Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Pomoc s začátkem růstu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Hlína Pomoc s začátkem růstu Příspěvek č. 1

Zdravím všechny, chtěl bych požádat o pomoc s klíčením a začátkem růstu semínek. Mám takovýto problém. Semínko od značkové banky vložím na 24hodin do vody s 3ma kapkama 30% peroxidu,potom ho vložím mezi 2 vrstvy toaletního papíru který udržuji neustále vlhký. Semínka vyklíčí,pak je vložím do malého květináče který je naplněn do půlky Biobizz light mix, cca5-10mm hluboko.Pak na ně svítím CFL 200W ze vzdálenosti cca 25-30cm.Když vylezou a mají nahoře 2 děložní lístky tak mi cca 1 týden nějak přežívají ale nevylezou další listy.Zalévám podle potřeby, ani moc a ani málo,nejsou přelité.Potom začnou kytky umírat a usychat a já nevím proč. Mám tu hodně semen od značkových seedbank a nerad bych o ně přišel. Proto hledám nějakou zaručenou metodu aby mi ze semen vyrostla rostlina.Poraďte prosím kde dělám chybu.Děkuju všem.

Old Post 10-09-2017 v 17:57 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 2

Máš málo % vlhkosti.Jak jsou malé,tak je v těch květináčcích dej do nějakého pařeníku kde je vysoká vlhkost a uvidíš jak se rozjedou.Potřebují si vybudovat kořenový systém.

Old Post 10-09-2017 v 18:35 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 3

To mě taky napadlo ale zase mám tu hlínu pořád mokrou a nevysychá,bojím se že mi uhnijou díky té mokré hlíně.

Old Post 10-09-2017 v 19:03 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 4

Je jasne ze miminka nemohou vyschnout, na druhou stranu hlina nesmi byt neustale načvachtana jako houba. Nebo nedej boze stat ve vode. Zalivej podle potreby na nejakem podkladu bokem a pak je vraz pod zarivku. Jak rika fikus, nejspis mas malou vlhkost tak je priklop uriznutou petkou nebo pytlikem (pro jistotu udelej ve vrchni casti par direk. Pokud se ti I pres to po matecnich listkach dalsi nedelaj, zkus lampu zvednout. Vim ze je to cfl ale zase nevim jakou mas cirkulaci vzduchu. Podle toho co pises to vypada na uhniti nebo uvareni. Je lepsi jit na ne pomalu a lampu postupne snizovat. V nejhorsim pripade se vytahnou, coz s tvymi polo-naplnenymi kvetinaci ma jasne a rychle reseni (dosypat). Kazdopadne pro eliminaci uhnivani z duvodu vlhkosti je nejlepsi kompromis kokos... Snad se ti zadari....

Old Post 10-09-2017 v 20:08 PM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 5

flyfish,hlínu můžeš mit mokrou jak chceš a stejně ti to bude umírat.
Musíš počkat až si rostlina vybuduje kořenový systém a než se tak stane ,tak si rostlina bere vodu s ovzduší(proto ta vysoká vlhkost).

Old Post 11-09-2017 v 06:42 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 6

Asi si nerozumíme, když je dám do pařníku a budu jim tam v 1 hodinových intervalech pouštět naplno zvlhčovačku tak budu mít pořád hlínu nacucanou a nikdy mi nevyschne. To bych je musel dát někam kde ta hlína bude vysychat ale rostlinky tím pádem nebudou ve vlhkém prostředí. Jedině nějakou vyhřívací podložku aby se z hlíny vypařovala voda,ale zase abych je neuvařil.Poradíte?

Old Post 11-09-2017 v 21:58 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 7

Já ti nevím.. Já naklíčené semena dávám do kostičky rockwohlu, při zasazeni ho ponoříme do vody (s kořenovým stimulatorem,to je samozřejmost) a pak trošku zmáčknu aby vytekl přebytek vody. Potom šup za okno a nezalivam týden vůbec, maximálně pár kapek, ale opravdu v řádu mililitrů do středu kde je umístěné semínko. V pohodě se obejde bez skleníku/zvlhcovacky. Osobně si myslím, že ti to proste uhniva - moc vody. Samozřejmě že ti to líp poroste ve vlhkém prostředí, ale dá se bez toho obejít. A zkusil bych určitě semena do rockwohlu mnohem lépe se hlídá vlhkost... A nebylo by odvěcí kdyby na to z lehka foukal nějaký malinkatý PC vetracek, kytka pak lépe chytá vlhkost ze vzduchu když proudí.

Old Post 11-09-2017 v 22:57 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 8

No kluci, nechci do Vás rýpat.

Ale kytky ze semínka nepotřebujou vlhkost jako klony. Právě proto, že mají vybudovaný kořenový systém už od začátku. Ano malý (jeden kořínek), ale funkční.

Samozřejmě 0% vlhkosti neunesou Ale to bys musel mít malou místnost s klimatizací. Normálně v domácnosti máš okolo 40-50%. Což je pro kytku ze semínka v pohodě

Vážně ti to nejspíš uhnivá. Taky je šance, že si chytnul extra špatnou dávku semínek... Od jaké banky to máš ? Co je to za model ? Trochu se vypsat... A možná bych se vysral i na ten peroxid, může poškodit mikrokořínky a i tohle ti pak může způsobit uhnivání.

Jak říká Tommy... Pro tebe bude nejlepší nechat vyklíčit semínko (mezi útěrkama jak to děláš klidně), bez nějakýho pojebanýho peroxidu. A pak to semínko vzít a dát ho do Rockwoolové kostičky, kterou namočíš ve vodě s kořenákem. Kořeňák kytce stačí na první lístky, a RW kostka udržuje pořád (pokud neplave ve vodě) správný poměr vzduch/voda k růstu, takže se nemusíš bát přelití/uhnití pokud tam něco neposereš.

Zkus to a dej vědět

Old Post 12-09-2017 v 23:36 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 9

Mám semínka od banky DNA Genetics (Cataract Kush,Chocolope Kush) a takový podobný i od Pyramid seeds. Toho rockwoolu se trochu bojím že se mi budou tahat za světlem a budou mít tenké stonky a zlomí se mi.Ten peroxid tam byl jen prvních 24hodin když byly semínka namočeny ve vodě.Když praskly a vystrčily ocásek dal jsem je mezi toal. papíry bez peroxidu,jen čistou vodu.

Old Post 13-09-2017 v 23:44 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 10

V tom rockwohlu to necháš jen na první týden dva, dokud neproroste kořínek. Jak uvidíš že spodu kořínek dáš to do květináče. Na růst to nemá žádný vliv, potáhne se ti to stejně jako v hlíně.

Old Post 14-09-2017 v 18:27 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 11

Tahat se ti budou když budou mít světlo vysoko. Když to budeš mít dost blízko, tak se ti nepotáhnou. Jestli se to tahá nebo ne, na to nemá vliv, v čem to je zasazený

Old Post 15-09-2017 v 16:55 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 12

Takže abych to uzavřel, naklíčená semínka vložím do rockwoolové kostičky( asi té nejmenší),kostičku namočím do vody s kořeňákem a s PH na 6,0 a trochu jí vymačkám aby nebyla nacucaná jak houba.Kostičky vrazím do plata a šoupnu do pařníku. Ještě poprosím o optimální vzdálenost od lampy,aby se mi netahali nahoru.Světelný zdroj je 200W CFL blue 6500K . Děkuju všem

Old Post 19-09-2017 v 14:37 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Betto Sulliven
Stálý Člen

Karma uživatele Betto Sulliven - 70% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 69  

Příspěvek č. 13

Pod 200w CFL to klidně můžeš dát co nejníž. Treba 10 cm od vršků. Usporka nehreje tolik, aby to v teto vzdálenosti uškodilo.

Old Post 03-10-2017 v 11:56 AM
Betto Sulliven je offline   Profil uživatele Betto Sulliven   Find more posts by Betto Sulliven   Foto galerie člena Betto Sulliven   Click here to Send Betto Sulliven a Private Message   Add Betto Sulliven to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:13 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-09-2018 - pomoc s nákupem kompletu - 2 odpovědí
26-01-2005 - help-problém se začátkem zrání - 4 odpovědí
04-06-2004 - Pomoc s rastom - 12 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5980180 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív