Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » "Dual spectrum" vs HPS vs MH vs HPS+MH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
CO vám přijde lepší?
Dual spectrum na rust i květ
Zvlášt MH na rust a HPS na květ
Dual spectrum HPS+MH kombinace
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Dotaz "Dual spectrum" vs HPS vs MH vs HPS+MH Příspěvek č. 1

Zdravím, zajímá mě jedna taková věc a to je rozdíl mezi:
HPS / MH / Dual spectrum /HPS+MH

Zajímá mě jestli je nějaký viditelný rozdíl mezi Dual Spectrum a nebo když pojedu rust klasika rustova vybojka a květ květová vybojka (např já mám. Výbojka Sylvania Grolux )
Popis:
Výbojka Sylvania Grolux jsou vysokotlaké výbojky, které "mají podíl modrého světla" a hodí se tak na obě vegetativní fáze Vašich rostlin. Můžete je tedy použít jak pro fázi růstu tak i pro fázi květu.

Mají podíl? Jedu tenhle dual spectrum sodík 600w přesně 30 dní nad Green Poison F1 a holky maj 13-15cm v hlíně hnojiva biobizz.
Přijdou mi malý a patra blízko u sebe .. a to mám lampu 80cm od vrcholků.

Nejradši bych koupil zvlášť na růst( 600w rustovou Lumatek 600W MH GROW ) a na květ (Sylvania SHP-T Super 600W-květ HPS) případně nějaké doporučení na sodik , který používáte vy?

Všiml jsem si také že je :
ELEKTROX Super Dual HPS+MH 600W = https://www.higarden.cz/600w/vybojk...al-hps-mh-600w/

Kombinace HPS + MH , která má být na květ i růst ... tady je určené že má MH i HPS kdyžto u té první jak jsem uváděl že mám je napsané pouze ( "mají podíl modrého světla" ) To spíš kombinace HPS+MH mi přijde správná volba kombinované sodikovky kterou muzete pouzit na rust i kvet .. a ne nejaka sodikovka u ktere je napsane dual spectrum "mají podíl modrého světla" Vubec mi to pod tim neroste .. nejspíš koupím zvlášt rustovou sodikovku a květovou sodikovku ...

Váš názor ? Případně zkušenosti?

Pan za pokladnou mi říkal, že třeba v holandsku používají jen dual spectrum .. mě to přijde naprd ..

Old Post 12-02-2018 v 10:46 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 2

pod MH se víc větví a kytky sou kompaktnější, pod HPS zase víc tahá do vejšky...

ve finále ale spousta lidí koupí čistě jen HPS na květ a vklidu pod tim i rostou (jako třeba já)... naopak to moc nejde.

klidně kup zvlášť MH a HPS. Ono s univeruální stejně nic neušetříš protože budeš muset dřív koupit novou. Navíc univerzál je vždycky kompromis a ikdyž to bude vypadat fajn tak čistě květová je na květ prostě lepší. A co si budem povídat o ten nám jde předevšim. Pana za pokladnou neposlouchej, asi nejdou dualspektra na odbyt tak se snazi je nacpat lidem.

Ale ty budes mit jinej problem... 30 dni a 15cm kytky. To ja mam za 14dni pod 2x18w zarivkama. Za mesic pod sestikilem (dual, MH, HPS je to jedno) musis mit kytky ready na prepnuti :/ Kdyz si predstavim ze jinak je vse ok tak me napada, ze si to se svetlem prepalil, zvedni to jeste vejs a klidne stahni jestli mas digit prepinatelnej predradnik.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 12-02-2018 v 15:01 PM

Old Post 12-02-2018 v 14:14 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 3

Děkuji za názor 😊 Na příští kolo pořídím digitální předřadník na růst pojedu 350 a na květ 600 😊 už žádný dual spectrum taky mi to přijde kravina 😁

Old Post 12-02-2018 v 18:23 PM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 4

Kravina to není, jedu pod 6kilem osram plantstar a úplná spokojenost, pěkně se to větví, žádný extra tahání se nekoná a při dobrých genech slušný výsledky. Problém nebude v typu svetla, ale někde jinde. Bud jak píše kolega, příliš silne světlo ( plna palba se dává az na květ), problém ve výživě, teplota ( může mít na růst velkej vliv).

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 12-02-2018 v 18:58 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 5

jj je to o tom co komu vyhovuje... na pure sativy bych o dualu taky mozna premejslel (kdybych nemel ledky).

Linknot, mozna fotka by nam napovedela.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 12-02-2018 v 20:33 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 6

https://preview.ibb.co/bFACAn/28081450_2007500422626649_1903303345_o.jpg

Je to 5x green poison fast version sweet seeds

Teplota:
Den 25-28 , vlhkost 60-75%
Noc 19,5 - 22 , vlhkost 50 - 70%

Hnojva:
1x týdně biobizz fish mix 4ml/l + biobizz bio heaven 2ml/l
1x týdne fish mix postřik na listy

Ze začátku jsem mel blbe kalibrovaný ph metr .. ted už 14 dní v pohodě .. Ph zálivky 6,2-6,6 .. Ted jsem dával 6,6 pro lepší vstřebaní Magnesia (U jedné kyti jsem měl přiznaky: Spodní listy světlé od špičky)

Ofuk tam mám 2x malé s klispnou a 1x větší otočný větrák(jede na nejmenší výkon)

A jsou teď po druhé TOPle .. TOPnul jsem poprvé za 3 patrem(4.patro šmik) a další TOP jsem šmikl někde 3. a někde 4. patro ...
Dle genetiky mají mít do 1,5m ... box mam 1,2x1,2x2,0
Chci přepnout v 30 - 35cm a dát do SCROGu , co myslíte?

Old Post 13-02-2018 v 07:15 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 7

Zapomněl jsem dodat ..
Některé listy jsou trošku protrhlé prý je to z postřiku .. jak jsem to postříkal tak ty kapky fungovali jako lupa a propálili je .. to jsem vyčetl tady na foru nekde , že se to muže stát .. jinak mě nenapadá čím by to mohlo být .. ofukem ne, jen tak je to šimrá
A mám taky problémy s prachem .. 2x týdně utírám stěny od prachu .. Nemám aktivní přítah mám passivní ..
I když třeba sáhnu na listy tak jsou takové zaprášené trošku .. myslíte že to může způsobit že jsou malé? Mám to v paneláku a luxuju tam skoro pořád .. stěny všechny netušim kde se tam ten prach vždy veme

A taky jsem koupil na zkoušku smart co2 bag ... zavěšený nad kyti

Old Post 13-02-2018 v 07:19 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 8

Hlína čistě biogreen light mix květináče 5,6L
Ted v týdnu dnes / zítra přesadím do 11L .. biogreen light mix + coco .. poměr nevím
Prostě dám 50L light mixu a do toho cca 10-15L coco

Old Post 13-02-2018 v 07:24 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 9

Na fotce se zdaj ok od pohledu... asi je hodně zdrželo to tastřihnutí jinak nevim.

citace:
Původní příspěvek od Linkot
Zapomněl jsem dodat ..
Některé listy jsou trošku protrhlé prý je to z postřiku .. jak jsem to postříkal tak ty kapky fungovali jako lupa a propálili je

to je blbost, jako lupa to nefunguje a ani nemůže... když čočku z lupy položíš přímo na papír nikdy ho nezapálí, musí bejt kus nad nim a ještě najít ideální úhel světlo koncentrovat do jedoho ohniska. Navíc ty samotný kapky by místo toho ohniska ihned chladily. Je to od hnojiva samotnýho, za světla se prostě rychle vypaří voda a na listu zůstane koncentrovaná hnojka... proto se stříká za tmy aby to kytky zvládli vstřebat. Akorát moc nerozumim "potrhaný", špatnej postřik udělá spíš spálený fleky na listech.

čim upravuješ ph?? Biobizz si to většinou poladí sám pokud máš zdrojovou vodu +/- v mezích. Já měl s biobizzem pořád nějaký deficity dokud sem to nepřestal korigovat kyselinama.

A prachovej filtr na přítah.

K tomu co2 si neco nastuduj... ja osobne bych do toho nesel dokud bych nemel 100% zmakly vsechno okolo. A to nemam ani po dvou letech indooru.

BTW.jeden zástřih, druhej zástřih a teď bys chtěl přesazovat? Nech je chvíli vklidu a uvidíš jak se rozjedou. Někdy je lepší je prostě nechat růst, než do toho pořád vrtat.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 13-02-2018 v 08:27 AM

Old Post 13-02-2018 v 08:11 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 10

To že se stříká za tmy mi nikdo neřekl Takže určitě to zavedu!

Upravuju klasikcým Ph- z growshopu ... Ph vody z kohoutku mam +- 7,4 .. po dávce fishmixu+bio heaven mi to klesne na nějakých 6,8 .. dám pár kapek a ladím to na 6,2 - 6,6

Dneska dodělám nějaký home made filtr na passivní pritah

Zastřihoval jsem minulý týden .. mají ted 7 dní klid .. Rozestupy mezi stresy .. TOPing,Přesazovaní atd nechavam vždy 5-7 dní ..

19.2 nebo 26.2 bych rád přepl ... takže koncem tohoto týdne bych rád přesadil

Old Post 13-02-2018 v 08:45 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 11

Je možný že je hodně zastavil stres z Ph ..
Koupil jsem Ph metr který nebyl kalibrovaný .. po kalibraci už jsem neměl problémy s nedostatky Magnesia a pod.

Také jsem zkoušel jako první FIM metodu .. kterou jsem zkoušel poprvé a už poprvé ji nemám rád Hodně to zpomaluje růst a některé se povedly a některé jsou zmutované nebo co .. Takže pro mě FIM je tabu ... už nikdy v indooru Indo klasika TOP už

Ale ten FIM si ještě zkusím někdy venku

Old Post 13-02-2018 v 08:48 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 12

právě... oni ty obyč kyseliny (předpokládám dusičná nebo fosforečná) sice srazí ještě kus ph, ale zároveň zabijí bakterie v půdě, který tam potřebujem aby ty organický hnojiva zpracovali na látky který můžou papat kytky.

Zkus to jinak... nech vodu dva dny odstát, ph by o něco mělo klesnout samo. Pak to zkus namíchat a vsadim boty že už nebude třeba upravovat, mě doma taky teče 7,0 až 7,5.

FIM... a sme u toho, proto sou tak malý i po měsíci a proto ty potrhaný listy. Zrovna nedavno sem tu psal jak to nemam rád

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 13-02-2018 v 09:04 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 13

Mám doma zásobárnu na vodu v podobě 5x 2L láhev ... mám tam vodu odstátou klidně 3-4 dny .. Zkusím to tedy bez Ph úprav .. mám za to že je to fosforečná
Předpokládám že budu mít Ph tak 6,7- 7 .. mám to teda s tím zalít? a nebo zkusit snížit Ph něčím jiným ?

FIM už fakt nikdy

Jinak děkuji za rady!


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 13-02-2018 v 09:11 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 14

když už organický hnojky a úprava ph tak aspoň kyselina citrónová...

až tam začneš lejt květový, tak myslim že upravovat už ani nebude třeba. Uvidíš no.

btw. tohle pisou biobizz
When using Biobizz soils, you don’t need to measure the EC and pH value like you would when using a mineral medium. Biobizz products only contain natural organic elements, giving them a very low Electrical Conductivity (EC) value. And while the organic elements can’t be measured, they do have a self-regulating system, which helps maintain the pH values at the correct level.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 13-02-2018 v 09:29 AM

Old Post 13-02-2018 v 09:17 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Linkot
Stálý Člen

Karma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% PěstitelskáKarma uživatele Linkot - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 15

Dobře A díky moc ještě jednou !


1. IN Green poison F1, Happy Auto Blueberry

2. IN OG Kush|NFT|2x470w VERO 29

Outdoor 2018

Outdoor 2019
Outdoor 2020 v partizánském stylu

Mast podle Linkota

Old Post 13-02-2018 v 09:28 AM
Linkot je offline   Profil uživatele Linkot   Find more posts by Linkot   Foto galerie člena Linkot   Click here to Send Linkot a Private Message   Add Linkot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 16

Ďalšia zásada, ktorú by si si mal osvojiť je, že PH vody sa upravuje vždy pred tým ako tam naleješ hnojky - to platí aj u minerálnych hnojív a u bio dvojnásobne.

Čo sa týka CO2- už dlho nad tým rozmýšľam, najväčšiu výhodu vidím práve v tom, že pri suplementácii CO2 rastliny dokážu (a dokonca im vyhovuje) zvládnuť vyššiu teplotu (cca 35 st. Celzia, čo už je pri normálnych podmienkach celkom dosť.
Inak nie som si istý, či 600W hps má dostatočne vysoké PAR v závislosti od vzdialenosti z ktorej osvetľuje plochu. Ak PAR nie je dostatočne vysoké tak tou co2 tie rastliny len vystresuješ.

Old Post 13-02-2018 v 09:52 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:47 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8385880 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív