Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Úvod do Groweru » indoor+outdoor s THC i CBD pro léčení a radost
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 49



Budu provádět experiment. Vím, že tráva není hruška, ale pokusím se povzbudit zrání působením ethylenu, který se uvolňuje ze zralého ovoce. Do květináčů jsem rozmístila padaná polozralá, zralá i nahnilá jablka. Asi se nic nestane, ale kdo ví?

Zde výňatek z článku:
"Ethylen ovlivňuje celou řadu procesů. Způsobuje například tloustnutí stonků a zpomaluje jejich prodlužování. Účastní se odpovědí na stres a urychluje stárnutí i opad listů a květů. U mnoha rostlin podporuje růst přídatných (adventivních) kořenů, u ananasu a dalších druhů z čeledi bromeliovitých vyvolává kvetení."

Naposledy upravil blizna 02-10-2017 v 22:39 PM

Old Post 02-10-2017 v 22:23 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 50



Jablka aspoň zatížila lehké květináče a já už zalévat asi vůbec nebudu. Tento víkend, na stlunci, jsem otrhala nějaké listy a teď už je kvůli plísni raději nechám být. Je to probrané tak akorát, aby se to dalo dobře hlídat.
Můžete poradit? Stihnou se kytky ještě pořádně vybarvit a nabobtnají ještě palíce? Potřebovala bych tak 3 týdny, alespoň. Na foliák jsou zvyklé, ale už bude kosa.

Tato velká tmavá rostlina, CBD Star s 12% CBD i THC, s velkými listy jak satelity, má teď asi 1.40cm. Je v květináči a je to tedy adéla říznutá trifidem. Jsem zvědavá na květ, snad to nějak dokvete i během října.

Old Post 02-10-2017 v 22:28 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 51



Další krásná rostlina cca 130cm. Nějaké listy jsem utrhla kvůli vzdušnosti v minilesíku.
CBD BLACKBERRY
Genetika: Blueberry x CBD rostlina
Genotyp: CBD převážně Indica
Květ: 9 týdnů

Venku:Říjen
Výška max: 1,5m
CBD: 7-10%

Snad stihne dozrát. Zatím je to zelená silná šťavnatá rostlina v plné síle. Hnojila jsem v posl týdnech kupovanýma slepičincema. Snad trochu méně, než na plný pecky. Nepřelévala jsem, držím je spíše zkrátka.

Naposledy upravil blizna 02-10-2017 v 23:08 PM

Old Post 02-10-2017 v 22:47 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 52



Také jsem se dočetla, že pažitka údajně odpuzuje plísně a padlí. Byl to klasický článek o vzájemné prospěšnosti pěstování bylin a různých plodin. Protože mám pažitku jen takového chcípáka, asi narychlo dva tři kelímky koupím. To se neztratí Pak je zaparkuju k těm jablkům.

Další fotka velké rostliny CBD STAR.

A ještě poslední hřejivé barvy. Teď má být hodně ošklivě,

Old Post 02-10-2017 v 23:14 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 53



Další kytka šla pod kosu, ale ne z důvodu plísně. Je to hermáč a mutant a řez NONAME. Dárek navíc. Byl odstaven, aby mi nevyváděl neplechy ve foliáku, ale nakonec se pěkně vybarvil. Ale ty větve, to je divočina. Roztou z neuspořátaného trsu či změni listů a větviček. Taková vrba. Pryskyřice ale dost. A ten semišový povrch se špatně fotí.

Old Post 02-10-2017 v 23:25 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 54


K experimentu: Otázka samozřejmě je, jestli bych vůbec poznala změnu ohledně kvetení v následku použití jablek a plynu vyvolávajícím u nějakých rostlin či plodů zrání. Myslím, že malinkou změnu bych nepoznala, větší ano.

Old Post 02-10-2017 v 23:42 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 55


Jestli se Vám zdá, že rostiny prospívají a vypadají velké... substrát jsem použila většinou jen zahradní s PH mezi 6-7, přidala jsem perlit a to je vlastně vše. Zalévala jsem s krystalonem, hnojila jsem nepravidelně, né plné dávky. Když se objevila první plíseň, tak jsem raděj ubrala na hnojivech. Asi třikrát jsem zalila kopřivovým slabým výluhem.

Old Post 02-10-2017 v 23:54 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 56


O PH moc dobrý přehled nemám. No trochu jsem se snažila a poslední dvě zálivky jsem přidávala trochu na zvýšení kyselosti
Například nevím, co znamená tento flek na listech. Poradíte?

Old Post 02-10-2017 v 23:57 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 57


Můžeme dát tipovačku. Kolik dní uteče do objevení první plísně na kytkách ve foliáku?
Dnes 3.10 dávám odhad, že plíseň najdu za týden I když tedy raději ne. Mám to snad ještě stříkat nějakým super údajně neškodným BIO? Nebo ředěným mlékem? Nebo čekat? Padlí je vidět na kopřivách, petuniích, na ničem novém čerstvém. Jsem zvědavá, jak kytky budou odolávat. Zítra možná zprovozním pořádný větrák. Ale třeba to nebude tak žhavý s tou přepovědí.
POslední fotka - šnek přimlasknutý 2 m vysoko na list broskoně. Proč tam je, to nevím.

Old Post 03-10-2017 v 00:09 AM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 58

caf! Narýchlo som to tu prebehol, možno niečo aj prehliadol, tak sorry.
Ideš množstvo genetik - som z toho udivený. Možno si mohla uviesť nejaké podrobnosti k původu./seedbanky/
Ten etylén sa používa v plynových komorách v priemyselnom uskladnení a dozrievaní ovocia a paradajok. Myslím, že nahnité ovocie do foliáča dávať nebude vhodné práve z důvodu, že na tom hnijúcom ovocí můžu byť zárodky plesni. Navyše, ak chceš, aby to malo účinkovať, tak ten foliáč musíš uzavrieť vzduchotesne, čo zase zvýši potenciu plesní a obmedzí fotosyntézu rastlín z důvodu, že nebudú mať prístup ku vzduchu, ktorý ich zásobuje CO2...čiže takéto kvázi pokusné dozrievanie úrody na žívých rastlinách považujem za kontraproduktívne.
Mlieko sa používa na postrek proti uhorkovej plesni....takže snáď může zabrať na listovú pleseň. Do palic striekať neviem, či je vhodné, ale asi nemáš čo stratiť.
Použitie pažitky je zaujímavé. Otázne je, že či takýto postrek vo vysokom štádiu kvitnutia nespůsobí viac škodu, než úžitku na paliciach.
Zriedená hnojovka obsahuje množstvo patogénov. Neviem, či to je vhodné striekať na niečo, čo si budeš čiastočne strkať do úst...
V tom foliáči Ti podľa můjho názoru stojí vlhký vzduch a v chlade sa to tam všade kondenzuje a navyše kvapká do palic. Chcelo by to riadne vetranie a asi veľký ventilátor, aby sa ten vzduch hýbal a prefukoval medzi rastlinami. Na druhej strane je otáznem či to tie plesne viac nerozfúka. Asi by som to riskol...
Snáď sa k Tvojim problémom urýchlene vyjadria kompententní, čo sú s outy skúsení. Chcelo by to tému outov poriadne preštudovať do budúcna. Je tu mnoho info
Každopádne dobrá škola na úvod a príprava na ďalší rok.
Držím palce! Snáď sa predsa podarí vypestiť nejakú medicinu.

Naposledy upravil odo 03-10-2017 v 06:51 AM

Old Post 03-10-2017 v 06:23 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 59



Díky ODO za odpověď, Shnilá jablka asi oddělám a nechám jen ty solidní. Ale ve foliáku, i když je zespoda odkrytý a snažím se, aby vzduch nestál, vůně jablek zůstává a také i nějaký plyn. Dělám si naděje, že působí. Dala jsem koš jablek i k zeleným rajčatům a trochu se to asi projevuje. Ale třeba si to jen namlouvám. Muselo by se to více testovat.
Když jsem četla o různých ovocných terpenech, bylo mi divné, proč je ta bylina tak voňavá po ovoci. Nebo dokonce různých druzích ovoce.
Stříkat to asi nebudu, jakmile se objeví plíseň, půjde ta kytka pod kosu.
Mléko by mi na rostlinách ale nevadilo, protože i když všechny modely budu ochutnávat a kouřit, pak vše půjde do výtažku FS.
Zatím hledám odrůdy, které vůbec dál pěstovat na léčbu. Jakmile se ukáže co potřebuji, tak jdu pak jasně tím směrem. Příští rok vyzkouším ještě více odrůd, ať se s tím seznámím.
Za měsíc chci spustit indoor a také se rozhoduji, co zasadit. Ale asi něco uniformějšího, ať mi to v té skříni nedělá blázinec

Old Post 03-10-2017 v 11:58 AM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 60

Tak jsem měla čas pročíst různá vlákna v diskuzi a udělala jsem tento závěr. Přestanu hysterčit, kytky mají ještě měsíc čas dozrát. Prostě je chladno. Co se týče deštivého počasí, možná désť strhne k zemi různý plísně a nebude to třeba tak rychlé, jako nedávno. Je to asi jak s podhoubím a plodnicemi. Někdy to jede na plný pecky a jindy ne.
Teď už rozhodně nebudu stříkat chemií. Protože velká část z úrody půjde na výrobu výtažku, tak případný postřik mlékem mi nepřipadá tak hrozný. Při extrakci pryskyřic by to ale mohlo trochu vadit ne? Nezpatlá se mi mléčný tuk s pryskyřicí a nebude se to chovat při výrobě Fénixe blbě.?

Old Post 03-10-2017 v 17:06 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 61

Naše plísně odlétly na východ a přiletěly k nám německé Foliák vlaje ve vichřici a závitím skoro závidím těm, co mají solidní skleník. Vyčetla jsem další rady na plísně, tedy na padlí, ale většina už je známa. Výňatek z článku na chytrém bydlení:
"Na padlí pomáhá chemie, ale i domácí postřiky
Slabé a špatně živené rostliny jsou pro padlí vždy snadnou kořistí. Posilování rostlin pomocí hnojení nebo nejrůznějších postřiků je proto skvělou prevencí. Jednoduché postřiky vás nic nestojí a mohou zachránit vaše rostliny před napadením škůdcem, rozhodně tedy stojí za to je vyzkoušet. Výborný je například odvar z přesličky, kdy zhruba v 10 litrech vody vyluhujeme kilo čerstvé, nebo 150 g sušené přesličky a necháme přes noc odpočinout. Ráno směs povaříme, vychladlý roztok potom ředíme s vodou v poměru 1:5 a aplikujeme na rostlinu.

Druhou a neméně účinnou variantou je pak odvar z česneku. K jeho výrobě potřebujeme nadrobno nasekaný česnek, který spaříme. Na 10 litrů vody nám bohatě postačí 75 g česneku. Vše pak necháme vylouhovat a vychladnout. Zředěný roztok poté jednoduše aplikujeme pomocí rozstřikovače. Boj proti padlí révovému vám zase umožní roztok sody, kde smícháte 20 g kypřícího s litrem sody a ošetříte napadená místa."

Old Post 05-10-2017 v 18:25 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 62


Mám dotaz, třeba mi někdo odpoví. Proč se na fóru tak často stává, že fotka, která by měla být ve vláknu, je něčím nahrazená? Nějakou úplně "mimoň" fotkou

A zde pěkně kvete:
"Velmi známá a oceněnovaná odrůda Blueberry(Czech seed bank) nyní ve formě zvýšeného CBD a vyrovnaným poměrem k THC 1:1"

Ostatní rosliny jsou ještě méně nakvetlé, ale tato se rýsuje opravdu dobře.

Old Post 06-10-2017 v 17:14 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 63


Další fotka, konečně jsem zkusila makro funkci. Větší detail z toho asi nedostanu. Jen výřezem z velké fotky

Naposledy upravil blizna 07-10-2017 v 17:33 PM

Old Post 07-10-2017 v 17:19 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blizna
Stálý Člen

Karma uživatele blizna - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 64

Dnes, 10.10 jsem asi znova našla plíseň. Je to zrovna týden od mého tipování. Nejsem si na 100% jistá, ale asi ano. Zítra, bude-li na dalším místě, je to jasné. Kytka šla do karantény. Už mě to hnusné počasí otravuje, mám chuť sklidit. Venku má být ale ještě pár dní hezky, takže váhám.
Také jsem dnes koupila regular semena automatů white widow. Potřebuji na jaře zasadit a v začátkem srpna sklidit. Objednávku jsem udělala v Holandsku v SUMO SEEDS. Tato odrůda má mít v sobě střední množství CBD a navíc jsem již měla dvě rostliny na zkoušku a bylo to OK. Sehnat semena s vyšším CBD, automaty a regulary... skoro horor. U nás v shopech jsem našla jen jeden druh fast Haze.
Někde tady na growru jsem se dočetla, že opylovat feminizované rosliny není OK kvůli následnému výskytu hermáčů. Jestě to musím dohledat, ale ráda bych to pak zkusila. Takže můj první pěst indoor bude asi ze semen a zrovna ty malé automaty, které si musím do jara namnožit

Old Post 10-10-2017 v 14:53 PM
blizna je offline   Profil uživatele blizna   Find more posts by blizna   Foto galerie člena blizna   Click here to Send blizna a Private Message   Add blizna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:47 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9626830 seconds with 41 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív