.......................

Old Post 02-03-2018 v 10:28 AM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 25

Time: byla bych Ti neskonale vděčná, kdybys to zkusil. Větvičky bych nějaké poslala a podnože zaplatila. Můžeme se domluvit přes PM? hlavně mi jde o to, jak nejlépe připravit větvičky na převoz (ale můžu je přivést osobně, pokud nebydlíš daleko ode mě)
Jinak ohledně zpravokořenění, teď jsem si o tom četla a je to vlastně takové hřížení. Zajímalo by mě, jestli je potom ten roub nějak geneticky ovlivněn podnoží..

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Old Post 02-03-2018 v 10:32 AM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 26

Ještě bych poprosila, jaký aero-cloner byste pro zakořenění řízků doporučili? Díky moc.

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Old Post 02-03-2018 v 10:38 AM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 27

Našla jsem také svůj starý thread a zkusila bych udělat ten bubbler cloner:
http://grower.cz/forum/showthread.p...9703#post639703
Otázka ale je, jaké podmínky dát pro ty větvičky? Protože v teple a na světle podle mě naraší. Není to prostě fotosynteticky aktivní řízek cannabis..
Asi bych do roztoku kápla trošku tekutého kořenového stimulátoru, ale jaký bude nejlepší? Ti, co používají aero a bubbler clonery, poradíte?

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Naposledy upravil vrrn 02-03-2018 v 11:16 AM

Old Post 02-03-2018 v 10:54 AM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RivieraKid
Stálý Člen

Karma uživatele RivieraKid - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 28

Pokud byl strom na jeho pozemku a měl na kácení povolení, jaký je důvod, že chceš někomu dělat problémy? Tedy kromě toho, že si měla ke stromu citový vztah? Což vzhledem k jiným okolnostem může být každýmu víš kde.. keci o nějaké ekologii a škodě každého stromu neberu.. Je zajímavý jak si lidi myslí, že můžou kecat do všeho.

Old Post 04-03-2018 v 08:00 AM
RivieraKid je offline   Profil uživatele RivieraKid   Find more posts by RivieraKid   Foto galerie člena RivieraKid   Click here to Send RivieraKid a Private Message   Add RivieraKid to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 29

RivieraKid: to snad nemyslíš vážně. Ten strom nebyl kdejaký - měl téměř 200 let, byl naprosto vitální, krásný, bohatě kvetoucí a utvářel výrazně krajinou dominantu. Navíc nebyl na jeho zahradě, ale na ostatní komunikaci. Žádným způsobem ho neohrožoval, jen mu vadilo listí na cestě a hrušky. §8 zákona č. 114/1992 Sb. v prvním odstavci jasně říká: "Ke kácení dřevin je nezbytné povolení orgánu ochrany přírody, není-li dále stanoveno jinak. Povolení lze vydat ze závažných důvodů po vyhodnocení funkčního a estetického významu dřevin." Tento strom nepatřil do kategorie, kdy není potřebné vydat povolení, takže zde jednoznačně musí existovat "závažný důvod", který by výrazně převýšil zájmy ochrany přírody a jednoznačně vysoký funkční a estetický význam takovéto soliterní dřeviny. Hrušky a listí nejsou závažný důvod. Město jednoznačně pochybylo. Mluvit o tom, co je mi do toho je mimo mísu - zákon chrání takové stromy z důvodu jejich funkční, ekologické a estetické důležitosti pro ekosystém i pro lidi.

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Old Post 04-03-2018 v 08:11 AM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RivieraKid
Stálý Člen

Karma uživatele RivieraKid - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 30

Myslím to uplně vážně. O funkčním i estetickém významu se dá polemizovat. Významnou dominantu krajiny si třeba já představuju úplně jinak. Ještě se ukáže, že ten pruh klidně může patřit k jeho zahradě (což bývá uplně běžné). Máme zahradu plnou stromů. Spoustu druhů ovocných stromů i kolem 100let. Při představě, že soused z Prahy bude žvanit do toho, že nemůžu něco pokácet, protože on si na ten strom zvyknul za těch 5 let co tam má chalupu se mi otevírá kudla v kapse. Protože světe div se, ty stromy se v takovém množství sázely ze zcela zištných důvodů, aby byly např. třešně postupně v průběhu celého léta, nebo jablka celý rok od léta až ty na uskladnění do dalšího jara. A když strom neplnil svou funkci- nedával plody, tak ho prostě pokáceli. Ono pro samou práci nikoho nebavilo uklízet listí ze stromu do kterého je hovno.

Old Post 04-03-2018 v 08:29 AM
RivieraKid je offline   Profil uživatele RivieraKid   Find more posts by RivieraKid   Foto galerie člena RivieraKid   Click here to Send RivieraKid a Private Message   Add RivieraKid to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vrrn
rarášek

Karma uživatele vrrn - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 404  

Příspěvek č. 31

RivieraKid: já jsem starousedlík, který vedle té hrušně žije 35 let (a moje rodina je z této vesnice po generace). Soused, co to pokácel je z Prahy a žije tu rok..ten pruh zeleně patří k té ostatní komunikaci..

C4, Sweet Mendobog, Crystal..growcubes party Bio selectah! outdoor2005 Mr.Sandman´s BA, Nbr, PKxBS, HazexNLand C4 dream explosives!!!11 Flying Dutchmen's Girlzzz... Thaitanic, HDF, Bubblegum grow
old school threads

A soul in tension thats learning to fly
Condition grounded but determined to try
Cant keep my eyes from the circling skies
Tongue-tied and twisted just an earth-bound misfit, I


Old Post 04-03-2018 v 08:35 AM
vrrn je offline   Profil uživatele vrrn   Find more posts by vrrn   Foto galerie člena vrrn   Click here to Send vrrn a Private Message   Add vrrn to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vrrn! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RivieraKid
Stálý Člen

Karma uživatele RivieraKid - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 32

to ti gratuluju, ale nic to nemění na tom co jsem napsal.

Old Post 04-03-2018 v 08:38 AM
RivieraKid je offline   Profil uživatele RivieraKid   Find more posts by RivieraKid   Foto galerie člena RivieraKid   Click here to Send RivieraKid a Private Message   Add RivieraKid to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:35 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9049910 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív