Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » NFT, hnojiva JIDB, deficit Cal/Mag
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
ZelenaMyska
Stálý Člen

Karma uživatele ZelenaMyska - 80% PěstitelskáKarma uživatele ZelenaMyska - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 39 

NFT, hnojiva JIDB, deficit Cal/Mag Příspěvek č. 1

Zdravím Groveři,

mám problém během pěstů v NFT při používání hnojiv JIDB urban s deficity Cal/Mag.

Voda z řádu je celkem měka EC 0,2, cca ve 3 týdnu květu se začíná objevovat deficit Cal/Mag. Stává se to i jiným growerům, uvažuji jak se tohot deficitu vyvarovat.

Jednoho kolegu napadlo řešení:

Před zvýšením EC pomocí hnojiv JIDB nejdřív zvýšit EC 0,2 vody z řádu na EC 0,4 pomoci hnojiva např. od sensi cal-mag xtra a až následně dotáhnout EC na požadovanou hodnotu hnojivy JIDB urban. Mohl by se tím vyřešit budoucí deficit cal/mag.

Ma s tím někdo zkušenosti?

Odkaz na vlákno pěstu kde je zmíněný problém:

http://grower.cz/forum/showthread....37&pagenumber=4

Díky a pěstu ZDAR

Old Post 25-02-2018 v 17:42 PM
ZelenaMyska je offline   Profil uživatele ZelenaMyska   Find more posts by ZelenaMyska   Foto galerie člena ZelenaMyska   Click here to Send ZelenaMyska a Private Message   Add ZelenaMyska to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 2

Ahoj,
ja miešam dažďovku s vodovodnou 5:1 na 0,0-0,1 EC a lejem do toho JIDB.
0,2 je ku JIDB podľa mňa ok - mať takúto vodu, tak som happy!
Nepíšeš o EC v systéme, ale ak máš deficit, tak by som skontroloval pH, či neni problém tam a v tej súvislosti s blokovaním živín. Ak je pH ok, tak skůr by som skúsil pri deficite pridať trochu na EC v systéme zvýšením pridaného množstva zložky ABM a malo by to byť ok.
Výrobca JIDB uvádza, že nie sú potrebné žiadne systémové doplnky a podľa mojich skúseností majú pravdu.

Naposledy upravil odo 27-02-2018 v 00:00 AM

Old Post 26-02-2018 v 09:26 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 3

na 90% je moc solis... deficit mag [fialoveni stonku a lodyh listu] se projevuje taky při presoleni.

Old Post 26-02-2018 v 21:43 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZelenaMyska
Stálý Člen

Karma uživatele ZelenaMyska - 80% PěstitelskáKarma uživatele ZelenaMyska - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 39 

Příspěvek č. 4

To odo:

Ec: 1,3 teď budu zvyšovat na 1,4 jsem přesně ve 21. dnů kvetu. Mám strach to navyšovat jelikoz 10. Den kvetu jsem zvýšil z 1,1 na 1,3 a spálil sem si listy tak jsem to
Proplach čistou vodou, umyl kalfasy a namichal novej roztok s 1,2, ten pruplach holkam viditelne pomohl. S hnojivy JIDB ma s deficity calmag zkušenost více lidi. Viz odkaz na muj pěst zde v prvním příspěvku kde o tom diskutujeme. PH je stabilní pouze 1 krátkodobý výstřel k 6,3. Pod 5.9 jsem nešel.

To gauss:
Jelikoz jsem ve 21. Dnů květu s ph 1,3 nemYslim ze by byly holky presoleny, koukni na muj pěst v odkaze zde v prvním příspěvku.

Díky chlapy za aktivitu a názory

Old Post 27-02-2018 v 05:43 AM
ZelenaMyska je offline   Profil uživatele ZelenaMyska   Find more posts by ZelenaMyska   Foto galerie člena ZelenaMyska   Click here to Send ZelenaMyska a Private Message   Add ZelenaMyska to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 5

Ja sa priznám že som z tohto dôvodu hydro vzdal.. vstup ec 0,07-0,1 ph okolo 7..
Nefakčí ani areoška ani nft..Nepomáhal ani calgreen od metropu apod.. Ale v prípade hydra kde sa používa médium ako napr grodan rohože alebo aj kokos tento problém nenastáva. Akurát musím podotknúť že do kokosu primiešavam trochu klasickej hliny a vermikompostu/guana a je to bez deficitov. Niektoré médiá totiž dokážu zadržať vápnik a kitiz ho vpohode využije. A to bez prídavkov, normalne zaklad JiDB..

Nedávno som tu narazil na nový výrobok od canny ktorý by som rád testol ale ešte nieje u nás k zohnaniu. tzv. CALMAG agent

http://grower.cz/forum/showthread....646#post1215646

Tak uvidíme , nezostáva to len otestovať..


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 27-02-2018 v 08:13 AM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 6

Samulele - pri tom ideálnom nízkom Ec na vstupe si to celkové EC s JIDB ťahal ako vysoko, že nevymizol deficit? Netuším aké celkové EC cannabis v NFT znesie.
Každopádne vo vonkajších systémoch pod slnkom na paprikách a paradajkách to znesie docela dosť.
Pripúšťam, že JIDB v NFT fachčí inak, ako v kokose.
Kedysi sme nekomerčné hydroživiny miešali presne na mieru podľa parametrov vstupnej vody. Od toho tam bol chemik s kalkulačkou

Old Post 27-02-2018 v 08:25 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 7

Okolo 10-14 dna kvetu to už začne hádzať deficity pri ec 1,2-1,6. Nepomáha nič.. Nižšie dávky vyhadzujú deficity od začiatku..

Chalani skúšal som aj areošku od spodu , ved niesme nahlavu,,či ? štart 0,4 nasledne zvyšovanie po desatinách a pri 0,8 už to bolo zase v hajzlu a tvárili sa že im je málo..pritom genetika žravá,v koko znesie aj 2,3.. Toto som robil len nedávno na popud Gaussa a zase nič Ja hovorím..zlatý kokos
Skorej než na listoch je to vidieť na korenoch.. tie začnú hnednúť a už to ide..

Len dodám že som sa stým naozaj potrápil a nie jedno kolo zajebal


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 27-02-2018 v 08:40 AM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 8

Samulele, něco na tom pravdy bude.První kolo pod JIDB mi to taky dělalo od 20 dne.Přisuzoval jsem to vodě s kohoutku(chlor).U General Hydroponics mi to nedělalo,ale kořeny jsem měl méně hnědé.
Bohužel,ted jsem to zadupal postřikem proti padlí,tak nemůžu říct ,že to je ono.Chtělo by to vyzkoušet na více lidech.
Ty kořeny hnědnou kvuli vysokému přísunu železa.Mám kořeny bílé do 20-25 dne na květu ,pak začnou pomalu hnědnout.

Old Post 27-02-2018 v 09:54 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 9


citace:
Původní příspěvek od Samulele

štart 0,4 nasledne zvyšovanie po desatinách a pri 0,8 už to bolo zase v hajzlu a tvárili sa že im je málo..

Len dodám že som sa stým naozaj potrápil a nie jedno kolo zajebal [/B]


Však sis tady odpovedel . 0.7 uz byla hranice. Chlapi mam ty jungly tady taky a jsem bez fialove...

ještě je dobry vedet, ze jakmile zfialoví tak uz to nikdy nezmizi, takze i když odsolis a bude se mit fajn, fialova zustane...

Naposledy upravil Gauss 27-02-2018 v 11:11 AM

Old Post 27-02-2018 v 10:58 AM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 10

Máš to krásne kámo u mna to proste nefakčí, nemáme rovnakú vodu a to bude kameň úrazu.
0,8 bolo pridávaných ako nasledok nedostatočného hnojenia na 0,6.. je to choré

už som narezal zopár šniclov v živote takže sa pohybujem v nízkom ec celkom často a proste poznám deficity..
0,1 fail...do 14 dní kaput úspešnosť 10%
0,2-0,3...trápia sa 14-21 dní ale vitalita je lepšia, zakorení tak 50-60%
dajme tomu 0,35-0,48 najlepšie výsledky, za 14dni je 75% fúzatých a ten zbytok do 21 dní , úspech na 95%..
0,6 a viac už je veľa a nezakorení asi 2/3..

Lenže to sa bavíme o šnicloch..

Za Mńa asi takto :

https://www.youtube.com/watch?v=1Io9xOHcWYE

Nech vám to rastie


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 27-02-2018 v 11:25 AM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 11

Jako je to fakt divny, pac koukej kolik vas tu je a všichni stejny problém...

voda kterou pouzivam je H2O a je stejna jako všude na svete. EC: 0.02 takze almost pure H2O.

Neorzumim tomu, je to zahada :{

Old Post 27-02-2018 v 11:39 AM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 12

Já jsem vyzkoušel teď EC 1,7 a to je už moc. Jakmile jsem nalil novou vodu namíchal EC 1,4, tak druhý den bylo 1,3 a tak to šlo až na 0,9 za tři až čtyři dny. (myslel jsem že jsou nenazrane) Vodu jsem měnil až po týdnu.
Změnil jsem názor a příště prubnu tu Cannu.
Asi na tom má podíl i vysoká vlhkost a hlavně zkušenosti s hydro systémem. Což u mě 5 toček je málo, abych to vychytal k dokonalosti.

Old Post 27-02-2018 v 11:47 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ledideal
Stálý Člen

Karma uživatele Ledideal - 47% PěstitelskáKarma uživatele Ledideal - 47% PěstitelskáKarma uživatele Ledideal - 47% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 62 

Příspěvek č. 13

[účet odstraněn]

Old Post 01-03-2018 v 20:37 PM
Ledideal je offline   Profil uživatele Ledideal   Find more posts by Ledideal   Foto galerie člena Ledideal   Click here to Send Ledideal a Private Message   Add Ledideal to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Ledideal! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Easy Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Easy Grow - 90% PěstitelskáKarma uživatele Easy Grow - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 129 

Příspěvek č. 14

Jedu wilmu,hydroton,co tyden na den voda cyklace zalivky 30min v hodine od startu po vytpnuti,kytky zvladali driv ec az 3,0 kdo neveri neni duvod se hadat a uz treti kolo posobe ikdz uz sam bart rok zpet psal navod na kokos ktery sem efektivne vyuzival i v hydrotonu mam vzdy od 21 dne 12/12 tecky na starsich vetsich listech,pomer 2:2:3 bez efektu,vami zminovany pomer 50/250/300 vyzkousim v pristim kole kazdopadne podeziram vyrobce z ojebu na slozeni vuci dlouhodobe klientele co mu pomohla nahoru!

Old Post 12-03-2018 v 20:14 PM
Easy Grow je offline   Profil uživatele Easy Grow   Find more posts by Easy Grow   Foto galerie člena Easy Grow   Click here to Send Easy Grow a Private Message   Add Easy Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 15

Tak už to někdo zkusil? Myslím tím při namichani deficitu ca a mg upravit poměr složky A.

Old Post 15-03-2018 v 14:54 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Easy Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Easy Grow - 90% PěstitelskáKarma uživatele Easy Grow - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 129 

Příspěvek č. 16

V bubleru bez známky deficitu vše krásně zelené ani stonky nefialoví zatímco v hlíně už opět 20 den 12/12 a začíná to zas a poměr v růstu jsem jel v ml 30/25/5 na10L ABM ec 1.9 ph 6,5 a bez výsledku,půda biobiz lighz mix, zahnojeno 2x od druhého týdne růstu,možná sou nedožrané jak sou pod ledkou ale nepřijde mi,špičky jsou opálené,2x jsem použil jen enzymi poté upravená voda,stále nic,zkusím přidat CalMag od Atami do zálivky s JIDB a pokud nic zkusím přidat zlvášť. Pokud ani to tal už to bude chtít pro příště přidávat calmag hned ať se zásobí půda už v růstu před přepnutím.

Old Post 25-05-2020 v 15:10 PM
Easy Grow je offline   Profil uživatele Easy Grow   Find more posts by Easy Grow   Foto galerie člena Easy Grow   Click here to Send Easy Grow a Private Message   Add Easy Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:42 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1690940 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív