Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Pěstování alá kukuřice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 16 17 18 19
Autor
Téma 
furian
Stálý Člen

Karma uživatele furian - 95% PěstitelskáKarma uživatele furian - 95% PěstitelskáKarma uživatele furian - 95% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 273

Plzáci v kukuřici snad nejsou(?), není to pro ně zrovna hostinné prostředí.
Najít kukuřičné pole na zrno, je v dnešní době umění. Je to samá bioplynka a tak se to do ní sere fest.
Stříká se proti plevelu. Proto dnes vidíte řádkem až na druhou stranu pole, dříve byla kukuřice plná plevele.
Zemedělci musí střídat plodiny, proto není bežné, že je kukuřice na stejném místě. Někde se na to sere, pak se diví, že je plodina malá.
Navíc to sázej i v kopcích a pak jsou vyplavený pozemky bahnem. Ta zhutnělá půda na poli, která neviděla hnůj několik let moc vody nepojme a valí to po ní jak po asfaltu.

Old Post 23-09-2017 v 09:52 AM
furian je offline   Profil uživatele furian   Find more posts by furian   Foto galerie člena furian   Click here to Send furian a Private Message   Add furian to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 274

citace:
Původní příspěvek od furian
Plzáci v kukuřici snad nejsou(?), není to pro ně zrovna hostinné prostředí.
Najít kukuřičné pole na zrno, je v dnešní době umění. Je to samá bioplynka a tak se to do ní sere fest.
Stříká se proti plevelu. Proto dnes vidíte řádkem až na druhou stranu pole, dříve byla kukuřice plná plevele.
Zemedělci musí střídat plodiny, proto není bežné, že je kukuřice na stejném místě. Někde se na to sere, pak se diví, že je plodina malá.
Navíc to sázej i v kopcích a pak jsou vyplavený pozemky bahnem. Ta zhutnělá půda na poli, která neviděla hnůj několik let moc vody nepojme a valí to po ní jak po asfaltu.


Nevím kde bereš informace, ale pro kukuřici se musí zrovna hnojit fest.
A postřiky taky jak kde. U nás pomalu kukuřicí neprojdeš, jak je zarostlá plevelem

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 23-09-2017 v 14:30 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
furian
Stálý Člen

Karma uživatele furian - 95% PěstitelskáKarma uživatele furian - 95% PěstitelskáKarma uživatele furian - 95% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 100 

Příspěvek č. 275

Možná jsem to špatně zformuloval, ale myslel jsem to právě tak, že zúrodňovat HNOJEM pole je potřeba, po jakékoli plodině, nejen z hledisky živin, jako kvůli kyprosti půdy. Granulové hnojivo, které se rozpustí na poli půdu moc neprovzdušní, akorát se vytváří zhutnělá hlína, na rozdíl od takového hnoje, ve kterém je sláma apd.. V mém okolí jsou pole, kde se za posledních 30 let nikdy neotočila louka na zaorání a kde se za posledních 10 let se nedal hnůj na pole.
Když k tomu přidáte léta ujíždění technikou...Biodiverzita v polích dostává neskutečný pohul. Pokud se takhle bude dalších desítky let podobným stylem s půdou na polích hospodařit, moc nám ji nezbyde, přívalové deště hlínu, která nesaje vodu odplaví do narovnaných řek a odejde postupně do oceánu.
Nemluvím o komplexním hospodaření všude v ČR, ale pouze v jednom kraji, ovšem když tak projíždím republikou, přijde mi to dost podobné.

Old Post 24-09-2017 v 07:24 AM
furian je offline   Profil uživatele furian   Find more posts by furian   Foto galerie člena furian   Click here to Send furian a Private Message   Add furian to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tgun
Stálý Člen

Karma uživatele tgun - 41% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 276

Hlavně zjistit kdy se sklízí a jestli se dohnojuje, postříky většinou kytky nesnesou, jinak v pohodě.. jo a neztratit se v kukuřici

tgun .. Mavericku, ty bejku jeden, chci s tebou spát teď nebo nikdy.

Old Post 29-09-2017 v 11:30 AM
tgun je offline   Profil uživatele tgun   Find more posts by tgun   Foto galerie člena tgun   Click here to Send tgun a Private Message   Add tgun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pelúsok
Stálý Člen

Karma uživatele Pelúsok - 75% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 43  

smutny v letnej kukurici Příspěvek č. 277

zdravim.prihodim moju minulorocnu skusenost s kukuricou.nikdy som do kukurice nesadil a preto som to chcel skusit.cital som tu na growery ako prebehlo kosenie kukurice v auguste.u nas som nikdy nic take nepostrehol a preto som sa to rozhodol skusit.u nas sa vzdy kukurica nechvala do neskorej jesene.vzdy som sa cudoval ked som tu cital o koseni v lete.
Takze 12 cerstvo vyklicenych sadenic automatu od Veverku z legalizace. Akurat vyklicili takze klasika dva klične listy a dva prave.cize miminko.urobol som dva miesta po 6ks.bolo to najhorsie podminky na sadenie.1 jún, vonku sucho ze vysychal miestny potok a dazd v nedohladne.okrem to ho ma zaskocilo ze zem v kukurici bola ako skala.narobil som sa ako kôň pokial som vysadil tych 12 sadenic.nemal som ani vodu na zaliatie.nedaval som tomu ziadnu sancu. Ku podivo z toho nakoniec boli slusne 4samice.najvia ma prekvapilo ze prezili to presadzanie v suchu bez vody.ale k veci.prisiel cas to zozbierat.bol koniec augusta a isiel som na miesto.hned za mestom kosili kukurici.hned som si spomenul co som tu cital a hovorim ze to je haluz.nikdy tu kukuricu nedavali takto skoro dole aa prave teraz ked som to chcel skusit.ale nevadi.hadam to je len haluz a na mojom poli bude vsetko po starom.ale mylil som sa. Z dialky uz bolo pocut kombajny.najhorsie na tom vsetkom bolo to ze moje pole nepokosili cele ale urobili si v nom len take 10 m pruhy ako pripravu na zber. Vzdy som teda este citil nadej.isiel som k miestu a oni sa krasne trafili.stacil 1meter a bolo by to ok.takze sadit v kukurici ...no moze sa stat ze nakoniec budete velmi smutny. U mna to bol nastastie len pokus s tao seeds ktore by boli len na mast.

Old Post 08-02-2018 v 06:07 AM
Pelúsok je offline   Profil uživatele Pelúsok   Find more posts by Pelúsok   Foto galerie člena Pelúsok   Click here to Send Pelúsok a Private Message   Add Pelúsok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
centurion
Stálý Člen

Karma uživatele centurion - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 163 

Příspěvek č. 278

Zdarec měl sem v plánu dát pár kytek do kukuřice, ale průser je, že kukuřice kvůli suchu zatím moc nenarostla, tak sem to zatím střelil i s květináčema do řepky a pak to přendám, ale potřebuju se voptat na něco zdejších jezedáků. Vím že se ty pole objíždí takovou cisternou a stříkají na to něco, ale nepamatuju si kdy se to dělá. Nechci aby mi to nějakej traktorista ukradl i s květináčema. Už se to letos na řepce dělalo a dělá se to pak někdy i na kukuřici?

Old Post 19-05-2018 v 11:20 AM
centurion je offline   Profil uživatele centurion   Find more posts by centurion   Foto galerie člena centurion   Click here to Send centurion a Private Message   Add centurion to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 279

Centurion - jo, kukurica sa strika proti plevelu (nevim presne kedy), ale az bude cca po pas, kludne mozes vysadit. Podobne ako ty, som to daval najprv do kvetinacov do repky a potom vysadil do kuku.

Old Post 19-05-2018 v 12:04 PM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
centurion
Stálý Člen

Karma uživatele centurion - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 163 

Příspěvek č. 280

a repku uz sprejovaly? u nas uz odkvetla a ma uz dost velky lusky. ja vubec nevim v jaky fazi se to strika a kdyby to delaly nekdy tedka, tak to to urcite vyhmatnou.

Old Post 19-05-2018 v 18:45 PM
centurion je offline   Profil uživatele centurion   Find more posts by centurion   Foto galerie člena centurion   Click here to Send centurion a Private Message   Add centurion to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
thx1138
Stálý Člen

Karma uživatele thx1138 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 281

Strika se to nejak ze zacatku cervna mam pocit ale kazde drusstvo podle sebe ale taky myslim jak to mas po pas zasad.to uz by melo byt davno postrikano.

Old Post 21-05-2018 v 10:44 AM
thx1138 je offline   Profil uživatele thx1138   Find more posts by thx1138   Foto galerie člena thx1138   Click here to Send thx1138 a Private Message   Add thx1138 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
centurion
Stálý Člen

Karma uživatele centurion - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 163 

Příspěvek č. 282

na vedlejším poli řepky jsem našel právě čerstvě vyjetý koleje od stříkačky, takže to vypadá, že na moje políčko brzo dojde taky dojde. vůbec nevím co mám dělat. nemám to kam přendat. kukuřice je pořád malá, pšenice taky. vím o jednom poli s ječmenem, ten se taky stříká?

Old Post 28-05-2018 v 08:13 AM
centurion je offline   Profil uživatele centurion   Find more posts by centurion   Foto galerie člena centurion   Click here to Send centurion a Private Message   Add centurion to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 283

Zdar, zasaď rovnou do kukuřice, když to dáš dál od kraje, tak to vidět nebude. Sázet v podvečer, abys nebyl uprostřed pole vidět a hlavně si pamatovat, kam jsi zasadil 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 28-05-2018 v 10:26 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
centurion
Stálý Člen

Karma uživatele centurion - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 163 

Příspěvek č. 284

já to mám právě v 15l květináčích a přendavám to v celku. přesazovat nemůžu, jsou to automaty. ten květináč je na holým poli vidět hodně z dálky, takže se to snažím dávat do něčeho už hodně vzrostlýho, aby to nebylo vidět. nevím co ti jezedáci furt blbou. stříkaly to 3 tejdny zpět, tedka už má řepka místama i 1,8 metru a lusky jako kráva a oni to zase stříkají. ted řepkovej olej z toho musí bejt lahůdka.

Old Post 28-05-2018 v 10:54 AM
centurion je offline   Profil uživatele centurion   Find more posts by centurion   Foto galerie člena centurion   Click here to Send centurion a Private Message   Add centurion to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 285

Tak je zakopej 😉 stačí do půlky a hlínu obhrnout kolem😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 28-05-2018 v 13:49 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PeterJozef
Stálý Člen

Karma uživatele PeterJozef - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 286

[účet odstraněn]

Old Post 28-05-2018 v 15:56 PM
PeterJozef je offline   Profil uživatele PeterJozef   Find more posts by PeterJozef   Foto galerie člena PeterJozef   Click here to Send PeterJozef a Private Message   Add PeterJozef to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 287


citace:
Původní příspěvek od PeterJozef
treba si dávať pozor lebo tu kukuricu dost casto sekaju skoro



To už tu je milionjednakrát psané 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 28-05-2018 v 17:35 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pineapple
Stálý Člen

Karma uživatele pineapple - 67% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 288

že by ještě stříkali řepku to se mi teda nezdá, oni hlavně když má na poli něco kolem těch 80cm tak už tam stříkat nejezdí protože by to hodně poničili. Proti plevelu to můžou stříkat i víckrát než jen jednou takže lepší počkat o týden nebo dva dýl.
Ten postřik se tam stejně ještě drží ale není to tak hrozný jak když ti postříkají kytky to je konec většinou. Minulej rok se nám totálně zasekly a 2 měsíce sme je zalívaly a kytky se nehnuly ani o centimetr.. Ale po té práci nám bylo líto to tam jen tak nechat tak sme fůrt chodili a posledních 14 dní kytky začali růst, no nakonec bylo z každé 100g takže prodělečný to nebylo ale od té doby se budu držet pravidla že vždycky radši později než brzo.

Old Post 05-06-2018 v 21:10 PM
pineapple je offline   Profil uživatele pineapple   Find more posts by pineapple   Foto galerie člena pineapple   Click here to Send pineapple a Private Message   Add pineapple to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:51 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 16 17 18 19  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-04-2021 - Pěstování ve skleníku - 1 odpovědí
23-06-2015 - Pěstování v kukuřici 2015 - 0 odpovědí
01-06-2015 - kastrace kukuřice - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5577970 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív