Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 60 61 62 63
Autor
Téma 
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 977

citace:
Původní příspěvek od Nebulman
DrGrinspoon to znamená že keď nechcem investovať do niečoho ako je Vero treba radšej do 150w hps však? Ja chcem Max 60x60cm


Pokial nemáš problem s uchladením hps tak byť na tvojom mieste šiel do nej ak riešiš rozpočet.

Spachal - no tak to je uhol pohladu - to svetlo nie je na rast na zahodenie ale na kvet už nie je až tak dobré, resp. s poriadnym výkonnym led svetlom sa to nedá porovnať.

Old Post 12-02-2018 v 19:45 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 978

citace:
Původní příspěvek od Nebulman
DrGrinspoon to znamená že keď nechcem investovať do niečoho ako je Vero treba radšej do 150w hps však? Ja chcem Max 60x60cm


a co to znamená investovat v tvém případě? pokud jsi na začátku a chceš koupit HPS tak tě čeká toto:

Výbojka: 800
předřadník: 1000
stínítko (největší shit): 400
ofuk: 400
větší filtr a odtah (ve srovnání s LED) 600
kadel do zásuvky: 80
kabel k výbojce: 50
Hangry: 200

a jsi na 3 530 Kč

nebo můžeš koupit DIY set 140w který stojí 4500,- a má vyšší efektivitu než 150w HPS neb rovnou set 190w který je jenom o 400 dražší a v obou pířpadech dostaneš nejmodernější světlo s plynulou regulací.


Tím pádem je v tvém případě ta investice do něčeho jako je vero 1000kč, mně osobně se to nezdá až tak velkej rozdíl. Trochu rozdíl by to byl kdyby sis to svítidlo nechtěl poskládat sám ale jenom ho zapojit do zásuvky, to potom stojí 6 000 a je to 150w a opět s plynulou regulací, tam už je rozdíl 2 500,- což je pořád málo ale chápu že to pro někoho může být rozhodující hlavně když chce vyzkoušet jak jestli mu vubec pěstování půjde... Nicméně můžeš se mrknout sem na srovnání svítivostí HPS CFL a LED v prostoru 90x60 https://alucraft.cz/mereni-svitivos...ovani-predpest/

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 13-02-2018 v 11:05 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 979

Fruddy nic proti ledkám, ale tohle je zase pohádka

hobby kit 150w HPS seženeš za 1600,- jen zapojit a svítit. K tomu si připočti kilo za kabely a pětikilo za větší odtah když už teda... ono 150w zas neni nic extra a podle mě přeháníš i s odtahem, kdyby nahrazoval 250w a vejš neřeknu, ale 150w jde uchladit s lepšíma pc větrákama když to dobře poskládáš). Ale dejme tomu i tak je to celý, ofuk neberu a hangr nevim co je.

Za třiapůl už můžeš svítit 600w (za 4k s vaveflectorem - kopie wingu) jen k tomu nesmíš počítat blbosti a ano adekvátní odtah by byl třeba... to je jasný snad každýmu. Neříkám že se Ledky časem nevyplatí, ale takhle blbnout lidi??

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 13-02-2018 v 16:14 PM

Old Post 13-02-2018 v 15:16 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 980

citace:
Původní příspěvek od crazyben
Fruddy nic proti ledkám, ale tohle je zase pohádka

hobby kit 150w HPS seženeš za 1600,- jen zapojit a svítit. K tomu si připočti kilo za kabely a pětikilo za větší odtah když už teda... ono 150w zas neni nic extra a podle mě přeháníš i s odtahem, kdyby nahrazoval 250w a vejš neřeknu, ale 150w jde uchladit s lepšíma pc větrákama když to dobře poskládáš). Ale dejme tomu i tak je to celý, ofuk neberu a hangr nevim co je.

Za třiapůl už můžeš svítit 600w.


Jo ale to srovnáváš to nejlevnější co existuje.

LED světlo se dá složit taky z velmi levných komponentů

Třeba LED čipy Vero 29 minulé generace se dají sehnat pod 500,- trafo se dá koupit jiný než MW o 20% levnější, chladiče vybrakovat z PC. S cenou se dá jít nízko u čehokoliv vždy je potřeba najít průsečík mezi kvalitou a cenou.

Při mým výpočtu jsem vycházel ne z těch nejhorších komponentů ale ani ne z nejlepších.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 13-02-2018 v 16:15 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 981

ale u těch ledek minulý generace s míň efektivnim zdrojem to bude trvat o to dýl než se vyplatí... chladiče z pc to už sme trochu punk, taky bych mohl zkroutit a vyleštit kus plechu místo stínítka o nic horší než koupený by to nebylo, vyhrát si s tim.

Jako já bych si osobně taky za ledky připlatil, ale pokud někdo nechce investovat víc za kvalitnější ledky tak myslim že HPS vhodný je. A taky trochu předpokládám že takovej i u hps pujde po tom levnym a tam je pořizovací cena nesrovnatelná.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 13-02-2018 v 16:32 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 982

Hele myslím, že bavit se u 150w o levnější/dražší nemá smysl 😉 digitální 150 neseženeš, výbojka- cena u lepších i horších +- nějaká stovka, stínidlo pro 150 nejspíš kladívkový plech (wing by asi neměl smysl 😉 ), kus kabelu od starého spotřebiče a větráky z PC. A jede se.....

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 13-02-2018 v 16:38 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 983

citace:
Původní příspěvek od crazyben
ale u těch ledek minulý generace s míň efektivnim zdrojem to bude trvat o to dýl než se vyplatí... chladiče z pc to už sme trochu punk, taky bych mohl zkroutit a vyleštit kus plechu místo stínítka o nic horší než koupený by to nebylo, vyhrát si s tim.

Jako já bych si osobně taky za ledky připlatil, ale pokud někdo nechce investovat víc za kvalitnější ledky tak myslim že HPS vhodný je. A taky trochu předpokládám že takovej i u hps pujde po tom levnym a tam je pořizovací cena nesrovnatelná.


Jo tak to se shodneme, místo toho koupit za 2 000 shit LEDku tak to je doopravdy lepší po různu poshánět komponenty na HPS. Když mi bylo náct tak jsem taky nakoupil zvlášť všechno, tlumivku, startér, výbojku, patici, stínítko a vyšlo mě to zhruba na 1300, pak jsem koupil za 1 200 jednu úsporku, pak druhou za 900, nakonec čínskej hnusnej panel za 1 800. Takže jsem se stejně dostal na 5 000 :-D proto jsem zkušenostma naučenej že počáteční investice není nikdy tak vysoká jako ty průběžný. který by nemuseli nastat a hlavně bych měl hnedka od počátku líp osvětlenej prostor, je ale pravda že to už bylo před 10 rokama kdy ani vero nebylo, tehdy teprve LEDky začínali v domácnostechn, natož v našem oblíbeném odvětví :_)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 13-02-2018 v 16:39 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 984

jj, tak sem to myslel

BTW. taky sem se podobně poučil když sem koupil komplet box 400w a časem zjišťoval že půlku věcí budu muset koupit znova a lepších aby to tak nějak fungovalo podle představ. Kdybych hned investoval víc tak sem ve finále ušetřil.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 13-02-2018 v 16:44 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 985

No, to se k vám pánové přidám... S tím rozdílem že já začal s 600W setem u strýce, vše nové... Pak sem zjistil, že když nad tím sám nemám kontrolu tak ten debil zmrší vše co může ("zaštípavat palice" WTF? dodnes tvrdí svoje, že se po tom "nafouknou"). Tak sem se přesunul jinam kde nad tím budu mít kontrolu. Malá místnost, 80x80 otevřené dveře, vzduch se točil uvnitř... Takže sem koupil většinu věcí znovu, tentokrát bazar, 400W HPS, protože mě ledky přišli drahý. Výsledek?
Odtah hučel jak malé tornádo, abych se dostal "aspoň na třicet stupňů". Tak už fakt jako nasranej sem koupil ten spropadenej 190W set z alucraft a hned sem zjistil, že jeden je málo (totálně nerovnoměrný osvícení...). Vytočený úplně k nepříčetnosti jsem rozrazil další den dveře stejnýho obchodu a řekl, ať mě ten debilní set dají znova (z úplně posledních peněz). Od té doby... Krása... Spokojenost... To ticho... Konečně...Ledky jsou boží, A těch omylů bylo dááleko víc. Přesně jak píše "crazyben".

Ve výsledku, kdybych nešetřil a šel hned do ledek + odpovídající vybavení, ušetřil bych víc jak patnáct táců... Jóóó a takhle se začíná s growem... Člověk si to představuje jak hurvínek válku Za pět táců koupím set a první kolo půl kila... No jistě že

Old Post 13-02-2018 v 20:55 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Inkognito
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Inkognito - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 86 

Příspěvek č. 986

citace:
Původní příspěvek od TommyH
No, to se k vám pánové přidám... S tím rozdílem že já začal s 600W setem u strýce, vše nové... Pak sem zjistil, že když nad tím sám nemám kontrolu tak ten debil zmrší vše co může ("zaštípavat palice" WTF? dodnes tvrdí svoje, že se po tom "nafouknou"). Tak sem se přesunul jinam kde nad tím budu mít kontrolu. Malá místnost, 80x80 otevřené dveře, vzduch se točil uvnitř... Takže sem koupil většinu věcí znovu, tentokrát bazar, 400W HPS, protože mě ledky přišli drahý. Výsledek?
Odtah hučel jak malé tornádo, abych se dostal "aspoň na třicet stupňů". Tak už fakt jako nasranej sem koupil ten spropadenej 190W set z alucraft a hned sem zjistil, že jeden je málo (totálně nerovnoměrný osvícení...). Vytočený úplně k nepříčetnosti jsem rozrazil další den dveře stejnýho obchodu a řekl, ať mě ten debilní set dají znova (z úplně posledních peněz). Od té doby... Krása... Spokojenost... To ticho... Konečně...Ledky jsou boží, A těch omylů bylo dááleko víc. Přesně jak píše "crazyben".

Ve výsledku, kdybych nešetřil a šel hned do ledek + odpovídající vybavení, ušetřil bych víc jak patnáct táců... Jóóó a takhle se začíná s growem... Člověk si to představuje jak hurvínek válku Za pět táců koupím set a první kolo půl kila... No jistě že


Proto jsem šel rovnou cestou LED a postavil si vlastní 240W s regulací (viz strana 59) a umístil ho doprostřed. Ale určitě ještě dokoupím a postavím další, protože to rozložení světla není úplně ono. Palice docela stíní a jediný co tomu pomáhá je ORCA fólie, která to pěkně odráží a roste to pěkně i v rohách a za velkými palicemi . Udělám tedy ještě jeden aspoň 190W Vero s regulací a po rozmístění do čtverce regulovat výkon podle toho zda bude růst anebo květ v nejpozdějším stádiu. Což je myslím i jedna z výhod oproti výbojkám. A když to stáhnu na celkových 300W příkonu, tak si myslím že box 80x90 bude osvícen až až

Old Post 14-02-2018 v 11:47 AM
Mr.Inkognito je offline   Profil uživatele Mr.Inkognito   Find more posts by Mr.Inkognito   Foto galerie člena Mr.Inkognito   Click here to Send Mr.Inkognito a Private Message   Add Mr.Inkognito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 987

To si piš, podle mě je je 80x90 úplně to nejoptimálnější řešení pro dvě světla... Hlavně když máš dvě je efektivita úplně jinde a můžeš to zavěsit níž (lepší osvícení spodních pater). Růst cca. 2x70W a květ 2x100-150W max. Člověk to může sice "ohulit" i na 2x200W ale to je podle mě už hodně neefektivní, nehledě na to že ty světla začnou taky dost topit.

Ten panel máš krásně zpracovaný, ale osobně bych radši pořídil jeden celistvý hliníkový chladič (něco takového https://alucraft.cz/produkt/chladic-ga2/) a dva pc větráčky do série na 6V. Uchladí to v pohodě a je to MNOHEM tišší. Na 12V mi přišlo že jsou víc slyšet jak odtah a cirkulační dohromady. Ale pokuď s hlukem nemáš problém tak bych to asi neřešil.
ORCA je skvělá, taky sem ji kupoval... Tady se dá hezky ušetřit, koupit levnější mylar box + zvlášť orcu a prostě natáhnout kolem nosných tyčí dokola.

Old Post 14-02-2018 v 14:55 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Inkognito
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Inkognito - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 86 

Příspěvek č. 988

S tim ze to trochu topi mas samozřejmě pravdu (jelikož kazdej čip jede na 120W), ale diky tomu chladiči (z alucraft), kterej ma průduchy odshora dolů ten větrák nefouká jenom na chladič jako v případě těch ostatnich chladičů co nabízí, ale fouka i na čip! ....... a diky tomu po tom co jsem sundal optiky ten vzduch proudi okolo tak dobře, že je to cely pouze vlažný 😉. Navic pokud jsi i cetl to info k mému svitidlu, tak vlastně celý to tělo je z 5mm hliniku a tim padem je skoro všechno co je vidět chladič. Takže teď byť je to výkonově ohulený, tak to teplo je zanedbatelný.
A pokud postavim ještě druhý světlo (levnější) a stáhnu vykony obou na 300W max celkem, tak uz to bude takova vyšší pokojova teplota.

Ohledně tý hlučnosti máš bohužel pravdu, protože ty větráky co jsou k tomu originálně jsou fakt hlučný...... ale to si myslím ze by šlo vyřešit koupí dražších větráčku, které by byly méně hlučné. Co taky může člověk chtít když si koupí chladič s větráčkem za 100,- 😁.
Ale co se týče celkový hlučnosti boxu, tak uz jsem tu někde na fóru psal, že kdybych tam zavřel brečící dítě, tak ho neslyším. Mam totiž box v hooodně odhlučněným boxu (minerální vata, protihlukovej sádrokarton, protihlukovy molitan), kterej mam tak trochu za hlavou při spánku, takže i při maximálně puštěnym odtahu vzduchu, slyším pouze samotné proudění vzduchu vycházející ven...... a to ještě slabě 😉

Jinak jak mi to svítí v boxu se můžeš podivat v galerii http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=80193

Old Post 14-02-2018 v 17:13 PM
Mr.Inkognito je offline   Profil uživatele Mr.Inkognito   Find more posts by Mr.Inkognito   Foto galerie člena Mr.Inkognito   Click here to Send Mr.Inkognito a Private Message   Add Mr.Inkognito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 989

citace:
Původní příspěvek od Mr.Inkognito


Ohledně tý hlučnosti máš bohužel pravdu, protože ty větráky co jsou k tomu originálně jsou fakt hlučný...... ale to si myslím ze by šlo vyřešit koupí dražších větráčku, které by byly méně hlučné. Co taky může člověk chtít když si koupí chladič s větráčkem za 100,- http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=80193


Ahoj,

ano ventilátor je dost hlučnej, ale taky je hodně výkonej, kdybys použil jinej tak dosáhneš nižšího hluku ale taky daleko menšího výkonu. Spíš bych doporučil jak tady bylo zmíněný zapojit oba do série a změřit teplotu, myslím si že pokud je máš na 120w tak to ale stačit nebude, popřípadě vyměnit napájecí zdroj za některý který má na sebe regulaci výstupu, například MW RS-15-12 lze stáhnout na 10v, to by ti mohlo pomoct. Zkoušeli jsme chladič osadit ventilátorem noctua a byl jsem z toho dost sklamanej, sice byla tichá ale foukala tak třetinově, když jsem ztlumil ventilátor co tam standartně je na úroveň aby foukal zhruba stejně tak byl rozdíl ve hlučnosti minimální.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 14-02-2018 v 18:24 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 990

Tak pokuď to máš izolované a odhlučněné tak samozřejmě ten velkej pasivní chladič ti může být jedno... Já pokuď svítím na 160W/panel (tzn. 2xvero) tak je chladič při sériově zapojených větráčcích (6V) "velmi teplý" ale v pohodě na něm udržím ruku, takže si myslím že je to dostatečné, hlavně to jde sotva slyšet a to je pro mě nejdůležitější. Na plný výkon (190W/panel) to nedávám, zbytečné, neefektivní, moc topí...

Jen pro zajímavost, sehnal jsem odtah na 80x80 obří ufo 700m3 a k tomu sem sehnal nějaký starý bolševický bazarový regulační transformátor (není to jak klasický "dimmer" po kterém každý motor bzučí při regulaci). Odtah si reguluji podle výkonu světel, víc jak 90V do něj nepustím a jde opravdu sotva slyšet. Super věc.

Old Post 14-02-2018 v 21:58 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Palec nahoru Příspěvek č. 991


citace:
Původní příspěvek od crazyben
... chladiče z pc to už sme trochu punk

..Crazyben..A proč ne Punk?..když to fachá a za pár kaček ;-)
40kč za kus

Old Post 15-02-2018 v 13:45 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 992


..next song

Old Post 15-02-2018 v 13:47 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 60 61 62 63  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8868720 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív