Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » 105W CFL / 150W HPS Vertical / 5x Bluewidow / kokos
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

105W CFL / 150W HPS Vertical / 5x Bluewidow / kokos Příspěvek č. 1





Ahoj,

rozhodl jsem se zdokumentovat jedno své kolo. Indoor pěstuju už pár let a téměř vždy na vertical. Zdá se mi to u 150W sodíku ideální metoda. Abych řekl pravdu, moc se s tím nepářu. Tím myslím, že se moc nevěnuju vyplétání do sítě za kytkou, ale pouze tak nějak nasměřuji větve, aby byla plocha co nejlépe pokrytá. Většinou jsou z toho místama dvě řady, ale to 150ka ještě prosvítí.
Pletivo za kytky mám udělané pro každou kytku zvlášť. Je to z důvodu manipulace a zalévání. Poslední rok pěstuju v kokosu (dříve hlína) a i když nepoužívám EC metr, tak to zatím vždy dopadlo dobře.
Kytky zalévám proléváním. Vyskládám je do sprch. koutu, proleju a nechám řádně odtéct všechen odpad. Zalévám téměř každý den. Květníky jsou velké a nevysychají až tak rychle.

Stan Dark street 60x60x160
Květníky 5.7 L
Médium kokos
Drenáž keramzit
Hnojky Jungle Indabox
Světlo růst 105 CFL blue, květ 150 HPS Philips T-son
Ventilace 15cm ofuk, odtah TT100 160m3, přítah 80m3
PH metr, PH down univerzal Jungle

5x Bluewidow Dinafem feminizované

Na vertical jsou zcela určitě lepší řezy, které se lépe větví a vše jde tak nějak rychleji. Problém je, že nemúžu sehnat nikoho místního a poštou je to vždy sázka do loterie a kupa nervů a stresu...

Takže jedeme od semínka. Klíčení 100%, trvalo 2-3 dny poté zasazeno do light substrátu.

Teploty den 23-26, noc 19-20
Vlhkost den 65, noc až 80

Kytky mají dnes 20 den 18/6, přesadil jsem ve 14 dnu

1 foto 7 den
2 foto 12 den
3 foto 20 den
4 foto 20 den

do dvouch květníků jsem musel navrch dosypat trochu hlíny, protože už mi došel kokos

taky dávám navrch keramzit (který mi taky došel) protože do kokosu lehce prolijete díru až ke kořenům

předpěst probíhá klasicky se stínítkem a kolem 30 dnu instaluji sítě a sodík

Naposledy upravil Ja79 27-01-2018 v 18:40 PM

Old Post 27-01-2018 v 17:48 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 2


Malý update.

23 den 18/6

Výměna světla (lumeny už tečou ), ta úsporka je na takovou plochu už slabá.

Nainstalování sítí.
Je velký rozdíl, když máte pletivo v jednom kuse a nebo takto pro každou kytku zvlášť. Když je v jednom kuse, tak můžete větve libovolně tahat všude po pletivu což je daleko lepší. Já musím takto pracovat na poměrně malé ploše s hodně větvemi... , ale výhody jsou jasný, 1) můžete použít klasickou skříň-stan, 2) každou kytku můžete vyndat a ošetřit jak potřebujete, 3) zalévání

Holky mají momentálně 5 pater. Počkám ještě na 2-3 a zaštípnu vršky.

Dneska to bylo vše hodně narychlo, takže jen jedna fotka.

Naposledy upravil Ja79 30-01-2018 v 18:43 PM

Old Post 30-01-2018 v 18:27 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JetiX
Stálý Člen

Karma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% Pěstitelská

Registrován: Nov 2017
Příspěvků: 608  

Příspěvek č. 3

Noo na toto som zvedavý. Už si došiel nejaké kolá v tomto stane? Aký bol výnos? 150w stačí na rozmer tohto stanu?
Vyzerá to parádne, aj rastliny sú bezchybné, vidno, že vieš čo robíš. Držím palce

Old Post 30-01-2018 v 23:45 PM
JetiX je offline   Profil uživatele JetiX   Find more posts by JetiX   Foto galerie člena JetiX   Click here to Send JetiX a Private Message   Add JetiX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 4

Ahoj JetiX, stan mám asi 4 roky a jedu v něm celou dobu. Rozměr stanu je na 150w ideální, hlavně na tento můj vertical. Výnosy jsou dle mého 100-150g, ale hlavně nemám váhu, takže nemůžu přesně říct. Hulím už 19 let, takže tak nějak vím, jakou mám měsíční spotřebu a z toho vycházím.

Jinak díky za pochvalu, kytky jedou pěkně. Doufám, že když už jsem to tu vystavil, tak to dopadne dobře a poslouží to jako inspirace pro někoho dalšího (např. komu se nechce investovat do stínítka ) verticalu je tu strašně málo...

Jó, teď jsem si až všiml, že tu taky jedeš svůj první a už i druhý grow. Tu první kytku si vytrénoval pěkně, klobouk dolů. Ale 250 soda na jednu kytku a rozměr skříně 45cmx35cmx160cm je špatně. Tam by ti stačil 100w sodík. Rychle se učíš , stan máš teď dobrej a 4 klony budou taky ok. Taky držím palce, ať se daří

Naposledy upravil Ja79 31-01-2018 v 21:09 PM

Old Post 31-01-2018 v 20:27 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 5




27 den 18/6

Dnes proveden záštip vršků. Holky mají 7 pater, tak snad to bude stačit. Hlavně nechci, aby mi to přerostlo. Ale tahat by se to až tolik nemělo, tak uvidíme.

Odstranil jsem keramzit z vrchu květináčů. Hodně pomalu to vysychalo a tak si myslím, že ten keramzit bránil-zpomaloval odpařování.

Trochu jsem přivázal ty největší listy a lépe tak prosvítil vnitřek kytky-větve. Taky už to lezlo do větráku a k výbojce.

PH 5,8-5,9
Den 25-28C
Noc 19-21C

ty fotky nic moc, zítra nafotím za světla

Naposledy upravil Ja79 03-02-2018 v 20:45 PM

Old Post 03-02-2018 v 20:14 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 6





28 den 18/6

Jen pár fotek...kvalita nic moc (mobil)

foto č. 2 a 3 je stejný a teď už to asi nejde smazat

Naposledy upravil Ja79 04-02-2018 v 10:00 AM

Old Post 04-02-2018 v 09:48 AM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fire.ent
Stálý Člen

Karma uživatele fire.ent - 92% PěstitelskáKarma uživatele fire.ent - 92% PěstitelskáKarma uživatele fire.ent - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 7

zdárek, vypadá to parádně a že to máš zmáknutý na pohodu, ale chtěl bych se zeptat na jednu věc..a to proč máš to pletivo jakože zvnějšku? výhody rozdělenýho pletiva mi přídou celkem jasný, možná by šlo plochu ještě trochu zvětšit kdybys to vystřihnul zlehhka do kornoutu, ale když řikáš že se s vyplejtánim moc nepářeš tak bych to asi neřešil..ale to pletivo bych otočil, a kytky zasadil třeba příště spíš ke kraji květníku, myslim že by ti to mohlo i ulehčit zlehka práci(protože kytky se ti samy točej jakoby za světlem, a moh bys ke světlu strkat jenom malý větičky a lístky nechávat zvnějšku pletiva) a tim pádem i o něco málo přidat něco do papírku díky lepšímu prosvětlení...ale máš to hezký, výnosy pěkný, evidentně víš co děláš, takže jen tak dál... f.e

Kupujte hřebeny,nastanou všivý časy!!!!!!!!!!!!!

Užívej a Mysli!!!!!!!!!!!!!

Naučit se zacházet se svojí duší vyžaduje čas...

Zahoď ten spařenej filtr!! Glass forever...
fire.entuv out 07

fire.entuv out 09

fire.ent´s bush factory..JF,Erd,WW,HH and many more..

fire.ent´s bush factory..Lebanese,Ice,C99,Smbog,St3 and many more 2012..

fire.ent´s bush factory 2014 - všechno 2x a něco navíc k tomu...

Old Post 05-02-2018 v 18:42 PM
fire.ent je offline   Profil uživatele fire.ent   Find more posts by fire.ent   Foto galerie člena fire.ent   Click here to Send fire.ent a Private Message   Add fire.ent to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 8

Tak zítra to bude 30 dnů na 18/6 a přepínám na květ. Kytky mají 20 cm, takže pokud se to vytáhne na 40-50, tak to bude ideální.

Tuhle modrou vdovu pěstuju poprvé. Z 5 holek jsou 3 opravdu pěkný (nejdřív vyklíčily), 4 je menší a poslední je takovej "chudej smeták". V kokosu toho ještě opravdu moc odpěstováno nemám, ale baví mě víc než hlína. Je s tím víc práce, ale roste to rychleji a konečná chuť je o dost lepší, než jsem měl v hlíně. Kokos je podle mě blbuvzdornej a jednoduchej. Nejde přelít, no i když idiot... Roste to rychleji a ani hnojení není žádná věda. Celou dobu používám JIDB a jsem spokojený. Koupil jsem už před rokem "akční" sadu 1+1+2L za 1000,- a mám ji dodnes. Je to pro mé účely velice výhodný hnojivo. Ten jejich květový booster je už dle mého zbytečnost asi jako všechny ostatní předražený boosterový tekutý hovna.

Fotit se budu snažit akorát o víkendech. V týdnu se k tomu dostanu až pozdě a pak ty fotky z mobilu za špatnýho světla stojej za hovno.

Pokud máte nějaký dotazy, připomínky.......

Old Post 05-02-2018 v 19:26 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 9

citace:
fire.ent zdárek, vypadá to parádně a že...


Ahoj, ještě jsem to tu nezmínil, pro mě je důležitý rychlý pěst. Určitě s tebou souhlasím, že by se dala vyplnit větší plocha, kdybych upravil tvar pletiva a taky ho pak zaplnil. Ale to znamená o dost delší fázi růstu. Používám 5 rostlin, abych nemusel čekat dýl než je nutný. V názvu tohoto threadu ani nepoužívám název scrog, protože tohle není v-scrog, ale tak trochu v-jungle .
Pletivo vzadu je zvyk. Dělám to tak celou dobu. Ze začátku tam vážu velký listy a pak kytku trošku zakloním a větve nastrkám pomocí drátků dopředu k výbojce.

Tohle kolo ještě dojedu tak, jak sem zvyklej, právě pro nějakou tu zdravou kritiku. Vůbec se nepovažuju za odborníka. Stále se učím a někdy ještě taky udělám chybu. Takže budu rád za další názory a připomínky.

Jinak koupím tu váhu, aby se to na konci dalo zvážit. Samotnýho mě to taky docela zajímá.

Old Post 05-02-2018 v 19:57 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 10

pěkný...

taky teď zkoušim něco podobnýho jen malinko jinak, takže budu sledovat jak Ti to de. Mam pěk klonů v jednom květníku, sou pěkně roztáhlý do stran a mezitim visí 200wCFL pro který sem neměl využití... pletivo žádný, box žádnej a kdyby něco mam připravenej tenkej vázací drát... trošku punk Když se zejtra rozhoupu tak to taky blejsknu.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 05-02-2018 v 22:38 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 11

Ahoj Bene, určitě to blejskni a dej to sem, dost mě to zajímá. Taky jsem takto začínal s CFL. Jinak, asi to jde i bez pletiva, ale s pletivem je to určitě o něco jednodušší.

Jak to myslíš "box žádnej" Kde to máš?

Old Post 06-02-2018 v 19:09 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 12


nekterejm se ted asi protoci panenky, ale je mi to jedno (kdyby ste to videli pred tejdnem sem myslel sam ze to vyhodim)... jak sem rikal punkz not dead

byly to vetvicky co sem holil z jinejch kytek a jinak bych to vyhodil... tak sem to jich par prdnul do hliny a mesic je nechal. No kdyz sem si vzpomel, tak pet jich bylo ok... zbytek sem vyhodil a jediny co sem vymyslel bylo roztahnout je a povesit tam CFL ktery sem nemohl prodat, tak aspon nejak sem ho vyuzil.

Skoda energie? mozna... ale bavi me to sem zvedav co z toho bude a tak trochu doufam ze i pres tu hruzu tam bude vic nez kdyz sem to cfl mel klasicky horizontalne se stinitkem.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 06-02-2018 v 23:26 PM

Old Post 06-02-2018 v 23:13 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JetiX
Stálý Člen

Karma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% PěstitelskáKarma uživatele JetiX - 93% Pěstitelská

Registrován: Nov 2017
Příspěvků: 608  

Příspěvek č. 13

Veľmi sa mi to páči, na zimu chcem vyskúšať nejaký drip, alebo bubbler a rád by som vyskúšal vertikal. Mám pocit, že je jednoduchšie pestovať 5 rôznych modelov vertikálne ako 5 rôznych modelov scrogom, predsa sa dá na výšku 160cm vypestovať viac ako na šírku 60cm nie?. To by som veľmi chcel, mať viac modelov a urobiť si jointíka podľa nálady a potreby

Páči sa mi aj ten ofuk, úplne s prehľadom by sa do stanu 60x60 zmestila cooltuba (vertikálne) a mohol by som točiť aj, v lete ešte ako bonus by to bolo v bubbleri jooooj........
A možno by som tam narval aj 400w
Noooo kamarát si mi veľká inšpirácia.
Dúfam, že ti nevadí, že ti tu premýšľam nahlas

Keď nemáš čo húliť, niesi to ty.

You'll see how tough i am... after i defeat the Golden thief bug...

Old Post 07-02-2018 v 17:26 PM
JetiX je offline   Profil uživatele JetiX   Find more posts by JetiX   Foto galerie člena JetiX   Click here to Send JetiX a Private Message   Add JetiX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 14

citace:
nekterejm se ted asi protoci panenky, ale.....


a tak proč by ne. Akorát už bych to přepnul. Jak velkej je květník? Udělat na tom víc jak 100g asi nebude jednoduchý... Jinak, hlavně že to baví. Já chci na jaře koupit 400 nebo 600 sodu a s tou 150kou pojedu taky pak už jen občas pro radost...

Old Post 07-02-2018 v 18:11 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 15

citace:
Veľmi sa mi to páči, na zimu chcem vyskúšať nejaký drip


Klidně přemýšlej nahlas, od toho to fórum je. K tvému nápadu. Určitě nemůžeš počítat s využitím celé výšky stanu při verticalu. Je to stejný jako u klasiky, když ti to přeroste, tak budeš v háji. Výbojka je dlouhá cca 20 cm a většina světla jde při verticalu do stran. Výšku rostlin budeš muset mít dle mého kolem 60 cm. Ale šlo by to. Jo a na 400w zrovna zapomeň, to už je na ten prostor zbytečný a neuchladíš to.

Old Post 07-02-2018 v 19:20 PM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ja79
Stálý Člen

Karma uživatele Ja79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 16






Zdar lidi,

takže dnes je to 4 den 12/12. Nic zvláštního se zatím neděje, holkám snad nic nechybí, vypadají zdravě. Prostor se už začíná pomalu zaplňovat. V úterý jsem uklízel ve stanu a na hodinách omylem přemáčkl časování, takže v noci jim seplo na 2hod. světlo. No, chyba, ale zas tak moc se nestalo. Maximálně snad bude trochu opožděný start.

Pár dnešních fotek. Mám volno, tak jsem ráno po zalití něco nafotil.

Old Post 09-02-2018 v 11:53 AM
Ja79 je offline   Profil uživatele Ja79   Find more posts by Ja79   Foto galerie člena Ja79   Click here to Send Ja79 a Private Message   Add Ja79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8164300 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív