Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » EBB and FLOW otázky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 17

No diky!

Old Post 28-09-2017 v 22:09 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tnalp
Nový Člen

Karma uživatele tnalp - 50% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 18

No zajímavý řešení, co si o tom myslíš odo? Víc se mi ale osobně líbí ten kokos abych pravdu řekl. Přecijen bych raději na začátek něco co je dlouhodobě odzkoušený. Prosímtě, ten perlit tam mám dát v jakým poměru? 30/70? A hádám, že to mám komplet smíchat, nevrstvit, že?

A k tomu přepnutí, to mi opravdu vyletí v tom kokosu z 15cm klonu na 60cm kytku? odrůda by byla pravděpodobně super skunk

Old Post 28-09-2017 v 22:30 PM
tnalp je offline   Profil uživatele tnalp   Find more posts by tnalp   Foto galerie člena tnalp   Click here to Send tnalp a Private Message   Add tnalp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 19

KĹudne choď do toho cocosu. Perlit som dával cca 15-20 percent a poriadne zmiešať.
Na Ebb+Flow by som tie kocky nedával, sú určené skôr do NFT - na Ebb Flow radšej ten cocos.
Mal som klony predpestované v 2 dl pohároch s cocosom. Zasadil som ich do final 15x15x20 s navrtanými dierami naspodku. 1x zaštipol z dôvodu, že som šiel viac druhov a chcel som to zrovnať. Zalial ručne rastovkou a po cca 3 dňoch napusťal zase rastovkou do systemu ebb + flow asi 4 dni, potom prepol a napustil kvetovku. Ty pojdeš 1 druh, takže pri tom množstve nezaštipuj a snaž sa o 1 topovku, lebo je z toho jungla. Ano 13. deň po prepnutí to už veselo nakvitá, bude to zelený horor, všetko vyše 60 cm nad kvetináčmi, Doporučujem znova, ak nepoznáš techniku a genetiku, tak ísť radšej menej rastlín, informovať sa u matkára na vetvenie a vzrast.
Kukám, pri Tvojej výške 170 to bude vážne dosť horor. Musíš počítať s kalfasom na chemku pod tú vaňu 40 cm + výška kvetináča 20 + stolík a priestor na manipuláciu. Ak tam zavesíš HPS, odťah a filter - hm neviem, či sa to nebude smažiť. Aj pri výške 200 to je náročné. Asi by bolo vhodné použiť ešte menšie kvetináče 15x15x15, vynechať 18 hod cyklus...
Bude to náročne...
snáď ešte niekto poradí.
Skús archív, bolo tu pár pestov s touto technikou v podobných podmienkach.

Naposledy upravil odo 28-09-2017 v 23:31 PM

Old Post 28-09-2017 v 23:10 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tnalp
Nový Člen

Karma uživatele tnalp - 50% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 20

No ta nádrž i s vanou má na výšku necelých 30cm. Proto jsem si to vybral, nic vyššího nepřipadá v úvahu a myslím, že by to mělo stačit. Radíš to teda zalejt, potom až za 2 dny opět růstovkou, napustit na 4 dny do konce týdne růstovku a potom normál květovku? Úplně bez růstu? Ani 1 den?
Měla by to být dobrá genetika na sog, tak uvidíme.

Viděl jsem tady jedinej systém coco ebb and flow od místního člena, kterej tam jel SSH a výnos měl brutální, 1.3g/w. Až se mi nechce věřit, ale asi jo a to byl tuším kokos od plagronu, ale zase měl Awinga, já mám waveflector xl. Týpek asi ví co dělá, ale je tam vidět, že se v tom daj udělat zajímavý výsledky.

Old Post 29-09-2017 v 00:34 AM
tnalp je offline   Profil uživatele tnalp   Find more posts by tnalp   Foto galerie člena tnalp   Click here to Send tnalp a Private Message   Add tnalp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 21

1. predpestované a prekorenené klony presadiť s celým balom koreňov z 2 dl do 15x15x15-20 , zaliať ručne rastovkou - svietiť 18 cca 2-3 dni na prekorenenie. Nenechať preschnuť
Korene by už mali byť viditeľné na spodku po 3 dňoch. Dovtedy stále liať ručne


2. po 2-3 dňoch načerpať zo zásobníka do systému rastovku pred zapnutím svetiel na cca 15 min. Dovtedy je zbytočné válať masu hnojky spodom cez systém, stačí ručne. Takto fičať cca 4 dni - 18 hod svetlo. Ak to bude presychať pod hps, tak pridať ďalšiu závlahu. Ja som fičal pod LED, takže stačilo 1x


3. po 4 dňoch /spolu cca 7 dní na raste pod 18 hod v kvetináčoch/ prepnúť na 12 hod na kvetové spektrum a nahodiť kvetovú hnojku koncentrácie na 1. týždeň kvetu
zavlažovať 1x, pokiaľ to bude stačiť


4. letí to
Ja hnojím JIDB. Miešam dažďovku 5:1 s vodovodnou.

.....................................................................................................................
u Teba je nutné zvážiť, či tie 4 dni neskrátiť prípadne vynechať . Nezaštipovať vrchy, spodky odstrániť, lebo to bude nezvládnuteľné. Záleží od kondície, celkového rastu a adaptovaní klonov. Mal som vlastné klony v tom istom prostredí, hnojka tá istá, svetlo to isté
Musíš to sledovať. Ak by bol extrémny rozdiel vo výške, čo by nemal byť, keď sú uniformné kony, tak tie prerastené kytky trochu "priškrtiť" stlačením, alebo jemným "ohnutím" - nie prelomením.

ak uznáš za vhodné prepnutie skůr, aj tak doporučujem pár dní hnojiť rastovkou aj pri 12 hod osvite.

Naposledy upravil odo 29-09-2017 v 07:47 AM

Old Post 29-09-2017 v 07:35 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pangrom
Nový Člen

Karma uživatele Pangrom - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 22

Ahoj vsem ve spolek, mam na Vas otazku, zkousel jste nekdo tento systemek venku.? Mam na mysli jestli jste nekdo zkousel kytky pestovat v ebb and flow, ale venku. Pokud ano lze poradit na co si dat pozor? Teplota roztoku, zamezeni pristupu svetla do roztoku je samozrjmosti. Jde mi take o informaci ci je to hned na prvni dobrou kravina nebo to bude zivotuschopne?

Old Post 08-05-2018 v 16:56 PM
Pangrom je offline   Profil uživatele Pangrom   Find more posts by Pangrom   Foto galerie člena Pangrom   Click here to Send Pangrom a Private Message   Add Pangrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od Pangrom
Ahoj vsem ve spolek, mam na Vas otazku, zkousel jste nekdo tento systemek venku.? Mam na mysli jestli jste nekdo zkousel kytky pestovat v ebb and flow, ale venku. Pokud ano lze poradit na co si dat pozor? Teplota roztoku, zamezeni pristupu svetla do roztoku je samozrjmosti. Jde mi take o informaci ci je to hned na prvni dobrou kravina nebo to bude zivotuschopne?


Bude to fungovat tak isto. Akurat nevidim dovod to pouzivat. Ak nemas cas polievat tak hlina+drip je urcite lepsi variant.

Old Post 08-05-2018 v 22:09 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LuckyBoy
Stálý Člen

Karma uživatele LuckyBoy - 85% PěstitelskáKarma uživatele LuckyBoy - 85% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 162  

Příspěvek č. 24

Tak za mě nejjednodušší a nejefektivnější nechat klony pořádně zakořenit v rw 7,5x7,5 asi týden na růstové periodě,dle genetiky,do vany 120x120 2 vrstvy netkane textilie,přetáhnout černobílým igelitem,vyříznout 20-25 děr na rw a nasazet to tam..záplava 1. týden květu stale na růstovém hnojivu 15 on/30 off,druhý týden začít přilívat květový,přepnout zavlažování na 15on/15 off..roztok neměnen,pouze dolevan,poslední tyden,lépe 10 dnů voda...samozřejmě,že při delším růstu by stačilo i těch 16 ks,opět dle genetiky
edit:a troufám si tvrdit,že takto to fungovalo jako nizkotlake aero,třeba amazon

Legalize It!

Old Post 17-05-2018 v 13:09 PM
LuckyBoy je offline   Profil uživatele LuckyBoy   Find more posts by LuckyBoy   Foto galerie člena LuckyBoy   Click here to Send LuckyBoy a Private Message   Add LuckyBoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jufik
Stálý Člen

Karma uživatele jufik - 30% PěstitelskáKarma uživatele jufik - 30% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od Pangrom
Ahoj vsem ve spolek, mam na Vas otazku, zkousel jste nekdo tento systemek venku.? Mam na mysli jestli jste nekdo zkousel kytky pestovat v ebb and flow, ale venku. Pokud ano lze poradit na co si dat pozor? Teplota roztoku, zamezeni pristupu svetla do roztoku je samozrjmosti. Jde mi take o informaci ci je to hned na prvni dobrou kravina nebo to bude zivotuschopne?


Venku to asi nikdo neměl, ale nevidím problém proč to nezkusit, nádoba je jedno, zasypat to keramzitem. Teplotu roztoku bych si pohlídal, jinak bych problém v ničem neviděl. Ale jel bych takto jen automaty.

Old Post 17-05-2018 v 20:21 PM
jufik je offline   Profil uživatele jufik   Find more posts by jufik   Foto galerie člena jufik   Click here to Send jufik a Private Message   Add jufik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
garnier
Stálý Člen

Karma uživatele garnier - 60% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 26

Ahoj,

nevite nekdo kde sehnat kvalitni hlubsi vanu na Ebb & Flow ?
vse co jsem zatim videl je maximalne 8cm vysoke/hluboke.
Sam jsem mel kdysi Danish Hydro Tray htera byla hluboka cca 15 cm.
Te jsem se ale kvuli stehovani musel zbavit...

dekuji

LED GURU

Old Post 18-12-2018 v 12:31 PM
garnier je offline   Profil uživatele garnier   Find more posts by garnier   Foto galerie člena garnier   Click here to Send garnier a Private Message   Add garnier to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 27

Je tu někdo, kdo přešel z Wilmy na EbbFlow anebo naopak? A proč?

Old Post 18-12-2018 v 17:49 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:51 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-01-2018 - Ebb and flow - doma a levně - 12 odpovědí
02-11-2013 - EBB a Flow - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4650860 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív