Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problém v květu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Problém v květu Příspěvek č. 1


Ahoj kolegové,
potřeboval bych aby se k mému problému vyjádřil někdo zkušený.
Kolem 14 dnu květové fáze mi začaly světlat vrcholky rostlin, spodní 2/3 zůstaly krásně tmavě zelené. Přidal jsem na hnojivech, protože jsem nedával 100% dávkování, ale zlepšení žádné.
Hnojiva Plagron alga
Plagron light mix, 6,5l květináče
Vstupní voda ec: 0,1 ph: 7,8 po namíchání hnojiv upraveno na ph 6,5, výtok ph 6,5
Světlo 400w hps 40cm nad vrcholky
Výměna vzduchu počítaná dle návodu ve FAQ více než dostatečná
Teploty den: 28-29 noc: 20-23

Naposledy upravil Willda 09-11-2017 v 14:12 PM

Old Post 09-11-2017 v 13:33 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 2

Teď čeho jsem si všimnul:
Od začátku problému se mi zdálo že substrát vysychá pomaleji, zalíval jsem každý druhý den, teď se to protáhlo až na každý čtvrtý. Když jsem zkusil kontrolně jeden květináč propláchnout zjistil jsem že hnojiva v substrátu jsou...
Takže voda je, hnojiva jsou jen je kytky netahají do sebe ale proč?
Vzpoměl jsem si na hodiny botaniky a transpiraci rostlin, pokud vím, transpirace přes listy je pohonem pro příjem vody kořeny, takže jsem se zaměřil na měření vlhkosti, protože tomuhle jsem nevěnoval pozornost. V místnosti jsem naměřil 70%, venku je kolem 80%, takže v tomhle mi výměna vzduchu moc nepomůže.. a v boxu to skáče fest, třeba 90% a tak.
Něco jsem tu na G o transpiraci přečetl (vlákno od crazyn)
Teď otázka jestli mám správnej myšlenkovej pochod..
Je možné že by se kvůli takto vysoké vlhkosti spomalila transpirace rostlin natolik že by nebyly schopny přijímat vodu s živinami dost na to aby prosperovaly?
Díky za vaše názory.

Old Post 09-11-2017 v 13:51 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 3

Začal jsem variantu s vlhkostí řešit a vlhkost teď snižuji odvlhčovačkou, kde si můžu nastavit požadovanou vlhkost, tak snad jsem nevyhodil 4k zbytečně. Ještě můžu zkusit zvednout lampu výš, ale víc už mě fakt nenapadá.

Old Post 09-11-2017 v 13:59 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 4

Daj tomu nažrať, kludne 1,5 násobok doporučenych, ale nie len jeden krát..radšej namiešaj rastovú s dusíkom alebo použi nejaký calgreen apod
apropos vyzerá to skorej na 20+- 12/12 a tam je spotreba najvyššia.Vodu nepijú pretože je v nej málo soli.. Light mix to je prd, v kombinácii s nedostatočným hnojením je tu problém.. osobne si myslím že to už nedoženieš.


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 09-11-2017 v 17:39 PM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 5

Díky za názor. Ano máš pravdu fotka je z 20+ kdy už se problém rozjel na plno. Taky si myslím že už je to v háji.. no na příště mám nachystáno kokos a JIDB tak uvidím.

Old Post 09-11-2017 v 18:21 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamess
Stálý Člen

Karma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 6

Taky bych přidal jídlo, dle fota je barva téměř žlutá, zkusil bych v první řadě dusík...

Chytrému napověz, hloupého kopni

Old Post 09-11-2017 v 18:50 PM
Jamess je offline   Profil uživatele Jamess   Find more posts by Jamess   Foto galerie člena Jamess   Click here to Send Jamess a Private Message   Add Jamess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 7

Takovým pěstováním budeš mít ztráty ...
Za chvíli tě začnou osychat a opadávat listy .🤒

Naposledy upravil borecshot 10-11-2017 v 12:28 PM

Old Post 09-11-2017 v 20:26 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 8

Díky chlapi za názor, barva je světle zelená, od rozpoznání deficitu dávám plnou dávku alga bloom + green sensation a nezlepšují se. Zkusím jim nacpat ještě dusík a uvidím.

Old Post 09-11-2017 v 22:11 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 9

Opravdu si nikdo nemyslíte že by mohla být zpomalená transpirace tím brutálním vlhkem v boxu? Mimochodem odvlhčovačkou jsem to srazil na únosnou míru.

Old Post 09-11-2017 v 22:19 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamess
Stálý Člen

Karma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% PěstitelskáKarma uživatele Jamess - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 10

řekl bych že to je celé problém výživy

Chytrému napověz, hloupého kopni

Old Post 10-11-2017 v 12:24 PM
Jamess je offline   Profil uživatele Jamess   Find more posts by Jamess   Foto galerie člena Jamess   Click here to Send Jamess a Private Message   Add Jamess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 11

Kedy si naposledy kalibroval pH meter? Si si istý, že hodnoty ktoré ukazuje sú správne?

Old Post 10-11-2017 v 13:31 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 12

Kalibroval jsem hned na začátku problému. Hodnoty to ukazuje stejné jak před, tak po kalibraci.

Old Post 10-11-2017 v 18:35 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 13

Nemáš možnosť to zmerať druhým metrom? Nejaký kamoš alebo čo? Inak čo ma napadá - skús kúpiť destilovanú vodu, daj do nej o 1/3 väčšiu ako doporučenú dávku hnojiva. Inak hnojivá namiešavaš do odstátej vody? A keď namiešaš meriaš pH hneď alebo čakáš? Výtok skús pomocou striekačky odobrať, daj do pohára a zmeraj po 12 hod a po 24 hod. Mení sa hodnota ph?

Old Post 10-11-2017 v 18:43 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 14

Zkusím půjčit od kámoše ph metr. Jinak hnojiva samozřejmě do odstáté vody, měřím hned, upravím, zalívám..
Mám tu zrovna z dneška zbytek zálivky s hnojivy, tak to zkusím nechat stát a uvidím jestli se ph bude měnit, zkusím i ten výtok.

Old Post 10-11-2017 v 19:50 PM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Willda
Stálý Člen

Karma uživatele Willda - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 15

Tak jsem zalivku změřil ještě večer- ph 6,8 a dnes ráno než jsem šel do práce- ph 7,0. Netušil jsem že ph up od jidb bude pracovat tak dlouho...
Takže problém vyřešen, děkuji drGrinspoon že jsi mě navedl správným směrem i všem ostatním co se mi tu snažili pomoct.

Old Post 11-11-2017 v 08:23 AM
Willda je offline   Profil uživatele Willda   Find more posts by Willda   Foto galerie člena Willda   Click here to Send Willda a Private Message   Add Willda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamdomaejkej
Stálý Člen

Karma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 16

Čágo, jsme začátečník a také se mi u jedné kytky dělo to, že mi světlali vršky. Oproti ostatním byla půda vždy vlhčí než u té problémové kyti. Chtěl bych poradit jak si tento problem vyřešil ? nebo problém je ten že si zaléval vodou s vysokým PH ? Nechápu proč si zjištoval ph výtoku po 12 - 24 h a tím výtokem mysliš to co ti vyteče z květináče do toho podtácku nebo jak to mám nazvat?. Zalívám odstátou vodou s hnojky-ph mám kolem 6.2. Všechny kytky byly v pohodě až na tu jednu. Nakonec sem ji dal pryč pač uplně odpadla :/...Osvětli mi to trochu ať se už příšte nemusim tak blbě ptát
Díky a ať to roste !

Old Post 21-11-2017 v 17:11 PM
mamdomaejkej je offline   Profil uživatele mamdomaejkej   Find more posts by mamdomaejkej   Foto galerie člena mamdomaejkej   Click here to Send mamdomaejkej a Private Message   Add mamdomaejkej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-01-2022 - Problém v kokosu - 44 odpovědí
28-01-2021 - Problémy s klony - 1 odpovědí
14-03-2020 - Problém s růstem - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3764620 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív