Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » "Dual spectrum" vs HPS vs MH vs HPS+MH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
CO vám přijde lepší?
Dual spectrum na rust i květ
Zvlášt MH na rust a HPS na květ
Dual spectrum HPS+MH kombinace
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Ďalšia zásada, ktorú by si si mal osvojiť je, že PH vody sa upravuje vždy pred tým ako tam naleješ hnojky - to platí aj u minerálnych hnojív a u bio dvojnásobne.


To slysim prvne a to delas jak? Upravis PH vody ze 7,4 na dejme tomu 7 a pak se budes modlit aby to vyslo na to co pozadujes az tam budes lejt hnojky? To mi pride ulet

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 13-02-2018 v 10:00 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 18

Ajejej tak tady byl asi problém ...

Já to vždy dělal tak ... že jsem nalil do lahve hnojky + vodu = změřil Ph a pak upravil ..

Takže Ph upravit jako první a pak až dolít hnojvo ... Děkuji budu si pamatovat!


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 13-02-2018 v 10:01 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyn
Stálý Člen

Karma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 547  

Příspěvek č. 19

Po prve v životě čtu tenhle návod na úpravu ph, za mě nesmysl

Old Post 13-02-2018 v 10:06 AM
crazyn je offline   Profil uživatele crazyn   Find more posts by crazyn   Foto galerie člena crazyn   Click here to Send crazyn a Private Message   Add crazyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 20

Takže počkat jsem z toho debil

Dělal jsem to dobře?

Voda + hnojka a pak měřit Ph a upravovat
nebo
Zmeřit ph vody upravit a pak dolít hnojvo .. :d (přijde mi to trošku nelogické )


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 13-02-2018 v 10:07 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 21

dělal si to dobře už předtim nenech se rozhodit

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 13-02-2018 v 10:09 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 22

Dobře díky


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 13-02-2018 v 10:11 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyn
Stálý Člen

Karma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 547  

Příspěvek č. 23

Frajerovi to tak třeba funguje, ale mě určitě ne, vždy jsem jel odstata voda - hnojky - a až pak ph dolu nebo nahoru

Old Post 13-02-2018 v 10:15 AM
crazyn je offline   Profil uživatele crazyn   Find more posts by crazyn   Foto galerie člena crazyn   Click here to Send crazyn a Private Message   Add crazyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 24

pro DrGrinspoon - Nemáš pravdu, pH se upravuje vždy až po přidání hnojek.
Jinak co se týče organiky, tak je opravdu lepší pH vůbec neupravovat, jelikož s ním hýbou hnojky a bůhví jak s tim hýbou po zalití v substrátu. Už jsem odjel několik kol na plagronu (téměř to samé jako biobizz) a dokud jsem upravoval pH, tak byly furt nějaké problémy. Zajímavé ale je třeba to, že grow a bloom pH srazí a třeba PK13-14 mi ho naopak zvedalo. Pak změří člověk výtok a už je z toho uplně mimo. Fakt raději neměřit :-D

Thomas V.

Old Post 13-02-2018 v 10:39 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 25

Myslel jsem, že drGripson něco ví, ale zjišťuji, že nic neví. Už potřetí jsi šlápl vedl a to kurevsky.
Poslední dobou se tady rozhmohla mistifikace.
Je to špatně, protože hodně začátečníků si tady chodí pro rady a někteří jedinci jim vysvětlují přesný opak to co by měli dělat.
Pokud to tak půjde dál tak tento web strati svoji prestis.

Old Post 13-02-2018 v 12:21 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 26

No neni tomu tak. Ja ted pouzivam biosevii do hliny. Tam pisou, ze : Při pěstování v půdě není obvykle nutné kontrolovat úroveň pH. Avšak pokud chcete docílit dokonalého zředění živinových
částic v roztoku, je dobré před přidáním živin nastavit pH mezi hodnoty 5,5 a 6,2.
Ja ovsem nic neupravuji a pohodicka

Old Post 13-02-2018 v 12:22 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 27

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Myslel jsem, že drGripson něco ví, ale zjišťuji, že nic neví. Už potřetí jsi šlápl vedl a to kurevsky.
Poslední dobou se tady rozhmohla mistifikace.
Je to špatně, protože hodně začátečníků si tady chodí pro rady a někteří jedinci jim vysvětlují přesný opak to co by měli dělat.
Pokud to tak půjde dál tak tento web strati svoji prestis.


Tvl fikus netuším prečo ale z teba a tvojich komentárov cítiť čistý negativizmus, urážky či hádanie. Zjavne máš patent na rozum alebo sa tak tváriš, viď príspevok nad mojím od Kazo, kde píše v podstate to isté čo tvrdím ja.

Neviem aké hnojky používate ale to čo píšem mám overené na GHS Powderfeeding - vždy najskôr upravím PH a až následne pridávam hnojivo. Mám to odskúšané na ich mineral aj bio rade a nemal som problem ani pri jednej s týmto postupom. Napr. ich biorada sa pridáva priamo do substrátu a zalieva sa vodou (upravujem vodu na pH 5.6-5.8 normálne kyselinou, následne zalievam a žiaden problem nemám).

Old Post 13-02-2018 v 14:01 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon

Napr. ich biorada sa pridáva priamo do substrátu a zalieva sa vodou (upravujem vodu na pH 5.6-5.8 normálne kyselinou, následne zalievam a žiaden problem nemám).


Tak to je jasný, když dáváš hnojky do substrátu, že upravuješ čistou vodu. Ale s tekutýma hnojivama je to naopak. Jak bys to tedy dělal, když bys tedy upravil, přidal hnojky ( které třeba hnou a pH ) a pak.....? Znova upravoval? A co Ec a dvoje přidání kyseliny?

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 13-02-2018 v 14:11 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 29

Úroveň pH na výtoku je dobre sem tam zkontrolovat, hlavně pokud se kytkam nedaří, pokud je rozhozene, znamená to, ze je mikrobiologicky život v půdě nějak narušen. Me se do pudy osvědčilo vodu neupravovat, bakterie a plísně si pH srovnají, pokud je narušen vnitřní biosystem, úprava vody to stejně nevyřeší. Vliv na to ma několik faktoru, teplota, špatne složení pudy, presychani a nebo naopak prelivani substrátu a neprimerene dávky hnojiv. Řešením je prolit substrát odstatou upravenou vodou a pote zalití kompostovym cajem, můžeme přidat i trichodermu.
Úprava vody před přidáním hnojiv je absolutní hovadina, protože nikdy nevíme jak to hnojiva srazí a zrovna třeba biobizz to srazi celkem dost, též samozřejmě záleží na kvalitě vody, čím vyšší EC, tím je zapotřebí vice prostředků na srážení pH, u samotné RO naopak samotný hnojiva srazí víc než dost. Samozřejmě u organiky, pokud je zapotřebí, sahneme po citronce a ne po chemických kyselinách, údajně i ocet dobře funguje, na pripadne zvýšení jedla soda, mám ten pocit.
Čím lépe je nachystanej půdní mix, tím min problémů je během pestu, osobně se mi osvědčilo přidávat do mixu dolomit ve formě granulí, člověk se vyhne častému problému s vápníkem (zvedá pH), proto je dobre přidat něco co pH naopak srazí, třeba rašelina.
Dokud člověk nemá na 100pro vychytanej pěst, jsou experimenty s co2 zcestne, polomrtvym kytkam ani COcko nepomůže, od toho jsme tu my. GL

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Naposledy upravil L1st3r 13-02-2018 v 14:35 PM

Old Post 13-02-2018 v 14:23 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 30

Napustim vodu,upravim ph,nalejem hnojky,za 2 dni ph stupne tak znovu doladim a roztok je ready na pouzivanie.

Old Post 13-02-2018 v 14:29 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 31

U organiky muzu za dva dny tu zálivku rovnou vylít, rec tu je o biobizzu, jestli se nepletu.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 13-02-2018 v 14:38 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 32

Nechci rypat ale ted jsi tak ze srandy procitam stranky biobizzu a i tam pisou, ze pokud je vstupni voda vizsi nez 7-7,3ph tak se ma upravit voda pred pridanim zivin. Takze drginspoon se nemyli. Ale poku je voda do 7,3ph tak neni treba ph upravovat.

Old Post 13-02-2018 v 14:57 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:43 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1573700 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív