Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » deficit a zhnedli koreny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Hydroponie Prosim o rychlou pomoc :((( Příspěvek č. 1



Cau kazdemu pestiteli, omlouvam se ze zakladam novy threat. Ale na kytkach mi nastaly zmeny ktere jdou rapidne k horsimu. V jiz existujících tematech jsem kolikrat cekal tak dlouho az zbytečně. Jedu bubler, 190L, behem poslednich 2 dni zacaly kytky vykazovat jakysi deficit a zhnedli koreny. Mela ph5,2 a ec 350ppm. Jako naprava odebrany 2/3 roztoku. Namichan novy s peroxidem a plagronem a+b hydro do hodnot 470ppm a ph 5,8.... nicmene zmena nenastala ani po 12 hodinach...
Roztok nijak nezapachal, a teplotu drzim mezi 18-21 prikladam foto, jsem bezradny. Predem diky za jakoukoli radu....

Old Post 26-01-2018 v 21:05 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 2

Čau, jakou používáš vodu. Pokud je EC 0,35 tak to je míň než má čistá kohoutková voda (0,4-0,5), zkusil bych asi přidat hnojiva. Ten bubbler má 190litrů? Zhnědly kořeny - máš dostatěčný vzduchování?

Old Post 26-01-2018 v 21:21 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 3

Cauves vodu jedu norm z řádu, ta ma 227 ppm. Namichane je to 350ppm coz by podle tabulek melo delat cca 0.5ec ted jsem domichal 470ppm to je lehce pres 0,7ec. Ano bubler ma 230 ale naplněný je pod kvetinace a desku takze 190L podle výpočtu. Vzduch mam 3x 580l/h dvouvyvody.... to by melo stačit. Na 130L mam stejne 2

Old Post 26-01-2018 v 21:30 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 4

Opravdu to vypadá jako by byly podvyživené... já bych to vyhodil + příště víc info jak jsou staré a jak dlouho drzis jake EC. a to PH drzis furt takhle?

Old Post 26-01-2018 v 21:57 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 5

Gaus:No dneska jim je 14 dni od presazeni. Vsak jsem ti predevcirem posilal fotku tech korenu. To bylo jeste krasne. A bez jakehokoliv zasahu to za 2 dny vypada takhle. Ec jsem jel od zacatku stejné ted jsem ho zvedal a to uz jsem psal taky jj Ph drzim porad mezi 5,7-6,2 kdyz to utece. Tak myslite, ze jeste prisolit???

Old Post 26-01-2018 v 22:19 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 6

Hele jsou cely nejaky zmutovany, a na 14 dost malý. Není tam špatně něcojinýho? nezdá se mi, že by je během 2 dnu takhle zřídila podvýživa...

Old Post 26-01-2018 v 22:34 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 7

No kupoval jsem 10 rezu, a popravdě pulka bezela krasne az na typosledni dva dny a pulka vypada jako ta na fotce. Proste jsou od pohledu uplne jine a neni to tim ze by treaba byly na jedne strane jsou na preskacku mezi tema hezkyma.... jsou to uz treti rezy po sobe se kterymi se neco nedari.... Tomuhle dam jeste tyden a kdyžtak pujdou do sveta....

Old Post 26-01-2018 v 22:49 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 8

Nicmene jsem tomu zvednul ppm na 590 tak uvidime co rano....

Old Post 26-01-2018 v 22:51 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 9

prosimte a to pocitas uz se vstupem nebo bez vstupu? pac jestli si je drzel 14 dni na 350ppm z cehoz je 227ppm vstup tak to jsou urcite podvyzivene. To je tak na první dva dny 123ppm je EC0.17.

Old Post 27-01-2018 v 04:09 AM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 10

Dobre rano, tak chci vyjadrit sve diky...
Jsem debil, samozřejmě ze meli malo papani. Drzel jsem se schemat z minulych kol jenze jsem jak pises Gausiku neodecetl vstup.
Porad se mi zdalo divne ze i kdyby jim chybelo ze by to zrujnovalo pulku kytek za tak kratkou dobu. Vcera mi to nedalo a ppm jsem zvedl na 780. Do rana bylo videt evidentni zlepšení. Timto diky a K+

Old Post 27-01-2018 v 07:32 AM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 11

Opakujú sa tu neustále tie isté chyby....
Do bubbleru sa doporučuje 1/3 max 1/2 Ec "normálneho" žívného roztoku - toto je na úvod rozbehu dosť podstatné, takže ak na úvod sa doporučuje v "normálnych" podmienkach npr. 1,2 eC - z toho tretina je tak cca 0,4 čo má už vačšina vodovodných vôd bez živin...
hodnoty EC sa nesčítavajú a ani neodpočítavajú
ak dáš vyššie Ec, tak tie klony odfajčíš - podľa mňa sú spálené už asi aj teraz, napriek tomu, že boli kvázi podvyživené, okrem toho môžeš mať mimo aj pH
Písal som to už v rôznych vláknach. Nie je Ec, ako Ec
Ak chceš pestovať v tomto systéme, tak použi dažďovku, prípadne vodu z osmôzy a s tou si zrieď vodu z vodovodu. Samozrejme použi vhodné hydro hnojivo a udržuj pH a teplotu. Nad 25 st. hrozí zastavenie rastu a zahnívanie koreňov. Niektoré genetiky samozrejme vydržia viac, niektoré menej. Do takéhoto systému by som doporučil rozpatie okolo 21 až 25 st.C Samozrejme je nutné roztok nonstop prevzušňovať.
Okrem toho doporučujem otestovať kyselinou aj ten keramzit, čo tam máš, či nedvíha pH. Ak kvapneš kyselinu na keramzit a ten začne šumieť, tak je nevhodný do hydra. Niektoré druhy keramzitov sú určené na dekoračné účely, prípadne ako drenáž do kvetináčov s hlinou.

Naposledy upravil odo 28-01-2018 v 07:21 AM

Old Post 28-01-2018 v 07:09 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 12

Zas tolik nedramatizuj, vstup 0.3 ještě není prokletí a jde v něm reálně dosáhnout slušných výsledků.

Old Post 28-01-2018 v 08:29 AM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 13

Trochu té odo opravím. Teplota vody neuvari kořeny. Teplota vody musí být nízká kvůli tomu, že na sebe váže molekuly kyslíku, takže při vyšších teplotách od 25 st na sebe váže málo molekul kyslíku, takže se kořeny vlastně utopí.

Old Post 28-01-2018 v 08:58 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 14

Gauss :"Zas tolik nedramatizuj, vstup 0.3 ještě není prokletí a jde v něm reálně dosáhnout slušných výsledků."
Nedramatizujem, snažím sa poradiť pri konkrétnom probléme.
Musíš uznať, že ak má mať na úvod živiny EC 0,4 a keď má z toho iba na vstupnej vode 0,3 - tak tých živin tam je podstatne menej, než keď použije vodu na vstupe s Ec-0.01
Pokiaľ sa tam navála viac hnojiv, tak tých živin sice pribudne, ale zas hrozí spálenie jemných korienkov, ktoré sa zatiaľ ešte iba tvoria. A to nehovorím o disbalancii živín, ktorá tam môže nastať.
Lepšie to už nedokážem vysvetliť. Obecne sa vždy doporučuje dodržiavať návody výrobcov hnojiv a všeobecné fungujúce postupy.
Fikus - netvrdím opak, ale ani som nevysvetloval dôvody zastavenia rastu mimo doporučených teplôt. Každopádne pri NFT systémoch pri pestovaní zeleniny vonku som v letných horúčavách pozoroval problémy s príjmom živín pri vačších teplotách, keď rastliny prestali prijímať živiny na úkor vyššieho príjmu vody.

Old Post 28-01-2018 v 12:18 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 15

Ano odo máš pravdu
Při vyšší okolni teplotě mohou rostliny přijímat více vody a méně živin. Proto venku když je teplo je lépe dávat menší EC.
Růst rostlin ovlivňuje salanita roztoku.
Při teplotě 20 st je obsah kyslíku 9,5 mg/L.
Ideální teplota roztoku je mezi 18-24 st. Což neznamená že při vyšších teplotách je vše straceno.
Koupil jsem knihu hydroponie pro každého, tak teď dělám chytraka

Old Post 28-01-2018 v 12:38 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 16


Cau kluci, nejsem sečtělý jako vy. Nicméně tady je ukazka druheho bubleru u ktereho jsem neustale bojoval s teplotou. Pak jsem poridil Sputnika a byl klid podle zaznamu jsem jim pri tretim tydnu rustu naleval ppm az 1100 +- a prehnojeni se projevovalo az u 1300. Ted uz jsou na flushi takze uz nahazuji podzim a fotka je z dneska, omlouvam se za kvalitu.
Nicmene Gaus mel pravdu, byly podvyzivene. Ted mam ppm okolo 750, deficity jsou pryč, jen tech par dementu, co tam bylo od zacatku stoji za prd...
Odo napsal si mi tady vseobecna pravidla ktera si snad tady precte kazdy nez o tom vubec zacne přemýšlet. Kazdopadne diky, neber to zle. A vsak prave ona 1/3 koncentrace byla, konkretne pro muj pripad, malo. Nevim zda je to vodou, nebo nejakym elektromagnetickym virem ci co. Kdyz projizdim denik tak jsem vzdy jel o mnoho vyssi ec aby netrpeli hlady. Kokos:prutok pres drip 4x denne 15 minut az 2,8,ec, drip v keramzitu 2,4 .....

Old Post 31-01-2018 v 07:07 AM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6072560 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív