Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » LED a Emersonov efekt (Emerson effect) -alebo ako na urýchlenie dozrievania
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

LED a Emersonov efekt (Emerson effect) -alebo ako na urýchlenie dozrievania Příspěvek č. 1

Čudujem sa, že som tu podobnú tému ešte nenašiel, preto ju zakladám.

Nebudem sa rozpisovať čo je to emersonov efekt, pomocou Google určite nájdete komplexnejšie definície.

V skratke: - rastlina má dve fotosyntézy, ktoré pri rôznych vlnových dĺžkach svetelného spektra prebiehajú súbežne

Podľa toho čo som doteraz zistil je na vyvolanie emersonovho efektu najvhodnejšie použiť led osvetlenie (far red/deep far red). Našiel som tu na fóre niekoľko krát spomenutú informáciu, že niektorí pestovatelia mali pocit, že im to pod led svetlami dozrieva skôr.

Je tu niekto kto testoval pridanie dodatočného svetelného spektra?

Old Post 08-11-2017 v 10:47 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenáč_tom
Stálý Člen

Karma uživatele zelenáč_tom - 60% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 2

Ahoj, za mě mohu napsat, ze jsem kdysi LED od Mazaru testnul, důvod byl vyřešení teploty v boxu v létě, ale nakonec jsem se raději přestěhoval, kde už to řešit nemusím.
Po DEL panelem mi to dojíždělo i o měsíc později a rovnoměrně.

Vždy si vyslechni experty. Řeknou ti, co se nedá udělat a proč. Pak to udělej!

Old Post 12-11-2017 v 15:14 PM
zelenáč_tom je offline   Profil uživatele zelenáč_tom   Find more posts by zelenáč_tom   Foto galerie člena zelenáč_tom   Click here to Send zelenáč_tom a Private Message   Add zelenáč_tom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6452480 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív