Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Air pot a drip
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Bucket
Nový Člen

Karma uživatele Bucket - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 27  

Air pot a drip Příspěvek č. 1

Zdravím pěstitele.
Mám v plánu rozjet hydroponie. Přemýšlím však, který ze systému si vybrat. Při mém průzkumu se mi zalíbil drip systém, avšak šel by použít v kombinaci s Air-poty naplněné keramzitem, které budou posazené na odtokovém stole? Bude mít kytka dostatečné pokrytí vodou? Také jsem někde viděl použití air-potů naplněné pouze rockwoolem (nebude se v tom moc držet voda?).

https://goo.gl/images/9o8DYP

Nebo se vykašlat na air-pot a použít klasický květináč? Nebo vybrat systém záplavy jako je tomu u obrázku níže? Mám v plánu si to vyrobit, takže jsem tíhnul spíše k drip systému, protože mi přijde jednodušší.

https://goo.gl/images/TRXJCc

Old Post 11-10-2017 v 12:50 PM
Bucket je offline   Profil uživatele Bucket   Find more posts by Bucket   Foto galerie člena Bucket   Click here to Send Bucket a Private Message   Add Bucket to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 2

Vsetko zalezi ako casto budes moct dohliadat na system,a aku velku nadobu s roztokom planujes mat.
" Při mém průzkumu se mi zalíbil drip systém, avšak šel by použít v kombinaci s Air-poty naplněné keramzitem, které budou posazené na odtokovém stole? Bude mít kytka dostatečné pokrytí vodou?"
Ak by si pouzil tieto kvapkadla https://www.alchimiaweb.com/images/...0-%2045LLRG.jpg tak bude. Ak by si pouzil tie klasicky ihly tak by som si tym taky isty nebol,ale zalezalo by urcite aj na velkosti kvetinaca.

"Také jsem někde viděl použití air-potů naplněné pouze rockwoolem (nebude se v tom moc držet voda?)"
Zo zaciatku v raste,ked su rastliny este male,tak pri castych zalievkach by teoreticky aj mohla.Pri rozvinutom korenovom systeme nebude.(Minimalne teda pokial by si to nezalieval nonstop).

"Nebo se vykašlat na air-pot a použít klasický květináč? Nebo vybrat systém záplavy jako je tomu u obrázku níže? Mám v plánu si to vyrobit, takže jsem tíhnul spíše k drip systému, protože mi přijde jednodušší. "

System zaplavy aka. ebb and flow ma vyhodu rovnomernej zalivky a dobreho okyslicenia korenov. Nevyhodu recirkulacnych systemov,kde ked mas maly objem nadoby s roztokom,tak je velmi pravdepodobne ze ti budu kolisat hodnoty Ph.

Osobne by som airpoty na dripe isiel len s kokosom a to tzv. drip to waste kde vodu co pretecie vylievas.

Old Post 11-10-2017 v 13:12 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bucket
Nový Člen

Karma uživatele Bucket - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 3

Tak teoreticky, můžu každý den. Normálně bych šel do ebb and flow, ale potřeboval bych nechat kytky "mobilní". V plánu jsou 10L nádoby na kytky A teoreticky 60-70l zásobníky na vodu..Tudíž jsem hledal variantu s květináči. No, popřemýšlím o tom. Každopádně díky za odpovědi.

Old Post 11-10-2017 v 16:11 PM
Bucket je offline   Profil uživatele Bucket   Find more posts by Bucket   Foto galerie člena Bucket   Click here to Send Bucket a Private Message   Add Bucket to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 4

V ebb and flow budu fungovat kvetinace uplne bez problemov.

Old Post 11-10-2017 v 16:22 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 5

První grow co sem jel, byly airpoty s dripem ala aqua farm. Měl sem tam sice trošku kokosu v keramzitu, ale pouze kvůli mikroorganismům jelikož sem jel bio hnojky. S minerály ti to pojede i bez kokosu. Za mmně spokojenost. Po druhé sem změnil na kokos hlavně proto abych si vyzkoušel něco jiného a určitě se zas k dripu vrátím. Pokud budeš používat na drip jehly, tak budeš asi potřebovat dvě jehly na jeden květináč.

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Old Post 11-10-2017 v 17:13 PM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nesmysl
Stálý Člen

Karma uživatele nesmysl - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 6

Lepší než keramzit je kokos lip drží vlhkost a nemusí ti tak často běžet motory

Nesmysl

Old Post 28-01-2018 v 17:08 PM
nesmysl je offline   Profil uživatele nesmysl   Find more posts by nesmysl   Foto galerie člena nesmysl   Click here to Send nesmysl a Private Message   Add nesmysl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nesmysl
Stálý Člen

Karma uživatele nesmysl - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 7

Pořádně to zajejvej žere to hodně vody ale jinak je to super sytém

Nesmysl

Old Post 29-01-2018 v 07:51 AM
nesmysl je offline   Profil uživatele nesmysl   Find more posts by nesmysl   Foto galerie člena nesmysl   Click here to Send nesmysl a Private Message   Add nesmysl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8955860 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív