Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Výměna vody v hydro systemech ( bubbler, nft, ebb flow atd.)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Mr.Inkognito
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Inkognito - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 86 

Výměna vody v hydro systemech ( bubbler, nft, ebb flow atd.) Příspěvek č. 1

Nazdar pánové

Mám takový menší technicky. Uvažuji totiž do budoucna o nejakem hydru, ale trapi me jedna věc na kterou jsem tu nikde nenašel odpověď.

Jak měníte vodu v systemu?

Ptám se na tuto základní otázku, protože pokud bych mel v místnosti treba 2x nebo 4x bubbler, tak abych se dostal k tem vzadu tak musím všechno vynosit pryč. Nemluvě o tom že použití sítě taky nevypada moc reálně, protoze abych treba zkotroloval PH/EC, tak musim vsechno nadzvednout a uz to lita 😕. I kvuli kontrole hladiny bych to musel furt zvedat. Teda pokud to neni ten "kýbl" s hadičkou na boku kde je vidět hladina.

U systemů kde je jedna nádrž dole (ebb flow, nft, drip) chápu že přes inspekční/nalévací okénko (pokud tam je) odčerpám vodu treba hadičkou (jako vodu z akvária) nebo zapnu oběhové čerpadlo a hadičkou ji svedu nekam pryč než čerpadlo nevysaje nádrž do dna. A tady už treba síť použít jde protože nemusim s kytkama vubec hýbat.

Tak jak pánové?

Old Post 04-02-2018 v 16:42 PM
Mr.Inkognito je offline   Profil uživatele Mr.Inkognito   Find more posts by Mr.Inkognito   Foto galerie člena Mr.Inkognito   Click here to Send Mr.Inkognito a Private Message   Add Mr.Inkognito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 2

Mám už pár kol nft, kalfas pod vanou a kdykoliv jde vytáhnout a krásně vylejt a umít. Co 14 dní dělám takový mini pruplach 3-4 hodiny jen čistá voda s upraveným pH a kytky hned ozijou.
Kalfas 90 litr. Vana 110x100.

Old Post 04-02-2018 v 20:59 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Inkognito
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Inkognito - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 86 

Příspěvek č. 3

Kalfas???? Jako nádrž? Ale když ji vytahnes, tak kde zustane ta horni vana? To nějak visí ve vzduchu? Anebo to vytahnes cely ze skříně a tu horni vanu dáš někam bokem? Ptam se tak blbě, protože ja si postavil skříň tak že z ni můžu vyndavat pak uz jen menší věci...... ale 90litrovou nádrž jedine v případe ze bude horni viko viset na špagátech 😁

Old Post 04-02-2018 v 21:12 PM
Mr.Inkognito je offline   Profil uživatele Mr.Inkognito   Find more posts by Mr.Inkognito   Foto galerie člena Mr.Inkognito   Click here to Send Mr.Inkognito a Private Message   Add Mr.Inkognito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 4

Předpokládám ze to ma fikus tak, ze horní vana je na nějaké hliníkové nebo kovové konstrukci a kalfas je na volno zastrcen pod systém. Z mého pohledu nejidealnejsi řešení. Hodně systému co jsem koukal jsou v tomto ohledu nedomyslene a vyčištění nádrže, když jsou v horní části 80cm kytky, musí byt za trest. Kdybych šel dnes do hydra, volil bych něco jako nabízí ledideal a nebo aeroflo od GH. U amazonu jsem to řešil tak, ze jsem mohl spojit dva horní díly do jednoho celku a síť byla připevněna úplně k hornímu dílu, horní díl byl zavesenej na kladkach. Takže bylo možné zvednout horní díl s kytkama a byl přístup k tryskam a ke kořenům a nebo to zvednout cele a bylo možné vyjmout nadrz, vypustit, vyčistit a zase v pohodě vrátit.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 04-02-2018 v 22:06 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Inkognito
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Inkognito - 72% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 86 

Příspěvek č. 5

Ano ..... přesně něco takovýho jsem myslel. Pevně uchycená horní část a dolní vyndavací. Otázka zní jestli se v tom "otevřeném" systému (ledideal) netvoří řasy když tam může jít světlo bokem, ale zaclonit to není určitě žádný problém. Takže podobně by šel určitě vyřešit i systém Ebb and Flow a Drip, ale co Bubbler? Zvlášť když tam má několik kýblů...... o síti nemluvě.

Tak kdo z vás má Bubblery pánové?

Old Post 05-02-2018 v 07:44 AM
Mr.Inkognito je offline   Profil uživatele Mr.Inkognito   Find more posts by Mr.Inkognito   Foto galerie člena Mr.Inkognito   Click here to Send Mr.Inkognito a Private Message   Add Mr.Inkognito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StromeQ
Stálý Člen

Karma uživatele StromeQ - 16% PěstitelskáKarma uživatele StromeQ - 16% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 6

To je otázka která mě taky zajímá. Mě napadá koupit nějaké malé čerpadlo a když chceš měnit vodu tak vysaješ starý roztok a naleješ nový.

Old Post 05-02-2018 v 21:45 PM
StromeQ je offline   Profil uživatele StromeQ   Find more posts by StromeQ   Foto galerie člena StromeQ   Click here to Send StromeQ a Private Message   Add StromeQ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 7

Pod vanou je tma. Stini právě ta vana a ještě jak mám folii na zakrytí rockwool kostek, tak má dva metry na šířku, takže je až k zemi. Nikdy jsem neměl problém s řasy. Je to jednoduché a praktické řešení.
V každém hydro systému se na stěnách kalfasu usazují mikro částice co kytky vylučují a pak po 14 dnech litá EC a pH. Když kalfas 2x za kolo umyju hadrou, tak pH drží parádně.
Příští kolo pojedu aqua canna. Mám za sebou JIDB, GH a ah. Zatím všechny hnojiva dobrý. Nejde vidět rozdíl.

Old Post 05-02-2018 v 22:02 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 8

Já NFT jedu, proplachuji jen v růstu. V květu jen dolévám vodu. PH a EC v pohodě, žádný nečistoty ve vodě taky nemám. Dodělával jsem si tam jen filtr na mikročástečky + filtr s uhlím, přes to mi čerpadlo tahá vodu.

Old Post 05-02-2018 v 23:13 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
V@ly
Stálý Člen

Karma uživatele V@ly - 81% PěstitelskáKarma uživatele V@ly - 81% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od BRooT
Já NFT jedu, proplachuji jen v růstu. V květu jen dolévám vodu. PH a EC v pohodě, žádný nečistoty ve vodě taky nemám. Dodělával jsem si tam jen filtr na mikročástečky + filtr s uhlím, přes to mi čerpadlo tahá vodu.


sem rád, že to má někdo stejně jako já.. jen já ten růst jedu cca týden a vodu měním za celou dobu jednou a to až při flashování )))

Old Post 08-02-2018 v 12:44 PM
V@ly je offline   Profil uživatele V@ly   Find more posts by V@ly   Foto galerie člena V@ly   Click here to Send V@ly a Private Message   Add V@ly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 10

Já mám dobrý, že kanál mám hned vedle a vodovodní potrubí vedle v místnosti, takže mi to nedá moc práce. Jediné kde dělám chybu je, že voda co vpoustim do kalfasu není odstáta, tudíž tam bude dost chloru, což je nežádoucí.
Uvažoval jsem o koupi nějaké nádrže na vodu, ale zase by mi stoupla vlhkost v místnosti.

Old Post 09-02-2018 v 06:12 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
V@ly
Stálý Člen

Karma uživatele V@ly - 81% PěstitelskáKarma uživatele V@ly - 81% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Já mám dobrý, že kanál mám hned vedle a vodovodní potrubí vedle v místnosti, takže mi to nedá moc práce. Jediné kde dělám chybu je, že voda co vpoustim do kalfasu není odstáta, tudíž tam bude dost chloru, což je nežádoucí.
Uvažoval jsem o koupi nějaké nádrže na vodu, ale zase by mi stoupla vlhkost v místnosti.

a proč si nedáš tu nádrž vedle do místnosti? :X nechci bejt salty, ale nato jak všechny tady diriguješ jak to mají dělat a pak tlačíš holkám studenou vodu z kohoutku :X a nejde jen o chlor, ale i o teplotu vody atd..

Old Post 09-02-2018 v 10:20 AM
V@ly je offline   Profil uživatele V@ly   Find more posts by V@ly   Foto galerie člena V@ly   Click here to Send V@ly a Private Message   Add V@ly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 12

Nikoho nediriguji, jen se snažím napsat pravdu a pomoc radou. Bohužel, někomu se pravda nehodí do krámu. Nevím proč někteří jedinci tady lžou a ještě se snaží dělat chytraky, když je to úplně jináč. Ale už jsem si na to zvykl a zjistil jsem, že psát pravdu není moc populární. Bohužel!
Teď k tématu : vedle místnost je 1x1 m velká a je tam k tomu umyvadlo, takže dát tam 150 litr barel opravdu nejde.
Co se týče teploty, tak používám kýbl a vodu díky ponornemu ohřívači ohřeji, většinou ji nechávám prevarit a přidávám do kalfasu.
Nejlepší by bylo kdybych využil dešťovou. Už se na tom pracuje. Jakmile pominou mrazy vysekam díru do zdi díru, použiji pár kolinek a koupím barel s víkem na vodu.
No nevím ještě jak vymyslet abych neměl moc vlhkost. To je průser. Nechci používat odvlhcovacku 1000 wattů je opravdu blbost, když jedu ledky.

Old Post 09-02-2018 v 10:46 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
V@ly
Stálý Člen

Karma uživatele V@ly - 81% PěstitelskáKarma uživatele V@ly - 81% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Nikoho nediriguji, jen se snažím napsat pravdu a pomoc radou. Bohužel, někomu se pravda nehodí do krámu. Nevím proč někteří jedinci tady lžou a ještě se snaží dělat chytraky, když je to úplně jináč. Ale už jsem si na to zvykl a zjistil jsem, že psát pravdu není moc populární. Bohužel!
Teď k tématu : vedle místnost je 1x1 m velká a je tam k tomu umyvadlo, takže dát tam 150 litr barel opravdu nejde.
Co se týče teploty, tak používám kýbl a vodu díky ponornemu ohřívači ohřeji, většinou ji nechávám prevarit a přidávám do kalfasu.
Nejlepší by bylo kdybych využil dešťovou. Už se na tom pracuje. Jakmile pominou mrazy vysekam díru do zdi díru, použiji pár kolinek a koupím barel s víkem na vodu.
No nevím ještě jak vymyslet abych neměl moc vlhkost. To je průser. Nechci používat odvlhcovacku 1000 wattů je opravdu blbost, když jedu ledky.


to potřebuješ pokaždé najednou 150litrů vody? co blbej odpadkovej koš vysokej.. tam se toho vleze a bohatě to stačí, navíc nezabere tolik místa.. a tu dešťovou vodu budeš sbírat do barelu kam? co zatím koupit barel jak říkáš a dát ho nato místo :X

Old Post 09-02-2018 v 15:54 PM
V@ly je offline   Profil uživatele V@ly   Find more posts by V@ly   Foto galerie člena V@ly   Click here to Send V@ly a Private Message   Add V@ly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 14

Uvidíme. Na jaře to vyřeším. Potřebuji 150 litr

Old Post 09-02-2018 v 16:44 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 15

Hele ja mam 190L bubler a tlacim tam taky kohoutek, pokud se nepletu tak chlor se uvolnuje pri kontaktu vody se vzruchem. Takze par minut poradne probublat a je to ok. Vypousteni jsem vyresil takto: bednu jsem delal sam z 22mm desek, dno jsem vyprofiloval polystyrenem (5cm) ktery ma jeden roh ufiklý pres to rybnickovou folii a tam se vrazi cirkulacni cerpadlo. 5m hadice do drezu a vesele pockat na srkani cerpadla.... napousteni to same jen se vrazi cerpadlo do kyble pod kohoutek nastavi se cca 18stupnu tekouci voda a vesele se plni .... pak pouzivam cerpadlo jako michaci v nadrzi jednou za 2hodky na 15 min..

Old Post 10-02-2018 v 15:32 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kilopaprik
Stálý Člen

Karma uživatele kilopaprik - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 212  

Příspěvek č. 16

v nft je to nejlepsi reseni, mit externi cepradlo na michani a doplneni vody

Old Post 11-02-2018 v 19:09 PM
kilopaprik je offline   Profil uživatele kilopaprik   Find more posts by kilopaprik   Foto galerie člena kilopaprik   Click here to Send kilopaprik a Private Message   Add kilopaprik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:21 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4750700 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív