Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Žloutnoucí a osychající listy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Žloutnoucí a osychající listy Příspěvek č. 1



Ahoj všem, jedu svoje první kolo a začaly mi žloutnout, osychat a opadávat listy. Setup je následující:

Homebox Ambient 120x120x200
Elektronický předřadník dočasně Lumii 600W (koupil jsem Lumatek, ale byl vadný, tak je na reklamaci)
Stínidlo A-wing avenger Large
Lampa GIB 600W HPS
Ventilátor TD 500 Silent 160, 405 m3/hod
Pachový filtr Rhino 600 nebo 800 m3 (nepamatuji se)
Ofuk Sencor stolní ventilátor D=300 mm
Substrát Plagron Growmix v 6,5 l květináčích
Teplo/vlhkoměr Garden Highpro medium
Ph metr Milaukee Ph55
Hnojiva Jungle in da box (tři složky, bez X)

Teplota den 22-25°C, noc 20-22°C, vlhkost 50-60%. Pěstuji v paneláku, místnost 4x5 m, mám pootevřenou ventilačku a otevřené dveře do zbytku bytu, aby se točil vzduch.
Zálévám obden 400 ml odstáté vody, Ph 6,2-6,4 (ladím citrónkou, z kohoutku mi teče cca 7,0-7,5, jak kdy), podotknu, že mi voda při tomto množství nevytéká spodem, květináč je po dvou dnech hezky lehký, substrát suchý, ale listy ještě nezplihlé. Teplota vody při zalévání 20°C.

Kytky byly měsíc na růstu a teď jsou 26 dní na květu. Je to neznámá genetika a bál jsem se, aby mi nepřerostly, přepnul jsem, když měly asi 30 cm, teď mají cca 45-48cm. Čekal jsem, že budou větší, ale s tím už nic nenadělám. Asi před deseti dny mi začaly světlat čtyři kytky, napadlo mě, že by mohly mít nedostatek dusíku, tak jsem jim dal jednorázově přidat navíc růstovou složku (A), nic se nestalo, ale nezhoršovalo se to, tak jsem si řekl, že je to třeba normální. Teď už mi ale žloutne čím dál víc kytek.

Hnojiva dávám každou třetí zálivku, tedy 1x za 6 dní, dávám dle tabulky a popisu pro půdní substráty (cca poslední dvě zálivky, předtím to bylo méně, protože jsem zvyšoval pomalu, postupně - bál jsem se, že je spálím).

Napadlo mě, že by mohly mít celkově málo živin, tak jsem jim včera zkusil nandat 1,5 násobek normální dávky, tak uvidím, jestli to pomůže. Předtím jsem zkalibroval Ph metr.
PH substrátu před zalitím bylo 5,9-6,1 (u všech kytek), PH zálivky bylo 6,3, jednu jsem přelil, aby mi vyteklo spodem a naměřil jsem 6,7 (to mě celkem překvapilo).
Prosím o rady, prošel jsem si hromadu topiců, ( samozřejmě včetně http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22499) a laickým okem mi mi z toho vychází tři možnosti:

a) nedostatek dusíku
b) nedostatek železa
c) nedostatek živin celkově

Přiládám fotky jedné z pacientek Jediné, co mě v tuto chvíli napadá je, že bych jim dal hnojky i zítra, až je budu ráno zalévat, ale nerad bych jim ještě víc ublížil. Předem děkuji za Vaše rady a názory.

Old Post 26-11-2017 v 13:34 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 2

Este sa mi nestalo ze by mi bolo treba hnojit viac ako bolo uvedene v tabulkach. Kedze hnojis mineralnymi tak na tvojom mieste by som skusil poriadny preplach a potom zaliat ph 6 a hnojenie podla tabuliek. Podla mna to bude zasoleny substrat a tym uzamknuty prijem zivin. Minimalne na jednej rastline to mozes skusit a uvidis.

Old Post 26-11-2017 v 14:10 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill1989
Stálý Člen

Karma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 3

Takhle vysokej deficit živin jsem jakživa neviděl.. hnojivo přidávej do každé zálivky a EC postupně zvyšuj dokud se ti nově vyrůstající listy nevrátí do původní tmavě zelené barvy.. 400ml/2dny je málo.. při každé zálivce by ti mělo spodkem vytéct alespoň 20% zálivky..substrát by ti neměl nikdy vyschnout..

Old Post 26-11-2017 v 14:37 PM
Fill1989 je offline   Profil uživatele Fill1989   Find more posts by Fill1989   Foto galerie člena Fill1989   Click here to Send Fill1989 a Private Message   Add Fill1989 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 4

Nechci vypadat, nevděčně, ale zasolenej substrát mi přijde jako nesmysl, když jsem jim toho nedával žádný velký množství, taky se spíš přikláním k tomu, že je to málo pohnojený. Dám jim hnojky i zítra ráno a uvidím.

U substrátu jsem vyčetl, že to má proschnout vždycky?

Naposledy upravil Kirito-kun 26-11-2017 v 16:12 PM

Old Post 26-11-2017 v 15:56 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill1989
Stálý Člen

Karma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 5

Tak to jsi asi četl blbě a na kytkách to jde znát..myslím, že už nemáš co ztratit..

Old Post 26-11-2017 v 16:35 PM
Fill1989 je offline   Profil uživatele Fill1989   Find more posts by Fill1989   Foto galerie člena Fill1989   Click here to Send Fill1989 a Private Message   Add Fill1989 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 6

Pokud jedes JIDB, podle jejich tabulek jsou hodnoty urcene pro kazdou zalivku. Takze pokud davas pouze tretinove davky, je to imho malo. Zloutnuti zacina 'od spodu a velkych listu', takze to svedci spise o deficitu a to hlavne dusiku, takze hlavne rustova slozka.

Dle meho proste holky rvou hlady, dej jim najist, pokud to jeste pomuze :]

Old Post 26-11-2017 v 19:18 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 7

Tady vidíte jasný příklad, že jeden rádi to a druhý přesně opak. Takže opět klučina neví co si má vybrat.
Co stim dělat?
Jednoduché řešení : ten kdo nemá zkušenosti (v tomto případě s hnojivy JIDB), tak ať raději nic nepíše.
JIDB podle certifikaci, která je dostupná na netu, rozhodně není čisté minerální hnojivo (čistý minerál je třeba krystalon).
Presoleni v tomto případů vůbec není aktuální.

Old Post 26-11-2017 v 20:48 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sisilota
Nový Člen

Karma uživatele Sisilota - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 8

Tohle je hovno přehnojený substrát, jako spíše nedohnojený. Kup si EC metr a prolej jednu kytku a uvidíš, co vyteče. Vsadím svoje boty, že to bude tak EC 0,6:-) Když vyteče tak malé EC, tak zahnoj ostatní kytky a tu kterou si prolil, prolej znovu zálivkou s hnojivama s upraveným PH. Určitě ti nějaký listy opadají, ale když je pořádně nakrmíš a budeš držet optimální hodnotu EC a PH, tak se ničeho nemusíš bát. Když je solidí genetika, tak kytka toho vydrží opravdu hodně:-)

Old Post 26-11-2017 v 23:28 PM
Sisilota je offline   Profil uživatele Sisilota   Find more posts by Sisilota   Foto galerie člena Sisilota   Click here to Send Sisilota a Private Message   Add Sisilota to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 9

fikus37 "Hnojivo JungleInDaBox je třísložkový komplex minerálního základu a synergicky působících biologických doplňků. " Z info z growshopu. Tie doplnky ztoho bio hnojivo nerobia,keby tomu tak bolo tak by sa kazilo po par dnoch a poznam ludi co ho maju v hydre namiesane aj 2 tyzdne. Skus si to napr s biobizzom a potom mi povies.

Kirito nenapisal kedy zacal hnojit a ake EC,preto ten preplach. Tak ci onak,aj v pripade ze je to len nedokrmene tak preplachom by aj tak nicomu neublizil kedze by aj tak nakonci zahnojil nanovo.

Old Post 26-11-2017 v 23:43 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 10

Tak pokud je to dávkování na každou zálivku, tak jsem to pěkně pos*al teda :/ Kontaktoval jsem jednoho známého, který mi říkal, že jim dává každou druhou zálivku v poměru pro hydro (tedy 100/200/300), tak jsem jim před chvílí dal plnou dávku jako je psáno do hydra, ph 6,3. Další dám už jako píšou na substrát.
Hnojit jsem začal po asi dvou a třech týdnech po zasazení malinkých řízků, EC metr nemám, musím koupit, hloupě jsem myslel, že na hlínu není třeba :/

Celou dobu jsem se bál, abych to nepřepálil s hnojivama a nakonec jsem to pos*al ještě víc. Snad se z toho vzpamatují

Old Post 27-11-2017 v 05:51 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 11


No, plná dávka, určená na hydro je zase opačný koniec. Najprv tie rastliny necháš vyhladovať a potom zase "utopíš" blahom. Držím palce, aby to rozdýchali a doporučujem dodržiavať doporučené štandardy. Sledovať pH a Ec v Tvojom prípade doporučujem iba na vstupe. Na výstupe to z organického substrátu může ukazovať nezmysli. Orientuj sa na predpísané hodnoty a pomery živín, na miešanie živného roztoku používaj na to vhodnú vodu. pH upravuj citronkou, resp. roztokom na to určeným od JIDB
Preplach ja v tomto prípade nedoporučujem. Vypláchol by si z toho všetky organické zvyšky, ak tam nejaké ešte zostali. Mne sa osvedčilo miesto preplachov občasné zaliatie čistou, pH upravenou dažďovkou. Ty zalievaj živným roztokom v každej zálievke. V tých 6,5 l kvetináčoch je spotreba živín v štádiu kvitnutia v ktorom sa nachádzaš momentálne asi najvačšia, takže ten deficit je viac než markantný. Zalievaj postupne v menších dávkach, kým to nepretečie. Podmisky vylievaj, nech to nestojí vo zvyškoch vytečených hnojív.

Old Post 27-11-2017 v 09:51 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 12

Já jsem výstup do soboty nikdy ani neměřil. Tuhle Ph tabulku taky znám, je tam ideální rozsah 6,3-6,9, proto mě překvapilo, že v dávkovací tabulce JIDB píšou 6,0-6,4. Největší problém je jistojistě to, že jsem si tady na fóru (za Boha si ale nevzpomenu kde) přečetl, že se má hnojit 1x týdně a toho jsem se držel. Budu teď dávat každou zálivku množství dle tabulky pro hlínu a budu doufat. Taky sem průběžně nahodím informace, jestli se to zlepšuje nebo co to dělá.

Old Post 27-11-2017 v 10:39 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 13

Johny Blaze, jedu JIDB třetí kolo a na Cannafestu jsem si schválně zašel něco o těch hnojivem nastudovat a probrat to s výrobcem.
Minerální hnojivo to není!!! Jsou tam zastoupeny minerály, ale jde především o složení těch doplňků co tam přidávají.
Ty jsi napsal, že to je zasoleny substrát a to není pravda!
Dával jsem v hlíně i EC přes 2,5 a nikdy jsem neměl zasoleny substrát. U hydra to je jiné. Tam při 1.9 začali hnednout kořeny a byly spálené špičky listů.
Prostě jsi poradil špatně.
Tak to tady je se vším. Dáváte rady druhým a sami nemáte zkušenosti. Jen si něco přečtete na netu, nebo nějaký lufos s growshopu vám něco nabulikuje a pak tady radite špatně.
Neber si to nějak osobně, ale poslední dobou jsou tady podávané dost často desinformace.
Teď si vem, že klučina by jim lil jen čistou vodu, tak mu kytka chcipne.

Old Post 27-11-2017 v 11:13 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Johny Blaze, jedu JIDB třetí kolo a na Cannafestu jsem si schválně zašel něco o těch hnojivem nastudovat a probrat to s výrobcem.
Minerální hnojivo to není!!! Jsou tam zastoupeny minerály, ale jde především o složení těch doplňků co tam přidávají.
Ty jsi napsal, že to je zasoleny substrát a to není pravda!
Dával jsem v hlíně i EC přes 2,5 a nikdy jsem neměl zasoleny substrát. U hydra to je jiné. Tam při 1.9 začali hnednout kořeny a byly spálené špičky listů.
Prostě jsi poradil špatně.
Tak to tady je se vším. Dáváte rady druhým a sami nemáte zkušenosti. Jen si něco přečtete na netu, nebo nějaký lufos s growshopu vám něco nabulikuje a pak tady radite špatně.
Neber si to nějak osobně, ale poslední dobou jsou tady podávané dost často desinformace.
Teď si vem, že klučina by jim lil jen čistou vodu, tak mu kytka chcipne.


Ok biomineral. Chces mi snad tvrdit ze ked budes liat hnojky bez vytoku tak sa biomineraly nebudu kumulovat? Kde potom zmizne ten zvysok co rastlina neprijme? Ja som vychadzal z (nepresnych) udajov co uviedol Kirito-kun. Plagron growmix je predhnojeny,ked donho zasadis klony/semienka ktore budes este polievat hnojkami podla tabuliek (pricom pre hlinu su odporucane polovicne davky) tak je zasolenost substratu pravdepodobna. To ze si daval ec 2,5 nemusi nic znamenat pokial si vzdy prelial kvetinac a ziviny z predosleho poliatia si vyplachol. Niektore geny znesu 2,5-3 niektore su prehnojene pri 1,8. JIDB je hydroponicke hnojivo,maju to ostatne uvedene aj na stranke,co znamena ze je plnohodnotnou vyzivou aj v podmienkach kde neprebiehaju biologicke procesy,takze aj keby tu hlinu preplachol na uplne inertne medium stylu perlit tak stale by naslednou zalievkou dodal rastline vsetko co potrebuje.
Tvoje domnienky odkial a kolko mam skusenosti si si mohol odpustit,nemyslim si ze tu je nato niekto zvedavy. Klucinovi tam tiez nikto neradil liat len cistu vodu.Najskor poriadne precitaj predtym nez sa budes k niecomu vyjadrovat.

K problemu:
1 Variant je to nedohnojene
2 Variant Uzamknutie prijmu zivin prebytkom inych nevyuzitych z predoslych hnojeni,tzv nutrient lockout.

Pri prvom variante staci prihnojit viac. Pri druhom bez EC metra nemas ako potvrdit ani vyvratit zasolenie a preto som poradil najskor preplachnut a potom zahnojit nanovo.

Odo: Ano suhlasim ze by vyplachol nejake zvysky ale growmix od plagronu je aj tak predhnojeny mineralom a kirito-kun pouziva hydro hnojiva tak vo finale je to uplne jedno.

Old Post 27-11-2017 v 15:33 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 15

Nemá, to cenu. Pořád nechápeš, že jsi napsal blbost. JIDB Urban série jsou hnojiva jak pro hlínu, tak pro hydro systémy. Takže opět jsi napsal blbost. Nebudu se tady dohadovat.
Škoda, tady něco psát.

Old Post 27-11-2017 v 16:56 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamess
Stálý Člen

Karma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 16

Na první pohled, bych také křičel za variantu 1, ale po přečtení celého vlákna si myslím, že ani varianta 2 není vyloučena.
tzv nutrient lockout. - mě osobně sere v práci již několik let, a může vypadat různorodě a právě je matoucí. Mám v půdě VVMN(Laboratoří označeno - velmi vysoký obsah) Fosforu. Přičem, během vegetace se někdy stalo že ho rostliny mají velmi vysoký nedostatek, protože dle ing. z laborky zvrhává do jiné formy než je přijatelná pro rostliny. Některé roky - byl bez jakéhokoli hnojení v nadbytku až tak, že blokoval příjem jiných živin.
Práce s půdou a příjmem živin je věda - mohl bych psát slohovky
Ale v práci vezmu par listů nechám si zjistit základní živiny v zemědělský laboratoři - do druhého dne na mailu za cca300kila. A ten deficit jde nejlépe dorovnat foliární výživou - projeví se nejrychleji

Chytrému napověz, hloupého kopni

Old Post 27-11-2017 v 17:30 PM
Jamess je offline   Profil uživatele Jamess   Find more posts by Jamess   Foto galerie člena Jamess   Click here to Send Jamess a Private Message   Add Jamess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-12-2020 - Žloutnutí okrajů listů - 0 odpovědí
03-11-2020 - Zloutnouci, schnouci listy - 3 odpovědí
24-03-2019 - Žloutnoucí listy - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4750050 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív