Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 58 59 60 61 62 »
Autor
Téma 
jann
Stálý Člen

Karma uživatele jann - 54% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 945

samsungy sem sehnal tady: 21stg.com
panel poustim na 300mA a je sotva vlahej bez jakyhokoli chladice a svetla je subjektivne dost.
mam dva panely na matky, tak testnu jak to poroste.

jaky cipy k tem samsungum doplnujou? sam chci zkusit experimety 440nm,660nm, 380nm, ale nejdriv pojedu ciste samsung at vime co to dela.

jedna vyhoda samsungu me jeste ted napadla, na tech 300ma to kytky nespali ani kdyz dorostou tesne k panelu je tam cca 100tis luxu jako ve dne na slunci.

Old Post 05-02-2018 v 10:44 AM
jann je offline   Profil uživatele jann   Find more posts by jann   Foto galerie člena jann   Click here to Send jann a Private Message   Add jann to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 946

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Jak jsem kouknul na DS na ty samsungy, tak účinnost při 700 mA je ještě horší než vero 29.
Navíc na zahraničních fórech, to mají doplněno čipy o jiných vlnových délkách.
Jediná výhoda je, že nemusíš mít aktivní chlazení.
To cree by měl vydat nástupce 3590 a co mi psal kámoš tak by ta účinnost při výkonu 50-70 watt měli dosahovat účinnosti až 220 lm/watt
Hned jak se objeví, hodím report


O tých led doskách píšu dosť info napr tu: ledgardener.com/quantum-boards-new-alternative-cobs/

V každom prípade najlepšie sa výsledky porovnávajú z praxe: https://www.instagram.com/explore/tags/quantumboards

Čo sa týka nových Cree cob lediek tak tie už sú vonku, akurát nenesú označenie CXB, ale CMA - napr CMA3090

Old Post 05-02-2018 v 11:04 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 947

Doktore, cma nejsou nástupce cxb 3590. Cma jsou nástupce menších cob čipu od cree. A již jsou na trhu. Nástupce cxb má být ohlášen létos v březnu. Mají nějaké problémy s teplotou.
Cma je na hliníkové platformě, kdežto nejvyšší řada od cree bude na keramické. Proto i cena bude tomu odpovídat.

Old Post 05-02-2018 v 12:17 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 948

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Nástupce cxb má být ohlášen létos v březnu. Mají nějaké problémy s teplotou

Máš k tomuto nejaký zdroj kde by som mohol zistiť viac ? Celkom ma to zaujíma

Old Post 05-02-2018 v 15:54 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 949

Nástupce cxb měli ohlásit už minulý rok. Psali o tom na svých stránkách.
Tyto informace jsou neoficiální s druhé ruky. Mám dva kámoše Poláky co dělají externě(uklízí nebezpečný odpad) ve státech a jednou za měsíc vyváží odpad i s laboratoří cree. Taky pěstují a seznamily se s jedním inženýrem co tam pracuje. Jednou za tři měsíce si snimi volám přes Skype a sosam nějaké info.
Oficiálně se stim asi chlubit nebudou, že deska na kterou to celé pokládají nevydržela vysokou teplotu (tak mi to aspoň tvrdili). Potom prý to jde ještě na certifikace a musí změnit výrobní proces (nebo upravit) výroba probíhá prý někde v Číně nebo thaiwanu.
Nejsem nějaký prebornik v elektronice, ale základní pojmy jsem asi pochopil.
Každopádně mají na testy několik tisíc kusů a ty zkouší v podmínkách (teplota, zima, atd)
Ti Poláci mi říkali, že budou mít dvacet kusů, tak jestli se zadari, duben - květen bych pár kousků mít mohl.
Jak jsem psal, je to co kdyby a taky to nemusí být pravda.
Logicky, ale něco na tom pravdy bude, protože nové čipy podle prohlášení cree s minulého roku mají mít o 15-17 %lepší svítivost a 20% dokonce lepší v 90cri.
Cma tyto parametry nemají a nové čipy budou minimálně tak stejně velké, jako cxb.

Old Post 05-02-2018 v 19:32 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RivieraKid
Stálý Člen

Karma uživatele RivieraKid - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 950

koukal jsem že i http://www.bonsaihero.com/ dali do nabídky COB panely. zajímavé. že by to opravdu bylo nejlepší řešení?

Old Post 06-02-2018 v 20:35 PM
RivieraKid je offline   Profil uživatele RivieraKid   Find more posts by RivieraKid   Foto galerie člena RivieraKid   Click here to Send RivieraKid a Private Message   Add RivieraKid to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 951

citace:
Původní příspěvek od RivieraKid
koukal jsem že i http://www.bonsaihero.com/ dali do nabídky COB panely. zajímavé. že by to opravdu bylo nejlepší řešení?

To už radšej niečo od alucraft.cz

Old Post 07-02-2018 v 03:50 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sakumprdum
Stálý Člen

Karma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 1489 

Příspěvek č. 952

Alucraft ten dip set 380w s regulaci mato 50000lm to by mnelo zvladnout nahradit 400hps???premyslim otom ale ta cena taky by mne zajímalo jestli když ty čipy vysvytiš že koupiš novy nebo zas celou sestavu musíš nebo jak to je nevite chalani??

komu se neleni tomu se zeleni

Old Post 07-02-2018 v 07:45 AM
sakumprdum je offline   Profil uživatele sakumprdum   Find more posts by sakumprdum   Foto galerie člena sakumprdum   Click here to Send sakumprdum a Private Message   Add sakumprdum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 953

citace:
Původní příspěvek od sakumprdum
Alucraft ten dip set 380w s regulaci mato 50000lm to by mnelo zvladnout nahradit 400hps???premyslim otom ale ta cena taky by mne zajímalo jestli když ty čipy vysvytiš že koupiš novy nebo zas celou sestavu musíš nebo jak to je nevite chalani??


Ahoj,

mrkni na náše články alucraftu, nyní tam je srovnání měření CFL, čínských LED, 250w HPS a naších světel ve stanu Propagator, během příšího týdne tam hodíme srovnání ve stanu 120x120 kde jsme měřili HPS 600W s A-wingem, 3x 120w čínskej panel (u kterého mimochodem výrobce uvádí že je to jako 600W :-D) a 4 naše nová svítidla G-max. Měřili jsme to PARmetrem. Měření bude brzo k dispozici i zde na Groweru.

Jinak až ty LED čipy vysvítíš (což se stane nejdřív za 7 roků) tak se dají vyměnit samostnatně, není důvod měnit chladič, trafo, nebo cokoliv dalšího pokud to funguje. Výměna LED čipů po nějáké době má dva úhly pohledu, jeden je ten že jsi nespokojený s tím že svítivost klesla o 20% (životnost je uváděná LM-80 tzn že po dobu 50 000 hodin neklesne pod 80%) a chceš čip novej, nebo chceš čip novej kvůli tomu že za tu dobu jsou už dvě nový generace LED čipů a díky výměně získáš vyšší svítivost třeba o 30%.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 07-02-2018 v 08:31 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sakumprdum
Stálý Člen

Karma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 1489 

Příspěvek č. 954

Super dekuji ti za rozsáhlou odpověd která mne potěšila, budu sledovat testy čau

komu se neleni tomu se zeleni

Old Post 07-02-2018 v 10:50 AM
sakumprdum je offline   Profil uživatele sakumprdum   Find more posts by sakumprdum   Foto galerie člena sakumprdum   Click here to Send sakumprdum a Private Message   Add sakumprdum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RivieraKid
Stálý Člen

Karma uživatele RivieraKid - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 955

Můžete prosím doporučit konkrétní komponenty co nakoupit na světlo. Ideálně odkazy, nebo alespoň katalogové názvy. Rád bych 1x vero. Prostě mini co nejjednodušší setup do max. 70W. Případně i jiný panel z cree led bych si sestavil. Díky

Old Post 07-02-2018 v 16:41 PM
RivieraKid je offline   Profil uživatele RivieraKid   Find more posts by RivieraKid   Foto galerie člena RivieraKid   Click here to Send RivieraKid a Private Message   Add RivieraKid to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 956

RivieraKid - to je sila, že po 60 stranách pokračovania vlákna sem dáš takúto otázku!??

skús npr toto:https://alucraft.cz/kategorie-produktu/diy-sety/

pokiaľ Ti to nestačí a myslíš, že chceš iba svetlo s 1 COB tak si u nich objednaj set na 1 COB. Určite Ti vyhovejú!

Old Post 08-02-2018 v 08:52 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RivieraKid
Stálý Člen

Karma uživatele RivieraKid - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 957

díky za tip. ale tak samozřejmě jsem četl. představu mám. jak to má vypadat. zapojim si to taky. ale raději nakoupím někde ve velkoobchodu. proto jsem se ptal na odkazy nebo alespoň doporučené komponenty kde je jistota, že to bude šlapat spolu.

dá se na Ali někde najít pouze box na světlo 1x cob? líbí se mi jejich provedení, ale elektroniku bych raději osadil svoji? nebo nějaký výkres na výrobu boxu, klidně si to nechám vypálit laserem. ať nevymýšlím nebo hotového..

Old Post 08-02-2018 v 09:47 AM
RivieraKid je offline   Profil uživatele RivieraKid   Find more posts by RivieraKid   Foto galerie člena RivieraKid   Click here to Send RivieraKid a Private Message   Add RivieraKid to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 958

citace:
Původní příspěvek od RivieraKid
díky za tip. ale tak samozřejmě jsem četl. představu mám. jak to má vypadat. zapojim si to taky. ale raději nakoupím někde ve velkoobchodu. proto jsem se ptal na odkazy nebo alespoň doporučené komponenty kde je jistota, že to bude šlapat spolu.

dá se na Ali někde najít pouze box na světlo 1x cob? líbí se mi jejich provedení, ale elektroniku bych raději osadil svoji? nebo nějaký výkres na výrobu boxu, klidně si to nechám vypálit laserem. ať nevymýšlím nebo hotového..


1ks a veľkoobchod nejde moc dokopy :-D

ale tak skús jerryho jl@kingbrite.cn - pošle ti aj jeden ks, má aj drivery a chladiče ale počítaj že to preplatíš na poštovnom

Old Post 08-02-2018 v 10:27 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jann
Stálý Člen

Karma uživatele jann - 54% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 959

prvni test samsung desky LM561C S6 304pcs, na 300mA cca 30W teplota samotne desky o 15°C vyssi nez okoli (pri 25°C v mistnosti mam na desce 40°C )
jen tak cvicne jsem polozil bez teplovodive pasty na desku vetsi chladic viz foto a teplota desky klesla na 35°C

ucinnost premeny na svetlo je tedy fakt dobra, ted uvidim jak to pod tim poroste.

Old Post 09-02-2018 v 12:07 PM
jann je offline   Profil uživatele jann   Find more posts by jann   Foto galerie člena jann   Click here to Send jann a Private Message   Add jann to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jann
Stálý Člen

Karma uživatele jann - 54% Pěstitelská

Registrován: Dec 2016
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 960


prvni test samsung desky LM561C S6 304pcs, na 300mA cca 30W teplota samotne desky o 15°C vyssi nez okoli (pri 25°C v mistnosti mam na desce 40°C )
jen tak cvicne jsem polozil bez teplovodive pasty na desku vetsi chladic viz foto a teplota desky klesla na 35°C

ucinnost premeny na svetlo je tedy fakt dobra, ted uvidim jak to pod tim poroste.

Old Post 09-02-2018 v 12:13 PM
jann je offline   Profil uživatele jann   Find more posts by jann   Foto galerie člena jann   Click here to Send jann a Private Message   Add jann to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 58 59 60 61 62 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4395340 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív